Україна Оперативна інформація з регіонів 15.08.2022 (фото)

Оперативна інформація з регіонів  України від УЖВ 15.08.2022

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко, Мошковська Тамара

Головний редактор УЖВ NEWS Руслан Поліщук

173 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню. 

Україна коротко:

173 добу український народ простоїть російському воєнному вторгненню. 

Оперативна інформація станом 18.00:

На Волинському та Поліському підрозділи збройних сил республіки білорусь виконують завдання з посилення охорони ділянки білорусько-українського кордону в Брестській та Гомельській областях. 

Тривають заходи перевірки бойової готовності збройних сил білорусі.  Орієнтовно це продовжиться до 20 серпня 2022 року.

Також зберігається загроза завдання противником ракетних та авіаційних ударів з території і повітряного простору республіки білорусь.

На Сіверському напрямку, ворогом було обстріляно із ствольної артилерії райони населених пунктів Басівка, Могриця, Голишівське та Будки Сумоської області з метою демонстрації своєї присутності та сковування підрозділів Сил оборони. 

На Харківському напрямку противник, з метою недопущення створення Силами оборони сприятливих умов для переходу у наступ продовжує знищення військових та цивільних обʼєктів із усіх наявних засобів вогневого ураження. Вогнем танків, ствольної та реактивної артилерії робить це у районах населених пунктів Слобожанське, Пʼятихатки, Ртищівка, Одноробівка, Соснівка, Слатине, Світличне, Шевелівка, Нове, Дементіївка, Питомник, Руська Лозова, Руські Тишки, Коробочкине та Протопопівка.

Біля Верхнього Салтова, Соснівки і Ртищівки окупанти задіяли авіацію для ударів.  

Ворог спробував прорвати оборону наших військ на напрямку Козача Лопань – Уди. Українські військові жорстко зустріли загарбників та відкинули назад.

На Слов’янському напрямку ворог концентрованим вогнем артилерії безуспішно намагався відтіснити наших захисників в районах Грушувахи, Краснопілля, Асіївки та Мазанівки. Потім штурмовими діями намагався покращити тактичне положення на напрямку Довгеньке – Мазанівка.  Успіху не мав, відійшов.

На Краматорському напрямку було зафіксовано обстріли противника біля Спірного, Івано-Дар’ївки і Райгородка. Ворожа авіація діяла неподалік Спірного та Пришиба.

У напрямках Івано-Дарʼївки, Виїмки і Веселого окупанти наступальними та штурмовими діями намагалися просунутися. Зазнали повної невдачі та хаотично відійшли на раніше зайняті позиції.

На Бахмутському напрямку противник, застосуванням наявних засобів вогневого ураження по районах населених пунктів Костянтинівка, Бахмут, Весела Долина, Васюківка, Бахмутське, Соледар, Шуми, Північне, Білогорівка, Яковлівка, Федорівка, Зайцеве і Вершина, намагався створити сприятливі умови для подальшого наступу на окремих ділянках.

Завдав авіаударів поблизу Соледара та Яковлівки. Здійснив спробу штурмових дій з району Вуглегірської ТЕС у напрямку населеного пункту Вершина. Зазнав втрат та відійшов.

На Авдіївському напрямку, у районах Красногорівки, Пісків, Опитного, Водяного і Мар’їнки, були зафіксовані обстріли. Також окупанти завдали авіаційних ударів біля Нью-Йорка, Водяного та Новобахмутівки.

Ворог безуспішно намагався покращити тактичне положення у напрямку Старомихайлівки і Невельського.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках противником було обстріляно із танків, ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню райони населених пунктів по лінії зіткнення. Задіяно авіацію для ударів неподалік Новомихайлівки, Єлизаветівки, Щербаків та Чарівного.

Окупанти спробували наступати на напрямках Славне – Новомихайлівка, Солодке – Водяне, Солодке – Володимирівка, Єгорівка – Павлівка.  Отримали жорстку відсіч, зазнали втрат та відкотилися назад.

На Південнобузькому напрямку противник здійснював обстріли із танків та артилерії різних типів по лінії зіткнення та в глибині оборони з метою недопущення перегрупування українських підрозділів та створення ними сприятливих умов для проведення контрнаступу. 

Неподалік Андріївки, Мирного, Благодатного і Лозового ворог завдав авіаційних ударів. 

У Чорноморській та Азовській морських операційних зонах корабельне угруповання противника основні зусилля зосереджує на веденні розвідки, блокуванні цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря та ураженні військових об’єктів і елементів інфраструктури в глибині території України.

У готовності до застосування високоточної зброї перебувають три носії крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.


Верховна Рада підтримала продовження воєнного стану з 23 серпня до 21 листопада. Депутати також затвердили указ президента про продовження мобілізації. 

Верховна Рада ухвалила закон, який запроваджує необхідні зміни для укладання “митного безвізу” з Євросоюзом. Документом передбачається приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS). “Митний безвіз” дозволить українському бізнесу користуватися цілою низкою спрощень.

Верховна Рада обрала членами Вищої ради правосуддя Романа Маселка та Миколу Мороза. На дві посади у ВРП за квотою парламенту претендували четверо кандидатів. Роман Маселко є головою Ради громадського контролю НАБУ, членом Громадської ради доброчесності, експертом судової групи Реанімаційного пакету реформ. У часи Євромайдану безкоштовно захищав як адвокат автомайданівців та допомагав їм повертати незаконно відібрані права. Микола Мороз є кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення з посади очільника СБУ Тернопільщини Юрія Борейчука, начальника Головного управління спецслужби у Києві та області Сергія Заяця, а також голови СБУ у Львівській області Артема Бондаренка. Натомість Бондаренка призначено новим керівником СБУ у Києві та Київській області.


Східні області

Харківська область 

Цієї ночі окупанти завдали інтенсивних ракетних ударів по Харкову та області, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Штаб оборони зафіксував пуск більше 10 ракет з російського Бєлгорода. Ракети вдарили по Слобідському району, пошкоджено будівлю підприємства.

Окупаційна армія обстріляла населені пункти Богодухівського, Харківського, Чугуївського та Ізюмського районів Харківщини з танків та артилерії. Поблизу Ртищівки та Верхнього Салтова росіяни завдали авіаударів, – повідомив Генеральний штаб ЗСУ. 

Ворог використовує реактивну та ствольну артилерію, танки, авіацію. Намагався наступати в напрямку Тихоцьке-Долина, але відступив під вогнем наших захисників з втратами.

Близько 10 влучань зафіксували у Салтівському районі Харкова. Внаслідок обстрілу горів гаражний кооператив, пошкоджень зазнав дев’ятиповерховий будинок, – повідомив міський голова Ігор Терехов. 

Внаслідок обстрілу 7 осіб отримали поранення. За інформацією обласного Центру екстреної медичної допомоги, 4 людей госпіталізували, двоє з них у тяжкому стані. Одна з поранених під час обстрілу Салтівки померла в лікарні, – повідомили в обласному управлінні поліції.

Декілька ракет впали в Мерефі. Пошкоджено об’єкт інфраструктури та промислову будівлю. Окупанти також вдарили по селищу Ков’яги Валківської громади.

Приліт ракети зафіксували в Чугуєві, росіяни поцілили у промзону, що не працює, – повідомила міська голова Галина Мінаєва. 

На залізничному вокзалі Харкова з 16 серпня посилять заходи безпеки, – повідомили в «Укрзалізниці». “На вокзалі запрацює встановлена комплексна система огляду багажу пасажирів, яка включає в себе 2 стаціонарні металошукачі (“рамка”), 2 рентгено-телевізійні інтроскопи, ручні металодетектори”, – повідомили в УЗ.

Встановлення системи огляду багажу пасажирів. Фото: Укрзалізниця

Наразі мова про примусову евакуацію з Харкова та області взимку не йде, – заявив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Але зазначив, що триває робота з міжнародними партнерами, зокрема з Польщею, щодо можливого розміщення людей за межами території держави. 

Донецька область

За минулу добу росіяни вбили трьох мирних жителів Донеччини – у Бахмуті, Соледарі та Мар’їнці. Ще 13 людей отримали поранення, – повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко. 

російські військові обстріляли житлові квартали Бахмуту. Про це повідомив заступник Бахмутського міського голови Олександр Марченко. Він додав, що є постраждалі. 

Окупанти обстріляли Слов’янськ, – повідомив керівник Слов’янської МВА Вадим Лях. Травмованих та загиблих немає.

П’ятьом іноземцям з Великої Британії, Швеції та Хорватії, які воювали на боці України, оголосили обвинувачення у найманстві. Усі вони відмовилися визнавати себе винними у так званому “верховному суді ДНР”.

Луганська область

На лінії фронту росіяни активніше застосовують штурмову та армійську авіацію, з повітря обстріляні три населених пункти, – повідомили у Луганській ОВА. Ворог також випустив сім ракет, впродовж ночі сім разів працювала ствольна артилерія окупантів. Чотири рази росіяни обстрілювали міста і села з реактивних систем залпового вогню, шість – із мінометів. Здійснені чотири танкових наступи. 

Більше ста вагнерівців могли загинути в результаті удару по штабу ПВК “Вагнера” у Попасній 14 серпня. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він підтвердив, що українські військові завдали удару, та запропонував почекати офіційного підтвердження від Генштабу. 

У Сєвєродонецьку окупанти зносять пошкоджені будинки, щоб потім знімати картинку квітучого міста. Вже визначили понад сотню багатоповерхівок, які підлягають знесенню. 

На відновлення комунальної інфраструктури Луганщини необхідно понад 7 млрд грн. Ця сума враховує лише відновлення централізованого газо-, водо- та електропостачання. Як зазначає директор Департаменту ЖКГ ОВА Віталій Сурай, це приблизні підрахунки станом на травень. Остаточні можна буде зробити тільки після деокупації, розмінування територій і проведення експертизи.

На окупованих територіях триває примусова мобілізація, під яку підпадають навіть будівельники з росії, яких спочатку присилали на допомогу.

Північні області

Київська область

У Київській ОВА відбулася зустріч з послом Ізраїлю в Україні Міхаелем Бродським. Обговорили співпрацю в створенні реабілітаційних центрів для військових та навчання наших психологів методам роботи з людьми у кризових ситуаціях. Також Україна перейматиме досвід Ізраїля щодо організації навчального процесу в умовах війни.

У Бучі продовжують ховати неідентифіковані тіла загиблих під час окупації. Наразі поховали 35 людей, всього лишилося близько 50-ти невпізнаних  цивільних. У всіх взято зразки ДНК.

З початку повномасштабного вторгнення у Києві затримано 313 потенційних учасників 23 диверсійно-розвідувальних груп. В результаті розслідувань деякі факти було спростовано, але більшість підозрюваних осіб було передано СБУ. Наразі у Києві задіяні 10 оперативних груп для виявлення ворожих ДРГ.

У деяких вищих навчальних закладах Київщини розпочалися офлайн-заняття. Зважаючи на воєнний стан, у всіх закладах облаштовані укриття, перевірені ДСНС. На деяких факультетах студенти та співробітники працюють позмінно. Студенти, які не мають змоги приїхати, навчаються онлайн.

У притулку для тварин «Виставковий центр» відбувся безкоштовний тренінг з надання першої допомоги тваринам. Ветеринари розповіли про дії у разі кровотечі у тварини, удару струмом та інших травм, і за яких обставин можна безпечно надавати допомогу безпритульній тварині. У тренінгу взяли участь більше ста бажаючих.

Тренінг із надання першої допомоги тваринам. Фото: Руслан Канюка, Укрінформ

На базі Vcentri HUB Оболонського району відбудеться волонтерський турнір із шашок за участю 11-річної чемпіонки світу Валерії Єжової. Юна волонтерка вже деякий час грає в шахи з перехожими за пожертвування на ЗСУ і встигла зібрати 70 тисяч грн для наших захисників.

Житомирська область

Підрозділи ДСНС продовжують роботи з розмінування Житомирської області. Сьогодні було вилучено і знешкоджено 3 артилерійські снаряди, знайдені місцевими мешканцями поблизу сіл Васьковичі та Мала Зубівщина Коростенського району.

Волонтери Вільшанської громади на Житомирщині виготовили та відправили на передову понад дві тисячі будівельних кованих скоб для спорудження бліндажів. Майстри працювали майже тиджень і чітко дотримувалися ковальської технології. Разом зі скобами захисникам відправили маскувальні сітки, виготовлені місцевими жителями, та інші необхідні речі.

Виготовлення скоб для спорудження бліндажів на передовій. Фото: Олег Якимчук

Сумська область

За минулу добу під ворожим вогнем опинилися Юнаківська, Хотінська, Білопільська, Новослобідська та Есманьська громади. Як повідомили в ДПСУ, противник завдавав вогневі ураження з мінометів, стрілецької зброї та ствольної артилерії. Внаслідок обстрілів Юнаківської громади пошкоджено приватний будинок та зерносховище фермерського господарства.

В Краснопільській громаді біля села Грабовське на полі підірвався комбайн, – повідомили в Сумській ОВА. За інформацією поліції області, комбайнер проігнорував позначки “Міни”, виїхав на заборонену територію та підірвався на двох протитанкових мінах. Машиніст знаходиться в лікарні у важкому стані.

Комбайн підірвався на протитанкових мінах, Краснопільська громада. Фото: Сумська ОВА

На Сумщині відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, – повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. На засіданні обговорювали питання продовольчої безпеки, стабілізації та розвитку економіки, а також фіксацію та розслідування воєнних злочинів на територіях, які перебували під окупацією. Станом на 14 серпня зареєстровано 865 кримінальних правопорушень, пов’язаних з діями росіян на Сумщині.

Бюджет Сумської області виконано на 96% від плану. Це показник виконання бюджету області протягом семи місяців поточного року, – повідомили в Сумській ОВА. Через повномасштабну війну, яку розпочала рф на території України, підприємства працюють менш потужно та скорочують кількість найманих працівників. Проте є певні фактори, які компенсують сплату ПДФО – надходження від державних установ та інших інституцій.

Чернігівська область

Противник двічі обстріляв територію Новгород-Сіверської громади. Як повідомив керівник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, зафіксовано понад 70 вибухів на околицях села Кам’янська Слобода та поблизу села Пушкарі. Внаслідок обстрілів пошкоджено цивільну інфраструктуру.

Про співпрацю в медичній сфері, гуманітарну допомогу та допомогу з відновленням Чернігівщини йшлося на зустрічі з першим радником Посольства Франції в Україні Бруно Коссанелем та аташе з питань гуманітарної допомоги посольства паном Фредеріком Руссо. Також уряд Франції готовий залучити своїх спеціалістів і техніку для розмінування території області та допомогти в підготовці українських фахівців по розмінуванню водойм.

Триває розмінування території області. Як повідомили в ДСНС, за минулий тиждень групи піротехнічних робіт та підводного розмінування 102 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів (ВНП) та всього вилучили 1 281 такі предметі. Від початку воєнних дій знешкоджено 39 573 ВНП.

На Чернігівщині продовжують роботу над створенням і модернізацією системи оповіщення, – повідомили в Чернігівській ОВА. Партнери зі США готові підписати контракт на розроблення відповідного проєкту. Систему планується встановити в усіх населених пунктах з населенням від п’яти тисяч жителів і більше.

До очного навчання готові 82 із 407 закладів освіти Чернігівської області. Майже 100 садків та шкіл, розташованих у 40-кілометровій зоні від ворожих кордонів, не будуть приймати дітей оф-лайн для навчання. Біля 200 закладів будуть працювати дистанційно.

В опорній школі у Количівці Іванівської громади облаштують бомбосховище завдяки допомозі благодійників, – повідомили в Чернігівській ОВА. Допомога надається в рамках проєкту «Янголи Свободи». Будматеріали для обладнання бомбосховища придбали завдяки підтримці організації «Ukraine TrustChain». Освіту в цьому закладі здобувають близько 170 учнів з навколишніх сіл.

Триває інформаційна кампанія державної програми щодо підтримки підприємництва «єРобота». В обласній військовій адміністрації повідомили, що під час третьої хвилі кампанії надійшло 55 заявок на отримання грантів для власної справи. 

Центральні області

Дніпропетровська область

Вночі Дніпропетровщина знову опинилась під обстрілами. Під удар ворога потрапили два райони – Синельниківський та Нікопольський. Нікопольський район росіяни атакували з «Градів», прилетіло 20 реактивних снарядів. Зазнали руйнувань склади, цехи та адмінприміщення промислового підприємства. Загиблих та поранених немає.  У Марганецьку громаду поцілили ще 20 реактивних снарядів, руйнувань і постраждалих немає.

У Покровській громаді через ворожий обстріл пошкоджено підприємство енергетичної інфраструктури. Попередньо, ніхто не постраждав. 

По Синельниківському району російська армія вдарила чотирма ракетами С-300. Зруйнований об’єкт соціальної інфраструктури. Одну російську ракету X-59 українські військові збили.

Дніпропетровщину відвідала міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Зокрема, вона побувала в одному з пансіонатів, де проживає близько 170 переселенців. За словами директора закладу Олега Кондрашевського, сюди прибувають переважно літні люди з Донецької та Луганської областей. Частину людей відправлять далі за кордон та на захід країни. У закладі планують зробити перевалковий пункт для тих, хто евакуюється. 

Ірина Верещук відвідала один з пансіонатів. Фото: Суспільне Дніпро

За програмою релокації, із зони активних бойових дій до Дніпра переїхали близько сорока підприємств. Про цеповідомила начальниця управління регуляторної політики та розвитку підприємництва Дніпровської міськради Ірина Журавльова. Це підприємства з Краматорська, Маріуполя, Харкова, Покровська, Сєвєродонецька, Лисичанська, Дружківки тощо. Всі намагаються швидко змонувати обладнання та розпочати виробничу діяльність, на деяких підприємствах уже запущено робочий процес.

Вінницька область

Військові 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, яка дислокується на Вінниччині, зібрали протитанкову установку з частин захопленої російської техніки. Про це вони повідомляють на своїй сторінці. Бійці встановили протитанкову гармату МТ-12 “Рапіра” на армійський тягач МТ-ЛБ.

Саморобна протитанкова артилерійська установка. Фото 59 окрема мотопіхотна бригада ім. Я. Гандзюка

Вінниця отримала подарунок від міста-побратима Кельце – квадрокоптери “DJI Mavic 3”. Як повідомляє міський голова Сергій Моргунов, підтримку від польського міста Вінниця відчуває з перших днів військової агресії росії. Варто нагадати, що жителі міста Кельце прихистили сотні українців та організували чотири зміни відпочинку для юних вінничан. Також  від них надійшли тонни гуманітарних вантажів. 

Квадрокоптери “DJI Mavic 3”. Фото – зі сторінки Сергія Моргунова у Facebook

Кіровоградська область

Кіровоградщина зустріла евакуаційні потяги з Донецької області. Сьогодні у Знам’янку приїхало 178 переселенців, серед яких 50 дітей. Жителів Донецької області вже прихистили у Кропивницькому, Олександрії, Петровому, Компаніївці, Знам’янці, Світловодську. Загалом за час обов’язкової евакуації в області знайшли прихисток майже 1 400 людей. Усім, у разі необхідності, надається медична та психологічна допомоги, здійснюються соціальні виплати, оформлення втрачених документів.

Евакуаційний потяг з Донецької області. Фото: Андрій Райкович/ Кіровоградська ОДА (ОВА)

У селі Велика Северинка Кропивницького району починають відбудовувати місцевий будинок культури. Про це розповів сільський голова Сергій Левченко. На відновлення вже витратили три млн грн з бюджету громади. За ці гроші зробили покрівлю, замінили частину вікон, підключили електропостачання. За 16 днів мають завершити обрядову кімнату, коридор та сходи. 

Полтавська область

Виснажені та незламні – Зведена Полтавська штурмова рота, яка останні півтора місяця воювали у районі Бахмута на Донеччині, повернулась до своїх домівок. Полтавська штурмова рота була утворена з мобілізованих мешканців Полтавського району, більшість із них до війни ніколи не були в зоні бойових дій. Про це розповіли у Полтавській РВА.

Черкаська область

У Черкасах в одному освітньому закладі, де  навчаються діти, які мають сколіотичну хворобу, облаштовують укриття та перетворюють їх на класи. За роботу взявся весь педагогічний колектив, щоб встигнути до 1 вересня. Сьогодні у підвальних приміщеннях шкільного укриття фарбують стіни, ремонтують освітлення та облаштовують санвузли. Тут може перебувати 600 людей. Художник Володимир Широкопояс розмальовує стіни укриття панорамами рідного міста.

Художник Володимир Широкопояс за роботою. Фото: Суспільне Черкаси

Південні області

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація не зазнала суттєвих змін. Противник зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів. 

Окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Омельник, Жовтеньке, Таврійське.

Поліція задокументувала 15 злочинів рф. Ворожим вогнем було пошкоджено 16 приватних будинків та декілька квартир мешканців Пологівського та Запорізького районів.

Наслідки ворожих обстрілів у Запорізькій області. Фото: Національна Поліція

На південно-західному напрямку від тимчасово окупованого Мелітополя сили спротиву пошкодили залізничний міст. За словами міського голови Івана Федорова, окупанти неспроможні його відновити вже другу добу. Основна мета — припинити постачання боєприпасів на лінію бойових дій Запорізької та Херсонської областей. Після того у Мелітополі та найближчих населених пунктах окупанти почали проводити масові фільтраційні заходи.

Після ударів ЗСУ по Антонівському мосту російські військові з Херсонщини переїжджають до тимчасово окупованого Мелітополя. Окрім того, вони вивозять свої родини з Мелітополя. Про це повідомив міський голова Іван Федоров.

Верховна Рада України звернулась до ООН, ЄС, Європейської Ради, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, парламентів та урядів держав – членів МАГАТЕ щодо засудження акту ядерного тероризму, який здійснює держава-агресор на Запорізькій атомній електростанції в місті Енергодар. Постанову підтримав 301 народний депутат України.

Протягом минулої доби з тимчасово окупованої території було евакуйовано 1 399 людей, з них  417– діти.

Миколаївська область

Вночі ворог знову атакував Миколаїв із нетиповим застосуванням зенітно-ракетних систем С-300. Уражено ще один навчальний заклад міста, обвалилась частина будівлі. Також пошкоджень зазнав готель на околицях обласного центру. Попередньо постраждалих немає.

Також обстрілів зазнали населені пункти Котляреве, Широке, Поляна. Остаточна інформація щодо постраждалих і пошкоджень уточнюється.

Упродовж доби під вогнем окупаційних військ перебував обласний центр та селища Березнегувате, Висунськ, Семенівка. Пошкоджені житлові будинки, приватне підприємство, адмінбудівля.

Наслідки ворожих обстрілів у Миколаївській області. Фото: Національна Поліція

«Миколаївобленерго» у липні відновило живлення у майже 73 тисяч осель. Це понад 15 % від загальної кількості відновлень, що були проведені протягом цього місяця по всій Україні. За повідомленням Миколаївської ОВА, з початку повномасштабної агресії внаслідок бойових дій було пошкоджено понад 210 високовольтних повітряних ліній електропередач та 66 трансформаторних підстанцій.

Гуманітарний штаб при Миколаївській ОВА отримав допомогу для мешканців області від друзів із Латвії. Завдяки співпраці всіх донаторів були сформовані збалансовані продуктові набори з усім необхідним. Допомогу розвезуть родинам ВПО та мешканцям сіл, які найбільше потерпають від обстрілів.

Одеська область

У Чорному морі корабельно-катерне угруповання збільшило кількість ракетоносіїв на бойовому чергуванні до 3, відповідно, кількість ракет «Калібр» – до 24.

Внаслідок вибуху на міні у Затоці Одеської області 14 серпня загинули троє людей, ще двоє перебувають у лікарні. Про це повідомили у обласній Нацполіції.

Судна SARA й EFE зайшли до Одеського порту для завантаження українською агропродукцією. Про це повідомили в Адміністрації морських портів України. Балкер SARA завантажить 8 000 тонн кукурудзи, а судно EFE — близько 7 500 тонн олії.

В Одеській області затримали медпрацівника, який збирав та передавав спецслужбам рф дані про ЗСУ і Тероборону, резервні аеродроми та військові полігони на півдні області. Росіяни використовували цю інформацію для планування роботи диверсійних груп, масованих і прицільних ракетних обстрілів.

В Одесі 33 школи та 4 дитячі садочки мають укриття, обладнані відповідно до вимог. В укриттях цих шкіл можуть поміститися 10 000 дітей. Більшість батьків віддають перевагу дистанційній освіті. Лише 3 000 дітей будуть навчатись офлайн.

Херсонська область

Українські ракетно-артилерійські підрозділи нанесли втрати ворогу у кількості 31 військовий, 1 танк Т-72, 2 самохідні гармати «Піон», 1 самохідна артустановка, 1 мінометний комплекс «Сані» та 2 одиниці автомобільної техніки. Також знищено 2 склади з ворожими боєприпасами в Благодатівці та Новопетрівці.

На Херсонщині російська армія здійснила масований обстріл з «градів» Кочубеївської територіальної громади. Найбільше постраждало село Пригір’я, де ракети пошкодили та зруйнували будинки місцевих мешканців. Постраждалих серед цивільного населення немає.

Дорогою на Кінбурнську косу на міні підірвалася автівка. Загинули дві людини, одна отримала поранення.

Західні області

Волинська область

Близько 40 тисяч мешканців Луцька (це майже 20% населення) виїхали на початку війни з міста. Орієнтовно 10-15 тисяч вже повернулися. Про це повідомив міський голова Ігор Поліщук. 

З Волині на передову відправили автівку. Бус Volkswagen Transporter для потреб ЗСУ придбали за кошти, вирахувані з одноденного заробітку працівників Луцької міської ради, а також закладів освіти і культури міста.

Військова частина, що опікується військовослужбовцями, що завершили лікування після поранень, або продовжують медичне обстеження в лікувальних закладах, отримала гуманітарну допомогу – спальники, матраци, ковдри тощо. Усе це підготували та надали на гуманітарному складі при Волинській ОВА.

Цього року у Луцьку щорічний патріотичний забіг за Героїв України, враховуючи умови воєнного стану, пройде онлайн. Всі зареєстровані учасники зможуть пробігти обрану дистанцію у період з 24 серпня до 25 вересня.

Забіг за Героїв України. Фото: з соцмереж

На Волині відбулася нарада за участі представників Національної соціальної сервісної служби України та профільних структурних підрозділів. На нараді обговорили посилення ролі жінок у процесах досягнення миру та постконфліктної розбудови.

Закарпатська область

На передовій у складі одного з антитерористичних підрозділів Закарпаття перебуває чотирилапий захисник Арес. Нещодавно керівництво області замовило для собаки спецекіпірування зі США – балістичну маску, захисні накладки на лапи, навушники, тактичний жилет та інше. Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита зауважив, що це спорядження потрібне для зниження ризиків поранень чи травм службового собаки.

БО «Благодійний фонд Віктора Лещинського» та Вилоцька селищна рада передали гуманітарну допомогу військовослужбовцям на передову – продукти харчування, засоби особистої гігієни, спальні мішки та маскувальні сітки.

Аграрії Закарпаття завершили збирання культур ранньої групи.

Івано-Франківська область

Внаслідок грози вийшла з ладу апаратура, за допомогою якої івано-франківців централізовано сповіщають про небезпеку. Для виявлення несправності працює аварійна бригада. Про це повідомили в обласній ДСНС.

Попри війну, на Прикарпатті збільшується кількість видавців. Про це повідомляють у Держкомтелерадіо України. 

Львівська область

Львівська область до зими готова на 68%. Приготування відбуваються за планом. Усі міста Львівщини, зокрема Новояворівськ та Новий Розділ, опалювальний сезон мають розпочати вчасно. Про це повідомили в ОВА.

90% закладів дошкільної освіти Стрийщини готові до нового навчального року. Як повідомили у Стрийській РВА, захисні споруди закладів освіти обстежили представники відділу освіти, ДСНС та поліції. 

За час війни понад 90 тисяч українців отримали медичну допомогу у Львові. Про це повідомили у Львівській міській раді.

У Львівській ОВА відбулась зустріч з делегацією Республіки Чехія. Під час зустрічі заступник Міністра закордонних справ Чеської Республіки Ярославом Курфюрстом назвав п’ять галузей, у яких Чехія хотіла б співпрацювати – медична, транспортна, військово-технічна, енергетична та екологія.

У межах проєкту «1000 автомобілів свободи» завдяки організації «Vehicles for Ukrainian guards» з Львівщини на передову вирушать 19 машин. Автівки наповнені аптечками, бронежилетами та іншим гуманітарним вантажем.

Добровольці Перемишлянської громади урочисто склали присягу на вірність українському народові.

Добровольці. Фото: Львівська ОВА

До Львова прибула п’ята місія допомоги «Валентина» від італійців. Це медична допомога військовим лікарям – дві швидкі, інвабус, медикаменти та їжа довгого терміну зберігання. Зазначимо, що місію допомоги «Валентина» заснували Луіджі Афлері та Андреа Пелозі з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну та назвали на честь військової лікарки Валентини Пушич, яка загинула у лютому в Києві.

Футбольна спільнота Золочівщини долучилась до ініціативи «1000 автомобілів свободи» та придбала за власні кошти автівку для ЗСУ.

Автівка для ЗСУ. Фото: Львівська ОВА

Діти воїнів та переселенців зі своїми мамами проведуть двотижневі канікули у Франції. Асоціація Alliance Occitanie Ukraine фінансово забезпечить проживання, харчування та транспорт. Охочим запропонують кваліфіковану психологічну допомогу. 

Діти львівських військових разом з мамами прибули у хорватське місто Оточац, де проведуть два тижні у гірському дитячому таборі. Це вже друга група, яка вирушила на відпочинок. Поїздка відбувається з ініціативи міста Оточац, за сприяння Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Хорватія Василя Кирилича та за підтримки Львівської міської ради.

В межах проєкту «Літо без тривог» для внутрішньо переміщених дітей із Київської області організували агротерапію. Діти мали екскурсію ягідними плантаціями на бджоловозі, завітали на ферму до тварин та відвідали багато майстер-класів.

Рівненська область

За час війни 4 510 вимушено переміщених осіб, з них 944 – діти, – отримали медичну допомогу у Рівному. Про це повідомили у Рівненській міській раді.

На Рівненщині пройшла перевірка місцевого зведеного загону ДСНС щодо готовності до виконання завдань за призначенням у разі виникнення радіаційних аварій.

На підтримку полку “Азов” у Рівному влаштували боксерські поєдинки. Про це повідомили в ОВА.

У Рівному презентували унікальну збірку “Переселені сонечка” – вісімнадцять дітей з різних міст України, які знайшли прихисток на Рівненщині, написали власні історії про війну та перемогу.

Збірка “Переселені сонечка”. Фото: Рівненська міська рада

Тернопільська область

Тернопіль в складі німецької делегації відвідав бургомістр міста Барут Петер Ільк. Гості передали гуманітарну допомогу для українських військових, яку найближчим часом відправлять на фронт.

Злагодження з підвищення рівня професійної підготовки пройшли співробітники одного із поліцейських спецпідрозділів Тернополя. Правоохоронці відпрацьовували основні прийоми тактичних дій зі зброєю, правила надання домедичної допомоги та поводження з вибухонебезпечними предметами в польових умовах.

Президент Володимир Зеленський посмертно нагородив орденом “За мужність” III ступеня Героя з Тернопільщини Сергія Погара. 

На Тернопільщині зібрано перший мільйон зерна.

Хмельницька область

Хмельниччина – одна з одинадцяти областей України, де в межах всеукраїнського проєкту “Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди” створено 5 мультидисциплінарних мобільних команд, що надають комплексну соціально-психологічну допомогу постраждалим від війни.

На Хмельниччині відбувся ярмарок меду, на якому збирали кошти на потреби ЗСУ. Учасники ярмарку жертвували хто скільки зможе, але встановлена мінімальна пожертва  – 10%. Про це розповів ініціатор ярмарку Роман Ющишин.

Чернівецька область

Представники охорони Чернівецького РТЦК та СП пройшли підготовку на одному з полігонів, де протягом кількох діб відточували навички стрільби, мінно-вибухової роботи, інженерно-технічного обладнання позицій, а також тактичної підготовки. Про це повідомляє Чернівецький ОТЦК та СП.

В Чернівецькій ОВА стартував тиждень бізнесу. З 15 по 19 серпня голова ОВА Руслан Запаранюк комунікуватиме із представниками бізнес-спільноти краю задля підтримки та розширення співпраці.

Міжнародна підтримка

Латвія передала Україні по 2 вертольоти Мі-17 і Мі-2. Найближчим часом вони повністю увійдуть до складу авіаційного парку ЗСУ. Про це повідомив міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс.

Великобританія відправить Україні три додаткові РСЗВ M270, а також “значну” кількість ракет до них. Про це заявив міністр оборони Великобританії Бен Уоллес

Нова Зеландія відправить 120 військових до Британії для тренування українців. Два піхотні підрозділи навчатимуть українських військових ефективному веденню бою, поводженню зі зброєю та наданню першої допомоги у бою.

Латвія відновлює програму з реабілітації поранених українських військових. 12 українських воїнів розпочнуть тритижневий курс лікування в Національному реабілітаційному центрі “Вайварі” задля реабілітації та відновлення після важких поранень.

Франція готова допомогти в розмінуванні деокупованих територій України та у відновленні Чернігівщини. Про це повідомили в Офісі президента України.

Президент Володимир Зеленський провів перші в історії двосторонніх відносин переговори з президентом Нігеру Мохамедом Базумом.

Президент Польщі Анджей Дуда вшанував пам’ять полеглих військових Української Народної Республіки, які у 1920 році воювали разом із Військом Польським проти більшовиків. 

Президент Польщі Анджей Дуда. Фото: з соцмереж

Литовський банк Siauliu bankas 15 серпня припинив операції з рублевими платежами. Через банк здійснюється розрахунок за вантажний транзит із Калінінградом. Про це повідомила представниця Асоціації банків Литви Валерія Кігуолене.

Міністр у справах імміграції та інтеграції Данії Коре Дюбвад заявив, що запроваджувати візові обмеження для росіян варто на рівні всього ЄС. 

Президент Польщі Анджей Дуда звинуватив росію у порушенні великого табу з часів Другої світової війни.

У Дюссельдорфі приберуть усі знаки про побратимство з москвою, натомість на нових табличках вкажуть нового міста-побратима  – Чернівці. Про це заявив мер Дюссельдорфа Штефан Келлер.

У Німеччині будуть використовувати макети російських танків як мішені. Компанія GaardTech розробила спеціальні роботизовані макети танків Т-90А, Т-14 “Армата” та інших спеціально для відпрацювання стрільби по мішенях. 

Благодійний фонд Future for Ukraine відкриє другий дитячий центр Children Hub у Варшаві для українських дітей віком від 3 до 15 років, які були змушені евакуюватися з початку широкомасштабного вторгнення рф.

До початку повномасштабної війни у Польщі жили 2 мільйони українців. Після 24 лютого кордон перетнули ще 5 мільйонів громадян. Наразі українці становлять близько 8% всього населення Польщі. Найбільше українців у Жешуві – вони становлять 37% від всіх жителів міста.

Компанія Apple вимагає від відеохостингу Rutube приховати контент російських державних ЗМІ у додатку для iOS. 

На одній із найбільш відвідуваних пам’яток Фінляндії підняття шлюзів майже столітньої греблі на річці Іматранкоскі поблизу міста Іматра розпочинаються з виконання гімну України.

На BBC вийшов документальний фільм “Frontline Frontline Frontman” про український гурт “Антитіла” на передовій.

Українська співачка, солістка гурту KAZKA, Олександра Заріцька виступила на фестивалі Sziget у Будапешті. Під час виступу KAZKA закликала звільнити “азовців”.

Виступ гурту KAZKA у Будапешті. Фото: з соцмереж

Ukrainian Women’s Guard

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages^

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska