Україна Оперативна інформація з регіонів 16.09.2022 (фото)

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Маргарита Коваль

205 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Україна коротко:

205 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противником продовжується зосереджуватися зусилля на спробах повної окупації Донецької області, організації оборони та утриманні захоплених територій, а також зриві активних дій Сил оборони на окремих напрямках. Обстрілює наші позиції вздовж лінії зіткнення, проводить заходи щодо перегрупування військ на окремих напрямках, вводить резерви, веде повітряну розвідку. Триває загроза авіаційних та ракетних ударів по всій території України.

Ворог продовжує тероризувати мирне населення, завдає ударів по житлових кварталах та об’єктах цивільної інфраструктури, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни. За поточну добу окупантом було завдано 4 ракетні, 5 авіаційних ударів та здійснено 12 обстрілів із систем реактивної артилерії по об’єктах на території України.

Від авіаційних, ракетних ударів та обстрілів з РСЗВ постраждала інфраструктура понад 18 населених пунктів. Зокрема, це Харків, Золочів, Дружківка, Сіверськ, Закітне, Нью-Йорк, Мар’їнка, Полтавка, Малі Щербаки, Мирне, Велике Артакове, Кривій Ріг, Нікополь, Ольгівське, Запоріжжя, Оріхів та Миролюбівка.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація суттєво не змінилась.

На інших напрямках противник здійснив обстріли із озброєння танків, мінометів та артилерії, а саме:

на Харківському напрямку, зокрема і з території російської федерації – у районах населених пунктів Гоптівка, Козача Лопань, Мала Вовча, Нескучне, Зибине, Вовчанськ, Стрілеча, Дворічна, Куп’янськ та Пристін;

на Слов’янському напрямку – у районі населеного пункту Гороховатка;

на Краматорському напрямку – Пришиб, Тетянівка, Крива Лука, Озерне, Пискунівка, Райгородок, Стародубівка, Білогорівка, Сіверськ, Верхньокам’янське, Спірне, Ярова, Святогірськ, Донецьке та Білогорівка;

на Бахмутському напрямку – Нью-Йорк, Білогорівка, Роздолівка, Миколаївка Друга, Зайцеве, Одрадівка, Соледар, Бахмут, Бахмутське, Яковлівка, Весела Долина, Веселе та Майорськ;

на Авдіївському напрямку – Мар’їнка, Красногорівка, Первомайське, Новомихайлівка, Авдіївка та Водяне.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямку ворог активних дій не проводив. Продовжив обстріли по всій лінії зіткнення. Від вогню артилерії окупантів постраждало понад 30 населених пунктів, зокрема і місто Запоріжжя.

На Південнобузькому напрямку обстрілів зазнали населені пункти Правдине, Луч, Степова Долина, Любомирівка, Новогригорівка, Мирне, Широке, Киселівка, Первомайське, Білогірка, Сухий Ставок, Іванівка, Біла Криниця, Новопетрівка, Ольгине, Високопілля, Нововознесенське та Осокорівка.

Російські окупаційні війська продовжують використовувати заклади освіти на тимчасово захоплених територіях для розміщення особового складу та військової техніки. Так, за наявною інформацією, у населеному пункті Хомівка Луганської області, на території місцевого аграрного ліцею, розміщується військова техніка, а у корпусах – особовий склад противника. Така ж ситуація і в інших окупованих населених пунктах Харківської (Подоли), Запорізької (Чернігівка) та Херсонської (Підстепне) областей.

Противником запроваджується режим посиленої безпеки на Південнобузькому напрямку. Місцевим жителям деяких населених пунктів Херсонської області заборонено наближатись до переправ.

У результаті успішних дій підрозділів Сил оборони, ворог щоденно зазнає значних втрат особового складу та військової техніки, що значно впливає на психологічний стан окупантів. Військовослужбовці підрозділів тактичної ланки противника, які діють у Херсонській області, розуміють безперспективність наступу, тому скаржаться, що для них є лише два шляхи повернення додому: або через поранення, або загибель.

Підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів, завдавши їм втрат, у районах населених пунктів Весела Долина, Бахмут, Зайцеве, Авдіївка та Новомихайлівка.

Протягом поточної доби авіація Сил оборони уразила 4 райони зосередження живої сили та військової техніки противника і 1 опорний пункт. Втрати ворога уточнюються.

Крім того, наші підрозділи протиповітряної оборони на різних напрямках знищили літак Су-24, дві крилаті ракети та один БпЛА окупантів.

Ракетні війська і артилерія продовжують нищити ворога. У результаті вогневого ураження по станції розвантаження було зірвано поповнення російських окупаційних військ резервами. Крім того, в зону ураження потрапили 2 райони зосередження живої сили та бойової техніки російських окупантів.  Втрати ворога уточнюються.

Пролунав вибух у центрі тимчасово окупованого Херсону. Це підтвердив перший заступник голови облради Юрій Соболевський. Це відбулося у будівлі апеляційного суду, де проводили нараду з главами так званих “муніципальних округів”, тобто керівниками РДА окупаційної влади. Зокрема, вони обговорювали інтеграцію окупованої Херсонщини до системи “руського міра”.

На території звільненого від окупантів Ізюму Харківської області було знайдено у ході ексгумації тіл з масового захоронення більше 400 загиблих. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. Відомо, що експерти виявили тіла з ознаками тортур, загиблих від ракетних ударів російських окупантів, дітей і військових Збройних Сил України. Також лідер України знову наголосив, що росія несе тільки смерть та хаос. І це треба припинити.

Уряд України прийняв постанову “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо передачі майна для потреб Збройних Сил”. Таке рішення було ухвалено на засіданні Кабміну 16 вересня. Повідомляється, що на складах митних органів (за винятком митниць у зоні бойових дій) продовжують обліковуватися залишки майна, що перейшло у власність держави. Потенційно воно може бути об’єктом безоплатної передачі.

Східні області

Харківська область 

Російська армія з артилерії продовжує обстрілювати деокуповані населені пункти Харківської області, б’є по прикордонних селах та смт зі своєї території, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. Під удар окупантів потрапили села Вовчанської, Дергачівської та Липецької громад. 

На Харківщині українські військові звільнили 421 населений пункт, – повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

Цієї ночі ворог завдав ракетних ударів по Харкову та смт Золочів Богодухівського району, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

У Слобідському районі Харкова ракета влучила в землю поряд з 2-поверховим житловим будинком. Частково пошкоджений будинок, зруйновано 5 гаражів, згоріло авто KIA, в який потрапили розжарені уламки російської ракети. Легкі ушкодження отримали 4 людей, в тому числі 2 дітей 5 та 17 років.

В Київському районі ракета влучила поблизу одноповерхової нежитлової будівлі. Біля будівлі – вирва завглибшки у 5 м. Пошкоджені оптичні магістралі, по яких іде інтернет і кабельне телебачення в центр міста. Без втрат.

Наслідки ракетного удару по Київському району Харкова. Фото: з соцмереж

В смт Золочів вночі дві ракети окупантів влучили в асфальт неподалік закладу освіти. За словами голови громади Віктора Коваленка, пошкоджень зазнав ліцей – фасад будівлі, вікна, двері, дах, спортивний зал та футбольний майданчик, 5 приватних будинків, водогін, енерго- та газомережі. Поранених та загиблих внаслідок удару немає.

Протягом минулої доби ворог масовано обстрілював нещодавно звільнені населені пункти Харківщини в Харківському, Куп’янському та Ізюмському районах. Зруйновані житлові будинки та постраждалі.

За даними Центру екстреної медичної допомоги, протягом доби в Куп’янському районі 10 людей зазнали поранення, в тому числі двоє дітей. Ще одна поранена жінка в Ізюмському районі, та одна – в Харківському.

У звільнених містах Харківщини виявили 10 російських катівень, з них 6 – в Ізюмі, повідомив очільник Національної поліції України Ігор Клименко. За його словами, в Ізюмі знайшли 445 поховань, а в Куп’янську від рук російських військових постраждали семеро громадян Шрі-Ланки. 

Сьогодні правоохоронці розпочали ексгумацію 450 тіл цивільних людей із слідами насильницької смерті та катувань, яких поховали в лісосмузі. Серед тіл, які були ексгумовані сьогодні, 99% з ознаками насильницької смерті, зазначив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. На місці поховання працюють 40 слідчих. На десятках могил – самі номери, жодних прізвищ.

Донецька область

За минулу добу росіяни вбили 5 мирних жителів Донеччини: у Селидовому, Красногорівці, Мар’їнці, Соледарі та Бахмуті. Ще 6 людей отримали поранення. Про це повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Вночі росіяни обстрілювали населені пункти на лінії фронту у Покровському та Бахмутському районах.

Серед ночі завдали удару зі Смерчів та ЗРК С-300 по Селидовому – відомо про одного загиблого та 5 поранених. Ракетами пошкоджено 32 п’ятиповерхівки, школа, гімназія та дитсадок. У Мар’їнській громаді під артобстріли потрапили Мар’їнка, Красногорівка, Новомихайлівка та Георгіївка – повідомлень про постраждалих та руйнування не надходило. 

В Авдіївці – знову масований артобстріл центру міста під ранок. За попередньою інформацією, без жертв.

У Бахмутському районі вночі також обійшлося без жертв, але є руйнування. Незадовго до півночі обстрілу зазнав Торецьк – снаряд влучив у пустир, але вибухом пошкоджено вікна та покрівлю прилеглих будівель. Інший снаряд влучив у торцеву стіну школи №6, постраждали вікна та стіни. 

Також на території громади гучно було у Північному. У Парасковіївці Соледарської громади росіяни за ніч зруйнували 1 будинок, ще 5 – пошкодили.

Обстріли населених пунктів на лінії фронту. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

Луганська область

Протягом минулої доби Сили оборони України успішно відбили атаки в районах населених пунктів Одрадівка, Зайцеве, Бахмут, Весела Долина, Авдіївка та Новомихайлівка, – повідомили у Луганській ОВА.

Авіація Сил оборони здійснила 18 ударів по місцях зосередження живої сили і техніки противника. Підтверджено ураження 13 опорних пунктів, районів зосередження озброєння і військової техніки та 5 позицій комплексів протиповітряної оборони.

Противник обстрілював інфраструктуру із танків та артилерії різних типів:

  • на Краматорському напрямку по населених пунктах Пришиб, Тетянівка, Крива Лука, Озерне, Пискунівка, Райгородок, Стародубівка, Білогорівка, Сіверськ, Роздолівка, Спірне, Миколаївка, Краматорськ, Івано-Дар’ївка та Верхньокам’янське;
  • на Бахмутському напрямку по населених пунктах Нью-Йорк, Лиман, Миколаївка Друга, Зайцеве, Одрадівка, Соледар, Бахмут, Бахмутське, Яковлівка, Веселе, Суха Балка, Весела Долина.

Знешкоджено місце зосередження російських військ у Перевальську. У результаті ефективних високоточних ударів в районі населеного пункту трупи російських солдатів вивозили у переповнених вантажівках. Зафіксоване влучання й у казарму в Лисичанську. Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Також він зазначив, що 202-й та 204-й стрілецькі полки 2 армійського корпусу окупаційних військ, що брали участь у бойових діях, спішно виведені та підлягають розформуванню. В окупованих містах Луганщини лікарні переповнені пораненими. У Новоайдарі під військовий шпиталь переобладнали навіть дитячу лікарню. 

В окупованому Луганську стався вибух поблизу будівлі “Генеральної прокуратури”. Так званий генпрокурор «ЛНР» і його «заступниця» загинули від отриманих травм внаслідок вибуху у Луганську, повідомив керівник ОВА Гайдай.

Північні області

Київська область

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн відвідала Київську область. Спільно з першою леді Оленою Зеленською та заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком вона побувала у двох освітніх закладах Ірпеня, які постраждали від рук рашистів. 

Урсула фон дер Ляєн в Ірпені. Фото: телеграм-канал Олексія Кулеби.

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся з прем’єр-міністром Чеської Республіки Петром Фіалою в Празі. Чехія продовжить підтримку відбудови та відновлення України – про це лідери поговорили сьогодні на засіданні бюро Європейського комітету регіонів. Прем’єр Чехії наголосив, що українці воюють не лише за Україну, а й за всю Європу: «Чехія з самого початку агресії росії – з 2014 року – розуміла, що підтримувати Україну треба всіма силами. Бо путін піде далі. І це не перебільшення, що ви воюєте сьогодні і за нас – європейців. А ми повинні витримати цей складний період, який нас чекає взимку, та надалі вам допомагати».

Київські медики та працівники ДСНС провели другі практичні навчання з приводу готовності до хімічних атак та оперативного реагування. Відпрацювали алгоритми взаємодії підрозділів ДСНС та медпрацівників у процесі допомоги при масовому хімічному ураженні від моменту евакуації з місця події та проведення деконтамінації до надання медичної допомоги на догоспітальному й ранньому госпітальному етапах. В планах проведення таких навчань у більшості стаціонарних медзакладів. 

В Києві під шкільними стадіонами пропонують облаштувати паркінги з функцією укриття – відповідну концепцію будівництва укриттів серед сформованої забудови підтримала на засіданні Архітектурно-містобудівна рада. 

На Київщині вже понад 100 людей отримають мікрогранти для створення чи розвитку власного бізнесу від Державного центру зайнятості. Це відбудеться в межах державної програми «єРобота», що працює із липня цього року – в її межах можливо отримати мікрогрант у розмірі до 250 тисяч гривень. Така активність дозволяє збільшувати кількість робочих місць в регіоні та розвивати бізнес в країні навіть в умовах війни. 

Житомирська область

Єврокомісія виділить 12 млн євро для будівництва понад 200 квартир у Житомирі для переселенців, що втратили житло. Окрім того, міськрада Житомира передала одну з недобудов на баланс обласної військової адміністрації – у будинку проведуть реконструкцію за кошти державного та обласного бюджетів і облаштують ще 36 квартир для ВПО. 

В житомирських багатоповерхівках триває встановлення індивідуальних теплових пунктів. До початку опалювального сезону планується встановити 27 таких устаткувань – на одному з пунктів вже завершують монтаж обладнання. Теплові пункти здатні зменшити споживання газу, електроенергії та забезпечити стабільну подачу тепла. До кінця 2023 року за підтримки Уряду Швейцарії в Житомирі планують встановити ще 32 таких пункти. 

Працівник КП «Житомиртеплокомуненерго» Олег Бабін обслуговує теплові пункти вже 4 роки. Фото: з соцмереж

У Житомирі відбулись тренінги з базової військової підготовки для цивільних осіб. З людьми працювали поліцейські Головного управління Нацполіції Житомирщини та Житомирської академії поліції. Цивільних навчали азам безпечного поводження зі стрілецькою зброєю, правилам безпеки при виявленні ймовірно вибухонебезпечних предметів, домедичній допомозі. 

Більше 100 житомирських рятувальників напередодні професійного свята отримали державні нагороди за відвагу, проявлену в надзвичайних ситуаціях. Підрозділи цивільного захисту за цей рік понад три з половиною тисячу разів реагували на надзвичайні події – рятувальники беруть участь у ліквідації наслідків авіаударів, обстрілів, гасінні пожеж, розборі завалів. Піротехнічні підрозділи регулярно проводять розмінування територій після окупації. 

Сумська область

За минулу добу під вогнем ворога опинилися Великописарівська, Краснопільська, Середино-Будська, Шалигінська та Білопільська громади Сумської області, – повідомив керівник міської військової адміністрації  Дмитро Живицький. 

Сьогодні вранці загарбники знову накрили територію Краснопільської громади мінометним вогнем, зафіксовано з пів десятка вибухів. Як повідомили в Сумській ОВА, жертв та поранених серед цивільних немає.

Тривають роботи з відновлення пошкодженої в результаті авіанальотів адміністративної будівлі з пожежним депо та гуртожитком загону технічної служби Головного управління ДСНС України у Сумській області. Наразі роботи з першочергового відновлення вже повністю завершені: замінено 83 вікна і відремонтовано понад 200 кв м покрівлі. 

На ці цілі з державного бюджету Сумщині виділено 250 млн грн, з яких 70 млн грн  – на відновлення будинків, адмінбудівель та лікарень. Про це повідомляє голова Сумської ОВА Дмитро Живицький у офіційному Telegram-каналі.

В умовах військової агресії питання енергозбереження та забезпечення альтернативних джерел тепла належить до першочергових. Королівський аграрний університет Великобританії надав фінансову підтримку Сумському національному аграрному університету для закупівлі енергетичного обладнання. Допомога реалізується в рамках програми «Університети-побратими», започаткованої Cormack Consultancy Group та університетами Великобританії.

Цього тижня партнерський університет перерахував кошти для закупівлі твердопаливного котла для тепличного комплексу університету.

Пасажири комунального транспорту Сум відтепер мають можливість скористатися мобільним застосунком для пошуку безпечного місця під час повітряної тривоги.

У салонах комунальних автобусів та тролейбусів КП СМР “Електроавтотранс” розміщені Qr-коди, що містять інформацію про розташування захисних споруд різного типу на території Сумської міської територіальної громади. Візуалізація доступна як у друкованому вигляді, так і завантажена у застосунку, що відображає gps-навігацію.

До Тростянця прибула команда співробітників з організації «ACTED» з Програмою надання багатоцільової грошової допомоги. Вона призначена для тих родин, в яких через бойові дії повністю зруйноване або частково пошкоджене житло й які наразі проживають у Тростянецькій міській територіальній громаді. Співробітники «ACTED» допомагають жителям громади у оформленні заявок для участі у Програмі надання багатоцільової грошової допомоги, яка становить 2220 грн. на місяць для кожного члена родини.

У Тростянецькій громаді працюють фахівці французької гуманітарної організації «ACTED». Фото: з соцмереж

Чернігівська область

15 вересня російські окупаційні війська продовжили обстрілювати українське прикордоння, – повідомляє Державна прикордонна служба України. Усього пролунало біля 80 вибухів. Ворог наніс вогневе ураження із застосуванням мінометів та ствольної артилерії. Під ворожим вогнем опинилися Сновська, Новгород-Сіверська та Семенівська громади Чернігівщини. По території Сновської громади ворог цілив із мінометів – 4 вибухи. Семенівську територіальну громаду рашисти двічі піддавали обстрілам із самохідних артилерійських установок та мінометів 120 мм, зафіксовано 57 вибухів.

На деокупованому прикордонні Чернігівської області було виявлено схрони російських окупантів з пластидом, протипіхотними мінами та електродетонаторами до вибухівки. Про це повідомляє  Держприкордонслужба у офіційному Тelegram-каналі. Всього знайдено два схрони. В першому виявлено 17 кг пластиду, протипіхотні міни та електродетонатори до вибухівки, у другому – набої різного калібру. Придатні боєприпаси буде передано Силам оборони, а непридатні – знищено.

Схрон боєприпасів ворога на Чернігівщині. Фото: з соцмереж

Шукачі мін ВМС України, які вже найближчим часом посилять український флот, отримають імена «Черкаси» та «Чернігів».  Про це повідомляє Тарас Чмут, керівник БФ «Повернись живим». ВМСУ вирішили назвати свої майбутні шукачі мін іменами втрачених після окупації Криму тральщиків: «Чернігів» проєкту 266М та «Черкаси» проєкту 266МЯ. Кораблі, які надає Велика Британія, надійдуть до складу національного флоту після “повної їх ревізії, ремонту, модернізації, додаткового оснащення та відповідної підготовки особового складу ВМС ЗС України”.

Центральні області

Дніпропетровська область

Понад 70 ударів за ніч. Ворог не цурається обстрілювати навіть дитячі садочки. Під обстрілами — Нікопольський та Криворізький райони..

В Нікополі зафіксовано понад 40 «приходів» з РСЗВ «Град» і ще з десяток ствольної артилерії. За ніч місто обстріляли тричі. Атакували зі ствольної артилерії. Через обстріли виникло чотири пожежі — горіли майстерня, житловий будинок, господарча споруда та культурно-розважальний центр. Пошкоджено ліцей, кілька підприємств, дитсадочок, терцентр, два багатоквартирних житлових будинки та 9 приватних, 3 господарчі споруди, газопровід, лінії електропередач. Серед постраждалих — 58-річна жінка.

Два десятки пострілів з «Граду» стались за ніч у Червоногригорівській громаді. Там зруйновано 3 п’ятиповерхівки, магазин та автівка. 

Опівночі  окупанти били  по Марганецькій громаді. У Криворізькому районі ворог обстріляв околиці Зеленодольської громади. Без жертв. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Кривий Ріг знову опинився під ворожим вогнем.  Росіяни скерували свої ракети по критичній інфраструктурі. Серйозні руйнації гідротехнічних споруд.

Пообіді російські окупаційні війська обстріляли Зеленодольську громаду з важкої артилерії. Поцілили по центру Великої  Костромки. У селі є руйнування. Росіяни ракетним ударом вбили у Великій Костромці двох чоловіків — 48 та 52 років. Ще один чоловік поранений. Він у лікарні. Його стан медики оцінюють як середньої тяжкості. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Також сили ППО збили три крилаті ракети, які були спрямовані по трьох районах Дніпропетровщини, про повідомили в повітряному командуванні «Схід».

Наслідки ворожих ударів на Дніпропетровщині. Фото: голова ДОР Микола Лукашук

Вінницька область

У Вінниці зібрали 15 тисяч гривень на підтримку ЗСУ, учасники благодійного футбольного турніру. Проходитиме він чотири дні. Кожний спортсмен за участь вносив 150 гривень. Зібрані гроші організатори передадуть волонтерам ГО “Пирогов”, які і закуплять усе необхідне для захисників.

Кіровоградська область

У Кропивницькому провели 10 тренінг із надання першої домедичної допомоги в умовах війни. Організували такий тренінг  Громадська організація “Мобільна волонтерська група”. Учасники отримали знання про алгоритм MARCHE та його складові. Практично вчилися зупиняти кровотечу, оцінювати свідомість постраждалого та звільняти дихальні шляхи, здійснювати зовнішній масаж серця, проводити огляд постраждалого та викликати швидку.

Полтавська область

На Полтавщині отримали від ЮНІСЕФ чергову партію допомоги – 60 великих спортивних наборів, 195 боксів зі шкільним приладдям та 786 наборів із засобами гігієни для дітей. Усе це передали закладам освіти у громадах.  Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Допомога від ЮНІСЕФ. Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін

Черкаська область

Під час останньої повітряної тривоги на Уманщині спрацювала ППО. Про це повідомив керівник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Він зазначив, що є незначні пошкодження кількох нежитлових будівель і аварійне відключення об’єктів електропостачання. 

Південні області

Запорізька область

Поліцейські зафіксували 23 факти руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами. Ворог цілив виключно по домівках громадян.

Під ворожий вогонь окупантів потрапили село Павлівка та Приморське Василівського району, а також населені пункти на Оріхівщині та Гуляйпільщині.

Найгарячіше було в самому Оріхові. Громадяни повідомили про зруйновані будинки на декількох вулицях житлового кварталу.

Крім того, до органів поліції надійшло повідомлення про наслідки вчорашнього ракетного обстрілу по промислових об’єктах в обласному центрі. В результаті часткових пошкоджень зазнала територія підприємств.

Наслідки обстрілів у Запорізькій області. Фото: Національна Поліція.

Рада керівників Міжнародного агентства з атомної енергії ухвалила резолюцію з вимогою від рф припинити окупацію Запорізької атомної електростанції.

Протягом минулої доби з тимчасово окупованої території було евакуйовано 1226 людей, з них  253 – діти.

У Запоріжжі облаштували місця, де переселенці можуть отримати теплі речі на холодну пору, зокрема чоботи, зимові светри та інші теплі речі.

Миколаївська область

Протягом ночі ворог двічі обстріляв прифронтову Березнегуватську громаду реактивними системами залпового вогню “Смерч” із використанням заборонених касетних снарядів. Частково зруйноване складське приміщення фермерського господарства, виникла пожежа. Люди не ушкоджені.

З напрямку Чорного моря Су-30 здійснив пуск двох крилатих ракет Х-31А по портовій інфраструктурі  Очакова. Без людських втрат.

Вчора, 15 вересня, внаслідок ворожих обстрілів по обласному центру та населеним пунктам Чорноморка, Широке, поліцейські задокументували пошкоджені житлові будинки та об’єкт інфраструктури.

Наслідки обстрілів у Миколаївській області. Фото: Національна Поліція.

У Южноукраїнській громаді, що на Миколаївщині, відбудуться контррозвідні, протидиверсійні та фільтраційні заходи. Можливе тимчасове обмеження руху транспорту та пішоходів, а також перевірки документів.

Одеська область

В Чорному морі корабельне угруповання ворожих сил з 14 кораблів та катерів продовжує маневрування в ракетобезпечному районі вздовж південного узбережжя Кримського півострова. 4 надводних і 1 підводний ракетоносії мають тримають напоготові 36 «Калібрів». Також у маневри залучено 4 великі десантні кораблі.

З акваторії Чорного моря ворог спрямував по Одещині крилату ракету морського базування “Калібр”. Силами протиповітряної оборони ворожий снаряд знищено в повітрі.

В Одесі волонтери влаштували перфоманс із маскувальними сітками. Мета заходу – це нагадати людям, що війна ще триває і ЗСУ потрібна допомога. Організатори перфомансу сподіваються залучити людей допомагати фінансово, а також та плести маскувальні сітки.

Перформанс в Одесі. Фото: з соцмереж

Херсонська область

Обстановка в південнобузькій операційній зоні залишається складною, але контрольованою. По усій лінії зіткнення тривають бої. 

Ворог веде повітряну розвідку наших позицій, обʼєктів критичної та стратегічної інфраструктури, логістичних і транспортних вузлів. Безпілотні літальні апарати використовує не тільки для розвідки, а й для нанесення уражень.

Протягом бойового дня ворог наніс 3 авіаційних удари по позиціях наших військ та 4 ракетних – по мирних населених пунктах.

При спробі нанести авіаційний удар в небі Херсонщини нашим зенітно-ракетним підрозділом влучно збитий черговий ворожий штурмовик Су-25.

Противник намагається приховати масові втрати, завдані ЗСУ. В результаті ефективних високоточних ударів в районах населених пунктів Херсон, Василівка, Перевальськ та інших, трупи російських солдатів вивозили у переповнених вантажівках.

Українська авіація нанесла 9 ударів, а ракетно-артилерійські підрозділи виконали понад 330 вогневих завдань по районах зосередження живої сили, озброєння та техніки, складу боєприпасів в Бериславському районі, по Каховському мосту, по пятьох понтонних переправах біля Дарївки, Садового, Нової Каховки.

Відомо, що ворог втратив 71 солдата, 27 одиниць озброєння та техніки, реактивну систему залпового вогню «Град», самохідну артилерійсько-мінометну установку «Нона-С», самохідну артустановку «Гвоздика», зенітну самохідну установку «Шилка»,  2 гаубиці «Мста-Б», 2 120-ти мм міномети.

За минулу добу поліція відкрила 15 кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів російської армії на Херсонщині. окупанти обстріляли села Бериславського району. Ракетні та артилерійські удари спричинили  руйнування та жертви серед мирного населення.

Наслідки обстрілів у Херсонській області. Фото: Поліція Херсоснької області.

Після деокупації смт Високопілля стали надходити заяви від місцевих жителів, які повернулися у населений пункт, про масові факти мародерства російськими військовими, які самовільно заселялися в їх оселі. В будинках люди виявили наркотичні речовини, елементи озброєння та форменого одягу російської армії, майно окупанти вивезли або розтрощили.

У Херсоні стались кілька потужних вибухів в районі херсонського апеляційного суду. В будівлі суду розміщувалась так звана “адміністрація Херсонської області” і окупаційний уряд. росЗМІ повідомляють про поранення так званої “начальниці департаменту праці і соціальної політики та гибель її водія.

На території тимчасово окупованої Херсонської області росіяни не змогли запустити “навчальний процес”, в межах якого русифікують українських дітей. 1 вересня окупаційна влада відкрила лише 91 з 457 шкіл. Причина – відсутність дітей, оскільки більшість родин виїхали з регіону.

Західні області

Волинська область

З початку повномасштабного вторгнення на Волині знайшли прихисток 73 тисячі 213 внутрішніх переселенців. Про це повідомили в ОВА.

Волинь готова до опалювального сезону на 90%. Підготували 793 котельні (96% від загальної кількості), 270,6 км теплових мереж (92,1% від загальної протяжності) та 57 центрально-теплових пунктів (91%). Планується завершити усі підготовчі роботи до 1 жовтня. Про це повідомили в ОВА.

Адміністрація польського міста Торунь передала в користування Луцькій міській територіальній громаді гуманітарну допомогу. А саме 5 пасажирських автобусів марки Jelcz та запчастин до цих транспортних засобів. Про це повідомили у Луцькій міські раді.

Луцьк очікує третій вантаж із гуманітарною допомогою з Швайнфурта. Це будуть багатофункціональні медичні ліжка, тактичний одяг, захисні пластини для бронежилетів, прилади нічного бачення, ліки тощо.

18 закладів освіти Луцька отримали допомогу від фонду ЮНІСЕФ – комплекти освітніх матеріалів «Школа в коробці». До боксів увійшло шкільне приладдя та інші корисні речі, що можуть бути використані й для організації дозвілля під час перебування в укритті. Дидактичні матеріали «чарівної валізки» допоможуть зняти психологічну напругу та розважити дітей.

Сім’я ківерцівських підприємців Андрія та Тамари Яблонських пожертвувала на потреби ЗСУ власний автомобіль. Перед відправкою автівку завантажили необхідними продуктами та речами для військовослужбовців.

Закарпатська область

Між Україною та Угорщиною найближчі кілька місяців запрацює новий пункт пропуску. Ідеться про КПП «Велика Паладь-Надьгодош». Про це повідомили в ОВА.

На контрольно-пропускному пункті «Ужгород – Вишнє Нємецьке» керівництво Закарпатської ОВА зустрілись з делегацією Словацької Республіки. Під час зустрічі сторони обговорили можливості щодо збільшення пропускної здатності вантажної лінії.

20 рятувальників із Закарпаття відправляться для несення служби на Харківщину

На Закарпатті запрацювала п’ята мобільна медична бригада Товариства Червоного Хреста України. Вона базуватиметься на Іршавщині. Про це повідомили в ОВА.

Закарпаття передало військовим 40 планшетів. Техніку загальною вартістю понад 350 тисяч грн вдалося придбати завдяки благодійному фонду IT Cluster Transcarpathia – IT.CT Foundation. Про це повідомили в ОВА.

БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» передав гуманітарну допомогу, необхідну для побуту переселенців, які тимчасово проживають в ужгородській Класичній гімназії. Допомога загальною вартістю 163 682 тисяч грн включає пральну машину, холодильник, водонагрівач, мультиварки, розкладні ліжка, ковдри тощо.

Представники Червоного Хреста в області вручили дітям рюкзаки психосоціальної підтримки.

Рюкзаки психосоціальної підтримки. Фото: Закарпатська ОВА

Івано-Франківська область

В ОВА відбулась зустріч з представниками Союзу українців Румунії. Мова йшла про надання гуманітарної допомоги та реалізацію спільних проєктів.

З Івано-Франківська для 93 бригади ЗСУ відправили допомогу – 100 спальників.

Львівська область

В ОВА відбулась зустріч з представниками компаній, що входять до Західноукраїнського Офісу ЄБА. Під час зустрічі обговорили низку ключових питань, які турбують власників бізнесу. Зокрема, поговорили про те, як відбуватиметься опалювальний сезон на Львівщині. 

Відбулась зустріч голови Львівської ОВА Максима Козицького з воєводою Люблінським Лехом Справкою. Сторони обговорили надання гуманітарної підтримки внутрішньо переміщеним особам, які проживають на Львівщині. Крім того, в межах зустрічі йшлося про стан справ на пунктах пропуску «Рава-Руська – Гребенне» та «Угринів – Долгобичув».

За час війни понад 100 тисяч українців отримали медичну допомогу у Львові. Про це повідомили у Львівській міській раді.

У Львові запрацював «MonoDoctor» – найбільший медичний центр в Україні. Це перший в Україні медичний хаб, який обʼєднав на своїй території потужні медичні бренди.

Мерія Львова передала 5 автомобілів для трьох бригад на передову. Їх передали в межах міської програми підтримки ЗСУ.

У Львові пройшла третя онлайн зустріч саб-кластеру захисту дітей. На зустрічі взяли участь понад 20 організацій. Мова йшла про подальшу співпрацю, заслухали плани роботи організацій та фондів у сфері захисту дітей у Львівській області.

Делегація з Львівщини відвідала словацьке місто Кошице, щоб взяти участь у фестивалі та висловити свою вдячність дружньому народу. Зазначимо, місто Кошице надало фінансову підтримку Україні у розмірі 300 тисяч євро, а також надало допомогу різного роду на понад 100 тисяч євро за час війни. Про це розповів мер міста Кошице Ярослав Полачек.

Делегація з Львівщини. Фото: Львівська ОВА

Центр раннього розвитку «Мудрик», що у Стрию, організував благодійний майстер-клас, де діти малювали за мотивами творчості Марії Примаченко. Готові картини виставили на благодійний аукціон, де їх викупили судді Стрийського міськрайонного суду. Виручені  50 тисяч грн перерахували на рахунок ГФ «Стрийська сотня Січові Стрільці».

Судді Стрийщини викупили дитячі малюнки на аукціоні. Фото: Львівська ОВА

У Львівському міському центрі соціальних служб стартував проєкт «Safety first – подбай про свою безпеку!». Фахівці започаткували цю ініціативу для батьків та дітей із 18 дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Рівненська область

На Рівненщині було повідомлення про замінування шкіл області. Повідомлення про загрозу вибуху не підтвердилися. Вибухонебезпечних предметів не знайдено. Про це заявив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль

На Рівненщині планують встановити мобільні модульні будинки, закуплені за кошти уряду Швеції. Загалом для України передбачено 4 тисячі таких будинків. Перші 500 планують встановити на Рівненщині. Про це повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

На Рівненщину надійде великий обсяг гуманітарної допомоги від Міжнародної організації з міграції ООН. Загалом близько 22 тисяч речей першої необхідності – ковдри, матраци, постіль, посуд, гігієнічні набори тощо. Вся гуманітарна допомога передбачена для потреб внутрішньо переміщених осіб.

За сприяння ПРООН в Україні Рівненщина представлена у рамках дев’ятого Європейського форуму стійкості міст (European Urban Resilience Forum (EURESFO).

Тернопільська область

 Тернопільська область готова до опалювального сезону на 92%.

На Тернопільщині відкрито черговий освітній хаб, який реалізовуватиме концепцію «Навчання впродовж життя» (Life Long Learning). Освітній хаб Тернопільщини реалізовано за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти та ГО «Асоціація інноваційної та цифрової освіти» в межах проєкту «Трамплін до рівності», що імплементується Фондом ООН у галузі народонаселення, UNFPA у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та БО «Бітрут Академія» за фінансової підтримки Швеції.

Хмельницька область

Шепетівська та Білогірська багатопрофільні лікарні отримали гуманітарну допомогу. Медичне обладнання та витратні матеріали на суму близько 2 млн грн передали завдяки міжнародному благодійному фонду Ukrainian Foundation, фонду «Save Ukraine», Всеукраїнській Аграрній Раді та агрофірмі “Перлина Поділля”.

Чернівецька область

Наразі на Буковині перебуває понад 106 тисяч вимушених переселенців, з них 37 тисяч – діти. Про це повідомили в ОВА.

В ОВА відбулась зустріч з представниками ООН. Мова йшла про процес розгортання та облаштування додаткових місць для вимушених переселенців. 

Для буковинських школярів проводять уроки з безпеки. Їх мета – застерегти дітей від різних загроз і навчити, як правильно діяти у надзвичайних ситуаціях. Про це повідомили в ГУ ДСНС України у Чернівецькій області.

Міжнародна підтримка

Передані Литвою бронетранспортери M113 прямують до України, а з України до Литви для ремонту відправлені пошкоджені гаубиці. Про це заявили у Міноборони Литви.

Україна отримає 2 додаткові РСЗВ Mars та 200 ракет. Про це заявила міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт.

Німеччина поставить в Україну 50 бронемашин Dingo.

Україна отримає від США ще 600 млн доларів військової допомоги Джо Байден підписав відповідне розпорядження.

Бельгія готує військову допомогу Україні на 12 млн євро. Мова йде про великокаліберні кулемети та боєприпаси, а також “нелетальне спорядження” на зиму. Про це заявила міністерка оборони Дедондер.

Євросоюз виділить Україні 100 млн євро на відновлення шкіл. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Президент України затвердив угоду про так званий “транспортний безвіз” між Україною та ЄС.

Володимир Зеленський зустрівся з представниками аналітичних центрів Європи та США.

У МАГАТЕ ухвалили резолюцію з вимогою до росії вивести війська зі ЗАЕС.

Комітет міністрів Ради Європи підтримав ідею притягнути рф до відповідальності за військову агресію проти України. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов.

Швейцарія призупинила спрощений візовий режим із росією.

Латвія обмежить в’їзд для росіян із шенгенськими візами, починаючи з 19 вересня. Про це заявила голова МЗС країни Едгарс Рінкевичс.

Перша леді Олена Зеленська буде серед 500 глав держав і високих гостей, запрошених на поминальну службу королеви Великобританії Єлизавети II та VIP-прийом, організований королем Чарльзом.

США ввели санкції проти 22 людей та двох організацій, які підтримують розв’язану росією війну проти України.

Естонія припиняє митну співпрацю з росією. Про це повідомив міністр закордонних справ Урмас Рейнсал.

США запроваджують санкції проти кадирова та його родини.

Німецька корпорація Traton, що поєднує у собі виробництво та продаж вантажних автомобілів та автобусів під марками MAN та Scania, йде з росії.

Папа Римський назвав постачання зброї Україні морально прийнятним для самооборони. “Самооборона – не лише законна, а і є проявом любові до батьківщини”, – додав Франциск.

Понад 8 млн українців з початку війни прибули до країн ЄС. Близько 5 млн уже повернулися в Україну. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Польща приєднається до скарги України у Міжнародному суді в Гаазі проти росії щодо геноциду.

Глава МЗС Латвії Едгар Ринкевич заявив, що “виявлені масові поховання в Ізюмі є свідченням того, що рф – терористична держава”.

В Україні запускається швейцарський проект «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD. Цей проект сприятиме скоординованим діям із відновлення та злагодженого регіонального розвитку з боку громадян, бізнесу та органів влади.

Румунія прихистила майже 80 тисяч переміщених українців. У місцях компактного проживання українців діють українські школи. Про це заявив депутатом румунського парламенту Микола-Мирослав Петрецький.

Відсьогодні громадяни Польщі мають право перебувати в Україні протягом 18 місяців. Про це повідомили у Державній прикордонній службі України.

У Києві на Алеї Сміливості з’явилася іменна табличка голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн. Зазначимо, що такі вже мають президент Польща Анджей Дуда та колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.

Іменна табличка голови Єврокомісії біля Верховної Ради України. Фото: з соцмереж

Ukrainian Women’s Guard

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska