Україна Оперативна інформація з регіонів

Україна Оперативна інформація з регіонів 12.05.2022 (фото, відео)

В Новгороді-Сіверському внаслідок авіаудару загинули 3 людини, ще 12 — травмовані, — ДСНС

Оперативна інформація з регіонів мережі Активної Громади 12.05.2022

Україна коротко:

Триває сімдесят восьма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

На півночі України активних дій противника не відзначено. Продовжує зберігатися загроза ракетно-бомбових ударів з республіки білорусь по інфраструктурних об’єктах на території України. Ворог здійснював обстріли прикордонних районів України на Чернігівщині та Сумщині.

На Харківському напрямку основні зусилля ворога зосереджувалися на недопущенні просування наших військ та звільнення тимчасово зайнятих російськими окупантами територій. Протягом доби противник обстрілював позиції наших військ у районах населених пунктів Питомник та Руські Тишки.

На Донецькому напрямку окупанти застосовували міномети, ствольну артилерію, реактивні системи залпового вогню та завдавали ракетно-бомбових авіаційних ударів з метою руйнування фортифікаційних споруд українських підрозділів. На Лиманському напрямку ворог намагається захопити ділянку місцевості на правому березі річки Сіверський Донець та закріпитись в районі населеного пункту Олександрівка. Здійснював штурмові дії у напрямку населеного пункту Новоселівка, успіху не має. На Сєвєродонецькому напрямку противник продовжує штурмові дії в районі населеного пункту Воєводівка, успіху не має. На Бахмутському, Авдіївському та Курахівському напрямках ворог веде штурмові дії з метою покращення тактичного положення своїх військ, успіху не має.

У місті Маріуполі ворог продовжив завдавати артилерійських та авіаційних ударів, основні зусилля зосереджував на блокуванні наших підрозділів в районі заводу “Азовсталь”.

Російські окупанти продовжують зазнавати втрат майже на всіх напрямках.

Північні області

Київ

У столиці та області лунають сирени повітряної тривоги.

В центрі Києва триває виставка знищеної російської техніки. Серед неї – бронеавтомобіль «Тигр», який росіяни використовували у боях під Гостомелем, а також БТР-82А. Виставку організував Національний воєнно-історичний музей.

Київська

Вперше від початку повномасштабної війни відбулась сесія Київської обласної ради.

На Київщині спеціальна комісія фіксує наслідки російських атак для інфраструктури населених пунктів. До відновлення області долучиться Велика Британія.

В Ірпені понад 20 багатоповерхівок підлягають знесенню. Наразі там влаштували тимчасове наметове містечко для містян, які втратили свої домівки.

Триває дерусифікація. Виконавчий комітет Білоцерківської міськради ухвалив рішення про демонтаж пам’ятників радянським танку та літаку. У Кагарлику депутати заборонили діяльність церков Московського патріархату.

Житомирська

У Житомирі комісія обстежила понад 200 пошкоджених російськими обстрілами об’єктів. Ці об’єкти – школи, дитячі садочки, житлові будинки, будуть відбудовувати державним коштом. З них 17 – зруйновані повністю, капітального ремонту потребують 42, поточного – 149. До відновлення Житомирщини долучаться країни Балтії.

Чернігівська

Вночі росіяни завдали авіаудар по Новгород-Сіверському. Внаслідок атаки 3 людини загинули та 12 травмовані. Пошкоджень зазнали дві школи, районна адміністрація, магазин, гуртожиток медичного коледжу і кілька будинків.

У полі на Городнянщині вибухотехніки виявили понад 700 бойових касет від російської авіабомби.

В області триває дерусифікація. На Чернігівщині демонтують пам‘ятник, присвячений «дружбі народів» України, рф та Білорусі.

Сумська

Вранці росія вкотре обстріляла Сумщину. Росіяни здійснили близько 20 ударів із важкої артилерії по території Нових Вирок. Одна людина загинула.

Біля Тростянецької лікарні трактор наїхав на російську міну. Одна людина отримала контузію.

Східні області

Харківська

Минула доба пройшла в Харкові порівняно тихо, ворог не завдавав ударів по місту. Однак від обстрілів потерпають населені пункти області.

Із реактивних систем залпового вогню окупанти обстріляли селище Мала Данилівка. Сьогодні вранці ворог завдав ракетного удару по Дергачах. Одна людина загинула, 3 поранені.

Тривають роботи з відновлення газопостачання в районах Харкова та селах області, що постраждали від обстрілів.

За добу жителям Харківщини передали більше 20 тисяч продуктових наборів.

Донецька

Краматорськ

Загалом ситуація тривожна. У місті було чутно вибухи. Про руйнування або жертви повідомлень немає. В місті дефіцит пального, є проблеми з доступом до медикаментів.

Військові ЗСУ та представники ТрО готувались до зустрічі ворога.

Комунальні служби міста працюють в штатному режимі. Комунальниками було опробовано техніку для підстригання газонів, яка була придбана минулого року.

Сьогодні, незважаючи на проблеми з пальним, вдалось організувати адресну доставку для мешканців одного з селищ – людей з інвалідністю, які невзмозі добратись самостійно до пунта видачі. Серед цих людей є лежачі, тому гігієнічні набори були дуже актуальними. Люди висловили велику подяку волонтерам.

 

Покровськ і Покровський район

11 травня ворожі війська знову обстріляли Авдіївський коксохімічний завод. Рашистські снаряди влучили на територію заводу та в будівлі фенольно-нафталінового виробництва. Поранення отримали 33-річні начальник зміни заводу та працівник підрозділу ДСНС.

Війська агресора били по таких населених пунктах – Авдіївка, Новоселівка, село Красногорівка.

Військові злочини рф задокументовано. Поліцейські розпочали досудові розслідування за ст.438 (порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Військові ЗСУ давали відсіч ворогові. Представники місцевої тероборони чергували в громаді.

Минула доба в Покровській громаді пройшла відносно спокійно. Фактів щодо постраждалих та руйнувань не зафіксовано.

У місті Покровську та в інших населених пунктах Покровської громади проводиться прибирання вулиць, висаджуются квіти.

Готівкові кошти наявні в банкоматах «Приватбанку» та «Ощадбанку».

Бахмут

Ситуація дуже напружена. Навкруги громади у радіусі 30-40 км йдуть тяжкі бої. Минулої доби під обстрілами була сусідня Званівська громада. Обстріли продовжувались 60 годин безперервно.

Російські війська намагалися переправитися через Сіверський Донець. За 4 дні безуспішних спроб рашисти втратили понад 70 одиниць техніки та два батальйони піхоти з інженерами.

На Донецькому напрямку підрозділи противника намагаються розвинути наступальні дії на Бахмутському напрямі. На Бахмутському напрямку ворог веде штурмові дії у напрямку Первомайськ, Комишуваха, бойові дії тривають.

Приватні об’єкти торгівлі працюють в обмеженому режимі. Підприємство «Бахмут – Хліб» працює стабільно для забезпечення потреб громади. Ринок працює.

 

Маріуполь

Російські війська не полишають спроб штурмувати завод «Азовсталь», який захищають українські військові.

Окупанти посилюють поліцейський режим в Маріуполі. Все місто перекрито блок-постами. Усі автівки військові рф ретельно перевіряють.

Місцевих жителів, які не пройшли «фільтрацію» у концтаборах, тримають у в’язниці. Їх доправляють у виправну колонію в селі Оленівка Донецької області або у тюрму «Ізоляція» в Донецьку. Мінімальний термін ув’язнення — 36 діб. Полонених утримують в нелюдських умовах. Наразі в ув‘язненні перебувають щонайменше 3 тисячі осіб.

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомляє, що окупанти готуються інтегрувати місто в росію. Наразі є інформація про те, що 15 травня у місті хочуть влаштувати «референдум».

Він також нагадав, що зошити в школах Маріупольського району та Маріуполі підписують «Маріуполь. Ростовська область».

Луганська

Обстріли посилися по всій лінії луганського фронту. Потужні бої тривають у Білогорівці, Комишувасі і на підступах до Сєвєродонецька. Українські захисники стримують наступ росіян у Білогорівці і руйнують їхні понтонні переправи через річку Сіверський Донець.

На тимчасово окупованих землях масово зникають місцеві активісти.

Вцілілих об’єктів життєзабезпечення на Луганщині майже не залишилося. Переважну більшість критичної інфраструктури доведеться будувати з нуля. Деякі лінії електропередачі можна відремонтувати, але не дозволяють постійні обстріли в районах пошкоджених ділянок. Електропостачання відсутнє всюди в області. Працюють виключно електрогенератори. Немає і централізованого водопостачання.

Південні області

Запорізька

Ситуація в Запорізькій області залишається складною. Російські військові продовжують обстріли населених пунктів.

Вранці 12 травня рашисти обстріляли з “Градів” місто Гуляйполе. Були пошкоджені об’єкти інфраструктури. Інформації щодо поранених або загиблих наразі не має.

За минулу добу по селищу Комишуваха було завдано 18 ракетних ударів, внаслідок чого близько 60 будинків зазнали пошкоджень. Одна людина загинула, троє поранені.

Окупанти продовжують здійснювати терор проти місцевого населення, блокувати доставку гуманітарної допомоги та забороняти виїзд на підконтрольні Україні території. Крім того, росіяни вивозять зерно, грабують та руйнують підприємства, що виконують роботи по ремонту та експлуатаційному утриманню автомобільних доріг.

12 травня на підконтрольні Україні території Запорізької області змогли евакуюватись жителі селища Кирилівка, сусідніх сіл Кирилівської та Якимівської громад, переселенці з Маріуполя. Загалом це 60 осіб.

Запоріжжя

12 травня близько 10:00 російські війська запустили крилату ракету по Запоріжжю. За попередніми даними, внаслідок обстрілу зайнялась приватна будівля. Наразі інформація уточнюється.

СБУ запобігла теракту на об’єкті масового скупчення людей в центрі Запоріжжя. Виконавця було затримано. Зловмисник планував сховати вибухівку, цвяхи, болти та інші елементи вибухового пристрою у милицях.

Херсонська

В окупованій Херсонські області знищується унікальний заповідник Кінбурнська коса.

В Херсоні референдум найближчим часом не планується. Загарбники зайняті мародерством – зерно, техніка, склади, машини, власність, майно людей – все вивозять на територію росії.

До злочинності в Херсонській області додається ще наркобізнес – російські військові та їх підлеглі в області займаються організацією плантацій коноплі.

Шкода, яка була нанесена птахофабриці “Чорнобаївська” склав 1,5 млрд гривень. Це найбільша птахофабрика в Європі. Через блокаду не можливо було годувати птицю та вивозити готову продукцію. Це призвело до її масового вимирання.

Громадськість у всі можливі способи демонструє свою незгоду з окупацією.

 

Скадовськ

Ситуація продовжує бути критичною. В Скадовську та Херсонській області знову почав зникати мобільний зв’язок та інтернет. Працює обмін ліками. Продуктів харчування стає все менше, багато гуманітарної допомоги перебуває в Миколаєві та не може виїхати вже декілька днів. Люди тримаються разом, долучаються до волонтерства, намагаються виїжджати з міста та області.

На блок-постах тепер перевіряють не тільки паспорт, а й повністю проводять огляд особистих речей та мобільних телефонів.

Наразі окупаційна “влада” Скадовська – це Сергій Швайко та Тетяна Калиновська, які призначені російськими військовими керівниками. Вони мають на меті звернутися до до президента росії з проханням включити регіон до її складу.

ТрО в місті немає.

Мер працює в онлайн режимі, слідкуючи за містом здалеку. Він подякував за гуманітарний вантаж від партнерів з Литви. Муніципалітет міста Шилуте передав для міста Скадовська продукти харчування, засоби гігієни і мікроавтобус Mercedes Sprinter. Вантаж невдовзі буде доправлений до міста. Автобус пристосований для маломобільних груп населення, має 8 індивідуальних сидінь та обладнаний підйомником для візочків. На час окупації автобус буде виконувати гуманітарну місію на підконтрольній території України. А після звільнення від окупантів буде працювати для потреб жителів Скадовської громади. Громада Скадовська висловлює велику подяку меру міста Шилуте Вітаутасу Лаурінайтісу, всім мешканцям Шилутського району і всьому народу Литви за незмінно тверду підтримку України та в боротьбі за свободу.

 

Миколаївська

На Миколаївському напрямку продовжуються серійні обстріли реактивними системами залпового вогню позицій Збройних сил України і промислової зони Миколаєва. Окупанти руйнують інфраструктуру та чинять психологічний тиск на мирне населення.

За минулу добу на Миколаївщині поранення отримали 11 людей.

Одеська

Ситуація напружена, постійно залишається ймовірність ракетних обстрілів.

Росіяни нарощують свою військову присутність на острові Зміїний з метою блокування українських морських комунікацій. Ворог постійно здійснює розвідку територій, обстрілює область з території моря.

В області працює ППО. Територіальна оборона укріплює обороноспроможність області.

Місцева влада говорить, що ситуація контрольована в регіоні.

В області триває дерусифікація. В Ізмаїлі головний проспект, який мав назву Суворова, перейменували на проспект Незалежності, а вулиця Московська тепер називатиметься вулицею Захисників України.

Люди активні і згуртовані, займаються волонтерством.

Регіональна координаторка надавала інформацію внутрішньо переміщеним особам щодо отримання гуманітарної, соціальної та психологічної допомоги.

Центральні області

Дніпропетровська

Всю ніч по всій лінії зіткнення вороги вели обстріл, у тому числі із застосуванням заборонених фосфорних та касетних боєприпасів. Окупанти обстріляли Велику Костромку та Зеленодольськ. Один загиблий та один поранений. Зруйновано об’єкт енергетичної інфраструктури.

Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук виступив на засіданні Сеймику Нижньосілезького воєводства. Він детально розповів про ситуацію, яка зараз склалася на Дніпропетровщині, про удари ворожих ракет, руйнування, жертви, кількість переселенців у регіоні, а також хід посівної.

Краматорський завод спеціального кріплення евакуювався до Дніпра та вже випустив 10 тонн продукції. Це різні складні гвинти для гірничо-металургійного обладнання, важкого машинобудування. Уже пішли партії на продаж в Україні та за кордоном.

Місто Дніпро отримало як подарунок автомобіль швидкої допомоги від міста Стрий, Львівської області.

У Дніпрі 15 переселенцям запропонували роботу в департаменті парків та рекреацій. А понад 800 жителів Кривого Рогу надали переселенцям безкоштовне житло за програмою «Прихисток».

У Петриківській громаді переселенці з Донеччини висадили 200 кущів троянд. Красу у селищі навели жителі Покровська Донецької області. У такий спосіб переселенці прагнули подякувати за прихисток. Та створити куточок, який нагадуватиме про рідне місто.

Дніпровський академічний театр драми та комедії влаштовує концерти для переселенців та українських воїнів. Колектив театру організував унікальний захід за участю артистів з Дніпра, Харкова та Луганщини.

Кіровоградська

День пройшов спокійно, без повітряних сирен.

ЗСУ охороняли рубежі області та військові об’єкти.

ТрО чергували на блок-постах та разом з поліцейськими патрулювали містом.

12 травня продовжила свою роботу дев’ята сесія Кропивницької міської ради, на якій депутати засудили агресію росії проти України та підтримали територіальну цілісність і суверенітету України.

Кропивничан Ігор Щербановський на Фортечних валах у Кропивницькому висадив квіти, вирощені у власній оранжереї. Квіти він висадив на центральній клумбі меморіального комплексу. Це – 300 петуній різних кольорів. “Висадив від душі, в честь і пам’ять діток, матерів загиблих. Нехай ці квіти ростуть, квітнуть, щоб люди пам’ятали, не забували наших героїв, людей, які поклали життя”, – каже Ігор.

Патрiотичнi херсонцi, якi вимушено виїхали з рiдної домiвки i оселилися в Олександрiї, продовжують робити добрi справи. Юрiй Єфремов, разом з донечками за власний рахунок роблять внесок в благоустрiй міста. Цього разу дiти запропонували пофарбувати лавку біля під’їзду, де вони мешкають у державного кольрои прапору і з написом “Я Українець i цим пишаюсь.”

Осередок з пошиття одягу для ЗСУ в Новоукраїнці організували жителі громади, функціонує він на базі центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ».

Понад двадцять вулиць та провулків у Кропивницькому, назви яких пов’язані із росією чи історією комуністичного руху, отримали нові українські імена. Відповідне рішення одноголосно підтримала Кропивницька міська рада. Міська топонімічна комісія продовжує свою роботу – в опрацюванні перебувають ще понад сто міських топонімів.

 

Полтавська

Вчора окупанти завдали удар по інфраструктурі Карлівської громади ракетою, яку виготовили у 1960-х роках. Наразі там тривають слідчі дії.

Сьогодні від 8 до 12 ворожих ракет вдарили по Кременчуку – по НПЗ та інших обʼєктах інфраструктури.

На Полтавщині продовжують виявляти та вилучати зброю з незаконного обігу.

На півночі області у людей вилучають багато зброї та боєприпасів, адже раніше там були російські війська, які згодом повтікали. Зараз поліція розслідує понад 70 кримінальних проваджень. Також серед населення проводиться роз’яснювальна робота.

Полтавські митці анонсують велику спільну прем’єру. Проєкт «Все що є Україна» – це творчий доробок, на платформі якого майже 40 полтавських артистів об’єднались і записали багатоголосу пісню-гімн з однойменною назвою.

Сьогодні під час засідання виконавчого комітету була прийнята низка рішень, які стосуються допомоги Збройним Силам України, територіальним оборонним формуванням і внутрішньо переміщеним особам.

Серед іншого, 72-й окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців було передано автомобіль Рено Дастер.

Виконком Полтави прийняв безоплатну гуманітарну допомогу від благодійних організацій:

– Міжнародного Комітету Червоного Хреста – гігієнічні набори, матраци, продуктові набори та сонячні led-лампи;

– Асоціації учасницького розвитку громад – 30 спальних ліжок;

– Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «КІРИ ДЕНИСІВНИ» продукти харчування – крупа, макарони, олія, консерви з яловичини, свинини, курки, квасоля, згущене молоко, тощо;

 

Вінницька

На території Придністровського регіону Республіки Молдова, підрозділи оперативної групи російських військ приведені у бойову готовність “Повна”, силові структури переведені на посилений режим несення служби.

З Нідерландів, на потреби українських військових та Вінницької обласної військової адміністрації, пригнали 20 автомобілів. Їх передали на потреби українських військових та Вінницької обласної військової адміністрації партнери Фонду з Нідерландів. Домовлявся за поставку автівок і координував їх прибуття голова Представницької ради Фонду громади «Подільська громада» Віктор Бронюк. www.vinnitsa.info/news/z-niderlandiv-na-potreby-ukrayins-kykh-viys-kovykh-ta-vinnyts-koyi-ova-pryhnaly-20-avtomobiliv.html

Мешканці області продовжують долучатися до волонтерської роботи у різних напрямах. У Вінниці місцевий житель Олександр Музика організував майстер-класи, розвиваючі ігри та заняття з рукоділля для переселенців. До співпраці залучив педагогів, мисткинь та психологів.

7-річна Аня та 8-річний Андрій, родом з Вінниці, продавали перехожим квіти з клумби бабусі, щоб заробити гроші на потреби Збройних Сил України.

У Ямпільській громаді жительки села Біла виготовили близько 2,5 тисяч банок тушкованки за місяць для українських захисників. Щоб зібрати гроші на мʼясо, жінки щоп’ятниці продають на ярмарку свої фірмові солодощі.

Жмеринка

ТрО патрулювали на ключових позиціях.

Місцева влада закликає громадян не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Загалом ситуація спокійна. Інфраструктура працює, деякі ВПО виїжджають додому. Повертається переважно мешканці Харківської області.

 

Хмільник

Військові ЗСУ мали посилений режим служби.

Представники місцевої тероборони вели патрулювання в громаді.

Життєдіяльність Хмільницької громади забезпечується повністю. Комунальні служби піклуються про благоустрій територій, муніципальний транспорт курсує за графіком, а хмільчани отримують усі послуги ЖКГ

 

Рівненська

Впродовж доби повітряних тривог не було. Загальна ситуація відносно спокійна.

Військові Збройних Сил України патрулюють кордон з білоруссю.

Представники територіальної оборони патрулюють та чергують на блокпостах.

Рівненська обласна військова адміністрація щоденно двічі на день інформує щодо наявності на АЗС Рівненщини пального.

В Рівненській громаді продовжують перейменовувати вулиці.

Комунальні служби в рівненській громаді працюють в звичному режимі.

В Рівненській громаді діє безкоштовний прокат спортивного інвентарю для внутрішньо переміщених осіб та всіх охочих. Рівненський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» забезпечує на території ВПУ спортивним інвентарем.

Сьогодні регіональні координаторки провели майстер клас “Вишиванка збиранка” до дня вишиванки для дітей ВПО, долучалися також їхні батьки, бабусі. Учасники майстрували вишиваний паперовий костюм, використовуючи техніку орігамі.

Хмельницька

Ситуація в області контрольована.

На Хмельниччині запустили чат-бот для пошуку роботи. Командою Master of Code Global спільно з ІТ-фахівцями адміністрації було створено чат-бот для розміщення вакансій у Хмельницькому та області для швидкого розміщення вакансій. Таким чином буде спрощена комунікація між роботодавцем та кандидатом через Telegram-канал, які валідуються модератором державного органу. Чат-бот для роботодавців: “Пошук працівників Хмельниччина”, а телеграм канал для кандидатів, що шукають роботу: “Робота на Хмельниччині”.

Хмельницькі ветеринарні спеціалісти допомогли майже сотні тварин з Київщини. З перших днів повномасштабної війни ветеринарні спеціалісти «Першого військового шпиталю ветеринарної медицини» на чолі з Кирилом Чумаковим надавали допомогу як тваринам переселенців, що приїздили на Хмельниччину, так і службовим, що несуть службу разом з українськими захисниками. Нещодавно група фахівців шпиталю відвідала звільнені від окупантів міста Київщини – Ірпінь, Бучу та Ворзель, аби надати необхідну допомогу постраждалим від війни тваринам. Спільно з представниками кінологічного центру ГУНП в Київській області хмельницькі ветеринари оглянули 30 службових собак різних порід, провели УЗД діагностику 10 собакам, що служать в ЗСУ, Нацгвардії та Нацполіції. Також надали консультації власникам тварин місцевих мешканців. Крім того, було передано гуманітарну допомогу від Хмельницької обласної військової адміністрації в кількості 20 мішків корму.

 

Регіональні координатора розвозили гуманітарну допомогу та надавали інформаційні консультації громадянам.

Кам’янець-Подільський

Ситуація в громаді стабільна. Сигналів повітряної тривоги не було.

В ЗСУ повідомили про загибель двох воїнів – мешканців громади.

Із міста продовжують виїжджати жителі Києва. Додому повертаються й ірпінці. Все менше людей шукає прихистку в місті. Проте досі щодня в громаді безкоштовно харчується близько 2,6 тисяч вимушених переселенців. Міська влада працює над ідеєю відкриття соціальної їдальні. Триває ремонт дитячих майданчиків у місті. Більше половини зі 192-х вже відновлено. Відділ пасажирських перевезень міськради щодня моніторить ситуацію з пальним. Наразі пальне є на п’ятьох АЗС. Комунальний транспорт курсує у звичному режимі. Проходить підготовка до проведення балансових комісій, де розглядатиметься фінансовий стан комунальних підприємств і шляхи вирішення проблемних ситуацій.

До 18 травня включно триває прийом пропозицій щодо перейменування топонімічних об’єктів у Кам’янець-Подільській громаді.

Кам’янець-Подільський – гостинне і привітне місто. Незважаючи на виклики сьогодення, кожен громадянин працює в посиленому режимі, аби воно було надійним тилом для захисників України.

Славко Полятинчук розпочав роботу як співорганізатор художньої виставки “Кам’янецька весна”. Учасники виставки нададуть свої картини для продажу, а виручені кошти будуть спрямовані для ЗСУ.

Чернівецька

Наразі активні воєнні дії на території Буковини не відбуваються.

У Чернівецькій області на військовий облік стали майже 5000 військовозобов’язаних чоловіків, які прибули на Буковину з інших регіонів.

З солдатом Русланом Донцем попрощались сьогодні на Алеї Слави Центрального кладовища Чернівців. Старшого солдата Давида Пінчука в останню дорогу провели в селі Зарожани. Шана та вічна пам’ять захисникам України!

Киянин у Чернівцях організував пошиття бронежилетів та військового одягу, одягнувши 3500 бійців. https://molbuk.ua/chernovtsy_news/257195-odiagnuly-3-500-biiciv-kyianyn-u-chernivciakh-organizuvav-poshyttia-bronezhyletiv-ta-viiskovogo-odiagu.html

На Буковині ухвалили регіональну програму підтримки внутрішньо переміщених осіб. На потреби переселенців, що живуть у закладах та установах галузей освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, громадських організаціях, скерують 18 мільйонів гривень. Гроші виділили з обласного бюджету, вони підуть на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, а також забезпечення ВПО харчуванням, медикаментами, засобами гігієни, товарами першої необхідності.

Фахівці Чернівецької обласної служби зайнятості надали послуги 1033 внутрішньо переміщеним особам, зокрема допомогли знайти роботу 129 переселенцям.

Від початку війни прихисток у Чернівці прибули 262 вагітні переселенки. Майже 80 з них вже стали мамами.

Закарпатська

В області було спокійно.

Люди, які вимушено переїхали до Закарпаття, починають тут нове життя. В Ужгороді подружжя вимушених переселенців з Харкова відкрили кондитерську, яку раніше планували відкрити у рідному місті. Наразі у кондитерській випікають понад десять видів тістечок.

На Закарпатті волонтер Максим Адаменко виготовляє перископи із пластикових сантехнічних труб та відправляє їх військовим на фронт. Собівартість такого виробу – 100 гривень.

В Ужгороді представники громадських організацій, творчих і наукових установ Закарпаття, ЗМІ, об’єдналися в Коаліцію організацій «Закарпаття за дерусифікацію» та звернулися до ужгородської міської влади з вимогою сприяти негайній ліквідації графічних зображень більшовицького лідера та одного із засновників СРСР В. Леніна, а також ідеолога комунізму К. Маркса, що збереглися з радянських часів на фасадах багатоповерхівок міста.


Ukrainian Women’s Guard

 

donate Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Підписуйтеся на наші канали та сторінки

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard