Україна Оперативна інформація з регіонів 15.09.2022 (фото)

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Маргарита Коваль

204 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Україна коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противником продовжується зосереджуватися зусилля на спробах повної окупації Донецької області, утриманні захоплених територій та зриві активних дій наших військ на окремих напрямках.

Ворог обстрілює наші позиції вздовж лінії зіткнення, намагається вживати заходів щодо перегрупування військ на окремих напрямках, веде повітряну розвідку. Продовжує залишатися загроза авіаційних та ракетних ударів по всій території України.

Противник не припиняє ударів по мирних житлових кварталах та об’єктах цивільної інфраструктури, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни. Від авіаційних, ракетних ударів та реактивних систем залпового вогню постраждала інфраструктура понад 20 населених пунктів. Це, зокрема, Кривій Ріг, Нікополь, Білогірка, Мар’їнка, Ольгівське, Оскіл, Миколаїв, Очаків, Любомирівка, Гуляйполе та Мирне.

За поточну добу ворог завдав 5 ракетних, 5 авіаційних ударів та здійснив 23 обстріли із систем реактивної артилерії по військових та цивільних об’єктах на території України.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась.

На інших напрямках противник обстрілював інфраструктуру із танків, мінометів та артилерії різних калібрів:

на Сіверському напрямку – у районах населених пунктів Галаганівка Чернігівської області та Кіндратівка Сумської області;

на Харківському напрямку – Вовчанськ, Гоптівка, Баранівка, Висока Яруга, Нескучне та Сотницький Козачок;

на Слов’янському напрямку – Куп’янськ;

на Краматорському напрямку – Тетянівка, Білогорівка, Сіверськ, Миколаївка, Краматорськ, Івано-Дар’ївка та Верхньокам’янське;

на Бахмутському напрямку – Суха Балка, Миколаївка Друга, Зайцеве, Одрадівка, Соледар, Яковлівка, Бахмутське, Бахмут та Весела Долина.

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій ворогом не було проведено. Здійснював обстріли по всій лінії зіткнення.

На Південнобузькому напрямку противник завдавав вогневого ураження вздовж всієї лінії зіткнення. Крім того, вів повітряну розвідку БпЛА – здійснив 48 вильотів.

Підтверджено значні втрати противника на Слобожанському напрямку. Так, 202-й та 204-й стрілецькі полки 2 армійського корпусу окупаційних військ, що брали участь у бойових діях, спішно виведені на тимчасово окуповану територію Луганської області та підлягають розформуванню. Залишки особового складу розподілені серед підрозділів мобілізаційного резерву. Через велику кількість поранених у населеному пункті Новоайдар під військові шпиталі терміново перепрофільовують цивільні медичні заклади, зокрема й дитячу лікарню. 

Загалом, військово-політичне керівництво російської федерації прийняло рішення поповнити резерв для війни в Україні за рахунок закладів виконання покарань, державних підприємств та установ, зняття обмежень на призов для багатодітних сімей та примусового створення регіональних батальйонів, сформованих за національною ознакою.

Сили оборони України успішно відбили атаки противника в районах населених пунктів Весела Долина, Майорськ та Зайцеве.

Поточної доби для підтримки дій наземних угруповань авіація Сил оборони здійснила 18 ударів по місцях зосередження живої сили і техніки противника. Підтверджено ураження 10 районів зосередження живої сили окупантів, 3 опорних пунктів та 5 позицій зенітних ракетних комплексів. Втрати ворога уточнюються.

Підрозділи протиповітряної оборони Збройних Сил України на різних напрямках знищили два БпЛА окупантів.

Підрозділи Ракетних військ і артилерії завдали ураження по 3 пунктах управління, 12 районах зосередження живої сили та бойової техніки противника. В зону ураження потрапили 2 склади боєприпасів, засоби протиповітряної оборони та логістичні вузли ворога.


Увечері 14 вересня росія випустила 8 крилатих ракет по гідротехнічній споруді у Кривому Розі – дамбі Карачунівського водосховища. Наразі відомо, що внаслідок цього удару на річці Інгулець підтопило понад 100 будинків та подвір’їв, людей евакуювали. Про повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій. На різних ділянках вода піднялась від 1 до  2 метрів. Рівень води вдалося знизити на 40 см. Продовжує падати. На місці всю ніч працювали рятувальники та аварійні служби. Роботи тривають й нині.

Під час російської окупації міста Ізюм Харківської області кількість жертв серед цивільного населення щонайменше вдвічі перевищує число постраждалих від звірств загарбників у Бучі на Київщині. Про це повідомив радник міністра оборони Олексій Копитько у Facebook. Також він додав, що за кількістю руйнувань можна порівняти з пошкодженнями у декількох Бородянках.


Східні області

Харківська область 

Загарбники обстріляли Харків, Баранівку, Гоптівку, Високу Яругу, Нескучне та Куп’янськ. Також протягом доби під вогонь російських військових потрапили Вовчанськ, Баранівка, Нескучне, Сотницький Козачок Харківської області. Щоб утримати тимчасово окуповані території Донеччини та Запоріжчини, росії доводиться перекидати залишки загарбників з Харківського напрямку, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. 

Цієї ночі ворог завдав чергового ракетного удару по м. Харків. Близько опівночі зафіксовано влучання російської ракети в лісосмугу в Київському районі, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Попередньо – без втрат.

Протягом минулої доби окупанти обстрілювали населені пункти Харківської області вздовж лінії зіткнення. Унаслідок обстрілу м. Вовчанськ пошкоджено 5 будинків. Постраждалих немає.

За даними Центру екстреної медичної допомоги, протягом доби в Куп’янському районі підірвався на міні та отримав поранення 54-річний чоловік. 

На деокупованих територіях Харківщини тривають роботи з відновлення критичної інфраструктури. Так, в м. Балаклія Ізюмського району окупанти зруйнували будівлю АТ “Харківгаз” та викрали майже увесь спеціалізований автотранспорт.

Прикордонники звільнили з підвалу на Харківщині п’ятьох підлітків, яких утримували окупанти. Про це повідомила Держприкордонслужба.

У деокупованих Вовчанську та Балаклії працюють пересувні амбулаторії.

Донецька область

За минулу добу росіяни вбили двох мирних жителів у Долині. Ще 13 людей отримали поранення. Про це повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Близько опівночі росіяни зруйнували багатоповерхівку в Бахмуті. Знищили цілий під’їзд. У пресслужбі додали, що з квартири на четвертому поверсі рятувальники витягли чоловіка, який був заблокований через руйнування будинку. На місці працює ДСНС.

Ліквідація наслідків авіаційного удару по м. Бахмут. Фото: ДСНС Донеччини

У Торецьку росіяни поцілили в лікарню поранили мінімум одну людину, пошкодили 3 відділення.

У Світлодарській громаді росіяни обстрілювали Одрадівку та Майорськ. Інформація про постраждалих не надходила. 

Вночі були прильоти по Сіверську пошкоджено приватні будинки.

У Покровському районі росіяни вдарили по тиловому Мирнограду та прифронтових Авдіївській та Очеретинській громадах.

У Мирнограді влучили в шахту поранено 1 людину. За попередньою інформацією, стріляли касетними боєприпасами зі Смерчів.

В Авдіївці знову масований артобстріл центру міста. В Очеретинській громаді з Ураганів обстріляли Новобахмутівку, без постраждалих.

У Маріуполі у селищі Волонтерівка місцеві на дитячому майданчику знайшли “хвіст” російської ракети. У міській раді на це зауважили, що в місті можуть залишатися сотні снарядів, мін, гранат, замінованих ділянок.

В окупованій Горлівці внаслідок “мобілізації” практично не залишилось чоловіків, повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Луганська область

На Бахмутському напрямку знищено ворожий десант, примусово мобілізовані організували у Луганську бунт, окупаційна влада регіону раптово почала стверджувати, що «ситуація під контролем», – повідомили у Луганській ОВА.

Протягом минулої доби для підтримки дій наземних угруповань авіація Сил оборони здійснила 12 ударів по місцях зосередження живої сили і техніки противника. Підтверджено ураження шести районів зосередження живої сили противника, двох взводних опорних пунктів та чотирьох позицій зенітних ракетних комплексів. Сили оборони продовжують успішно відбивати атаки противника, зокрема, в районах населених пунктів Спірне, Соледар, Майорськ, Зайцеве, Одрадівка, Весела Долина, Водяне та Новомихайлівка. Окупанти продовжують обстрілювати інфраструктуру із танків, мінометів та артилерії.

У Лисичанську у штабі російських військових пролунав вибух. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Приготування до масштабної деокупації Луганщини вже почалися. Виконавча влада області розробляє стратегію відновлення області після її деокупації, а у громадах буде створено військові адміністрації та штаб деокупації Луганщини. Про це повідомив очільник ОВА Сергій Гайдай. Також він зазначив, що гуманітарний штаб для переселенців з Луганщини у Вінниці працюватиме відсьогодні.

Північні області

Київська область

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн відвідала Київ з робочим візитом. Президент України обговорив з Президентом Європейської комісії фінансову та енергетичну підтримку нашої держави. На Алеї сміливості в Києві відкрито нову символічну табличку, присвячену європейській лідерці.

Урсула фон дер Ляєн побувала в Ірпені та на власні очі побачила пошкоджені внаслідок російської агресії навчальні заклади Ірпеня – обстріляні стіни і обгорілі коридори ліцею №3 та школу №17.

Ім’я Урсули фон дер Ляєн з’явилося на Алеї сміливості в Києві. Фото: president.gov.ua

На Київщині відновлено 26 медичних закладів, пошкоджених через воєнну агресію рф.  Про це повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. Ще в 45 закладах охорони здоров’я тривають ремонтні роботи. Розпочато будівництво двох зруйнованих амбулаторій – Гурівщинської та Макарівської.

135 медичних працівників з числа внутрішніх переселенців працевлаштовано в Київській області. Серед них – 77 лікарів, 39 медичних сестер, 14 фельдшерів та 5 лаборантів. Станом на 1 вересня кількість внутрішньо переміщених осіб, які отримали медичні послуги в закладах охорони здоров’я області, становить понад 65 тисяч осіб. 

В лавах ЗСУ та ТрО захищають Україну 116 спортсменів Київщини, серед них – 68 тренерів, – повідомили в Київській ОВА. З 52-х дитячо-юнацьких спортивних шкіл області наразі відновили свою роботу 48. На сьогодні там займається понад 19 тисяч вихованців. 

Архітектор із Чилі Крістіан Віттіг допоможе з відбудовою Ірпеня. Він працює над розробкою чотирьох архітектурних проєктів. Автор зазначив, що у місті потрібно розвивати інфраструктуру, яка дозволить мати доступ до природних і туристичних ресурсів – лісу та води. Також він виступає за створення системи міських парків, об’єднаних веломаршрутами. 

Житомирська область

Надходження до міського бюджету від бізнесу впали приблизно на 30% – бюджет Житомира через війну недоотримає майже 300 млн грн.Про це повідомив міський голова Житомира Сергій Сухомлин. Надходження ПДФО від військових частин спрямовуються здебільшого на їх забезпечення, придбання технічних засобів та ремонт військової техніки.

Завдяки будівництву ТЕЦ наступного сезону Житомир зможе відмовитися від газу для опалення на 90%. Нафтогаз інвестує приблизно 50 млн доларів на будівництво двох ТЕЦ. Одна працюватиме на відходах із деревини, а друга – на деревині та РДФ (це фактично перероблене сміття, яке може перетворюватися на тепло та електричну енергію).

На цей опалювальний сезон місто придбає дві модульні котельні, які закриють потреби двох районів і зекономлять приблизно 2 млн кубометрів газу, – повідомив мер Житомира. У разі надзвичайних ситуацій, наприклад, ракетних обстрілів, такі котельні можна за одну добу перевезти і змонтувати, щоб забезпечити теплом лікарню або школу.

Понад 200 квартир для переселенців, які втратили житло, побудують у Житомирі за кошти Єврокомісії. Найближчим часом очікується фінансування у розмірі 12 млн євро. Нагадаємо, наразі в Житомирі офіційно зареєстровано близько 9 тисяч переселенців.

За рахунок коштів державного та обласного бюджетів реконструюють будинок, в якому з’явиться 36 квартир для житомирян, що втратили житло через агресію рф. Крім того, до кінця року планують встановити 40 будинків, які місту передасть Червоний Хрест. Це житло площею 45 квадратних метрів з усіма зручностями для цілорічного проживання, розраховане на 1 сім’ю.

На відбудову зруйнованого ракетним ударом російських військ ліцею №25 у центрі Житомира необхідно щонайменше 400 млн гривень. З цією метою створено міжнародний благодійний фонд і наглядову раду, до якої увійдуть всесвітньо відомі люди. Кошти на нове будівництво ліцею планує надавати уряд Португалії, а проєкт навчального закладу розробить Венеціанський університет архітектури і дизайну.

Житомирська волонтерка Людмила Субин вчить дітей плести маскувальні сітки на каски для захисників. За її словами, діти розуміють, що це допомагає захистити українських військових і є їх вкладом у майбутню спільну перемогу. До участі в цьому процесі можуть долучитися всі бажаючі.

Сумська область

За минулу добу противник завдавав ударів по Краснопільській та Хотінській громадам Сумщини. Зафіксовано 43 вибухи. Як повідомили в Сумській ОВА, внаслідок обстрілу зайнялася пожежа в селі Костянтинівка, пошкоджено приватні будівлі.

Наслідки ворожих обстрілів в с.Костянтинівка Хотінської громади. Фото: Сумська ОВА

Ворог продовжує завдавати ударів по Великописарівській, Білопільській, Краснопільській, Шалигінській, Середино-Будькій громадам. Противник з території рф наносив вогневі ураження із застосуванням мінометів та ствольної артилерії. Зафіксовано понад 80 ударів. Внаслідок мінометного обстрілу Середино-Будської громади пошкоджено електричну підстанцію – місто залишилося без світла. 

Міжнародні партнери з Фонду «Партнерство за сильну Україну» оглянули укриття в чотирьох закладах освіти сумської громади, – повідомили в обласній військовій адміністрації. Сховища планують привести до відповідних умов.

Тематичний «Єдиний урок з безпеки» провели для студентів Лебединського медичного училища. Мобільна група ДСНС ознайомила майбутніх медиків з ризиками, пов’язаними з вибухонебезпечними предметами, та роз’яснили алгоритм дій при виявленні таких боєприпасів та інших підозрілих предметів.

Смартмоб “Парасолька для планети” – захід з відновлення зелених насаджень Сум. Під час воєнних дій з боку країни-агресора було знищено значні ділянки лісів та зелених насаджень в населених пунктах області. У міській раді закликають всіх небайдужих долучитися до акції з висадки дерев. 

Чернігівська область

Чернігівщину вдруге відвідали представники Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. На зустрічі йшлося про подальші плани щодо відновлення пошкодженого житла в області та потреби громад, – повідомив керівник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Наступного тижня у Чернігові розпочнеться відновлення 50 будинків. Тим часом благодійний фонд «Рокада» за підтримки УВКБ ООН реалізує низку проєктів у громадах Чернігівщини.

Завдяки підтримці французьких партнерів з регіону Іль-де-Франс до області надійде допомога – 6 мостів, що дозволить значно покращити транспортну логістику, та альтернативні джерела живлення. Про це повідомили в Чернігівській військовій адміністрації. Крім того, регіон передасть тисячу ноутбуків для дітей Чернігівщини та спрямує 50 тисяч євро для психологічної допомоги родинам, які постраждали від наслідків війни.

Жителі Чернігова отримують компенсацію за зруйноване житло. Чернігівська міська рада ухвалила рішення про виплату одноразової матеріальної допомоги власникам 204 приватних житлових будинків на загальну суму понад 3 млн грн. Матеріальна підтримка надається власникам будинків, які зруйновані або пошкоджені внаслідок військової агресії рф. Нагадаємо, в Чернігові нараховується понад 2000 зруйнованих або пошкоджених осель.

Пошкоджені будинки Чернігова. Фото: Чернігівська міська рада

На Чернігівщині відновлено ще одне транспортне сполучення тимчасовою водною переправою. Про це повідомили в Державній спеціальній службі транспорту України. Триває відбудова об’єктів транспортної інфраструктури, зруйнованих внаслідок збройної агресії російських окупантів.

Рятувально-водолазній службі області передано гідрокостюми, мотори, лафети та інше спорядження. Завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) водолази повністю укомплектовані всім необхідним на суму понад три мільйони гривень.

у Чернігові волонтери відбудовують житло для сестер, які живуть у курятнику. Вони розібрали завали будинку, в який влучив російський снаряд, та почали будувати жінкам новий дім. Працюють вже другий місяць поспіль. Матеріали для будівництва надали благодійні організації, меценати й небайдужі чернігівці. 

Віра та Парасковія живуть в курятнику після потрапляння в їх будинок російського снаряду, Чернігів. Фото: з соцмереж

Центральні області

Дніпропетровська область

Через ракетний обстріл «Кинджалами» та «Іскандерами-К», що стався вчора надвечір в Кривому Розі, було влучення у дамбу Карачунівського водосховища. Основне призначення таких ракет — обхід чи знищення ППО та найважливіших об’єктів, прикритих ними. А саме використання цих ракет підтверджує, що ворог цілеспрямовано обстрілював критичну інфраструктуру, аби спричинити гуманітарну катастрофу в місті.

В результаті удару, рівень води в річці Інгулець піднявся місцями до 190 см. Було підтоплено 112 приватних житлових будинків та присадибних ділянок. Наприклад, рівень води в парку ім. Ф. Мершавцева (колишній Правди) піднявся на 174 см. Зараз вода там вже зупинилась.

Вночі було організовано 4 пункти збору для евакуації громадян, врятовано 11 людей. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки ракетного удару по Карачунівському водосховищі. Фото: з соцмереж

Вночі ворог обстріляв Нікопольський район. По Нікопольській та Марганецькій громадах було випущено приблизно 50 ракет РСЗО «Град», обстріляли з важкої артилерії. Пошкоджено лінію електропостачання, без світла — більше 700 родин. 

В результаті — пожежа на складі з документами, пошкоджено адмінбудівлю, пункт охорони одного з підприємств, санаторій, 10 приватних будинків, газопровід та більше сотні сонячних панелей.  Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Вдень ворог знову атакував ракетами Кривий Ріг. Поцілили у об’єкт промислової інфраструктури та в гідротехнічну споруду. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. 

Наслідки ворожих обстрілів на Дніпропетровщині. Фото: голова ДОР Микола Лукашук

Вінницька область

У Вінниці відкрили гуманітарний хаб “Луганщина моя”, де надаватимуть безкоштовні послуги мешканцям Луганщини, які тимчасово проживають у Вінницькій області. Таких наразі понад 6 тисяч осіб. Організовує роботу хабу Рубіжанська міська військова адміністрація. Окрім продуктових наборів та засобів гігієни, вимушено переміщені особи отримуватимуть медичну допомогу, психологічні та юридичні консультації.

Кіровоградська область

Вночі на Кіровоградщині під час повітряної тривоги спрацювало ППО. По території Петрівської громади російські війська вдень завдали ракетного удару. Одну ракету збило ППО. Про це повідомив голова військової адміністрації Кіровоградщини Андрій Райкович.

На території Кіровоградської області перекрили греблю, щоб вода з річки Інгулець не надходила на територію Дніпропетровської області, розповіла начальниця офісу водних ресурсів у Кіровоградській області Катерина Гайдук.

Полтавська область

У Полтаві до Дня рятівника влаштували благодійний велопробіг, на якому збирають гроші для ЗСУ. До акції долучилося приблизно 140 людей, про це розповів начальник ДСНС Полтавщини Володимир Салогуб. Велопробіг “Разом до перемоги” організували надзвичайники та волонтери. Учасники роблять благодійні внески, які передадуть на потреби Збройних сил України. 

Черкаська область

На Черкащині 90 закладів освіти отримали від Червоного Хреста майже тисячу рюкзаків з предметами психосоціальної підтримки для дітей. Про це повідомляє пресслужба департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР. Масштабну акцію провели психологи спільно з соціальними працівниками усіх закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти м. Черкас.

Південні області

Запорізька область

Близько 17:30 російські окупанти обстріляли Новоолександрівську громаду із використанням боєприпасів касетного типу РСЗВ. Ракети влучили в поле, зайнявся сухостій. Руйнувань та поранених немає.

Вчора, 14 вересня, до органів поліції надійшло 37 повідомлень про пошкодження та руйнування інфраструктури міста та області. 

Ворог обстріляв промислову зону обласного центру. Ударною хвилею від розірваних снарядів зруйновано адмінбудівлю та декілька одиниць транспортних засобів.

По Оріхову, Новоандріївці, Новоданилівці, Гуляйполю, Успенівці, Залізничному, Степногірську, Приморському та Кам’янському окупанти застосували РСЗВ та артилерію.

Загалом правоохоронці зафіксували понад три десятки зруйнованої житлової інфраструктури Гуляйпільщини та Оріхівщини. Це оселі місцевих жителів, дитячий дошкільний заклад і будівля комунальної установи.

Внаслідок збройних злочинів загинула 1 людина, є поранені.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Національна Поліція.

З початку збройної агресії рф проти України піротехнічні підрозділи ДСНС України у Запорізькій області знищили 3654 одиниці вибухонебезпечних предметів та вилучили більше 1000 одиниць умовно безпечних залишків від боєприпасів різного типу та калібру, в тому числі заборонених касетних боєприпасів. Планується розширення штату піротехніків з 23 спеціалістів до 71 для того, щоб пришвидшити розмінування території області.

Військові у Запоріжжі долучились до створення артоб’єкту, розписавши гранатомет у рамках акції “Зброя культури”. За традиціями петриківського розпису, який використовували митці, на “полотні” зобразили символи України: соняшник – знак Сонця та добробуту, дуб – символ мужності та сили, а також образ України – червону калину. Незабаром буде організована виставка-аукціон, зібрані кошти з якої будуть передані на купівлю необхідної зброї для наших захисників.

Військові разом з митцями розписують зброю. Фото: Запорізька ОВА

Для дітей внутрішньо переміщених осіб та для підлітків відбувся благодійний показ анімаційного фільму «Віктор Робот» на базі культурно-мистецького хабу «Бункер» у рамках 10-го кіномарафону до Дня Незалежності України. Кінопокази відбуваються також у центрах допомоги для переселенців Бердянського, Василівського та Мелітопольського районів.

У Запорізькій обласній універсальній бібліотеці відкрився безпечний простір для жінок і дітей. Його створили за підтримки ООН Жінки в Україні та уряду Норвегії. У новому центрі відвідувачкам надаватимуть психологічну допомогу та навчатимуть писати бізнес-плани.

 

На сайті електронних звернень до Президента України зареєстрували петицію про надання м. Енергодар звання “Місто-герой України”. Наразі петиція зібрала майже 1000 голоси із 25 тисяч необхідних для того, аби її розглянув президент. До кінця збору підписів залишається 88 днів.

Миколаївська область

Окупанти нанесли 4 ракетних удари реактивними снарядами РСЗВ «Смерч» по об’єктах промислової інфраструктури Миколаєва та Миколаївського району. Людських втрат та постраждалих нема.

Вночі російські окупанти завдали ударів по околицях обласного центру та населених пунктах: Очаків, Мішково-Погорілове, Шевченкове, Чорноморка, Широке, Червона Долина та околицях сіл Новоолександрівка, Солончаки, Дмитрівка, Яселка, Іванівка, Куцуруб.

Вчора, 14 вересня, внаслідок завданих ударів по Миколаєву поліцейські задокументували три пошкоджені багатоповерхівки, сім приватних автомобілів, приміщення навчального закладу, ветеринарної лікарні, державного підприємства та інші об’єкти інфраструктури.

Населенні пункти Іванівка та Шевченкове Миколаївського району також потрапили під ворожі обстріли  Постраждала одна людина.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Національна Поліція

Від початку повномасштабної війни в Миколаївській області внаслідок обстрілів російськими військами загинули 436 цивільних, серед них — 11 дітей. Всього через бойові дії постраждали 1 613 цивільних.

Миколаїв та німецький Ганновер стали містами-партнерами. Відповідний меморандум підписали очільники міст Олександр Сєнкевич та Беліт Онай.

Миколаївська лікарня отримала карету швидкої допомоги від благодійного фонду Nova Ukraine.

Швидка від волонтерів. Фото: з соцмереж.

Одеська область

У Чорному морі поблизу узбережжя Криму несуть бойове чергування 14 бойових кораблів, у тому числі – 4 носія крилатих ракет «Калібр» загальним залпом 28 ракет та 3 великих десантні кораблі.

Воїни одеської зенітної ракетної бригади 14 вересня на півдні збили три російських бомбардувальники Су-24. Про це повідомили в Повітряному командуванні “Південь”.

15 вересня з портів Одеської області “зерновим коридором” вийшли дев’ять суден, ще два очікують покращення погодних умов. Про це повідомили в Адміністрації морських портів України. Загалом на борту 11 суден 240 тисяч тонн агропродукції, які експортують до країн Африки, Азії та Європи. 

MAHER (Туніс). Фото: Адміністрація морських портів України.

Херсонська область

Обстановка у південнобузькій операційній зоні залишається стабільно складною, але контрольованою Силами оборони. Тривають активні бойові дії вздовж усієї лінії зіткнення.

Ворог посилює морально-психологічний тиск на цивільне населення та наносить ракетні удари по об’єктах соціальної, промислової та критичної інфраструктури.

Водночас, окупанти не полишають спроб відновити рух через Дніпро з метою поповнення запасів, живої сили, техніки та озброєння.

Українські ракетно-артилерійські підрозділи тримають вогневий контроль над всіма переправами, місцями їх імовірного облаштування та іншими альтернативними способами переміщення через річки.

Протягом ночі ракетно-артилерійські підрозділи завдали ударів по району зосередження живої сили та бойової техніки ворога у передмісті Херсона та по Каховському мосту.

Вчора ворог силами до двох взводів за підтримки двох БМД-2 і танка Т-72  намагався провести штурм в напрямку з Архангельського на Іванівку. Успіху не мав, втративши одну БМД-2 і значний відсоток живої сили, відступив.

Українська авіація нанесла 13 ударів по противнику. В районі Чкалового знищено надзвуковий ворожий бомбардувальник Су-24М.

За минулу добу поліція Херсонської області відкрила 17 кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів армії рф. окупаційні війська обстріляли смт Архангельське та Високопілля, села Токареве, Таврійське, Іванівка та Довгове. Зруйновано та пошкоджено житлові будинки, гаражі, автомобілі. У Довговому внаслідок ворожих обстрілів повністю знищені кілька будинків.

У Новій Каховці російські військові викрали з дому місцеву жительку. Нині місцезнаходження жінки невідоме.

Наслідки ворожих обстрілів. Фото: Поліція Херсонської області.

До кінця 2022 року окупаційна влада Херсонської області запланувала провести “ревізію туристичних комплексів”, в межах якої весь бізнес незгодних хочуть відібрати. Про це повідомляє Центр національного спротиву. Фактично, росіяни і їхні поплічники планують перевести всю туристичну галузь у “російське правове поле”.

Західні області

Волинська область

У Луцькій міській раді відбулась зустріч з з мером німецького міста Швайнфурт Себастіаном Ремеле та членом міської ради Швайнфурт Юргеном Монтагом. Мета зустрічі – налагодити співпрацю між містами та обговорити потенційні напрямки співробітництва.

Воїни луцького стрілецького батальйону отримали дрон від Фонду «Тільки разом». DJI Mavic 3 вартістю 126 тисяч грн належить до оперативно-тактичного рівня.

У Луцьку для дітей захисників встановили нові грошові норми харчування – 35 грн на одну дитину. Про це повідомили в міській раді.

Закарпатська область

ОВА відбулася нарада під головуванням міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. На порядку денному – питання безпеки освітнього процесу.

В обласному центрі Закарпаття 16 вересня відбудеться вечір пам’яті, присвячений подіям 16 березня у Маріуполі.

Івано-Франківська область

Обласна військова адміністрація здійснює постійний контроль за виконанням планових показників з підготовки до зими. Про це повідомили в ОВА.

Львівська область

Від 24 лютого лісівники Львівщини передали Збройним Силам України 111 автомобілів, 35 тепловізорів, 1300 тактичних рюкзаків, велику кількість одягу, обладнання, медикаментів і харчів. А для будівництва фортифікаційних споруд та обігріву – понад 16 тисяч метрів кубічних деревини. Про це повідомили в ОВА.

В ОВА відбулась зустріч з з директором регіонального офісу Міжнародної організації з Міграції Манфредом Профазі. Мова йшла про реконструкцію та облаштування приміщень для проживання ВПО та про грантову підтримку для відновлення бізнесу.

Львівська ОВА та Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста України підписали Меморандум про співпрацю. Документ передбачає, що організація допоможе підготуватися до настання холодів. Мова йде про допомогу у ремонті прихистків ВПО, поставку теплого одягу та техніки на холодну пору.

Надійшло повідомлення про замінування більшості шкіл Львова. Навчальні заклади діяли згідно з протоколом – евакуювали учнів та повідомили батьків. Приміщення навчальних закладів та прилеглі до них території обстежують на наявність вибухонебезпечних речовин чи предметів.

Від початку повномасштабного вторгнення росії з України вилетів перший цивільний літак. “Ми можемо підтвердити, що вчора A320 HA-LWS вилетів з Львова і приземлився Катовіце”, – заявив директор з комунікацій сервісу з відстеження польотів Flightradar24 Ян Печеник.

З України вилетів перший цивільний літак авіакомпанії WizzAir. Фото: з соцмереж

50 бронежилетів 4 класу захисту із сертифікованими плитами передадуть з Львівщини українським військовим на передовій. Бронежилети придбали завдяки громадській раді при Львівській ОВА, БФ «Сучасна Україна» та представникам бізнесу.

Освітяни Львівщини запускають серію благодійних аукціонів для допомоги захисникам. За виручені кошти придбають необхідну техніку для розвідників 8-го полку Сил Спеціальних Операцій ЗСУ. А саме дрон з тепловізійним датчиком. Орієнтовна сума збору – 250 тисяч грн.

У військовій частині на Львівщині після ремонту розпочала роботу пекарня. Пекарня здатна продукувати до 2 тонн хліба на добу. Про це повідомив керівник військової частини, в якій відкрили пекарню.

На Червоноградщині діти з інвалідністю готують медове печиво для військових. Готове печиво відправляють спільно з дитячими малюнками. Натомість військові 24 ОмБР Збройних сил України подарували прапор з підписами і словами вдячності.

Рівненська область

На сьогодні в області мешкає понад 49 тисяч ВПО. З них 35 тисяч людей входять до числа маломобільних груп. Це сім’ї з дітьми, люди з інвалідністю та похилого віку.

У Вараші відкрили центр, де допомагатимуть постраждалим від насильства. Тут консультуватимуть психологи, юристи, а також надаватимуть соціальні послуги. Також у закладі облаштовано «кризову кімнату», де за потреби, можна буде залишитися на певний період. Усі послуги надаються безкоштовно.

Тернопільська область

З початку війни рятувальники з Тернопільщини здійснили понад 300 бойових залучень на розмінування території, виявили близько 4 тисяч вибухонебезпечних предметів та обстежили понад 870 га території.

У Тернополі відбулися заходи з нагоди Дня рятувальника. У переддень професійного свята у ГУ ДСНС України у Тернопільській області спільною молитвою вшанували пам’ять загиблих колег та відзначили нагородами кращих працівників.

В Тернополі відкрили виставку харківського художника Нікіти Тітова. Митець створює плакати під впливом подій, що відбуваються в Україні. У своїх роботах плакатист передає біль і непохитну віру в Україну. 

Виставка плакатів, які висвітлюють історію України. Фото: Тернопільська ОВА

Хмельницька область

На Хмельниччині заборонили проводити масові заходи Заборона не поширюється на релігійні заходи. Про це повідомили в ОВА.

10-річна жителька Волочиська відрізала волосся, щоб віддати гроші на благодійність. Дівчинка 700 грн перерахувала на ЗСУ, а решту 2 500 – віддасть дитині з Вугледара, яка втратила обох батьків та отримала поранення через обстріл.

Чернівецька область

У Чернівецькій ОВА обговорили план заходів реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій в сфері енергетики.

Буковина готова до опалювального сезону більш ніж на 80%. У закладах освіти комунальної власності та лікарнях області розглядають можливість встановлення резервних котлів на твердому паливі. Про це повідомив голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.

 Міжнародна підтримка

Європейський парламент схвалив виділення 5 млрд євро макрофінансової допомоги для України. Цей кредит доповнює 10 млрд євро, які Європейський Союз вже надав Україні у вигляді фінансової, гуманітарної та військової допомоги.

Німеччина за останній тиждень передала Україні 4 зенітні самохідні артилерійські установки Gepard та 65 холодильних установок для медичних препаратів.

Україна отримала американські ремонтно-евакуаційні машини M984A4 «HEMTT».

Литва відправить Україні дві партії бронетранспортерів. Вони мають надійти в Україну найближчим часом.

США мають намір “невдовзі” поставити Києву озброєння для бойових дій на півдні та сході, у тому числі передові ракетні системи. Про це заявили у Білому домі.

У США представили законопроєкт про визнання росії спонсором тероризму. Відповідний двопартійний законопроєкт на розгляд верхньої палати Конгресу США внесли сенатори Річард Блюменталь та Ліндсі Грем.

У ЄС продовжили дію індивідуальних санкцій проти росіян ще на півроку.

Група країн-кредиторів відтермінувала боргові виплати України до кінця 2023 року. Про це заявила міністерка фінансів США Дженет Єллен.

Угорщина передумала блокувати санкції Євросоюзу проти росії. Рішення про продовження санкції проти росії ще на 6 місяців буде опубліковане в Офіційному журналі Євросоюзу.

Казахстан перевів торгівлю з росією під санкційний контроль США. Без дозволу американських чиновників угоди не здійснюються. Мета – не потрапити під вторинні санкції, пояснив МЗС Казахстану.

США і ЄС посилюють тиск на Туреччину, щоб подолати ухилення від антиросійських санкцій. Зосереджуються на банках, які інтегрувалися в російську платіжну систему «мір».

Санкції ЄС проти росії залишаться в силі, поки її економіка не буде розірвана. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Німеччина передасть Україні більше зброї через здатність Києва перемогти. Про це заявив міністр економіки Роберт Хабек.

Під час візиту до Страсбурга перша леді Олена Зеленська провела зустріч з віце-президентом Європейської комісії з питань популяризації європейського способу життя Маргарітісом Схінасом і комісаром з питань здоров’я та харчової безпеки Стеллою Каріакідес. Під час зустрічі мова йшла про гуманітарну допомогу Україні та освітньо-культурні проєкти.

Фундація Польського центру міжнародної допомоги спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством освіти і науки започатковують телефонну лінію для біженців з України – студентів та їхніх батьків та опікунів. Зателефонувавши можно буде отримати додаткову інформацію стосовно навчання українців у Польщі. Про це повідомила координатор спільного проекту з боку Фундації PCPM Олександра Мізерська.

Президент України Володимир Зеленський нагородив Урсулу фон дер Ляєн орденом Ярослава Мудрого.

Нагородження Урсули фон дер Ляєн. Фото: з соцмереж

Відома британська письменниця Джоан Роулінг опублікувала відео з українськими військовими та підписала його “Slava Ukraini”.

Твітер Джоан Роулінг. Фото: з соцмереж

Ukrainian Women’s Guard

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska