Україна Оперативна інформація з регіонів

Україна Оперативна інформація з регіонів 14.05.2022 (фото, відео)

Сумщина Сьогодні ввечері з території росії вороги обстріляли Великописарівську громаду. Близько 6 пострілів з міномету. Людських жертв немає.

Оперативна інформація з регіонів мережі Активної Громади 14.05.2022

Україна коротко:

Триває вісімдесята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

На півночі України обстановка змін не зазнала, противник активних дій не проводив.

На Харківському напрямку окупанти основні зусилля зосередили на утриманні займаних позицій, контролі маршрутів постачання по автошляхах на північ та схід від міста Харкова, а також недопущенні просування наших військ у напрямку державного кордону.

На Донецькому напрямку угруповання противника зосереджує основні зусилля на підготовці до наступальних дій у напрямках населених пунктів Сєверодонецьк, Соледар та Бахмут, здійснює поповнення запасів та перегрупування підрозділів. Ворог проводить штурмові дії уздовж лінії зіткнення за підтримки авіації та артилерії. Має частковий успіх в районі Авдіївки.

В Маріуполі ворог продовжує блокування наших підрозділів в районі заводу “Азовсталь”. Завдає масованих артилерійських та авіаційних ударів, проводить штурмові дії.

На Запорізькому напрямку противник зосередив основні зусилля на артилерійських обстрілах наших позицій.

На Миколаївщині обстановка суттєвих змін не зазнала. Агресор зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів, веденні розвідки, поповненні боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів, інженерному обладнанні позицій, здійснює артилерійські обстріли позицій наших військ.

Ворог намагається наростити військову присутність на острові Зміїний, посилює систему протиповітряної оборони.

Російські війська продовжують цілеспрямоване знищення об’єктів цивільної інфраструктури України шляхом завдання ракетно-бомбових ударів та здійснення артилерійських обстрілів населених пунктів в Донецькій, Одеській, Луганській та Харківській областях.

Противник на тимчасово зайнятих територіях сходу та півдня України намагається залучити громадян України до трудової діяльності в окупаційних установах та незаконних правоохоронних формуваннях, порушує їх права та свободи.

Північні області

Київ

Від початку повномасштабної агресії росії у Києві зазнали пошкоджень 400 об’єктів, з них половина — житлові. У Київській міській державній адміністрації заявляють, що для відновлення інфраструктури потрібно близько 80 млн євро.

 

Рятувальники «Київської служби порятунку» продовжують ліквідовувати наслідки військової агресії рф у столиці. Сьогодні виконали аварійно-рятувальні роботи в житловому будинку в Дарницькому районі, що постраждав від падіння уламків ракети.

Київ тримає дипломатичний фронт. В столиці відновили роботу 38 дипломатичних представництв. А сьогодні Президент Зеленський зустрів делегацію Сенату США на чолі з лідером республіканців.

 

Також триває дерусифікація столиці. Київська міська рада перейменувала Арку дружби народів на Арку Свободи українського народу. Крім того, депутати затвердили перелік з понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які потрібно прибрати з вулиць і будівель столиці й передати до музею тоталітаризму.

Київська

Триває розмінування Київщини. За минулу добу у ході робіт спеціалісти знешкодили 482 вибухонебезпечні предмети. А всього за весь час знешкодили 32 640 вибухонебезпечних предметів.

“Укрзалізниця” передала місту Ірпінь спеціальні вагони для розміщення людей, які втратили свої домівки.

На заправках населених пунктів області спостерігаються великі черги через значний дефіцит палива.

Житомирська

З допомогою служби зайнятості 84 вимушені переселенці отримали роботу на Житомирщині. Це насамперед прийняли на роботу у лікарні, швейні фабрики, центри поштового зв´язку, комунальні підприємства тощо. Всього в області зареєстровані 513 внутрішньо переміщених осіб.

Чернігівська

Росіяни продовжують обстрілювати прикордонні території Чернігівщини. Прикордонники зафіксували мінометні обстріли ночі о 01.30 та зранку о 06.30 в Семенівському районі. Ворог веде вогонь із російського села Ломаківка Брянської області. Постраждалих немає. Окрім того, росія безупинно намагається здійснювати аеророзвідку на Чернігівщині.

В області ведуть відновлювальні ремонти. Щодня ремонтують інфраструктуру, яку зруйнували окупанти.

У Чернігівській обласній військовій адміністрації склали звіт зі зруйнованих внаслідок бойових дій об’єктів. Це — близько 3,5 тисяч будівель, з яких 80% — житло. Наразі місцева влада шукає іноземні країни та приватні компанії, які готові долучитись до відбудови Чернігова.

Сумська

Вчора ввечері росіяни завдали ракетний удар по прикордонному Шосткинському районі. Було чути 5 вибухів.

Триває розмінування в області. За минулу добу піротехніки знешкодили 7 вибухонебезпечних предметів. Серед них — артилерійські та реактивні снаряди, ручна граната та постріл гранатомету.

 

У Шостці працює консультаційний пункт з надання психологічної допомоги тим, хто переживає стрес у воєнний час. Сюди безплатно можуть звернутись ті, хто страждають від паніки, тривоги і постійного стресу.

Східні області

Харківська

Минулої доби у Харкові було відносно спокійно. Ворог зосередив увагу на позиціях української армії та на інших громадах області. Від обстрілів страждають Чугуїв, Дергачі, Золочів, Лозова.

В Харкові у відділеннях “Укрпошти” та “Нової Пошти” видають гуманітарну допомогу місцевим жителям. Також в рамках програми Президента жителі Харківщини можуть через чат-бот подати заявку на отримання продуктового пакету раз на місяць.

 

Донецька

На Донецькому та Луганському напрямках за минулу добу українськими військовими відбито десять атак ворожих військ. Знищено пʼять танків, пʼять артилерійських систем, шість одиниць бойової броньованої техніки та сім автомобілів противника

Вчора, 13 травня, окупанти вбили ще 1 мирного мешканця Донеччини – в Авдіївці. Ще 12 людей зазнали поранень внаслідок російських обстрілів.

Від початку вторгнення агресора в Україну внаслідок обстрілів та бомбардувань на Донеччині загинули 357 мирних людей, поранено – 1050 осіб. Наразі невідома кількість жертв росіян у Маріуполі та Волновасі.

Краматорськ

Ворожих дій у місті не зафіксовано, але ситуація залишається тривожною.

Збройні Сили України та територіальна оборона готуються до зустрічі ворога.

У селищах все більше наростає проблема з харчуванням. Навіть невелика затримка з виплатою пенсій створює проблеми для літніх людей.

 

Волноваха

Сьогодні в місті, як і впродовж усього тижня, дуже гучно. Збройні Сили України наступають. Ведуться активні бойові дії.

Колаборанти з числа місцевої влади – “ставленики” нинішньої окупаційної влади, раніше співали гімн України, а тепер так же радісно вивішують прапор загарбників.

Загалом ситуація напружена, людям дістатися до своїх домівок практично неможливо, а виїхати з окупованої території це взагалі нереально. Люди намагаються виживати, але це стає дедалі складніше.

 

Маріуполь

Російські війська продовжують атакувати завод “Азовсталь” в Маріуполі. Вони застосовують авіацію, важку артилерію, танки і піхоту проти захисників. Попри надзвичайно критичну ситуацію, українські військовослужбовці відбивають атаки ворога.

Наразі Україна веде перемовини про евакуацію 60 людей з “Азовсталі”, а саме важкопоранених й медиків. Всього на території заводу перебуває кілька сотень поранених. Водночас росія розгорнула кампанію з психологічних атак на родини захисників Маріуполя. В соцмережах оприлюднили дані та контакти дружин військовослужбовців.

В Маріуполі все ще важка гуманітарна ситуація. Важко знайти питну воду. Їжу примушують купувати за рублі за підвищеним курсом.

Близько 170 тисяч мирних жителів залишаються заручниками окупаційних військ рф.

Луганська

За минулу добу на Луганщині та Донеччині українська армія відбила 10 атак окупантів. Захисники знищили п’ять танків, п’ять артилерійських систем, шість одиниць бойової броньованої техніки, сім ворожих автомобілів. Українські підрозділи протиповітряної оборони збили три безпілотних літальних апарати типу «Орлан-10».

Росіяни ведуть штурмові дії у напрямках Золотого та Комишувахи, здійснюють активний вогневий вплив в районі Рубіжного.

У Врубівці вкрай гостра ситуація. Щодня росіяни руйнують будинки, стріляють системами залпового вогню і все частіше застосовують авіацію. Майже на кожній вулиці є значні пошкодження.

Вперше за тривалий період з Сєвєродонецька евакуювали кілька десятків цивільних людей. Також з Врубівки вивезли 8 осіб, з яких троє – діти.

З Попасної, яку росіяни окупували 8 травня, депортують українських громадян. Російські бойовики обстежують руїни в пошуках живих людей і під дулами автоматів вивозять на тимчасово окуповані території до Первомайська та Стаханова. Людей утримують проти їхньої волі.

Південні області

Херсонська

Російські окупаційні війська планують провести “перепис” населення на Херсонщині, повідомляє омбудсмен з прав людини Людмила Денісова. Те ж саме вони робили у 2014 році під час окупації українського Криму. Так званий “перепис населення” планують почати 16 травня і завершити до кінця місяця.

До тимчасово окупованого Херсона прибула група вербувальників. Вони намагаються знайти людей, які погодяться працювати у «спецслужбах» окупованих районів Донецької області.

Від середини квітня в області горять ліси. Гасити пожежі складно через тимчасову окупацію області російськими військовими. Пожежі на унікальній Кінбурнській косі тривають понад тиждень. Вогонь охопив майже 4 тисячі гектарів лісів на межі Херсонської та Миколаївської областей. Під загрозою знищення опинився весь рослинний світ, зокрема, найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, багаторічні дерева, рожеві озера, тварини.

 

Миколаївська

Вчора, внаслідок обстрілів російськими військами, пошкоджені житлові будинки, автомобілі та об’єкти цивільної інфраструктури. Через атаки зайнялось три пожежі. За минулу добу на Миколаївщині поранення отримали 5 людей.

Сьогодні вранці російські війська завдали черговий удар по Миколаєву.

Через небезпечну ситуацію у Миколаєві водії громадського транспорту виходитимуть на рейс у бронежилетах.

Волонтери з Одеси доставили до Миколаївської обласної дитячої лікарні медичні засоби для надання невідкладної допомоги та бронежилети для бригад екстреної медичної допомоги.

Одеська

Ніч минула спокійно. Росія стягує техніку та озброєння на острів Зміїний.

Центральні області

Дніпропетровська

На світанку ворог обстріляв з «Ураганів» Широківську громаду. У кількох будинках вибиті шибки. На кількох подвір’ях – касетні боєприпаси. Жертв немає. Працюють піротехніки.

В області понад 8 тон гуманітарних вантажів цільового призначення отримали діти та їхні батьки з внутрішньо переміщених родин.

Кіровоградська

День пройшов спокійно, повітряних тривог не було. Загалом ситуація в регіоні контрольована.

Збройні Сили України охороняли рубежі області та військові об’єкти. Бійці територіальної оборони чергували на блокпостах та разом з поліцейськими патрулювали містом.

Сьогодні Кіровоградщина прощається ще з двома вірними синами, що загинули в бою захищаючи рідну землю від окупантів.

В області продовжують цілодобово працювати штаби з питань розселення та надання допомоги. До них можуть звертатися внутрішньо переміщених осіб, які знаходяться на території Кіровоградської області та у яких виникла потреба тимчасово зупинитися. У гуманітарних штабах допоможуть із розселенням та скоординують щодо надання іншої гуманітарної допомоги.

 

Полтавська

Зранку пролунали дві повітряні тривоги.

Обласна військова адміністрація продовжує роботу з видачі продуктових наборів переселенцям на Полтавщині. Із 19 квітня вже роздано більше 121 тисячі пакунків у 53 громадах.

В Полтаві не вистачає водіїв тролейбусів. Вже досить тривалий час не проводиться навчання для набору нових водіїв. Водночас керівники комунального підприємства обіцяють, що ідею з відновленням навчання для водіїв все одно реалізують і до кінця року наберуть відповідну групу.

Тим часом, через проблеми з громадським транспортом спільнота водіїв Полтави відродила ініціативу #Підвезу. Водіям приватних авто, які бажають долучитися до ініціативи, потрібно закріпити на скло листок з тегом #Підвезу та брати попутників на зупинках громадського транспорту, щоб містяни могли дістатися на роботу..

Декілька тижнів тому «Полтавський батальйон небайдужих» передав броньовану автівку бійцям 110 бригади. Цей автомобіль потрапив під обстріл та врятував життя захисникам. Тепер потрібна нова автівка. Волонтери збирають кошти на купівлю та ремонт.

Західні області

Львівська

Сповіщень про повітряну тривогу не було.

В області надали прихисток ще 96 людям з інших областей. Як внутрішньо переміщені особи у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб зареєструвалися уже понад 238 тисяч вимушених переселенців. З них 75 тисяч – діти.

Сьогодні міський голова Дрогобича проводив екскурсію на вежу Дрогобицької ратуші, а зібрані кошти передадуть на ремонт знищеного Національного музею Григорія Сковороди у Харківській області.

Рівненська

Загальна ситуація відносно спокійно, повітряних тривог не було.

Військові Збройних Сил України патрулюють кордон з білоруссю. Представники тероборони патрулюють та чергують на блокпостах.

На Рівненщині співробітники Служби Безпеки України викрили прибічників ідеології проросійського блогера та пропагандиста Анатолія Шарія. Діяльність осередку політичної партії “Партія Шарія” було припинено.

Щодня обласною військовою адміністрацією здійснюється інформування щодо наявності пального на АЗС області.

На Рівненщині активісти закликають садити городи та сади. Зокрема, для цього реалізують проєкт «Local Agro Woman», який реалізовує громадська організація «Асоціація жінок України «Дія-Рівне». Вони роздали насіннєвий матеріал, щоб місцеві жителі громад, а також внутрішньо переселені особи могли вирощувати цибулю, моркву тощо.

Громадяни згуртовані, допомагають матеріально та нематеріально волонтерським штабам.

Здовбицька ОТГ

Загальна ситуація в громаді спокійна. Повітряних тривог не було.

В Здовбиці зараз проживає понад 350 внутрішньо переміщених осіб. Представники місцевої тероборони вартують на блокпостах.

Місцева депутатка передала допомогу для Збройних Сил України, а саме: взуття, розгрузки, спальники, медикаменти та продуктові набори.

Сьогодні представники благодійного фонду “КАРІТАС” в Українській греко-католицькій церкві святих. Петра і Павла видавали гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів та засобів особистої гігієни для внутрішньо переміщених громадян.

Хмельницька

Хмельницький

Ситуація в місті та громаді контрольована.

У Хмельницькому провели в останню путь добровольця Віталія Поліщука. Герой загинув 9 травня на сході України. Він був відомим у місті громадським активістом, працював над розвитком велоінфраструктури, пропагував здоровий спосіб життя. Попрощатися з Віталієм прийшли сотні хмельничан. А труну з його тілом до кладовища супроводжувала велоколона.

За слова міського голови, кількість людей, що залишилася у місті довше, ніж на 3 дні, становить понад 40 тисяч. А загалом за період повномасштабного вторгнення громада прийняла понад 175 000 людей.За весь час внутрішньо переміщені громадяни скористалися талонами на обіди 33 513 разів. Понад 60 000 осіб отримали різні набори, серед яких продукти, побутова хімія, засоби гігієни. Крім того, 350 осіб пройшли курси з Історії України, ще близько 1500 осіб – курси української мови.

Хмельницькі танцюристи, викладачі танцювальної студії “Broadway dance academy записали відео з хореографією на пісню “Червона калина”. З початку повномасштабної війни хореографи продовжують навчати танцям, разом з тим проводять благодійні майстер класи, а частину грошей віддають танцюристам – переселенцям, які втратили домівки.

Регіональні координатори продовжують працювати з внутрішньо переміщеними особами, надають їм інформаційну підтримку, допомагають з пошуком житла.

Чернівецька

Наразі у Чернівецькій області безпечно. Представники силових структур в посиленому режимі цілодобово здійснюють охорону.

Буковина попрощалась ще з трьома героями, які віддали життя за незалежність України.

Буковинець Віктор Тодосійчук у Недобоївцях перепрофілював своє підприємство та налагодив виготовлення приладів оповіщення усього за три дні. Чоловік – винахідник із досвідом, тож сконструювати сирену для нього не було проблемою. Тепер сирени, які виробляє буковинець, попереджають про небезпеку у більш як 200 населених пунктах України.

Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича передав гуманітарну допомогу для працівників та студентів Каразінського університету, які залишились у зоні бойових дій у Харкові. Зокрема туди надіслали продукти харчування та засоби особистої гігієни.

У Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської відбувся національно-мистецький проєкт «Бій за Україну». Під час цього зібрали кошти, які перерахували на допомогу Збройних Сил України.

До бюджету Чернівецької міської громади надійшло понад 130 тисяч гривень туристичного збору що більше, аніж минулого року. Це обумовлено приїздом з вимушених переселенців, які зайняли всі заклади готельної сфери.

 

Закарпатська

В Ужгороді вже понад місяць працює Центр правової підтримки осіб постраждалих внаслідок військового вторгнення Національної академії правових наук України та Ужгородський національний університет. Тут внутрішньо переміщені особи зможуть отримати фахову відповідь на всі поставлені запитання.

З 16 травня впродовж двох тижнів ужгородці та вимушені переселенці зможуть оперативно та безкоштовно пройти флюорографічне обстеження легень. В місті працюватиме мобільний рентгенкабінет, який надав Центр легеневих хвороб.

35 вихованців Ужгородської музичної школи №1 імені П.І.Чайковського організували концерт на підтримку військових Збройних Сил України. Усі зібрані під час концерту кошти передали громадській організації “Рух підтримки закарпатських військових”.

 


Ukrainian Women’s Guard

donate to  Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Підписуйтеся на наші канали та сторінки

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard