Україна Оперативна інформація з регіонів 08.06.2022 (фото, відео)

Оперативна інформація з регіонів України від УЖВ 08.06.2022

Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Reka Olena, Viktoriia Peremoga

105-ий день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню росії. Військові рф намагаються взяти під контроль Сєвєродонецьк, блокувати ЗСУ у районі Лисичанська. Воїни ЗСУ зводять нанівець намагання військ росії захопити автошлях Бахмут – Сєвєродонецьк, також успішно контратакують на Харківщині.

Російські війська завдають удари по цивільній інфраструктурі, розташованій у прифронтовій зоні на підконтрольній Україні території.

Україна коротко:

Згідно зведенням Генштабу ЗСУ оперативна ситуація наступна:

На Сіверському напрямку російські збройні формування обстріляли з мінометів цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Ходине, Рижівка та Велика Писарівка Сумської області. Також рф виконувала провокативні прольоти армійської авіації вздовж державного кордону України. Окрім того, російська сторона продовжує забезпечувати посилену охорону ділянки українсько-російського кордону в Брянській та Курській областях.

На Слобожанському напрямку рф зосереджувала зусилля на утриманні зайнятих рубежів.

Ворог здійснив обстріли цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Уди, Питомник, Ртищівка, Іванівка, Гусарівка та інших.

На Сєвєродонецькому напрямку росіяни обстрілювали цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Привілля, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Воронове, Тошківка, Гірське та інших.

На Слов’янському напрямку українські військові успішно протидіють спробам рф покращити тактичне положення в напрямку міста Слов’янськ. Окупанти зосереджують зусилля на підготовці для подальших наступальних дій. Противник обстріляв цивільну інфраструктуру в районах Вільного, Адамівки, Долини і Тетянівки. Завдав авіаудару по Слов’янську.

Також українські воїни ведуть оборонні бойові дії в районі населеного пункту Довгеньке.

На Бахмутському напрямку росія обстріляла з артилерії райони населених пунктів Комишуваха, Врубівка, Миколаївка, Семигір’я і Нью-Йорк. Штурмова та армійська авіація рф завдала авіаударів неподалік Нової Кам’янки, Покровського та Клинового.

Водночас українські військові завдали росіянам значних втрат у живій силі та техніці під час спроби їхнього штурму поблизу Берестового. Бойові дії в цьому районі тривають.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках російські окупаційні війська обстріляли цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Кам’янка, Авдіївка, Піски, Красногорівка, Вугледар, Микільське та інших. Також рф застосувала штурмову авіацію неподалік Мар’їнки і Кам’янки.

На Волинському та Поліському напрямках, в рамках чергового етапу перевірки бойової готовності Збройних сил білорусі, здійснюється переміщення окремих підрозділів до пунктів постійної дислокації.

На Південнобузькому напрямку обстановка залишається без суттєвих змін. Ворог намагається утримати займані позиції та не допустити перегрупування і посилення підрозділів Сил оборони. Застосовував артилерію в районах Великої Костромки, Любомирівки і Новомиколаївки, а штурмову та армійську авіацію – в районах населених пунктів Олександрівка, Князівка і Новоданилівка.

Також на тимчасово захоплених територіях України російські окупанти продовжують здійснювати заходи адміністративно-поліцейського режиму, проводити обшуки цивільних мешканців, грабувати та знищувати місцеву інфраструктуру.

На території окупованого Криму за 8 кілометрів від адміністративної межі з Херсонською областю росія розгорнула ракетні комплекси “Іскандер-М”. Зберігається загроза нанесення ворожих ракетних ударів з території ТОТ АР Крим по військових та цивільних об’єктах, що на території України. Російські кораблі в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжують виконувати завдання з ізоляції району бойових дій, ведення розвідки та вогневої підтримки на приморському напрямку.

Ворог блокує цивільне судноплавство у північно-західній частині Чорного моря.

Українці подали через “Дію” 195 тисяч заяв на відновлення пошкодженого майна. Це щонайменше 540 тисяч людей, які втратили домівки.

Росія вкрала близько 600 тисяч тонн з аграрних підприємств України. Продукцію спершу вивозили на територію окупованого Криму, а потім до міжнародних портів.

На прес-конференції в Анкарі журналіст Суспільного запитав міністра російського МЗС Лаврова про крадене росіянами в Україні: «Що ще із пограбованого, окрім зерна, росії вдалося продати?» Міністр емоційно відреагував та відповів: «У вас постійно голова болить про те, де б і що вкрасти, думаєте всі так роблять? Я вам відповідаю, ми займаємось реалізацією мети, яка була оголошена публічно: позбавити схід України від тиску неонацистського режиму».

Європарламент рекомендуватиме лідерам держав та урядів Євросоюзу на саміті 23-24 червня надати Україні статус країни-кандидата на вступ до ЄС.

Президент Польщі Анджей Дуда в середу розпочав турне країнами Південної Європи, щоб переконати їх підтримати надання статусу кандидата на членство в ЄС для України. Спершу Дуда вирушить до Португалії, де зустрінеться з прем’єром Антоніу Коштою, після чого прибуде до Італії для переговорів із президентом країни Серджо Матареллою. Потім глава Польщі вирушить до Румунії для участі в саміті “Бухарестської дев’ятки”.

Президент Володимир Зеленський вважає, що рішення ЄС щодо статусу кандидата в члени для України визначить майбутнє союзу як сильного об’єднання. 

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук закликає продати Україні систему протиракетної оборони “Залізний купол” та стверджує, що США не будуть заперечувати проти цього. Це дозволить нам врятувати наших мирних жінок та дітей від обстрілів російських ракет.

Новий кредит Світового банку Україні на 1,5 млрд доларів, схвалений напередодні, спрямований на фінансування основних держвидатків, щоб уряд міг продовжувати функціонувати та надавати послуги народу. Кошти з нього виділятимуть щомісяця. У рамках такого варіанта фінансування, Світовий банк бере на себе зобов’язання щодо відшкодовування уряду всіх видатків на виплати зарплат основним категоріям державних службовців, а також зарплат освітянам щомісяця (починаючи з березня, після початку війни, принаймні до кінця року), за умови, що заробітна плата фактично виплачується в повному обсязі. Позику схвалено в межах проєкту “Підтримка державних видатків для забезпечення сталого державного управління в Україні” (або PEACE в Україні) і вона не є позикою на політику розвитку. Фінансові гарантії підтримки цього проєкту надали Великобританія, Нідерланди, Литва та Латвія, а також паралельне фінансування отримано від Італії.

Ірландська компанія Kingspan інвестує 200 млн євро у будівництво кампусу будівельних технологій в Україні – воно, зокрема, розроблятиме рішення для централізованого опалення. “Ця інвестиція знаходиться на перехресті трьох криз: кліматичної, енергетичної та кризи, викликаної війною росії проти України. Новий кампус будівельних технологій зробить позитивний внесок на всіх трьох фронтах, підтримуючи Україну, коли вона відбудовує свою економіку, задовольнить попит у Центральній та Східній Європі на енергоефективні будівлі та допоможе Європі зменшити залежність від імпорту нафти та газу”, – заявив генеральний директор Kingspan Group Джин Муртаг.

Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці М109, включаючи боєприпаси до них, запасні частини та інше спорядження.

Правоохоронці встановили 9 осіб російських окупантів, які зігнали понад 300 людей у підвал школи у с. Ягідне у Чернігівській області і довгий час утримували їх у нелюдських умовах як живий щит.

ЛЮДИ У ПІДВАЛІ ШКОЛИ У ЯГІДНОМУ. ФОТО ОЛЬГИ МЕНЯЙЛО

Російська православна церква заявила, що приймає кримські єпархії Української православної церкви московського патріархату у пряме підпорядкування патріарха Кирила. Тобто, йдеться про анексію Кримської єпархії УПЦ МП.

Російські олігархи, які потрапили під санкції, висловили готовність пожертвувати мільярди на післявоєнну відбудову України в обмін на зняття санкцій. Про це розповіла своїм колегам міністерка фінансів Канади Христя Фріланд на засіданні G7 минулого тижня.

Суд заборонив “Опозиційний блок”. Майно партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду передається державі. Але саме рішення може бути оскаржене у Верховному суді.

П’ятий президент України Петро Порошенко, якого не випускали за кордон, повернувся на територію України.

У окупованому Маріуполі стався медичний колапс, в місті не вистачає ліків та лікарів.

З відчаю окупанти почали “вмовляти” людей віком від 80 років повернутись до роботи.

Російська сторона передала Україні перші тіла українських військових, які загинули на заводі “Азовсталь” у Маріуполі. До Києва прибули 210 тіл загиблих військових. Це бійці полку “Азов”, 36-ї бригади морської піхоти, СБУ, Державної прикордонної служби, Національної поліції та інші.

У Вроцлаві (Польща) відкрилася виставка “Azov84” зі світлинами захисника Маріуполя та фотографа Дмитра Козацького. На ній демонструються фото, зроблені ним під час 84 днів захисту Азовсталі. Ця виставка – чудова нагода продемонструвати в Європі інший бік війни в Україні. Ми вдячні, що можемо показати ці фото польському народові, чия підтримка та співчуття в ці часи неоціненна.

Фото: Дмитро Козацький/Facebook            

Президент України Володимир Зеленський запропонував учасникам Dragon Capital’s Ukraine Virtual Investor Conference розглянути довгостроковий горизонт співпраці з Україною. Які конкретно це можливості? Я назву пʼять: Європа, IT, агро, «зелена» енергетика та локалізація виробництва. Ніде у світі не знайти усіх цих економічних чинників одночасно. Вони є тільки в Україні, і долучатися до роботи з ними можна вже зараз.

Східні області

Харківська область 

Росія перекинула в район села Веселе на Харківщині (17 км на північний схід від Харкова) ще одну батальйонно-тактичну групу, намагається утримати позиції, обстрілює населені пункти та позиції ЗСУ, повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник. Ворог посилив угруповання військ на зазначеному напрямку. Противник також не припиняє вогневе ураження в бік позицій наших військ навколо Харкова. ЗСУ тримають оборону біля Довгенького.

8 квітня російська армія вчергове обстріляла селище та зруйнувала навчальний заклад – школу №62 у П’ятихатках. Один з поверхів не підлягає відновленню. У іншому приміщенні школи люди укриваються від обстрілів.

Двоє людей загинули, троє поранені внаслідок обстрілів населених пунктів Чугуївщини, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. Під удар російських окупантів потрапили села Леб’яже, Коробочкине. 

Також окупанти обстріляли Печеніги з «Граду» та мінометів: пошкоджені електромережі, водогін, житлові будинки. Внаслідок російського обстрілу пошкоджена лінія електропередачі. Про це 8 червня повідомила Печенізька селищна рада.

Через російські обстріли з 7 по 8 червня сталися пожежі у Холодногірському районі Харкова, а також у двох районах області. Внаслідок обстрілів пошкоджені приватні домівки, гараж та супермаркет, повідомили в обласному управлінні ДСНС.

Уночі з 7 на 8 червня у супермаркет “Восторг” біля станції метро “Індустріальна” у Харкові влучила російська ракета. Ймовірно, це був “Іскандер” з Бєлгорода. Ракета влучила у вхід супермаркету, внаслідок цього обвалився фасад та перекриття двох поверхів. Комунікації переважно не постраждали, говорить директорка магазину Світлана Діуліна. За її словами, відновити роботу маркету хочуть протягом тижня.

Російська армія вранці 8 червня обстріляла Салтівку: внаслідок цього поранення отримали двоє харків’ян. Пошкоджені автомобілі, житлові будинки.

Окупанти збираються продавати харківське зерно в росію. А також вони вимагають підготувати інформацію про те, скільки аграрії планують зібрати зерна, та надати всі технічні засоби та ресурси для ремонту зруйнованих мостів, доріг та іншої інфраструктури на території громади. Окупанти обіцяють сільгоспвиробникам допомогти продати свій урожай у росію. На яких умовах відбуватиметься процес купівлі-продажу, поки що невідомо.

Донецька область 

Станом на 8 червня українські військові успішно протидіють спробам ворога покращити тактичне становище у напрямку міста Слов’янськ. ЗСУ завдали ворогові значних втрат у живій силі та техніці під час ворожого штурму поблизу Берестового в Донецькій області. 

Противник обстріляв цивільну інфраструктуру в районах Вільного, Адамівки, Долини і Тетянівки. Завдав авіаудару по Слов’янську. Ворог обстріляв з артилерії райони населених пунктів Комишуваха, Врубівка, Миколаївка, Семигір’я і Нью-Йорк. Штурмова та армійська авіація противника завдала авіаударів неподалік Нової Кам’янки, Покровського та Клинового.

Слідчі Державного бюро України розслідують факт державної зради міського голови Святогірська, який в інтерв’ю російським пропагандистам звинуватив українських військових у підпалі дерев’яного скиту Святогірської лаври.

У Краматорську при розборі завалів на Новокраматорському машинобудівному заводі знайшли тіла сімох загиблих. Російські окупаційні війська обстріляли підприємство 5 червня.

В окупованому Маріуполі катастрофічно не вистачає лікарів. Аби хоч якось вирішити цю проблему, окупанти просять повернутись на роботу пенсіонерів старших за 80 років.

8 червня близько 08:00 російські окупаційні війська обстріляли Бахмут. Снаряди влучили у будівлі, де переховувались люди. За попередньою інформацією є постраждалі.

У Донецькій області досі залишаються проблеми з постачанням води та електроенергії, інформує голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Луганська область

Ситуація станом на 8 червня: окупанти обстрілювали цивільну інфраструктуру в районах н.п. Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Воронове, Тошківка, Гірське.

З Луганщини за добу вивезли 40 людей, 34 з Лисичанська (включаючи одну дитину) та шість з Врубівки, повідомив Гайдай. 

Орки контролюють більшу частину Сєвєродонецька. Промзона є нашою, рашистів там немає. Бої точаться тільки на вулицях всередині міста. Лисичанськ повністю під українським контролем. Також росіяни хаотично потужно обстрілюють місто, маємо величезні руйнування житлового сектору. Загрози оточення наших військ на Луганщині немає. Більше 90% області тимчасово знаходиться під окупацією росії. Гумвантажі завезено.

Північні області

Київська область

Священник Римо-католицької церкви з Франції Патрік Дебуа відвідав Ірпінь, Бучу та Бородянку. Від початку російського вторгнення в Україну отець Дебуа спільно з організацією «Яхад-Ін Ум» реалізує «Проєкт розслідування воєнних злочинів Росії: збір доказів». Проєкт здійснюється у співпраці з неурядовою організацією – Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр», де Дебуа є головою академічної ради.

В Чорнобильській зоні відчуження відновлено роботу мережі радіаційного моніторингу, яка припинила роботу 24 лютого через окупацію її російськими військами. Отримані виміри показали, що рівні радіації відповідають тим, що були виміряні до російського вторгнення.

У Києві до 8 років ув’язнення засудили коригувальників ракетних ударів. Чоловіка завербували у 2014 році, він отримав паспорт громадянина рф, а потім був переведений у «режим очікування». Від початку повномасштабної війни коригував ворожі ракетні обстріли по об’єктах енергетики та водопостачання.

У Києві зареєструвалися близько 66 тисяч вимушених переселенців. Серед них понад 9600 дітей. Найбільше з Донецької, Луганської та Київської областей.

Відсьогодні в області почали працювати інформаційно-аналітичні центри. В них місцеві мешканці тих населених пунктів, які постраждали від військової агресії рф, можуть отримати консультації з ряду питань. Сьогодні такі центри працюють в Макарові, Бородянці та Димері.

Роботи з відбудови звільнених населених пунктів продовжуються, – повідомляє керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. На Київщині заасфальтували об’їзну дорогу поблизу зруйнованого мосту через річку Ірпінь. Відтепер ця ділянка автомагістралі М-07 Київ – Ковель робить доступним транспортне сполучення з Гостомеля, Бучі та Бородянки до Києва.

ДСНС Київщини надало інформацію щодо залучення підрозділів до проведення робіт з обстеження та вилучення вибухонебезпечних предметів у звільнених населених пунктах та територіях області на 08.06.2022.

Київські школи готуються до нового навчального року в режимі офлайн. Більше 80 відсотків місць у перших класах уже зайнято, це 25 тисяч дітей. Умови зарахування до шкіл цього року максимально спростили.

З 1 червня відновили свою роботу дитячі садочки, до яких пішли майже 400 діток з 100 тисяч оформлених там до введення воєнного стану.

Житомирська область

На Житомирщині СБУ затримала агентку рф, яка передавала розвіддані про українських захисників та пересування техніки. Жінці загрожує від 15 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.

З першого вересня українські школярі та студенти повертаються до звичного навчання у приміщеннях навчальних закладів. Наразі фахівці Департаменту освіти і науки Житомирської ОВА спільно з територіальними громадами проводять моніторинг наявних укриттів та бомбосховищ на їх готовність для убезпечення вчителів та учнів на випадок оголошення повітряних тривог.

З Житомира заплановано відправлення першого експериментального поїзду до Києва.

За тиждень у Житомирській області з московського патріархату до ПЦУ перейшли 8 релігійних громад і два настоятелі.

Чернігівська область

Сьогодні, 8 червня, близько 13:00 години російська армія знову обстріляла прикордоння Чернігівщини. Зафіксовано 4 вибухи (попередньо з артилерії) неподалік Гірська із напряму Нові Юрковичі (рф). Втрат серед особового складу та техніки немає. Щодо пошкодження інфраструктури інформація уточнюється.

Ідентифіковано вже 9 російських катів, що влаштували підвал смерті в Ягідному на Чернігівщині.

ДСНС у Чернігівській області надало інформацію щодо розмінування території станом на ранок 8 червня. Триває розмінування території області. За добу групи піротехнічних робіт 20 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 173 предмети. Всього з початку воєнних дій вилучено 26917 вибухонебезпечних предметів. 

У Чернігові Бориса Джонсона посвятили в козаки – прем’єр-міністр Великої Британії став Борисом Чуприною. Рішення про посвячення Джонсона у козаки ухвалила чернігівська козацька громада Катерининської церкви. Грамоту, яка це посвідчує, надіслали до Лондону.

Фото: Джонсон в образі козака Мамая, автори картини – Дар’я Добрякова та Юрій Кутилов 

Сумська область

З 11:30 в напрямку села Сопич вівся мінометний обстріл з території Росії. Спостерігачі зафіксували 10 влучень. Втрат серед особового складу та техніки немає, повідомляє ОК «Північ».

Пообіді ворог відкрив вогонь по територіям Хотінської та Юнаківської громад. Працювали з мінометів та крупнокаліберних кулеметів.

Під час обстрілу кілька ворожих боєприпасів влучили у приміщення підрозділу Держприкордонслужби України. Дане приміщення було відкрите у 2015 році для утримання незаконних мігрантів та на даний час не використовувалося.

Близько 15-ї години зафіксовано 6 ударів по території Середино-Будської громади. У результаті – потрапляння у господарську цивільну споруду.

Після 16-ї години російські літаки нанесли два авіаудари по Краснопільській громаді. Поранено 1 людину та знищено 1 автомобіль.

Через обстріли мешканці Білопілля на Сумщині евакуюються у безпечні місця. Допомагають охочим виїхати з територій, на яких небезпечно перебувати, волонтери з організації “Українські рубежі” та Польський центр міжнародної допомоги. 

Архітектурна студія TEN dsgn представила проєкт реконструкції модерністського вокзалу в Тростянці Сумської області. Будівля вокзалу постраждала внаслідок обстрілів російських окупантів. Цей проєкт посів третє місце на конкурсі Re:Create UA щодо відбудови України.

Центральні області

Дніпропетровська область

Сьогодні ворог застосовував артилерію в районі Великої Костромки на Криворіжжі. Поцілили в поля, на щастя, сам населений пункт під обстріл не потрапив. В інших районах області день минув тихо.

Російські війська вчинили 23 екологічні злочини на Дніпропетровщині. Зокрема, у Дніпрі, Кривому Розі, Новомосковському, Синельниківському, Павлоградському, Криворізькому районах. Російські військові били ракетами по нафтобазам, підприємствам, аеропорту. Одна з ракет потрапила у річку Самара.

На четвертий місяць повномасштабної війни потік переселенців, які заселяються в шелтери Дніпра, знизився. Так, у трьох шелтерах фонду “Куст” зараз живуть 350 людей.

Наразі в Дніпропетровській області перебуває майже 257 тисяч переселенців, яких розселяють та забезпечують найнеобхіднішим. Власники житла готові безкоштовно надати вимушеним переселенцям 2645 місць як у маленьких селах, так і у великих містах області. Дніпропетровська область посідає друге місце після Львова за кількістю вільних місць.

На Дніпропетровщині завершили посівну кампанію. Зерно отримають у надлишку, цього вистачить для забезпечення Дніпропетровщини та інших регіонів. В області засіяли близько 800 гектарів гречки. Поповнення нестачі гречки планується за рахунок інших областей.

Кіровоградська область

У Кропивницькому міжнародний фонд World Central Kitch роздав переселенцям 40 тонн харчів. Це понад дві з половиною тисячі наборів.

У селищі Павлиш Онуфріївської громади на Кіровоградщині відбувся благодійний ярмарок. На ньому під час продажу товарів, благочинних акцій та аукціону зібрали 61 тисячу гривень на потреби ЗСУ.

Полтавська область

Близько 2 тисяч продуктових наборів для переселенців роздали на Полтавщині від початку червня. Їх в обласному центрі та Кременчуці видають волонтери благодійного фонду “Helpgroup”.

На Полтавщині 25 лікарень надають безкоштовну стоматологічну допомогу жителям області та переселенцям.

В інших регіонах Центральної України без суттєвих змін.

Південні області

Запорізька область

Російська армія активних бойових дій не вела, зосереджуючи основні зусилля на утриманні захоплених територій, вогневому ураженні позицій українських військ, посиленні окремих напрямків підрозділами мобілізаційного резерву та розосереджені наявних підрозділів з метою уникнення вогневого ураження від підрозділів наших військ. Основні сили й засоби загарбники продовжують зосереджувати в районі Оріхова, Гуляйполя.

Росіяни здійснили обстріл з РСЗВ по цивільній інфраструктурі та мирних домогосподарствах м. Оріхів, Гуляйполе, смт. Комишуваха, с. Таврійське, с.Новоданилівка, с. Новоандріївка Пологівського району, с. Кам’янське Василівського району.

Підрозділ протиповітряної оборони у передмісті Запоріжжя знищив ворожу ракету. Крім цього, ворог обстрілював позиції підрозділів наших військ вздовж лінії зіткнення з усього спектру озброєння в районі населених пунктів: Вільне поле, Чарівне, Залізничне, Кам’янське, Білогір’я,  Гуляйполе, Полтавка,  Новоданилівка, Новосілка, Червоне, Малинівка, Оріхів, Ольгівське, Успенівка.

Внаслідок російських артилерійських ударів в районі с. Таврійське та  смт Комишувахи троє людей отримали осколкові поранення.

Протягом минулої доби українські воїни знищили 19 осіб особового складу противника, 14 поранили; 6 бойових броньованих машин, 3 автомобільної техніки, 1 міномет. Разом з цим, знищено два ворожі склади зберігання боєприпасів.

На лінії фронту в Запорізькій області відбувся обмін тілами загиблих військових між Україною та росією за формулою «50 на 50». З 50-ти українських захисників 37 – героїчні оборонці Азовсталі.

Очільник Запорізької ОВА Олександр Старух провів зустріч із київською делегацією на чолі з першим заступником Міністра внутрішніх справ України Євгеном Єніним. Під час зустрічі присутні обговорили гуманітарну й безпекову ситуацію в області. 

На Запоріжжі співробітники СБУ затримали колаборанта, який з початку повномасштабної агресії сприяв окупантам у веденні бойових дій проти ЗСУ. Слідчі встановили, що депутат Великобілозерської сільради добровільно перейшов на бік ворога та почав співпрацювати з окупаційною владою. Маючи вільний доступ до виробничих потужностей, він забезпечував окупантів продуктами харчування та  надавав паливно-мастильні матеріали для потреб військ агресора.

У цьому році через повномасштабне вторгнення окупаційних військ в Запорізькій області не відбудеться курортний сезон. Мешканцям прибережних території рекомендовано утриматись від відпочинку на узбережжі Азовського моря через потенційну небезпеку для їх життів.

3 червня у Запорізькій області стартував проєкт «Сила в єдності» за підтримки програми «Сприяння економічній участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо-переміщеними особами, в Азовському регіоні», що реалізується німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit» (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини. Головна мета проєкту – надання психологічної підтримки для кризових категорій населення міста Запоріжжя, внутрішньо переміщених осіб (переселенців), мешканців окупованих територій, мешканців територій, де точаться бойові дії.

6 червня генеральний директор Міжнародної агенції з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі повідомив про те, що ніби-то Україна попросила його відвідати Запорізьку АЕС.

Посадовець зазначив, що наразі  Запорізька АЕС втратила онлайн зв’язок з МАГАТЕ. В Енергоатомі це повідомлення розглядають, як чергову спробу будь-яким шляхом потрапити на ЗАЕС, щоб легітимізувати там перебування окупантів і по суті схвалити всі їхні дії.

Миколаївська область

Серед ночі російські війська знову накрили «Ураганом» Миколаїв. Намагаючись руйнувати інфраструктуру та промисловість обласного центру, нічними обстрілами ворог продовжує психологічний тиск на мирне населення міста.

Упродовж минулої доби обстрілів зазнали п’ять населених пунктів області. Під обстрілами перебували місто Баштанка та села Калуга, Зелений Гай, Засілля і Мурахівка. Пошкоджено один багатоквартирний і шість приватних будинків, стадіон та інші об’єкти цивільної інфраструктури. Є загиблі та постраждалі.

7 червня піротехніки у Миколаївській області вилучили уламки протикорабельної ракети.

Вознесенський район отримав чергову гуманітарну допомогу від Координаційного гуманітарного складу при Білгород-Дністровській районній військовій адміністрації Одеської області. Протягом декількох днів було організовано доставку 22 тонн гуманітарної допомоги у вигляді борошна.

Червоний Хрест передав до Миколаєва п’ять нових водовозок. Серед переданих машин є автомобіль з підвищеною прохідністю в умовах бездоріжжя. Окрім цього Миколаїв отримав 150 ємностей для води. Їх розмістили в школах, дитячих садках, лікарнях та інших комунальних закладах. Звідти жителі міста можуть набирати очищену воду.

Одеська область

На Одещині, в тому числі, в прикордонних з Придністров’ям районах обстановка стабільна і контрольована.

Російська армія облаштувала на острові Зміїний ППО, щоб убезпечити себе від атак з берега.

Корабельне угруповання ворожих сил продовжує блокаду судноплавства в північно-західній частині Чорного моря. В готовності до атак – чотири ракетних кораблі та підводний човен, які споряджені 36 крилатими ракетами «Калібр».

Збір цьогорічного врожаю на Одещині може опинитися під загрозою зриву. За словами в.о. заступника Одеського міського голови Олега Бриндака в одеських портах заблоковані чотири мільйони тонн зерна. А якщо врахувати запаси, які зберігається в елеваторах, – понад 20 мільйонів. Підприємцям ніде зберігати новий врожай.

В Одесі суд засудив чоловіка до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна за співпрацю з представниками так званої “ЛНР”. Слідство встановило, що чоловік підтримував незаконне вторгнення та проведення військово-терористичних росіян та за допомогою месенджеру Telegram передавав інформацію щодо військової техніки ЗСУ, блокпостів, прикордонних загонів тощо.

За період повномасштабного вторгнення семеро одеситів виготовили понад тисячу бронежилетів четвертого класу з матеріалів для автомобілів та фінської бронесталі. Щодня чоловіки намагаються зробити сотню бронежилетів. Волонтери отримують запити від військових і відправляють засоби захисту у гарячі точки України.

Херсонська область

Стабільно важка ситуація у Калинівській, Великоолександрівській, Високопільській, Нововоронцовській територіальних громадах, де йдуть бойові дії. 

Поблизу Херсона військові рф розгорнули ракетні комплекси “Іскандер-М”. Є загроза нанесення ракетних ударів по військових та цивільних об’єктах України.

Ситуація на території тимчасово окупованої Херсонської області залишається стабільно важкою. Нині відсутній мобільний зв’язок та частково інтернет на території області, яка перебуває під тимчасовою окупацією. Зв’язок вдалося встановити лише з Музиківська, Скадовська, Борозенська, Високопільська, Кочубеївська, Нововоронцовська, Новокаховська тергромадами.

За отриманою інформацію, гуманітарна ситуація в громадах майже не змінилась.

Місто Херсон другу добу потерпає від постійних нічних задимлень. За попередньою інформацією, задимлення йде з міського сміттєзвалища.

Кількість кишкових паличок та ентерококів у воді Дніпра у порівнянні з нормативами зросла в кілька сотень раз, що ускладнює епідемічний стан у Херсоні та може сприяти підвищенню захворюваності гострими кишковими інфекціями, у т.ч. холери серед населення міста.

Окупаційна влада Херсонської області пропонує гроші та гуманітарну допомогу за отримання російських паспортів. Проте охочих отримати російське громадянство на Херсонщині дуже мало. 

Виїхати та в’їхати з окупованої області практично неможливо, лише через Крим.

Військові рф викрали старосту Червономаяцького старостинського округу Новорайської сільської територіальної громади Бериславського району Олександра Вороного, а також співробітника опорного пункту селища Геннадія Головіна.

Західні області

Закарпатська область

На Закарпатті продовжують моніторинг всіх пунктів розміщення евакуйованих осіб. В області розгорнуто 293 пункти тимчасового розміщення евакуйованого населення та 233 пункти, де організовано харчування. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

Чотири установки Starlink передав сьогодні заступник голови ОВА Олександр Пацкан 101-й окремій бригаді територіальної оборони. Їх відправлять на передову в місця дислокації закарпатських військових. Окрім терміналів Starlink, теробороні передали батареї безперебійного живлення та сонячні панелі до них від благодійного фонду імені Федора Шпига.

Івано-Франківська область

В ОДА обговорили питання розробки Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб у рамках проєкту «Прикарпаття обіймає». На сьогоднішній день на території проживають більш ніж 144 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Багато з них довгий час перебуватимуть у нашому регіоні. У приміщеннях закладів освіти зараз розмістили 5600 переселенців.

Новому батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади волонтери передали авто для перевезення поранених. На купівлю автомобіля військовим вони витратили кілька тижнів. Це авто – другий проєкт фонду “Порт Франківськ”, який розпочав свою роботу 1 березня. За словами його співзасновника Олексія Мельничука, авто, дрони, тепловізори, тактичну амуніцію та інші необхідні речі шукають дев’ятеро співзасновників та кілька волонтерів в місті та за кордоном, зокрема у Польщі.

Волинська область

З початку повномасштабної війни на Волині прийняли майже 68 тисяч внутрішніх переселенців. Зокрема, станом на 8 червня в області розселили 67 998 осіб з інших регіонів. Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА. Найбільше людей приїхало у Луцький район, а найменше – Камінь-Каширський. Наразі в області можна розселити ще до 1000 осіб. 

З медичного хабу, що при Волинскій ОВА, відправили вантаж з лікарськими засобами. Отримають медикаменти бійці 100-ї окремої бригади територіальної оборони Волині, повідомляють у адміністрації. 

Львівська область

У Львові, на Ратуші, вивісили банер на підтримку героїв з “Азовсталі”, які опинились у російському полоні. Банер “Free Mariupol defenders” – заклик до світової спільноти зробити усе можливе, аби звільнити воїнів, які перебувають у полоні.

Рівненська область

Рівненські спецпризначенці вдосконалюють навички тактичної медицини. Заняття із бійцями роти поліції особливого призначення ГУНП в Рівненській області упродовж двох днів проводили місцеві інструктори-медики. Основи медичного сортування, первинний огляд постраждалого та виявлення у нього ознак життя, надання допомоги потерпілому без свідомості, алгоритм зупинки різного виду кровотеч, накладення джгутів, турнікетів, евакуація та транспортування поранених – поліцейські опановують основи надання меддопомоги в умовах воєнних дій.

Тернопільська область

На Тернопільщині вирішуються актуальні проблеми з автомобілями. Поповнився автопарк тернопільської поліції – позашляховик «Volkswagen Touareg» передали волонтери на потреби спецпідрозділу. До придбання автівки долучилася спільнота українців з американського міста Чикаго. Позашляховик поїде у зону бойових дій, де допомагатиме нашим бійцям при виконанні службових завдань.

Пластуни з Тернопільщини випустили й погасили марку до 35-ї річниці від дня народження Героя України Віктора Гурняка. Він загинув під час мінометного обстрілу поблизу села Сміле Луганської області, коли вивозив на машині поранених товаришів з поля бою.

Тернопільський виробник електробайків Eleek переорієнтував частину потужностей на випуск продукції на користь спецпідрозділів української армії. Бійці вже випробували транспортні засоби у бойових умовах, пояснили в компанії. З урахуванням побажань військових тернопільці внесли деякі конструктивні зміни до цивільної версії електробайка Atom. Серед вироблених доробок – фарбування техніки в захисний колір, видалення зайвих елементів на кшталт освітлення та дзеркал, а також наділення транспортного засобу можливостями потужного пауербанку за рахунок встановлення зарядки USB, 220- та 12-вольтної розеток. Бійці спецпідрозділів часто підключають до акумулятора байка інтернет від «Старлінк».

Хмельницька область

У Хмельницькому добровольці, котрі пройшли курс військової підготовки, склали присягу на вірність українському народові. Урочистий захід відбувся сьогодні в Добровольчому формуванні Хмельницької міської територіальної громади №1 «Авангард». Він присвячений складанню добровольцями присяги на вірність українському народові. Про це інформують на сторінці добровольців у соцмережі.

Семерих загиблих захисників з Хмельниччини відзначили званням «Почесний громадянин Волочиської міської територіальної громади».

Сьогодні хмельницький міський голова Олександр Симчишин оголосив про відкриття центру допомоги маріупольцям. Центр “ЯМаріуполь” запрацює в Хмельницькому через два тижні. Подібні центри вже створені в Дніпрі, Запоріжжі та Вінниці.

Чернівецька область

У Чернівецьку область з Чехії передали оборонну бетонну споруду, надруковану на 3D-принтері. Її протестує ЗСУ. Після вдосконалення такі споруди друкуватимуть в області. Про це розповів генеральний директор чеської компанії “ICE” Томаш Вранек. За його словами, завдяки програмі будівлі з різних матеріалів виготовляють за декілька годин. Форму конструкцій можна спроєктувати за кілька хвилин. Унікальність проєкту в тому, що друкувати споруди можна з будь-якого бетону. Оборонна споруда мобільна, її можна доставити на будь-яку військову позицію.

Волонтери власноруч відновили сторічний будинок на Буковині, щоб заселити в нього переселенців. Житло людям надали безкоштовно, а будматеріали жертвують благодійники. Будівля ще австрійська, пустувала два десятка років. Заселять за тиждень сюди спочатку 20 людей. Згодом планують переробити горище у кілька окремих кімнат і кількість пожильців збільшиться вдвічі.


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard