Україна Оперативна інформація з регіонів 13.09.2022 (фото)

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко, Тамара Мошковська, Софія Ратинська

202 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Україна коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник продовжує зосереджувати зусилля на спробах повної окупації Донецької області, утриманні тимчасово захоплених територій та зриві активних дій наших військ на окремих напрямках. Продовжуються обстріли наших позицій вздовж лінії зіткнення, намагаються вживати заходів щодо перегрупування своїх військ на окремих напрямках, ведуть повітряну розвідку. Залишається загроза ворожих авіаційних та ракетних ударів по всій території України.

Противник продовжує завдавати ударів по мирних жителях та об’єктах цивільної інфраструктури, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни. Від російських авіаційних і ракетних ударів, вогню з ворожих РСЗВ постраждала інфраструктура в районах населених пунктів Білогорівка, Миколаївка, Верхньокам’янське, Весела Долина, Зайцеве, Юр’ївка, Нью-Йорк, Первомайське, Кам’янка, Времівка, Степове, Малі Щербаки, Сухий Ставок, Костромка, Біла Криниця та Мирне.

Протягом доби ворог завдав 2 ракетних, 8 авіаційних ударів та провів 13 обстрілів із систем реактивної артилерії по об’єктах на території України.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась. У рамках командно-штабного навчання на полігоні “Брестський” збройні сили республіки білорусь відпрацювали розіграш дій з бойовою стрільбою щодо відбиття наступу умовного противника, з подальшим його витісненням за межі країни.

На інших напрямках противник обстрілював нашу інфраструктуру із танків, мінометів та артилерії, а саме:

на Сіверському напрямку – у районах населених пунктів Михальчина Слобода, Гай Чернігівської області та Харківка, Товстодубове, Гудове, Атинське і Стукалівка Сумської області;

на Харківському напрямку – Козача Лопань, Баранівка, Куп’янськ;

на Краматорському напрямку – Яремівка, Маяки, Пришиб, Білогорівка, Слов’янськ, Краматорськ, Старий Караван, Стародубівка, Спірне, Верхньокам’янське, Роздолівка, Григорівка та Закітне;

на Бахмутському напрямку – Суха Балка, Миколаївка Друга, Зайцеве, Соледар, Бахмут, Бахмутське, Весела Долина, Яковлівка та Виїмка;

на Авдіївському напрямку – Авдіївка, Орлівка, Ласточкине, Красногорівка, Опитне, Водяне, Первомайське, Мар’їнка та Новомихайлівка;

на Новопавлівському напрямку – Вугледар, Пречистівка, Новоукраїнка та Времівка;

на Запорізькому напрямку – Кам’янське, Мала Токмачка, Щербаки, Малі Щербаки, Чарівне, Нестерянка, Оріхів, Білогір’я, Гуляйпільське, Залізничне, Темирівка та Новопіль.

На Південнобузькому напрямку артилерійських обстрілів зазнали понад 25 населених пунктів. Крім того, ворог посилено вів повітряну розвідку БпЛА, здійснивши близько 70-ти вильотів.

Російські окупаційні війська продовжують мародерство. Так, на ділянці траси Старобільськ – Луганськ, у напрямку на Луганськ, відзначено близько трьохсот цивільних автомобілів, переважно із державними номерними знаками Харківської області. Більшість транспортних засобів із причепами, завантаженими награбованим майном, за кермом – російські військові. Схожа тенденція спостерігається у населених пунктах тимчасово захоплених територій на півдні України. У місті Пологи Запорізької області російські окупанти виламують ворота приватних гаражів, забирають у місцевих жителів приватні автомобілі. У Новій Каховці Херсонської області загарбники масово почали вивозити меблі та побутову техніку з тимчасово залишених осель.

Російське військове керівництво вживає заходів з поповнення окупаційного війська молодшим офіцерським складом. За наявною інформацією, оголошено достроковий випуск курсантів 5 курсу “чорноморського вищого військово-морського училища імені Нахімова” у грудні цього року. Також, дострокові випуски відбудуться у інших навчальних закладах міністерства оборони російської федерації.

Дефіцит командирів тактичного рівня обумовлений відмовою офіцерів запасу підписувати контракти на тлі останніх подій. Продовжується зниження рівня морально-психологічного стану особового складу противника. Серед окупантів все більше поширюється практика самоскалічень, щоб потрапити на лікування до медичного закладу та уникнути участі в бойових діях на території України. Значна частина військовослужбовців не повертається до військових частин після закінчення терміну відпусток.

Сили оборони успішно відбили атаки противника в районах населених пунктів Зайцеве, Одрадівка, Бахмут, Бахмутське, Весела Долина, Авдіївка, Безіменне та Новогригорівка.

Протягом доби, для підтримки дій наземних угруповань, авіація Сил оборони здійснила два удари по позиціях та місцях зосередження живої сили і техніки противника.

Підрозділи Ракетних військ і артилерії завдали ураження по пунктах управління, районах зосередження живої сили та бойової техніки противника. Також, підтверджено знищення 11 вересня поточного року складів з боєприпасами противника в районі міста Херсон.


В Україні запустили маркетплейс Made with bravery. Це електронний майданчик, на якому продаються вітчизняні товари. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. Мета маркетплейсу – об’єднати  у спільноту українських виробників, популяризувати українське за кордоном та сприяти експорту українських товарів. Також він буде допомагати розвитку українського бізнесу та відбудові України.

російські окупанти здійснюють термінову евакуацію своїх родин з Криму та півдня України. Про це повідомило головне управління розвідки. Відомо, що представники окупаційної адміністрації Криму, співробітники ФСБ та командири деяких військових частин таємно від підлеглих намагаються продати своє житло та негайно вивезти родичів із півострова. Також окупанти заборонили укладення угод з купівлі-продажу житла, встановили обмеження на пересування кримським мостом та всіляко намагаються закрити доступ до інформації про контрнаступальні дії захисників України.

Україні потрібні більше системи ППО задля захисту об’єктів критичної інфраструктури. Про це наголосив у своєму Twitter радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. росія воює лише з цивільним населенням, тому треба заздалегідь підготуватися до різних ситуацій. Також він додав: «Звільнення Луганська чи Донецька викличе ефект доміно, обвалить ru-фронт і призведе до політичної дестабілізації у РФ. Це реально. Потрібна воля (зброя)»

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ Кристаліною Георгієвою. Про це він написав у своєму Twitter. Володимир Зеленський подякував Міжнародному валютному фонду за отриманні додатково 1,4 млрд доларів в рамках програми екстреного фінансування. Також вони обговорили майбутню співпрацю задля зміцнення фінансової стабільності України. 


Східні області

Харківська область 

Російська армія обстрілювала райони села Баранівка у Золочівській громаді, селища Козача Лопань на Дергачівщині, а також місто Куп’янськ, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. 

Після початку контрнаступу ЗСУ у Харківській області, окупанти не можуть зміцнити лінію фронту, відчувають проблеми з моральним духом та логістикою, – повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Українські захисники звільнили понад 300 населених пунктів Харківської області за час контрнаступу, – повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

ЗСУ на Харківщині розбили 1 гвардійську танкову армію росії, яку готували для «протидії» НАТО. Вона була одним із найбільш боєздатних підрозділів рф, повідомляє британська розвідка.

У Липцях, Глибокому та Стрілечій на Харківщині бійці тероборони встановили український прапор.

Український прапор у селі Стрілеча Харківської області. Фото: Офіційний канал 247 окремого батальйону 127 окремої бригади ТрО Харкова

На звільнених територіях фіксуються воєнні злочини окупантів, залишається високою мінна небезпека. Наші військові, поліція, ДСНС вживають заходів щодо повернення на ці території мирного життя, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Минулої ночі обстрілів м. Харків не зафіксовано. Проте ворог обстріляв Лозову. Є пряме влучання в об’єкт освіти. Сталася пожежа. Інформація щодо постраждалих уточнюється.

Зруйнована школа у Лозовій. Фото: фейсбук-сторінка Лозівського міського голови Сергія Зеленського

Протягом минулої доби ворог масовано обстрілював Харків та Харківський, Чугуївський і Куп’янський райони області. 

За даними Центру екстреної медичної допомоги, протягом доби в Харкові загинула одна людина, 6 отримали поранення. Також одна людина поранена в Ізюмському районі. В Харківському районі 2 поранених, один з них підірвався на міні в Руських Тишках Циркунівської громади. В Куп’янському районі 2 цивільних загинули.

Троє чоловік загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої у селі Макарово Золочівської громади, яке російські військові залишили 11 вересня. Також поранення отримала жінка, вона перебуває в обласній лікарні, повідомив голова громади Віктор Коваленко.

З початку деокупації Харківщини у вересні правоохоронці зафіксували 39 воєнних злочинів рф, повідомили в обласному управлінні поліції. У звільненій Балаклії правоохоронці знайшли катівню, яку російські військові облаштували для місцевих жителів, повідомив очільник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов. За його словами, під час окупації російські окупанти утримували в полоні щонайменше 40 людей.

Прикордонники затримали двох жителів Луганщини, які воювали на боці рф. Чоловіків затримали під Куп’янськом, повідомили у ДПСУ.

Вранці 13 вересня відключилася резервна лінія магістральної електромережі, через яку було заживлено місто Харків. Про це повідомили в «Укренерго». Станом на 19 вечора електропостачання у Харкові та області повністю відновили, повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

Донецька область

Протягом 12 вересня російські окупанти 21 раз обстріляли населені пункти Донеччини, серед поранених є двоє дітей. 

За минулу добу росіяни вбили 5 мирних жителів Донеччини: 3 у Вугледарі, 1 у Георгіївці та 1 у Слов’янську. Ще 10 людей отримали поранення. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Цієї ночі росіяни обстріляли Слов’янськ та завдали ударів по містах на лінії фронту. У Слов’янську від обстрілу щонайменше 1 людина загинула та 1 дістала поранення. Снаряди влучили у сільгосптехнікум, 2 багатоповерхівки, ще 6 будинків зазнали пошкоджень від вибуху. Про це повідомив очільник Слов’янської МВА Вадим Лях.

Слов’янськ. Фото: Інформаційний канал Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області

Під вогонь потрапило смт Гостре в Курахівській громаді. Без постраждалих, але пошкоджено 1 двоповерховий будинок.

Авдіївка вже котрий день поспіль зазнає масованого обстрілу на світанку. Сьогодні обійшлося без постраждалих, обсяги завданої шкоди уточнюються.

Троє людей поранено внаслідок нічного артобстрілу Торецька, пошкоджено щонайменше 4 будинки. У місті під час чергового обстрілу окупанти замінували декілька вулиць міста. Вибухонебезпечні предмети можуть детонувати протягом 72 годин, – повідомили у Торецькій ВА.

По Сіверську вночі росіяни завдали авіаудару. Достеменно відомо про 1 зруйнований будинок. Інформацію щодо постраждалих та обсягів руйнувань ще необхідно встановити.


Наслідки обстрілів та руйнувань на Донеччині. Фото: телеграм-канал очільника Донецької ОВА Павла Кириленка

У Богородичному та Святогірську українські військові, правоохоронці та органи влади проводять стабілізаційні заходи.

У Маріуполі мешканці приватних будинків не можуть купити вугілля для опалення взимку.  

Луганська область

У Луганській області на тимчасово окупованих територіях евакуюються колаборанти та російські військові, а на заправках виник дефіцит пального. Проте казати про строки та дії військових не можна, щоб не зашкодити планам Генштабу. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Також він зазначив, що масштабна деокупація Луганщини розпочнеться з Кремінної та Сватового, росіяни вже почали стягувати техніку ближче до цих міст. Основний удар буде саме там. На сьогодні Кремінна повністю пуста, бо армія окупанта покинула місто. Там майорить український прапор, який підняли партизани. Дещо схожа ситуація у Старобільську. А от у Сватовому вони за деякий час повернулися.

Протягом доби авіацією Сил оборони завдано ураження по семи опорних пунктах та місцях скупчення живої сили і техніки ворога, знищено дві позиції його зенітних ракетних комплексів.

Росіяни обстрілювали військову та цивільну інфраструктуру із танків, бойових машин, ствольної та реактивної артилерії, зокрема, у:

  • на Краматорському напрямку – у районах населених пунктів Пришиб, Білогорівка, Краматорськ, Слов’янськ, Старий Караван, Стародубівка, Спірне, Роздолівка та Григорівка;
  • на Бахмутському напрямку – у районах населених пунктів Суха Балка, Миколаївка Друга, Зайцеве, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина.

 Дізнаючись про кількість загиблих, російські добровольці відмовляються воювати на території України, пораненим окупантам призупинили виплати, – повідомили у Луганській ОВА. 

Північні області

Київська область

Після деокупації Київщині відновлено 85% об’єктів життєзабезпечення. Як повідомили в Київській ОВА, забезпечено надійне постачання необхідних комунальних послуг для жителів області. Підготовчі роботи до осінньо-зимового періоду йдуть за планом.

Ірпінь відвідала делегація з Канади – міністр освіти і раннього розвитку дитини провінції Нью-Брансвік Домінік Карді та виконавча директорка з ранньої грамотності Неурядової організації з розвитку грамотності Джулія Сміт. Про це повідомив мер Ірпеня Олександр Маркушин. За його словами, канадців вразили масштаби руйнування міста. Міністр Домінік Карді пообіцяв допомогу у відновленні міського ліцею №3.

Візит канадської делегації до Ірпеня. Фото: Ірпінська міська рада

До Ірпеня приїхав гендиректор Міжнародної організації з міграції Антоніо Віторіно, щоб особисто подивитися на умови життя мешканців громади, оселі яких було зруйнувано через російське вторгнення. Як зазначили в міській раді, організація допомагала облаштовувати перше тимчасове житло на території санаторію “Дубки”, встановила тимчасові спеціальні намети та профінансувала заміну вікон в одному з жилих корпусів.

В Київській області облаштовано 50 локацій для зберігання будівельного сміття, яке утворилося внаслідок руйнації. Про це повідомили в Міністерстві довкілля. На спеціальних полігонах сміття сортують для подальшої переробки та використання під час відновлення доріг, будівництва тимчасових переходів та переїздів. Значні обсяги відходів використовуються будівельними компаніями, а небезпечні відходи планують утилізувати екологічними методами.

Будівельні набори для ліквідації наслідків бойових дій передано жителям Великодимерської громади за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Близько 600 таких комплектацій місцеві жителі можуть використати на поточні ремонти своїх пошкоджених будинків.

Триває відновлення столичних будинків, пошкоджених обстрілами російської армії, – повідомили в КМДА. Ремонтні роботи продовжуються в 11-ти житлових будинках. Найбільше ушкоджень зазнали окремі будинки Святошинського, Оболонського та Шевченківського районів.

В Гостомелі руйнується тимчасова дерев’яна споруда через річку Ірпінь, яку зробили після звільнення Київщини від російських окупантів. Переправа на цьому напрямку зводилася як тимчасове рішення. Втім, за півроку експлуатації, через велике навантаження, ця споруда значно зносилася.

Тимчасова переправа через річку Ірпінь. Фото: з соцмереж

До Київської області прямує 30 фур з понад 100 000 бутлів питної води. Як повідомили в обласній військовій адміністрації, вони будуть використані для комплектації укриттів у навчальних закладах та місцях, облаштованих для тимчасового проживання переселенців. Допомогу відправлено завдяки ініціативі Посольства Ізраїлю в Україні та у співпраці з ізраїльським агентством з міжнародного співробітництва в галузі розвитку MASHAV.

Із початку повномасштабного вторгнення фахівці муніципальної ветеринарної клініки прилаштували в родини майже 350 тварин. За цей час проведено лабораторно-діагностичне обстеження 605-ти безпритульним тваринам, зроблено щеплення від сказу понад 4 тисячам.

Житомирська область

Задля покращення координації та взаємодії у випадку ворожого нападу в області проведено профільні навчання для військових. Як повідомили в Житомирській ОВА, в процесі відпрацювали спільні дії щодо евакуації населення, координації дій з оборони, протидії диверсійно-розвідувальним групам, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Будівля житомирського ліцею №25, яку на початку березня розбомбили російські війська, за висновками фахівців, не підлягає відновленню. 1170 учнів ліцею здобувають освіту дистанційно або в інших освітніх закладах міста. Учні початкової школи навчаються в приміщенні училища, відновленого за допомогою міжнародних благодійників з ЮНІСЕФ. Наразі тривають перемовини з іноземними партнерами та обговорюється проєкт з відбудови ліцею №25.

На Житомирщині відбувся благодійний аукціон з продажу картин та виробів мистецтва – “Мистецький бус для ЗСУ”. Кошти збирали на авто та його техобслуговування для житомирського військового підрозділу. За час благодійного заходу зібрали майже 100 тисяч гривень. 

Сумська область

Противник продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини, – повідомили в ДПСУ. Вогневі ураження завдавалися із застосуванням мінометів, великокаліберних кулеметів та самохідних артилерійських установок. Під ворожим вогнем опинилися Есманська та Шалигинська громади Сумщини. Всього зафіксовано понад 30 вибухів.

Сумщину відвідала делегація Туреччини у складі Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні Ягмура Ахмета Гульдере, Першого Секретаря Посольства Ількера Озсуера та координатора Турецької агенції з питань розвитку та співробітництва Джунейта Есмера. Як повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький, під час зустрічі мова йшла про співпрацю в галузях промисловості та реалізацію спільних проєктів. Турецька сторона готова взяти на себе відновлення деяких об’єктів в населених пунктах, які постраждали від російської агресії.

Сумщину відвідала делегація з Туреччини. Фото: Сумська ОВА

Триває відновлення об’єктів соціальної та критичної інфраструктури, а також житлового фонду області. Про це повідомили в Офісі президента. На Сумщині внаслідок російської агресії пошкоджено 2 845 об’єктів інфраструктури, але через обстріли з боку рф їхня кількість постійно зростає. Ведуться роботи із забезпечення електроенергією всіх населених пунктів, які перебували в окупації та на території яких велися активні бойові дії. З 1 490 населених пунктів Сумщини вже газифіковано 603.

Ще 50 вибухонебезпечних предметів виявлено піротехніками за добу на територіях Охтирського, Конотопського та Сумського районів. Як повідомили в ДСНС, серед знайденого – артилерійські снаряди, мінометні міни, гранатометний постріл, ручна граната та вибухники.

Медичні тактичні рюкзаки передано військовим Сумщини благодійною організацією Blau-Gelbes Kreuz e.V., яка знаходиться в місті Кельн. Як повідомили в Сумській ОВА, загалом благодійники з Німеччини відправили для польових медиків України вже понад 400 рюкзаків. 

Чернігівська область

Противник продовжує завдавати ударів по прикордонню Чернігівщини, – повідомили в ДПСУ. Територію Новгород-Сіверської громади російські війська обстрілювали зі ствольної артилерії. Зафіксовано 19 вибухів.

Триває відновлення об’єктів соціальної та критичної інфраструктури, а також житлового фонду області. Про це повідомили в Офісі президента. На Чернігівщині кількість пошкоджених об’єктів внаслідок російської агресії складає 7 274.

В результаті бойових дій пошкоджено 220 об’єктів газових мереж та 952 об’єкти електропостачання. Наразі заживлено всі населені пункти, які перебували в окупації та на території яких велися активні бойові дії. На всіх об’єктах газового господарства проведено заходи з локалізації та ліквідації аварійних ситуацій.

В Чернігові закінчують відновлення будинку на вулиці Толстого, який постраждав внаслідок російських обстрілів. В багатоповерхівці замінили пошкоджені вікна та завершують ремонт даху.

Смартфони для навчання онлайн надано дітям-переселенцям з прикордонних сіл Новгород-Сіверської громади. Як повідомили в управлінні освіти області, протягом кількох тижнів громада отримає від ЮНІСЕФ понад три сотні ноутбуків і комп’ютерів. Їх передадуть учням і вчителям прикордонних громад.

Центральні області

Дніпропетровська область

Вночі під ударом опинився Нікопольський район. Є руйнування. Чотири рази зі ствольної артилерії та «Градів» били по Нікополю, Червоногригорівській й Марганецькій громаді. Пошкоджено 16 житлових будинків, господарчі споруди, стадіон та газопровід. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Також сьогодні у лікарні помер 71-річний чоловік, який постраждав через російський ракетний удар по середмістю Дніпра.  Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Вінницька область

У центрі Вінниці відкрили фотовиставку «Обличчя логістики ЗСУ» Експозиція діє в межах кампанії «Вірю в Збройні Сили України». Мета проєкту –  показати громадянському суспільству значення роботи Сил логістики ЗСУ та продемонструвати підтримку українського війська. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Фотовиставка «Обличчя логістики ЗСУ». Фото: Вінницька міська рада

Кіровоградська область

СБУ затримала кропивничанина, який збирав відомості про переміщення українських військ для Росії. У чоловіка виявили комп’ютерну техніку та мобільний телефон з доказами таємного листування зі спецслужбами Російської Федерації, розповіла речниця Служби безпеки України в Кіровоградській області Юлія Ткач.

Полтавська область

 З Полтавщини до Харківської області прямує гуманітарна допомога. В деокуповані міста їдуть вантажівки з 50 тоннами найнеобхідніших продуктів, а також везуть засоби дитячої та жіночої гігієни. Вантаж направили у штаб гуманітарної допомоги Харківської ОВА, там він буде розподілений та доставлений в ті місця, де допомога потрібна найбільше. Про це повідомив Заступник Керівника Офісу Президента України Кирил Тимошенко.

Гуманітарна допомога для деокупованих міст Харківщини. Фото: Заступник Керівника Офісу Президента України Кирил Тимошенко.

Черкаська область

У Каневі відбулась лотерея “Канів тримає стрій” для підтримки військовослужбовців-канівців. Організаторам вдалося зібрати майже 84 тисячі гривень.Завдяки зібраним коштам організатори закривають збір на квадрокоптер для канівчанина Владислава Степанця в сумі 54 000 гривень. Ще 29 900 гривень передадуть на придбання двох рацій для взводу на «нулі», яким командує канівець Іван Бабюк. Про це повідомили в пресслужбі міської ради.

Південні області

Запорізька область

За минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Запоріжжя, Степове, Полтавка, Ольгівське, Успенівка, Білогір’я, Омельник, Оріхів, Магдалинівка, Новоандріївка, Дорожнянка, Червоне, Мала Токмачка, Новоданилівка, Нестерянка, Чарівне, Залізничне, Гуляйполе, Малі Щербаки, Кам’янське.

До поліції надійшло 42 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби з тимчасово окупованої території буловакуйовано 1780 людей, з них  465 – діти.

За словами міського голови Івана Федорова, у тимчасово окупованому місті Мелітополь опалювальний сезон у жовтні ймовірно не розпочнеться. Така ситуація склалась через відсутність газопостачання вже протягом тривалого часу.

Другу резервну лінію електропередач до Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) відновлено. Це дозволяє оператору тримати одну лінію в резерві, а інша забезпечує електростанцію зовнішньою електроенергією, необхідною для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки, повідомляється на сайті МАГАТЕ.

У Запоріжжі судитимуть чотирьох бойовиків “ДНР”, які були учасниками боїв проти ЗСУ та мали на меті захопити Запорізьку область. Зазначеним особами інкримінують державну зраду, а одному із них також участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань.

Миколаївська область

Вночі ворог обстрілював з артилерії селище Березнегувате, що у безпосередній близькості до лінії фронту. Пошкоджено складські будівлі професійного ліцею. Постраждалих нема.

Вчора під ворожим вогнем перебував населений пункт Первомайське. Загалом зафіксовано понад 15 прильотів по території селища, чотири з яких влучили в приватне підприємство, інші по відкритих територіях. Постраждалих немає.

Ворог завдав удару по газовим комунікаціям в одній з громад області. Через значні пошкодження газопровод мешканці залишились без газу. Не дивлячись на загрозу артилерійських ударів, вранці фахівці провели ремонтні роботи і відновили газопостачання для для 2670 споживачів.

Пошкоджений газопровід. Фото: Миколаївська ОВА

Миколаївські рятувальники вилучили 45 боєприпасів, які знищені шляхом контрольованого підриву у спеціально відведеному місці.

За словами керівника Миколаївської ОВА, Віталія Кіма, напередодні зими в регіоні готують теплі пункти видачі води та бурять нові свердловини. Крім того, за його словами, в області готують «матеріальний резерв», закуповуючи паливо та теплі речі, опалювачі тощо.

СБУ затримала ще двох агентів рф на Миколаївщині. Один із затриманих збирав і передавав ворогу інформацію про розташування та переміщення підрозділів ЗСУ по регіону. Окремо він «полював» на установки високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS. Інший затриманий відповідав за маскування користувачів і прихильників проросійських Телеграм-чатів, а також поширював матеріали, у яких виправдовується, чи заперечується збройна агресія рф проти України.

Одеська область

У Чорному морі вороже корабельне угруповання продовжує тримати напоготові 4 надводних носії крилатих ракет, споряджені понад 30-ма «Калібрами». 

Ще 7 суден з 151,5 тис. тонн агропродукції вийшли з портів Одеської області до країн Азії та Європи. Про це інформує міністерство інфраструктури України.

Підстанції Одеської екстреної медичної допомоги отримали 54 генератори змінного струму, повідомили в Одеській обласній військовій адміністрації. Такі генератори ї, забезпечать світлом підстанції швидкої допомоги у разі надзвичайної ситуації.

Херсонська область

Обстановка в південній операційній зоні стабільно складна, але контрольована. Вздовж лінії зіткнення противник проводить контрбатарейну боротьбу, завдає авіаційні удари та активно проводить повітряну розвідку.

Протягом бойового дня ворог здійснив невдалі спроби штурму в напрямку Любомирівки та Безіменного.

Укрїнські підрозділи утримують займані рубежі, відповідають вогневим ураженням та відбивають спроби противника покращити тактичне положення.

Українська авіація нанесла 2 удари по силах  противника в районі Новопетрівки на Херсонщині. Ракетно-артилерійські підрозділи за ніч та попередній день виконали більше 400 вогневих завдань. Зокрема, українські захисники вдарили по Антонівському мосту.

Бійці зенітної ракетної Одеської бригади збили російський бомбардувальник Су-24, повідомили в повітряному командуванні “Південь”.

В Херсонській обласній раді повідомили, що колаборанти продовжують захоплювати землі та майно місцевих фермерів, які не погодились співпрацювати з окупаційною владою.

Окупанти терміново евакуйовують свої родини з Криму та Півдня України. Про це повідомляє ГУР. Також відомо, що окупанти заборонили укладення угод з купівлі-продажу житла, встановили обмеження на пересування кримським мостом та всіляко намагаються закрити доступ до інформації про контрнаступальні дії захисників України.

За минулу добу поліція відкрила 21 кримінальне провадження щодо воєнних злочинів російської армії на території Херсонської області.

Під ворожим вогнем опинилися смт Нововоронцовка, Біла Криниця, села Трудолюбівка, Вереміївка та Білогірка. Снаряди влучили у приватні будинки, є поранені. Внаслідок обстрілів у деяких населених пунктах відсутнє енерго- та водопостачання.

Окупанти продовжують викрадати людей на окупованих територіях, піддаючи їх тортурам. У Каховці окупанти викрали трьох чоловіків із числа посадовців та освітян.

Після звільнення смт Високопілля поліцейські фіксують там численні факти мародерства російськими військовими, які обкрадали будинки та забирали транспорт місцевих жителів. У селищі майже не залишилося вцілілих будинків, все або знищене обстрілами, або пограбоване військовими країни-агресора.

Поліцейські фіксують злочини окупантів. Фото: Поліція Херсонської області

Західні області

Волинська область

В ОВА відбулась зустріч з представниками французької волонтерської організації «Fédération Nationale de Protection Civile» (FNPC). На зустрічі обговорили, зокрема, гуманітарну підтримку та курси з домедичної допомоги.

В ОВА відбулась зустріч з волонтерською спільнотою області. За результатами зустрічі створять робочу групу, яка допоможе вирішувати всі питання, які ускладнюють або перешкоджають законній діяльності волонтерів.

В ОВА відбулось засідання Госпитальної ради. На засіданні мова йшла про перспективи розвитку реабілітації в регіоні. Зазначимо, що на Волині реабілітаційні послуги для дорослих та дітей надають 12 медичних закладів.

На Волині, в Ківерцівській громаді, волонтери почали відновлення та будівництво помешкань для вимушено переселених українців. Будівництво відбувається за підтримки шведського фонду Ukrainahjälpen Filippus.

35-річний Ігор Скучинський з Волині, який втратив на війні ногу, двічі пережив зупинку серця, проходитиме реабілітацію в Німеччині. Це стало можливим завдяки партнерству міст Володимира та Цвікау. Про це повідомили у Володимирській міській раді.

Закарпатська область

Закарпатську митницю за 8 місяців перетнуло понад 1,5 млн транспортних засобів та 16 тонн вантажів. Про це повідомили у Закарпатській митниці.

В Ужгороді запрацював гуманітарний штаб для допомоги вимушеним переселенцям з Луганщини.

Ужгородська міська рада придбала та передала військовим гаджетів на 121 тисячу грн. Зокрема, 6 біноклів високої кратності збільшення, 20 компактних радіостанцій, 3 планшети та 10 активних тактичних капсульних навушників для захисту органів слуху.

У Чернівцях лабрадор Принц Паша допоміг зібрати для ЗСУ 30 тисяч грн. За фото з ним люди залишали будь-яку суму коштів на благодійному ярмарку.

Пухнастий волонтер. Фото: з соцмереж

Івано-Франківська область

На час повітряної тривоги громадський транспорт незалежно від форми власності в Івано Франківську працювати не буде. Таке рішення прийняли на Раді оборони області.

На Івано-Франківщині розглядають можливість облаштування інтерактивних, мультимедійних та сенсорних кімнат для ВПО. Про це повідомили в ОВА.

Львівська область

У Львові затвердили програму підтримки добровольчих формувань. Вона передбачає низку заходів для діяльності та якісної підготовки формувань до виконання завдань територіальної оборони.

Представники Львівщини побували у Тель-Авіві на міжнародній конференції «Майбутнє доступності – туризм, транспорт, культура та дозвілля». Організатором конференції є Access Israel, які від початку війни в Україні опікуються людьми з інвалідністю та похилого віку в межах проекту «Фіолетові бронежилети». Під час конференції учасники ознайомились з новітніми технологіями, які роблять життя людей з інвалідністю значно простішим.

В ОВА відбулась зустріч з благодійною організацією CARE. Зазначимо, БФ CARE та БФ «Stabilization Support Services» від березня допомогли харчами, гігієнічними та медичними наборами понад 18 тисячам вимушених переселенців на Львівщині.

Працівники Львівського міського центру соціальних служб відновили роботу у школах Львова. Зокрема, фахівці уже проводять тренінгові заняття зі школярами 1-11 класів у 50 навчальних закладах міста. Згодом у центрі планують охопити тренінговою діяльністю всі школи Львівської громади.

З медичною місією до лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова завітали лікарі зі США. Щелепно-лицевий хірург Стів Ортен та пластичний хірург Крейг Хобар допомагали дітям з мінно-вибуховими травмами обличчя та післяопіковими дефектами. Загалом, лікарі провели 15 консультацій, 3 операції та 2 естетичні процедури.

5 500 вимушених переселенців на Львівщині отримали фінансову допомогу на загальну суму понад 1 млн 200 тисяч доларів. Допомогу отримали завдяки благодійній ініціативі «Паляниця» та найбільшою криптобіржею у світі Binance

Рівненська область

На Рівненщині працюють над посиленням безпеки об’єктів критичної інфраструктури. Мова йде, зокрема, про підприємства, які забезпечують електро-, газо-, водопостачання. Про це повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

У Рівному накопичують генератори, аби у разі надзвичайної ситуації мати додаткові джерела живлення. Про це повідомили у міській раді.

57 тисяч внутрішньо переміщених осіб на Рівненщині отримали допомогу на проживання. Загальна сума такої компенсації склала 285,9 млн грн. Про це розповів голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

З Сарненщини на передову відправили позашляховик, харчі для ЗСУ та 10 тонн гуманітарної допомоги. Про це повідомили у Рівненській ОВА.

Тернопільська область

З початку повномасштабної війни Тернопільщина відправила в області, де ведуться активні бойові дії, 575 вагонів з допомогою. Це майже 8 тисяч тонн продовольства. Про це повідомили в ОВА.

Тернопільська лікарня отримала два пристрої для розробки плечового суглоба марки «Kinetec Centura». Пристрої отримали завдяки міжнародним БФ «Afriquia», «Malak» та «World with Ukraine».

Волонтер Руслан Гриців з Тернопільщини зі старих газових балонів виготовляє буржуйки для українських військових. 

Буржуйки для військових. Фото: з соцмереж

У Чорткові маленькі волонтери зібрали для ЗСУ майже 40 тисяч грн. Кошти передали у штаб при Чортківській міській раді. За ці кошти волонтери придбали бус для 45 окремої артилерійської бригади.

Хмельницька область

Хмельниччина готова до опалювального сезону на 98%. Про це заявив голова ОВА Сергій Гамалій.

У Хмельницькому з’явиться музей-криївка. У ньому будуть розміщені експонати, які зображують побут воїнів УПА. Музей відкриється 24 вересня.

Чернівецька область

Вихованці медіастудія «AIDA» презентували свою роботу на XIV Міжнародному дитячому медіафестивалі «Дитятко». Їх фільм під назвою «Зламане дитинство» переміг у номінації «Спеціальний приз журі». Про це повідомили у Департаменті освіти і науки Чернівецької ОВА.

 Міжнародна підтримка

З початку війни США передали Україні 660 тисяч снарядів та ракет. Для транспортування всієї військової допомоги, а це близько 47 тисяч тонн, було здійснено 754 авіарейси.

Німеччина планує поставити Україні дві системи протиповітряної оборони IRIS-T до кінця цього року, ще дві — на початку наступного. Про це повідомила посол Німеччини Анка Фельдгузен.

Німеччина веде переговори з Польщею щодо створення центру технічного обслуговування для ремонту наданого Україні озброєння. 

У Держдепі США засудили авіаудари росії по двох українських ТЕС. «Ми засуджуємо авіаудари росії по критично важливій інфраструктурі України, які залишили тисячі мирних жителів без світла та чистої води. Ми проти агресії рф», – написав у Twitter спікер американського Держдепу Нед Прайс.

Twitter Неда Прайса. Фото: з соцмереж

У Британії запропонували визнати партію “єдина росія” терористичною організацією. Про це заявив член комітету у закордонних справах британського парламенту Ліам Бірн.

За підрахунками Forbes, втрати росії від 6 вересня перевищують 670 млн доларів. Загалом, найдорожча втрата противника – комплекс радіоелектронної боротьби «Москва-1» вартістю 57 млн доларів.

Втрати росії з 6 по 11 вересня. Фото: з соцмереж

Експерти ЮНІСЕФ у партнерстві з Міністерством освіти і науки розробили спеціальний порадник для вчителів, у якому зібрали ідеї активностей для школярів. Вправи рекомендовано виконувати у бомбосховищі під час повітряної тривоги, щоб нормалізувати емоційний та фізичний стан дітей. Про це повідомили у МОН. 

У Тбілісі з’явився мурал, присвячений Україні. Стінопис з’явився навпроти будівлі секції інтересів росії при Посольстві Швейцарії в Грузії. Автором об’єкта став митець Олександр Корбан, який цьогоріч представляє Україну на фестивалі Tbilisi Mural Fest.

Мурал у Грузії. Фото: з соцмереж

 


Ukrainian Women’s Guard

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska