Україна Оперативна інформація з регіонів 10.06.2022 (фото, відео)

Оперативна інформація з регіонів  України від  УЖВ 10.06.2022

Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Reka Olena, Viktoriia Peremoga

10 червня – 107-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню росії. Військові рф намагаються взяти під контроль Сєвєродонецьк на Луганщині, ідуть бої на Донбасі, війська рф тимчасово окупували частину Запорізької області, Херсонську, Маріуполь.

Російська федерація має на меті захопити Херсонську область, після чого піти у наступ на Миколаїв та Одесу. Про це під час брифінгу розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов.

Щоб зупинити контрнаступ української армії на Херсонщині, війська рф мінують територію радянськими мінами, які виготовлені в 1950-х роках, повідомляє Головне управління розвідки.

Україна коротко:

Вранці 10 червня російська армія з мінометів обстріляла прикордоння Чернігівщини, зафіксувано понад 20 приходів у напрямку населеного пункту Грем’яч.

На Сумщині вночі 10 червня по території Середино-Будської громади росія близько 7 разів відкривала вогонь з міномету. Жертв та руйнувань немає. Про це повідомив голова ОВА Дмитро Живицький.

На ранок російські військові завдали ракетного удару по Дніпровському району на Дніпропетровщині. На Луганщині росіяни знову влучили у цех виробництва аміаку на “Азоті”. На Донеччині, людям, які залишаються, рекомендують евакуюватися, можливості для цього є.

На Слов’янському напрямку підрозділи противника ведуть підготовку до відновлення наступу на місто Слов’янськ. Ворог обстрілював з артилерії райони населених пунктів Долина, Червона Поляна, Нова Дмитрівка, Грушуваха та Дібрівне.

На Сєвєродонецькому напрямку ворог веде штурмові дії з метою встановлення повного контролю над містом Сєвєродонецьк та створення умов для блокування українських підрозділів. Бої тривають. Противник здійснював обстріли із артилерії в районах населених пунктів Сєверодонецьк, Лисичанськ, Устинівка, Тошківка, Золоте та Гірське.

На Бахмутському напрямку ворожа вогнева активність фіксувалася неподалік Нью-Йорка, Золотого, Врубівки, Комишувахи, Берестового і Луганського.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках окупанти активних дій не вели. Здійснили обстріли із застосуванням мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Авдіївка, Тоненьке, Невельське, Мар’їнка, Оріхів, Опитне та Новобахмутівка.

Ворог завдав авіаційних ударів із застосуванням літаків Су-25 неподалік Мар’їнки і Красногорівки та вертольотів Ка-52 поблизу Новобахмутівки і Мі-8 у районі Олександрополя. На Новопавлівському напрямку противник посилив угруповання своїх військ.

На Лиманському напрямку ворог активних бойових дій не вів. Продовжує закріплюватись в районі Святогірська. Проводить заходи для продовження наступу в напрямку Лиман – Слов’янськ. Здійснив обстріл неподалік Дронівки та Серебрянки.

На Харківському напрямку противник намагається не допустити просування підрозділів Сил оборони України в напрямку державного кордону. Агресор обстріляв українські підрозділи, з метою сковування їх дій, із мінометів, артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Харків, Кринична, Гусарівка, Байрак та Чепіль.

На Південнобузькому напрямку противник веде оборону. Ворог продовжує заходи з удосконалення фортифікаційного обладнання другого та третього рубежів оборони. Здійснює заходи маскування.

На Бессарабському напрямку ситуація суттєвих змін не зазнала.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала.

ОК «Південь» повідомили: «Зараз 40 крилатих ракет націлені на Україну, це два підводні човни та чотири надводні носії ракет. Крім того, зараз на чергуванні в морі ми зафіксували один великий десантний корабель рф, решта тримається ближче до пунктів базування в тимчасово анексованому Криму».

Росія шукає слабкі місця в українській обороні в районі Сіверського Донця на сході України і не полишає спроб форсувати річку.

«Україна щодня втрачає до сотні бійців вбитими та до 500 пораненими, а росія “несе величезні втрати”, але поки що має сили для просування на окремих ділянках фронту, тож Україні потрібне важке озброєння, і дуже швидко», – заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

Очільник місії США в ОБСЄ Майкл Карпентер зазначив, що російська влада розпочала оформлення процесу анексії Херсонської області, супроводжуючи порушенням прав людини і міжнародного права.

Люди, які зараз в Україні переживають наслідки війни, “постарішали” на 10-15 років. Недуги, якими люди хворіли, наприклад, у 60 років, тепер будуть наздоганяти їх в 45-50-річному віці, зокрема через психологічні зміни в нашому організмі, розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, сьогодні найбільше летальних випадків в Україні стаються через серцево-судинні хвороби. На другому місці – онкологічні захворювання, оскільки у людей немає можливості пройти ранній скринінг.

Понад 754 дитини постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації. Станом на ранок 10 червня офіційне число загиблих дітей — 263. Зросла кількість поранених — 491. 

Внаслідок злочинних дій росії в Україні зруйновані цілі міста, знищується інфраструктура країни, у тому числі телекомунікації та телебачення: окупанти нищать обладнання, перехоплюють канали зв’язку, частоти мовлення, витісняють і замінюють українські телеканали та радіостанції російськими пропагандистськими програмами для тотальної дезінформації українського народу. Про це на засіданні Міжнародного союзу електрозв’язку (частково МСЕ) сказав голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.  Повністю або частково припинена робота понад 3 000 базових станцій мобільних операторів, 20 телевізійних станцій більше не працюють, пошкоджено або зруйновано понад 20% телекомунікаційної інфраструктури, тисячі кілометрів волоконних мереж не працюють, кілька кібератак вплинули на функціонування державного та приватного секторів, а також окремих осіб, понад 50% населення мали перебої з доступом до інтернету. Він закликав міжнародне співтовариство підтримати всі зусилля з відновлення телекомунікаційної та телемовної інфраструктури та забезпечення її стійкості.

Зеленський запровадив санкції проти Путіна, Пєскова і ще понад 30 російських високопосадовців.

10 червня розпочався додатковий період реєстрації для участі у національному мультипредметному тесті (НМТ). Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Російські окупанти змінили стелу Маріуполя — переклали назву на російську, про це інформував радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Радник мера Петро Андрющенко повідомляє про терор в Маріуполі: дітей змушують записувати гімн росії, за відмову — арешт та підвал.

З України минулої доби вибули понад 38 тисяч осіб, а прибули 37 тисяч осіб, понад 33 тисячі з них – українці. Майже місяць кількість громадян, які повертаються до України, більша від чисельності тих, які виїжджають за кордон. Такі дані ДПСУ.

Президент Володимир Зеленський у виступі перед учасниками Копенгагенського демократичного саміту заявив, що демократія може програти на Європейському континенті, якщо слова не будуть підкріплюватися діями. Росію цікавить значно більша територія, ніж суверенна територія України, і вона не визнає право на самостійне існування не лише українського народу. А державний кордон України є актуальною лінією фронту між свободою і пригніченням, демократією та авторитаризмом.

З початку агресії проти України, з 2014 року, росія порушила близько 400 міжнародних договорів, однією зі сторін у яких є Україна, зокрема Будапештський Меморандум, Статут Організації Об’єднаних Націй, низку конвенцій ООН та Гельсінські угоди.

Європейський парламент підтримує прагнення України отримати статус кандидата в ЄС. Про це на Копенгагенському форумі демократії сказала голова Європейського парламенту Роберта Мецола.

У лавах Збройних сил України служать 37 тисяч жінок, із яких більше тисячі вже стали командирами. Про це розповіла дружина Президента Олена Зеленська під час участі у відеоформаті на міжнародній конференції “Жінки у конфліктах”, що відбулася в Брюсселі.

Уряд представив нову економічну стратегію України на воєнний час, в рамках якої держава виплачуватиме гранти на відкриття бізнесу, купуватиме частку у нових ІТ-компаніях та навчання майбутнім айтівця. Загалом буде 8 програм.

12-метрову українську “Мрію” намалювали на фасаді багатоповерхівки у Хортицькому районі Запоріжжя. Легендарний літак, що згорів внаслідок ворожої атаки військ рф 27 лютого, нині закарбований на 40 квадратних метрах бетонної стіни.

Східні області

Харківська область 

Противник намагається не допустити просування підрозділів Сил оборони України в напрямку Державного кордону. Агресор обстріляв наші підрозділи з метою сковування їхніх дій із мінометів, артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Харків, Кринична, Гусарівка, Байрак та Чепіль. На Ізюмському напрямку під ударом знаходяться Долина, Червона Поляна, Нова Дмитрівка, Грушуваха та Дібрівне.

Минулої доби ворог знову тероризував населення Харкова та області обстрілами з артилерії та РСЗВ. Під удар потрапив Шевченківський район Харкова та Харківській, Чугуївський, Ізюмський та Богодухівський райони області. Пошкоджені будинки, склади, об’єкти інфраструктури. Горіли хвойні ліси та лісосмуги. Протягом доби 2 цивільних загинули, 15 поранені. У смт Печеніги госпіталізували 6 людей, 1 загиблий. У смт Мала Данилівка – 2. У Золочеві 5 госпіталізованих, 1 загиблий. У Вишневому 1 госпіталізований. У с. Грушуваха Ізюмського району госпіталізований 12-річний хлопчик.

На лінії зіткнення просування ворога не було. На Харківському напрямку ворог зосереджений на обороні. На Ізюмщині ворог поповнює запаси та перегруповує сили. Наші захисники продовжують завдавати окупантам відчутних втрат у живій силі і техніці. 

Мер Харкова Ігор Терехов 10 червня закликав харків’ян берегтися через обстріли рф: «Почали застосовувати бомби, ракети більш сильної потужності. Ті руйнування, які сьогодні є, вони дуже серйозні». За словами Терехова, місто обстрілюють як з території рф, так і з тимчасово окупованих територій України. “Вони застосовують зараз абсолютно всі види озброєнь для дестабілізації ситуації”, – звернув увагу мер Харкова.

Росія двічі за добу обстріляла підприємство у Чугуївському районі Харківщини: горів склад з макухою та чотири вантажівки. 

Російські військові з 1-го армійському корпусу війська росії відмовилися від участі у воєнних діях через втрати, яких окупанти зазнали на території Харківщини. Про це 10 червня у ранковому зведенні розповів Генштаб ЗСУ.  Бойові втрати особового складу рф на 10 червня склали близько 31 900 військових, повідомили у Генштабі.

Близько 10 тисяч споживачів у Дергачах, Малій Данилівці, Каравані, селах Лужок та Чайківка залишились без газу після російських обстрілів.

Донецька область 

Підрозділи противника ведуть підготовку до відновлення наступу на місто Слов’янськ. Ворог обстріляв з артилерії райони населених пунктів Долина, Червона Поляна, Нова Дмитрівка, Грушуваха та Дібрівне. Окупанти продовжують закріплюватися в районі Святогірська і намагаються продовжити наступ у напрямку Лиман – Слов’янськ. Російські окупанти обстрілюють позиції українських військових у Мар’їнці. Використовують крупнокаліберну артилерію, гради, танки, обстрілюють місто фосфорними бомбами.

Уночі російські війська досягли незначних успіхів на північ від Слов’янська, однак, ймовірно, зіткнуться з труднощами під час штурму міста через  проблеми, пов’язані з переправою через річку Сіверський Донець. Про це йдеться в звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Армія росії обстріляла житловий будинок у Миколаївці, що на Донеччині, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко. Він додав, що є один поранений.

Цивільні медики поблизу лінії фронту надають допомогу в машинах на швидкості 160 км/год, аби врятувати поранених від обстрілів. Тепер більшість їхньої роботи – зупинка кровотеч та ампутація. Лікарі Донбасу залишаються у лікарнях, яким загрожують обстріли, перебої з електрикою та водою. Декотрі відмовляються евакуйовуватися до останнього, бо переконані, що «без лікарні немає міста».

Російські окупанти змінили стелу Маріуполя – переклали назву на російську, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Луганська область

Учора, 9 червня, українські військові знищили базу бійців ПВК «Вагнера» на території тимчасово окупованої Луганщини, це підтвердив керівник ОВА Гайдай. За його словами, ЗСУ влучили в базу, яку розташували на стадіоні в Кадіївці: розпочалася пожежа, вцілів один найманець.

Російські окупанти не встигають “взяти” Сєвєродонецьк – втретє змінили дату “захоплення” й перенесли її на 22 червня, повідомив керівник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Бої тривають у Сєвєродонецьку, а також в населених пунктах Гірської та Попаснянської громад. За минулу добу в області російські військові зруйнували понад 30 будинків.

ЗСУ знищили базу бійців ПВК «Вагнера» на тимчасово окупованій Луганщині.  Інформацію підтвердив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. База була розташована на стадіоні в Кадіївці, яку росіяни окупували у 2014 році. 

Північні області

Тривають обстріли зі стрілецької зброї та мінометів в прикордонних районах. Ворог веде повітряну розвідку з використанням безпілотних літальних апаратів.

Київська область

За словами керівника Київської ОВА Олексія Кулеби, на Київщині в цілодобовому посиленому режимі працює оперативний штаб. Оборонні лінії укріплені та посилено особовий склад військових.

Вчора, 9 квітня, у пристоличний регіон із робочим візитом прибули делегації депутатів парламентів держав-членів ЄС. Іноземні гості на власні очі змогли подивитися на наслідки російського військового вторгнення в мирні населені пункти Київщини. Побували в Бородянці, яка постраждала від російських загарбників; у Бучі відвідали місця масового поховання цивільних громадян, вбитих російськими окупантами; в Ірпені оглянули зруйновані ракетними та бомбовими ударами житлові комплекси.

5 червня російські війська вдарили ракетами по нашому вагоноремонтному заводу ДВРЗ. Укрзалізниця вдячна журналістам, які прибули на місце і показали всьому світу, що на заводі немає військової техніки. А також Укрзалізниця вдячна місцевим волонтерам, які прийшли допомагати розбирати завали після обстрілу. Це дозволило заводу вже за 4 дні повернутися до роботи. Робота розпочинається в цехах, де це можливо, працівники Укрзалізниці збирають вціліле обладнання, відновлюють ремонт вагонів.

Київська обласна військова адміністрація надала оновлену інформацію щодо результатів розмінування на Київщині.

Дно акваторій київських пляжів перевіряють на наявність вибухонебезпечних предметів. В умовах воєнного стану та заради безпеки мешканцям не радять відвідувати пляжі і зони відпочинку.

В Київські області продовжується відновлення роботи міжміських автобусних маршрутів «Богуслав – Київ», «Чабани – Київ». Пасажирськими перевезеннями забезпечені всі райони Київської області.

У Дмитрівці будують перші п‘ять будинків для людей, які лишилися житла через бойові дії. У будинках вже звели стіни. Роботи планують завершити до кінця місяця. У рамках проєкту планується побудувати 15 таких будинків. Цей пілот реалізується за кошти меценатів. Повідомляє керівник Київської ОВА Олексій Кулеба.

Київщина залишається в трійці бізнес-привабливих територій України. Близько 90% підприємств регіону вже відновили свою роботу, проте не на повну потужність. За березень-квітень на Київщині було зареєстровано 1017 нових суб’єктів підприємницької діяльності. Надходження до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого та середнього підприємництва з початку року склали майже 7,6 млрд гривень.

Після звільнення території області від загарбника Київщина долучилась до приймаючих регіонів програми релокації, яка була започаткована Урядом. Відтак до Київської області вже перевезли свої потужності 9 підприємств, ще 4 на стадії оформлення транспортування, 13 підприємств наразі розглядають пропозиції площ для переміщення.

Житомирська область

Житомирянам, чий будинок чи квартира зруйновані внаслідок російських бомбардувань або непридатні для життя, зможуть виплачувати матеріальну допомогу без договору оренди житла та одним платежем.

Від сьогодні Житомир розпочинає купальний сезон, показники якості води у нормі. «Але на території гідропарку відсутня технічна можливість забезпечення захисту під час повітряних тривог. Тому відпочинок у гідропарку – відповідальність кожного житомирянина», – наголосив начальник управління з питань НС та цивільного захисту населення Микола Дідківський.

У Житомирі з 10 по 17 червня проходитиме ХІІІ обласне свято декоративно-прикладного мистецтва з промоції народних художніх промислів області «Майстерний червень».

Чернігівська область

Вранці ворог тричі обстріляв зі ствольної артилерії та мінометів Чернігівщину. Зафіксовано понад 20 вибухів на прикордонній території Новгород-Сіверського району.

Триває розмінування території області. Продовжуються роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Весняна посівна кампанія на Чернігівщині добігає кінця. Цього року вона проходить у вкрай складних умовах: спершу активні бойові дії, потім – розмінування територій, які й досі проводиться. Водночас аграрії розпочали підготовку до збирання та збереження нового врожаю.

Від дружини Президента Олени Зеленської для дитячих будинків сімейного типу Чернігівщини надійшла гуманітарна допомога. Все що потрібно для відновлення мирного життя: ноутбуки, мультиварки, смартфони, пральні машини, планшети, холодильники, електричні та газові плити.

Сумська область

Вчора росіяни скидали бомби на наші прикордонні території за допомогою дронів-камікадзе з боєприпасами та квадрокоптеру, з якого скинуто гранатометний постріл на територію Краснопільської громади.

Вчора вдень під час повітряної тривоги літак Повітряних сил збив ворожу крилату ракету над Роменським районом, повідомляє Дмитро Живицький, керівник Сумської ОВА.

Вночі 10 червня на території Середино-Будської громади росія близько 7 разів відкривала вогонь з міномету. Жертв та руйнування немає, – повідомляє голова ОВА Дмитро Живицький.

Ще 10 російських боєприпасів, випущених з території росії, розірвалися у Шосткинському районі близько 11-ї години.

На Сумщині обстежили територію області площею понад 1,3 млн га. Це території, які включають критичну інфраструктуру, житловий фонд, залізничні та автошляхи, сільськогосподарські угіддя. За понад 100 днів війни лише піротехніками ДСНС на Сумщині знешкоджено понад 5 тис. боєприпасів.

Центральні області

Вдень, 9 червня, війська рф обстріляли село Ганнівка у Криворізькому районі Дніпропетровщини. Поранених та загиблих немає. Перебите електропостачання.

Вночі ворог знову обстріляв Криворізький район. Під вогонь потрапили три громади. У Зеленодольській громаді є руйнування. 41-річна жінка отримала осколкове поранення. З ранку відбувся ракетний удар по Дніпровському району.

Наслідки обстрілу Апостолівської громади військами рф.

Також з «Градів» окупанти обстріляли прикордонні території Широківської та Зеленодольської громад. По населених пунктах не влучили, постраждалих немає. Повідомляє Микола Лукашук, керівник Дніпропетровської облради.

Наші військові збили над Дніпропетровщиною ворожий безпілотник. Це вже 9-й розвідник агресора, знищений у небі над областю. Його уламки впали на Полтавщині.

Як повідомляє Валентин Резниченко, керівник Дніпропетровської ОДА, від ударів з боку рф найбільше потерпають Зеленодольська та Широківська громади. На жаль, там загинуло 6 людей. Зруйновано та пошкоджено 179 житлових будинків, 2 школи, дитсадок і лікарня. Через обстріли села та міста засіяні касетними боєприпасами, а люди часто залишаються без газу, світла та води.

Триває розмінування територій. На території Криворізького району наші сапери знайшли та знешкодили ще дві ракети від «Урагану».

Керівник військової адміністрації Кривого Рогу, Олександр Вілкул, повідомляє про продовження евакуації населення. В деяких населених пунктах евакуйовано до 70%.

Кривий Ріг прихистив майже 50 тисяч переселенців. Найбільше – з Херсонської області. У місті працює два Центри для переселенців з дитячою кімнатою та кабінетом психолога. У центрах людям допомагають оформити статус і знайти житло, надають медичну допомогу і роздають продуктові набори.

Один з найбільших гірничо-металургійних комбінатів країни відновлює безперервне виробництво, яке у березні зупинилося через війну. «АрселорМіттал Кривий Ріг» запустив одну з доменних печей, прокатний стан, конвертер та одну з трьох машин безперервного лиття. До запуску всіх потужностей ще далеко, але підприємство стало на цей шлях. Компанія вибудовує нову логістику та шукає нові ринки збуту.

Наразі у Кривому Розі працюють всі 7 промислових підприємств. В області – 21 з 22 великих промислових виробництв.

Вінницька область

Затримано підприємця, який за 8 тисяч доларів допомагав чоловікам уникнути призову до армії, виїхавши з України. Організатора схеми та трьох чоловіків призовного віку, які намагалися перетнути кордон, правоохоронці затримали в прикордонній смузі поблизу села Козлів Могилів-Подільського району. Триває досудове розслідування.

На Вінничині мешканці села Лукашівка збирають гуманітарну допомогу для мешканців села Лукашівка на Чернігівщині. З Лукашівки – до Лукашівки. Вінницькі волонтери допомогли сконтактувати з жителями села на Чернігівщині та скласти перелік необхідних речей. До акції доєдналися мешканці сусідніх сіл.

В інших регіонах Центральної України без суттєвих змін.

Південні області

Запорізька область

Ситуація на Запорізькому напрямку залишається незмінною. Як і раніше, основні сили окупантів зосереджуються в районі Оріхова та Гуляйполя. Протягом минулої доби ворог намагався скувати сили української армії  і тому систематично обстрілював позиції українських підрозділів. 

Українські захисники вчора втратили 16 одиниць особового складу. Ще 7 одиниць було поранено. Також українські бійці знищили ворожий склад боєприпасів, а ще танк, гаубицю, бойову броньовану машину, міномет та одну одиницю автомобільної техніки. 

За словами очільника Запорізької ОВА Олександра Старуха, ситуація на лінії розмежування у Запорізькій області стала спокійнішою. Це пов’язано з перегрупуванням ворожих військ. Евакуація з тимчасово окупованих територій продовжується і відбувається приватним транспортом або з волонтерами.

На сьогодні, 10 червня, через пошкодження ліній електропостачання  без електропостачання залишаються 21 398 абонентів у 76 населених пунктах Запорізької області. Протягом минулої доби Запоріжжяобленерго відновило енергопостачання 4 316 споживачів.

Ситуація із газопостачанням без суттєвих змін. На сьогодні без газопостачання знаходиться 81 094 абоненти у 106 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Загалом в області повністю зруйновано або частково пошкоджено 1 411 домоволодінь.  

На території Запорізької області окупанти продовжують викрадати громадян України. Станом на вечір 9 червня в заручниках окупантів перебувало 321 цивільна особа: із них 200 звільнені та 121 продовжують перебувати в заручниках.

Запорізька обласна державна адміністрація повідомляє про те, що у ці вихідні діятиме продовжена комендантська година на території Василівського, Бердянського, Мелітопольського та Пологівського районів. Вона почнеться о 22:00 годині 11 червня 2022 року та закінчиться о 05:00 годині 13 червня 2022 року.

ЗОВА повідомляє, що з початку літа через Запоріжжя з тимчасово окупованих територій евакуювалося 8319 осіб, з них 1718 дітей. 

У тимчасово окупованому Мелітополі представники рф крадуть зерно у місцевих фермерів. Останнім часом вони масштабували крадіжки. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров. Він зазначив, що російські окупанти почали красти зерно у місцевих фермерів понад місяць тому. Вони відбирали зерно з елеваторів та вивозили до Криму автотранспортом (по 20-30 авто на день). Тепер окупанти залучили й інші види транспорту.

Миколаївська область

На Миколаївщині тривають обстріли Березнегуватської громади. Інформація щодо потерпілих і пошкоджень уточнюється. Широківська та Інгульська громади зазнали обстрілів переважно по сільськогосподарським угіддям поза населеними пунктами.

За минулу добу на Миколаївщині поранення отримали 15 людей.

Українські військові знищили три склади  російської армії.

З російського полону визволили голову Шевченківської об’єднаної територіальної громади Олега Пилипенка, якого викрали більше двох місяців тому. Про це повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

За словами радника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Ігора Бурди, до Миколаївської області вже прямують бензин та дизельне пальне у достатній кількості. Зокрема пальне надходить з Болгарії та Румунії.

У Первомайську працюють над розробкою проєкту будівництва багатоквартирних будинків для внутрішньо переміщених осіб. Попередньо планується будівництво 34 будинків, де буде 1200 квартир. 

З 11 червня в Миколаєві відновлються видача хліба за Всесвітньою продовольчою програмою від Організації Об’єднаних Націй (ООН) продовжать свою роботу. Також починаючи з 14 червня, за рахунок збільшення фінансування донорами ООН більше ніж в 1,5 рази буде збільшена кількість точок роздачі в місті. 

Одеська область

У Чорному морі корабельне угруповання чорноморського флоту рф було посилене ще одним підводним човном – носієм крилатих ракет. 40 крилатих ракет зараз напоготові, також в готовності один ВДК.

Продовжується блокада північно-західної частини Чорного моря. Загроза ракетних ударів з моря залишається високою. 

Вчора в Одесі затримали двох чоловіків, яких підозрюють у співпраці з росіянами. Про це повідомили у прес-службі Патрульної поліції. В одного чоловіка виявили у телефоні фотографії військових об’єктів, а також проросійські телеграм-канали. Ще в одного чоловіка в телефоні знайшли фото блокпостів, а також активне спілкування з абонентами з російської федерації.

На Одещині судитимуть чотирьох людей, які напали на переселенців та відібрали у них авто і цінності на 750 тис. грн. Про це повідомила прес-служба Одеської обласної прокуратури.

Після російського вторгнення фіксують масові смерті дельфінів у Чорному морі. Директор українського наукового центру екології моря Віктор Коморін розповів про негативний вплив воєнних дій на морське середовище. Запуск російським флотом ракет з підводних човнів у Чорному морі, скидання у воду відпрацьованого палива, потоплені кораблі – все це негативно впливає на екологічний стан моря та його мешканців.

Херсонська область

На лінії зіткнення противник продовжує ведення бойових дій на зайнятому рубежі, укріплює позиції, підтягує озброєння і мінує територію. В окупованих населених пунктах багато замінованих полів, доріг, мостів.

За словами заступника начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексія Громова, російська федерація має на меті захопити Херсонську область, після чого піти у наступ на Миколаїв та Одесу

Вчора авіація ЗСУ нанесла серію ударів по опорному пункту, місцям скупчення техніки та особового складу, по налаштованій понтонній переправі та польовим складам противника в п’ятьох різних населених пунктах Херсонщини.

На даний час обстановка на території тимчасово окупованої Херсонської області залишається стабільно важкою. Досі відсутній мобільний зв’язок та частково інтернет на території області, яка перебуває під окупацією. Вдається частково встановити зв’язок з деякими громадами та населеними пунктами.

На Херсонщині окупаційні війська і представники колаборантської влади розпочали нову хвилю підготовчих заходів до референдуму про приєднання до росії.

Російські військові незаконно затримали депутата сільської ради, вчителя фізичної культури Чорнобаївського ліцею Сергія Черноусова. Про це повідомила його дружина.

Центр Протидії Дезінформації пояснив як діє інформаційна блокада на Херсонщині. Інформаційна блокада застосовуються на окупованій території шляхом порушення її інформаційних зв’язків, щоб змусити громадян змінити думку, виконати певні дії або ж утриматись від них. Ізоляція полягає в повному обмеженні доступу до правдивої інформації та впровадженні наративу «про вас всі забули». Прикладами інформаційної блокади на території окупованих територій є підключення до росінтернету; відключення українського мобільного зв’язку зі звинуваченням в цьому України; роздача російських сім-карт; транслювання російських новин, де йдеться про «поразку» України у війні.

Голова місії США в ОБСЄ Майкл Карпентер під час прес-конференції у Відні прокоментував ситуацію в Херсоні: “Херсон став тим місцем, яке я б назвав лабораторією жахів. Ми бачимо, як Кремль запустив свою стратегію приєднання українських територій до росії. І ми вже бачили таку стратегію раніше. Все це, на жаль, доволі відомі кроки. Ми вважаємо, що Кремль чекає моменту, щоб приєднати Херсонську область до росії і вважаємо, що референдум є одним із можливих шляхів”.

Контррозвідка СБУ затримала мешканця Херсонщини, який після початку повномасштабного вторгнення рф до України перейшов на бік ворога. Слідство зібрало докази та встановио, що підозрюваний разом із російськими військовослужбовцями брав безпосередню участь у пошуку, затриманні та катуванні проукраїнські налаштованих громадян, учасників бойових дій в одній із територіальних громад Херсонщини. Підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком 15 років або довічне позбавлення волі із конфіскацією майна.

Волонтери Червоного Хреста щодня опікуються 250 жителями Херсона. Волонтери адресно розвозять продуктові набори по місту, а також працюють з головами ОСББ, щоб допомогти якомога більшій кількості  людей.

Західні області

Закарпатська область

На Закарпаття надійшла гуманітарна допомога від ізраїльських партнерів. Про це повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький. За його словами, дві вантажівки з медикаментами та обладнанням розподілили для різних цілей. Зокрема, для надання допомоги пацієнтам в умовах амбулаторного лікування і навіть у «польових» умовах.

В Ужгороді замість зображення Леніна з’явився патріотичний мурал із синицею. Працювали над муралом понад два тижні 6 людей, четверо з яких художники. Троє художників – місцеві, закарпатські, ще одна дівчина – переселенка з Харкова.

Івано-Франківська область

У селі Загвіздя поблизу Івано-Франківська волонтери облаштовують для жінок з дітьми “Прихисток в умовах війни”. Керівниця організації Валерія Кушніренко розповіла, що благодійники орендували будинок до повномасштабної війни та планували облаштувати “Дім мами”, тобто шелтер для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах. Проте зараз селитимуть мам з дітьми, житло яких зруйнувала армія рф. Орієнтовно 16 сімей можуть тут жити.

Львівська область

У п’ятницю, 10 червня, під час Форуму донорів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко презентував проект центру Національного центру реабілітації «Незламні», який збудують у Львові. Медики розповіли про особливості його роботи. Для будівництва Центру зібрали вже понад 2 млн євро. Очільник МОЗу Німеччини Карл Лаутербах, який відкрив Форум донорів у Львові, зазначив, що Німеччина допомагатиме пораненим під час війни українцям, зокрема, із важкими опіками і тим, хто втратив кінцівки. 200 медиків німецької асоціації лікарів уже зголосилися працювати в Україні.

 В інших областях без суттєвих змін.

Міжнародна підтримка

Фінляндія надасть новий пакет військової допомоги Україні. Відповідне рішення схвалив президент країни Саулі Нііністьо за пропозицією уряду, повідомляє Міноборони Фінляндії.

Німеччина надасть медичну підтримку Україні, допомагаючи з протезуванням, створенням травматологічних центрів та направить своїх лікарів.


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard