Україна Оперативна інформація з регіонів 13.06.2022 (фото, відео)

Оперативна інформація з регіонів  України від  УЖВ 13.06.2022

Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Reka Olena

Триває 110-та доба протистояння українського народу російській воєнній агресії.

Україна коротко:

Триває 110-та доба протистояння українського народу російській воєнній агресії.

Оперативна інформація Генштабу ЗСУ щодо російського вторгнення станом на 18:00 годину:

На Сіверському напрямку противник обстріляв з мінометів і гранатометів райони населених пунктів Запсілля Сумської області та Гірськ і Грем’яч Чернігівської області.

Підрозділи агресора продовжують інженерне обладнання оборонних позицій в прикордонних районах на зазначеному напрямку.

На Слобожанському напрямку противник систематично обстрілює позиції підрозділів Сил оборони, вдосконалює інженерне обладнання власних оборонних споруд та веде повітряну розвідку.

На Харківському напрямку основні зусилля ворог зосереджує на спробах порушити логістичні маршрути постачання наших військ, яке діє на Слов’янському напрямку.

На Слов’янському напрямку противник здійснив спробу ведення штурмових дій в Богородичному, але успіху не мав – відійшов і закріплюється в північно-західній частині населеного пункту.

На Донецькому напрямку окупанти здійснюють перегрупування підрозділів та посилюють угруповання, намагаються оточити підрозділи наших військ у районі населених пунктів Лисичанськ, Привілля, Сєверодонецьк, Борівське.

На Лиманському напрямку ворог активних дій не вів.

На Сєвєродонецькому напрямку противник намагався штурмом встановити повний контроль над містом Сєвєродонецьк, здійснив наступ на позиції українських військ в районі Метьолкіного, але успіху не мав.

На Бахмутському напрямку ворог продовжував обстріли позицій військ ЗСУ зі ствольної артилерії та РСЗВ. Вів бойові дії на напрямках населених пунктів Тошківка – Устинівка, Оріхове – Золоте, Комишуваха – Врубівка, Василівка – Білогорівка, Ниркове – Миколаївка, Доломітне – Новолуганське, проте безуспішно.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках агресор активних дій не вів. Проте  намагався не допустити перекидання наших військ на інші напрямки, здійснюючи обстріли із застосуванням мінометів, ствольної та реактивної артилерії.

На Південнобузькому напрямку противник продовжує ведення оборони. Основні зусилля зосереджує на веденні розвідки, контрбатарейній боротьбі, нарощуванні бойових можливостей резервних формувань та системи протиповітряної оборони.

Ворог продовжує посилювати своє угруповання, що діє на Криворізькому напрямку.

На Бессарабському напрямку ситуація суттєвих змін не зазнала.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація також стабільна.

В Генштабі ЗСУ повідомляють, що противник має суттєві проблеми з комплектуванням підрозділів, що здійснюють штурмові дії на територіях Донецької та Луганської областей.

У Чорному морі наразі перебуває шість російських кораблів з можливим сумарним ракетним залпом до 36 ракет, – повідомили в Міністерстві оборони. Флот агресора в акваторіях Чорного й Азовського морів продовжує вести розвідку і блокувати цивільне судноплавство в північно-зіхідній частині Чорного моря.

У складі Міжнародного легіону оборони України наразі служать представники 55 країн. Найбільше громадян США та Великої Британії, за ними за кількістю йдуть громадяни Польщі та Канади, представники країн Балтії та північних країн, включаючи Фінляндію. Наголошується, що Інтернаціональний легіон перебуває у складі Збройних сил України, тому фінансується українською армією.

Президент Зеленський на Глобальному форумі Американського єврейського комітету (American Jewish Committee Global Forum) закликав допомогти Україні наступальною зброєю та санкціями проти росії. Президент дав зрозуміти, що рушієм росії у війні проти України є ненависть і зазначив, що 12 червня перелік загиблих за час війни дітей збільшився на 24 прізвища – до 287.

Східні області

Харківська область 

Російські окупанти продовжують обстрілювати Сили оборони України та намагаються порушити логістику постачання угруповання ЗСУ на Харківщині, що діє на Слов’янському напрямку, – повідомляє Генштаб ЗСУ.

Російські військові змогли закріпитися на північній околиці села Ізбицьке на Харківщині. На півночі регіону вони мінують шляхи та проводять повітряну розвідку.

Російські окупанти обстріляли три села Золочівської громади: пошкоджені та зруйновані будинки, без жертв.

На півночі Харківської області українські військові знищили бронетехніку та боєприпаси російських окупантів. Штаб росіян знайшли нацгвардійці за допомогою безпілотника і передали координати артилеристам ЗСУ.

Попри небезпеку обстрілів та інформацію про можливі провокації понад 1700 людей змогли виїхати з тимчасово окупованих територій Харківської області 13 червня, повідомили залучені до евакуації волонтери.

Донецька область 

Є гарні новини – Збройні сили України звільнили на Донеччині три села та на одному з напрямків посунули ділянку фронту на 15 км. Як повідомили в Угрупуванні об’єднаних сил, наразі населені пункти є “сірою зоною”, але по факту контролюються ЗСУ. Які саме села звільнили не уточнюють. У населених пунктах, куди зайшли українські військові, практично немає мирних жителів, лишилися тільки люди похилого віку. Бойові дії на цьому напрямку фронту Донеччини тривають.

Уночі російські окупаційні війська обстріляли Бахмут. Пошкодження зазнали житлові будинки та об’єкти інфраструктури. За попередньою інформацією постраждали троє людей, – таку інформацію надав голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Російські окупанти у зруйнованому Маріуполі у прискореному темпі намагаються відновити залізницю. Це спростить та пришвидшить доставку військової техніки окупантів та вивезення награбованого з міста. У місті люди продовжують ховати померлих у дворах. Загалом причини смерті наразі невідомі, але вони не мають насильницький характер.

Міський голова Святогірська Володимир Бандура, якого підозрюють у державній зраді, зустрівся з ватажком російської окупаційної адміністрації Пушиліним. Під час цієї зустрічі Пушилін призначив Бандуру “головою адміністрації Святогірська”. Кримінальні провадження проти мера Святогірська були ще до 24 лютого – тепер до них доєднаються звинувачення у державній зраді. Усі посадовці, які пішли на колаборацію з окупантом на Донеччині, так чи інакше пов’язані із забороненою партією ОПЗЖ.  Про це в ефірі проєкту FreeДом повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Російські війська, ймовірно, продовжать спроби просування на Слов’янськ з північного заходу, йдеться в звіті Інституту вивчення війни (ISW). 

Луганська область

Угруповання військ окупантів наступає, щоб оточити українські війська у районах Сєвєродонецька і Лисичанська. Рашисти стягують все більше техніки та вбивць, аби оточити міста, а також «перерізати» трасу «Лисичанськ-Бахмут». У Сєвєродонецьку армія рф частково відтіснила українські підрозділи з центру міста, бойові дії тривають. Про це повідомив Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 13 червня.

З боку Кремінної та Старобільська ворог перемістив понад 80 одиниць озброєння та військової техніки, зокрема важку броньовану техніку та артилерійські системи. До обласного центру противником перекинуто до 7 батальйонно-тактичних груп, – повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Штурми в районах Врубівки та Комишувахи – відбито, ворог відновив наступ на Золоте.

У Луганській області внаслідок цілеспрямованих артилерійських обстрілів російські військові зруйнували усі мости, які поєднували Сєвєродонецьк з підконтрольною територією області, – про це розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Проте українські військові тримають оборону міста. Жителі Сєвєродонецьку знаходяться у вкрай важких умовах. Евакуація та підвезення гумвантажів неможливі. Але місто не захоплене, його частина знаходиться під українським контролем.

На жаль, поновити комунікації в місті до зими не вдасться.

Також продовжуються потужні обстріли Лисичанська. Але евакуація і завезення допомоги у місто тривають. До того ж у Лисичанську, який знаходиться під постійними обстрілами російських окупантів, правоохоронці виявили понад 50 осіб, які, користуючись Starlink, надсилали інформацію у російські телеграм-канали. 

В обласному центрі росіяни не припиняють обстрілювати «Азот» – влучили в очисні споруди міста. У результаті створено чисельні пошкодження житлового фонду. У Лисичанську загинули троє жителів: двоє дорослих та шестирічний хлопчик. Одну людину поранено. 

Внаслідок обстрілів у місті вигорів торговельний центр, будівлі шахти та чотири житлових будинки. Однак найбільше руйнацій у Врубівці – 11 родин «звільнили» від домівок. Також пошкоджено чотири будинки в Золотому, два будинки та дитсадок – в Гірському.

Північні області

Київська область

Поліція України розслідує кримінальні провадження за фактами загибелі понад 12 тис. українців. 1200 тіл, зокрема, знайдених у братських могилах, ще не ідентифіковані, – повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко. Він зазначив, що понад 1500 цивільних загинули лише на території Київської області.

За словами голови Нацполіції, загалом приблизно 75% загиблих – це чоловіки, близько 2% – діти, решта – жінки. “Це цивільне населення, люди не мали жодного стосунку до військових або правоохоронних структур”, – звернув увагу Клименко.

На Київщині поруч з селом Мироцьке Бучанського району знайдено ще одне масове поховання мирних мешканців. Начальник поліції Київської області повідомив про катування та розстріл російськими окупантами ще 7 цивільних громадян.

В Київській області внаслідок руйнувань та інших причин припинили свою діяльність майже 4,5 тис. суб’єктів господарювання. Близько 90% підприємств уже відновили свою роботу, але не на повну потужність.

Київщина за програмою релокації бізнесу прийняла 10 підприємств з територій, де ведуться бойові дії. Це значний плюс, адже запуск нових потужностей дозволяє створювати нові робочі місця, зазначає керівник ОВА Олексій Кулеба.

На сьогодні на території Київської області очно працюють 86 закладів дошкільної освіти, до яких зараховано понад 3275 дітей. Розпочали роботу тільки ті садочки, які мають необхідне укриття, повідомляють в Київській ОВА.

За дистанційною формою в області продовжують працювати  257 закладів дошкільної освіти, де влаштовано понад 13 тисяч дітей, у тому числі з внутрішньо переміщених осіб. 

В Ірпені для мешканців, які втратили житло під час окупації військами рф, «Укрзалізниця» облаштувала містечко із залізних вагонів. Залізне містечко може вмістити 100 людей (25 сімей). На мешканців очікують новенькі купе з кондиціонером та санвузлом, окремі душові кабіни, безкоштовне харчування. На території, яка охороняється, розміщені альтанки з мангалами, дитячий майданчик, кінотеатр тощо.

Житомирська область 

На Житомирщині СБУ продовжує системну роботу з виявлення колаборантів та прибічників збройної агресії російської федерації. Чергових пропагандистів, які публічно підтримували так звану «спецоперацію», викрито у Житомирі, Новограді-Волинському та Бердичеві. Однією з «прихильників руського міру» виявилася вчителька української мови житомирської середньої школи, яка переконувала у своїй правоті колег. Досудове розслідування проводять дізнавачі Національної поліції. 

За час повномасштабного вторгнення росії в Україну Житомирщина отримала близько 300 тонн медичної гуманітарної допомоги. Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації.

У Житомирі розпочне роботу літній табір для дітей з родин внутрішньо переміщених осіб. Роботу табору організовує благодійний фонд. З дітьми будуть займатися професійні психологи, планується багато занять з веселими іграми та рухливими вправами на вулиці. 

Чернігівська область

Окупанти обстріляли Прилуки на Чернігівщині. Зафіксовано три вибухи. Інформація щодо руйнувань уточнюється. Мешканців найближчих до міста сіл евакуюють через загрозу розповсюдження пожежі після ракетних ударів.

За інформацією від ДСНС, триває розмінування Чернігівської області. За вихідні групи піротехнічних робіт та підводного розмінування 9 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 158 таких предметів.

Продовжуються першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Державою з резервного фонду виділено 400 млн грн на відбудову Чернігівщини. На деяких об’єктах вже розпочато роботу. Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус вважає першочерговим завданням відновлення на звільнених від окупантів територіях електропостачання, водопостачання, лікарень та дитячих садочків. Потім настане черга приватного житла.

Внаслідок бойових дій на Чернігівщині пошкоджень та руйнувань зазнали близько 200 закладів освіти. Серед зафіксованих там втрат ‑ і 1700 ноутбуків, знищених або викрадених окупантами.

Сьогодні до Чернігівської області прибула благодійна допомога від ЮНІСЕФ – 583 сучасні ноутбуки разом із сумками-чохлами. Вже скоро вони надійдуть до навчальних закладів у громадах, що найбільше постраждали від російського вторгнення, – повідомляє В’ячеслав Чаус, керівник Чернігівської ОВА.

Сумська область

Вранці з території рф ворог обстріляв Сумщину з важкокаліберного озброєння. Прикордонники зафіксували три десятки вибухів на околиці одного з сіл Шосткинського району.

До переліку територій, де тривають бойові дії, віднесли ще одну громаду Сумської області Ворожбянську. Загалом наразі до переліку входять 14 громад Сумщини. Про це 13 червня повідомили на сайті Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Білопілля, Сумська область, 23 травня 2022 року. Фото: Суспільне Суми / Діана Крахматова

Центральні області

Дніпропетровська область

Дуже напружена ніч на Дніпропетровщині, – повідомляє керівник ОВА Валентин Резниченко. Ворог обстріляв з «Ураганів» житлові квартали Зеленодольської громади. Одна людина загинула, п’ять – поранено. Пошкоджені та зруйновані будинки. Території обстрілів засіяно касетними боєприпасами.

Фото: телеграм-канал Зеленодольської громади.

Унаслідок обстрілів Криворізького та Синельниківського районів Дніпропетровщини 12 червня загинули двоє людей, повідомили в ДСНС області.

Плануються евакуаційні автобуси для виїзду мешканців міста Зеленодольськ, с.В.Костромка та с.Мар’янське до Кривого Рогу.

Перещепинська громада на Дніпропетровщині прийняла 1906 переселенців. З них 1673 вже оформили довідки переселенця, щоб отримати допомогу від держави. Крім того, громада прийняла 537 дітей-переселенців. Для них організовують дозвілля, залучають психологів та служби для роботи з дітьми. 

Криворізькі волонтери організовують навчальні та розважальні заходи для вимушених переселенців. Так, у гуртожитку одного з коледжів для дітей влаштували майстер-клас з петриківського розпису та урок з вивчення комах.

Полтавська область

У Полтавську область, в рамках західної допомоги, привезли 163 бельгійських намети. Намети зручні та надійні, різного розміру – від 16 до 72 кв.м, будуть дуже корисними у польових умовах нашим захисникам. Зараз триває збір заявок від військових підрозділів на їх отримання.

Біля одного з університетів у Полтаві збираються випускники шкіл та коледжів. Усі вони – учасники табору, який діятиме цього літа на базі Полтавського університету економіки та торгівлі. Для дітей влаштовуватимуть заняття з англійської мови, фізкультури та навчатимуть правильному харчуванню.

Вінницька область

Відновлюються роботи над проєктами, які були заморожені через вторгнення російських військ на територію України. Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив на важливості подальшої розбудови країни та збереженні наших досягнень у розвитку інфраструктури та повідомив про продовження реконструкції старого міста.

Дві картини військової Наталії Жижко, яка проходить службу в одній із частин Вінницького гарнізону, представили на виставці у Лондоні. Про це повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяInform.

Фото: armyinform

Чотири автівки, заповнені продуктами, військовою амуніцією, технікою, маскувальними сітками, аптечками, засобами гігієни, повезли на передову волонтери ГО “Мольфар”. На фронт їздять чотири рази на тиждень. Автівки, якими доправляють вантаж, залишають у користування військовим.

В інших регіонах Центральної України без суттєвих змін.

Південні області

Запорізька область

Оперативна обстановка на південно-східному напрямку суттєвих змін не зазнала. Ворог активних бойових дій не проводив. Основні сили й засоби російські війська продовжують зосереджувати в районі населених пунктів Василівка, Оріхів та Гуляйполе.

Російські війська завдали удару по населеним пунктам Оріхів, Мала Токмачка, Кам’янське, Степногірське та Гуляйполе. Зруйновано близько 16 будинків (квартир) та об’єктів інфраструктури. У Гуляйполі повідомили про чотирьох травмованих.

Фото: Наслідки обстрілів цивільної інфраструктури в м. Гуляйполе

Крім цього, за добу зафіксовано 27 обстрілів позицій українських військ вздовж лінії зіткнення з усього спектру озброєння в районі населених пунктів: Кам’янське, Гуляйполе, Времівка, Залізничне, Оріхів, Малинівка, Червоне, Новоданилівка, Новосілка, Новопіль, Гуляйпільське. Зокрема, населені пункти Гуляйполе, Времівка і Новосілка противник обстріляв з РСЗВ «Град», а Залізничне з РСЗВ «Ураган».

Військовослужбовці Сил оборони на Запорізькому напрямку протягом минулої доби знищили: особового складу – 33 особи, 36 поранили; 3 бойові броньовані машини, 2 міномети, 1 РСЗВ “Град”, 1 БПЛА «Орлан», 66 одиниць автомобільної техніки. Крім того, знищено ворожий склад боєприпасів і взводний опорний пункт противника.

На сьогодні, 13 червня, через пошкодження ліній електропостачання, електропостачання  не мають більше 30 тис абонентів у 110 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання у понад 21 тисячі споживачів в Оріхівському районі, Пологах, Запоріжжі та окупованому Бердянську. В м. Бердянськ ще близько 6 тисяч споживачів залишяються без електроенергії після вчорашнього вибуху.

Вчора ввечері в тимчасово окупованому Мелітополі пролунав вибух. За попередньою інформацією, є травмовані.

12 червня в Енергодарі окупаційна влада організувала свято до дня росії, проте місцеві масово проігнорували захід. На свято прийшло близько 30 місцевих мешканців.

Фото: Святкування дня росії в Енергодарі

Російські війська вчиняють грабежі на окупованих територіях. В селищі Мала Білозірка Василівського району з території залізорудного комбінату  росіяни викрали 54 вантажні вагони з алгомераційною рудою, загальною вагою 3240 тон, та вантажний автомобіль «Камаз». В Пологах відібрали у місцевого мешканця його автомобіль “Opel Combo”. В смт Михайлівка окупанти незаконно заволоділи автомобілем «Lexus  LX 450D», який належить одній з агрофірм.

Миколаївська область

Ситуація на лінії зіткнення динамічна й напружена. Російській війська втрачають позиції, але продовжують обстрілювати Миколаївщину. Внаслідок ударів по передмістю Баштанки і Миколаєву були зруйновані будівлі, пошкоджена інфраструктури та сільськогосподарські площі. Постраждалих та втрат немає. Також тривають обстріли у Березнегуватській громаді. 

Українські ППО збили російський безпілотний апарат “Орлан-10” над Миколаївщиною, – повідомили в Повітряному Командуванні “Південь”.

У Миколаєві почали обстежувати пляжі та водойми на наявність вибухонебезпечних предметів. Миколаївська ОВА повідомила про початок робіт на міському пляжі «Стрілка». Водолази вже виявили і вилучили з водойми чотири касетні елементи від реактивних систем залпового вогню.

Фото: Робота водолазів з розмінування водойм у Миколаєві

Одеська область

Корабельне угруповання ворожих кораблів в Чорному морі наразі складається з п’яти носіїв крилатих ракет – чотирьох кораблів та одного підводного човна – а також чотирьох вдк. Тож загрози ракетних ударів по території України залишається високою.

На Одещині було засуджено чоловіка до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна. Слідство встановило, що чоловік надавав представникам так званої “ЛНР” інформацію щодо кількості, розміщення та переміщення військової техніки Збройних сил України, блокпостів територіальної оборони, прикордонних загонів, чисельності особового складу.

На Одещині викрили схему незаконного перетину кордону. Організатори схеми, громадяни Молдови, за грошову винагороду обіцяли перетин через державний кордон начебто за документами ООН на автівці з дипломатичними номерами.

Херсонська область

На Херсонщині практично весь Бериславський район перебуває під обстрілами. Відступаючи, окупанти вдаються до мародерства й знущань над місцевими мешканцям, ‒ повідомляють в ОК “Південь”.

Російські окупанти поширюють фейки про знайдене у Скадовську Херсонської області покинуте поховання сибірської виразки з метою залякати населення й налаштувати проти української влади.

У приміщеннях, які раніше займали українські супермаркети та аптеки, окупаційна влада Херсонщини відкриває російські, повідомили кореспонденти Суспільного. Цінники на товарах вказують у гривнях та рублях, але чеки на касі видають лише у рублях.

Поблизу Нової Каховки та Берислава Херсонської області ворог примушує населення здавати закупникам з Криму 70% врожаю. Закупівельні ціни інколи становлять лише 10% від роздрібної ціни. Одночасно діє заборона вивезення врожаю на території, підконтрольні Україні. Про це повідомили в ГУР.

Західні області

За повідомленням Генштабу ЗСУ, на Волинському та Поліському напрямках без суттєвих змін.

Волинська область

За словами голови Волинської ОВА Юрія Погуляйка, кордон з білоруссю в межах Волині (а це понад 200 км) – 24/7 контролюються українськими військовими. Прикордонники займаються укріпленням ділянок, які є потенційно небезпечними, а військові ЗСУ проводять тактичні тренування.

З 13 червня на Волині відновили освітлення автодоріг. За узгодженням з військовими та Національною поліцією, задля безпеки учасників дорожнього руху, кожного вечора з 22:00 до 24:00 години в області вмикатимуть дорожнє освітлення.

У клубі-музеї Волинського бджільництва та історії села Баїв Боратинської громади учениця місцевої школи Олександра Касян вирішила організувати  виставку-продаж картин з пазлів, зібраних власноруч, щоб зібрати кошти на підтримку ЗСУ.

Закарпатська область

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита передав 450 бронежилетів військовим ЗСУ.

Обласна організація Товариства Червоного Хреста у співпраці з департаментом освіти і науки, молоді та спорту ОВА передали в пункти тимчасового проживання вимушених переселенців на Закарпатті 8 000 матраців та 2 000 ковдр.

Івано-Франківська область

Двох гвардійців з Коломийщини, солдата Володимира Волощука та сержанта Романа Реуса, посмертно нагородили орденами “За мужність” III ступеня. Завдяки їхнім діям в складній ситуації було врятоване не одне життя побратимів.

Львівська область

13 червня до Львова двома евакуаційними потягами прибули ще 255 людей.

За повідомленням прикордонників, через пункти пропуску у Львівській області виїхали за кордон 16 181 особа.

Як повідомляє Рух «Чесно», 13 червня у Львові Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив в Україні політичну партію «Соціалісти». 

Колектив Львівської філармонії та філармонійний оркестр INSO-Lviv організували благодійний ярмарок, на якому вдалось зібрати майже 150 тис. грн для українських захисників. 

У місті Броди Золочівського району стартував спортивний проект «Давай грай». Цей проект націлений на надання психологічної підтримки дітям, які постраждали внаслідок російської агресії. Вже організували безкоштовну дитячу секцію з футболу, до занять футболом залучено понад 90 дітей віком 6-12 років. Також надалі буде відкрито секцію для дівчаток 5-8 років. Заняття для дітей веде тренер з міста Попасна Луганської області Олексій Максимовський. 

Рівненська область

Обласна прокуратура Рівненщини  оголосила про підозру російському командиру 23-го винищувального авіаційного Таллінського полку Олександру Лобинцевому, який віддав наказ нанесення ракетних ударів по нафтобазах  – у Дубно та Клевані. Це завдало шкоди екології на понад 11 мільйонів гривень.

Хмельницька область

Як повідомив заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак, станом на 13 червня, у Хмельницькій міській тергромаді поселилися близько 44 тисяч переселенців. З них 2 336 дорослих подали заяву на працевлаштування, а 87 дітей почали відвідувати місцеві дитячі садочки. Ще близько 184 тисяч зупинялись на Хмельниччині щонайменше на добу, отримавши допомогу та підтримку, продовжили свій шлях на захід. 

В інших областях без суттєвих змін.

Міжнародна підтримка

150 гаубиць калібру 155 міліметрів було передано Україні країнами НАТО. Про це повідомив радник міністра оборони України Юрій Сак.

Найближчим часом до України надійдуть 10 саперних роботів TALON британської оборонної корпорації QinetiQ. Як повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький, це не перші роботи цієї компанії, які є в України. До початку війни Україна вже мала 12 екземплярів таких роботів. Ці роботизовані системи широко застосовуються для зниження загроз вибухових засобів та хімічної зброї. Силова установка дозволяє розвивати швидкість до 8,3 км/год та працювати без підзарядки від 2,8 до 4,5 години, а у режимі очікування – до 7 діб. Робот бере на себе до 45 кг та може тягнути вантаж до 680 кг.

За повідомленням польської Прикордонної служби, на польсько-білоруському кордоні збудували 140-кілометрову стіну (в цілому планується побудувати 398,6 км). Наступним етапом роботи буде встановлення електронного обладнання огорожі. 

Канадський пенсіонер, житель міста Квебек Марсель Люссье планує передати частину коштів, які виграв у лотерею, зірвавши джекпот у $70 млн, на відновлення України. 

Як повідомляє CNN, до порту Ла-Корунья в Іспанії прибуло українське судно з першою партією українських зернових культур. 18 тисяч тонн кукурудзи доставили через Балтійське море, щоб уникнути заблокованих російськими ВМС портів України.


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard