Україна Оперативна інформація з регіонів 05.10.2022 (фото)

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко

224 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Україна коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на спробах зриву активних дій Сил оборони на окремих напрямках, не припиняє спроб ведення наступальних дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Ворог здійснює перегрупування підрозділів своїх військ на окремих напрямках.

Противник продовжує обстріли позиції наших військ вздовж лінії зіткнення, здійснює дистанційне мінування території на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Завдає ударів по цивільній інфраструктурі та помешканнях мирних жителів, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Продовжує залишатися загроза авіаційних та ракетних ударів на всій території України. Протягом поточної доби окупанти завдали три ракетні та два авіаційні удари, здійснили понад п’ятнадцять обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

Від ворожих ударів постраждали об’єкти та цивільне населення більш ніж 20 населених пунктів. Серед них – Біла Церква, Рідкодуб, Сіверськ, Соледар, Білогірка, Карлівка, Запоріжжя, Нікополь, Кривий Ріг та Мирне.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась.

На інших напрямках противник здійснював обстріли:

на Сіверському напрямку – у районах населених пунктів Голишівське та Писарівка Сумської області;

на Слобожанському напрямку – у районах населених пунктів Івашки, Гур’їв Козачок, Уди, Рідкодуб, Вовчанськ та Дворічна;

на Краматорському напрямку – у районах населених пунктів Ківшарівка, Кам’янка, Новолюбівка, Терни, Торське, Іванівка, Серебрянка, Спірне та Білогорівка;

на Бахмутському напрямку – у районах населених пунктів Роздолівка, Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Опитне, Іванград, Зайцеве, Одрадівка, Нью-Йорк та Юр’ївка;

на Авдіївському напрямку – у районах населених пунктів Авдіївка, Первомайське, Водяне, Красногорівка, Мар’їнка та Новомихайлівка.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворогом активних наступальних дій не було проведено. Завдано обстрілів в районах населених пунктів Володимирівка, Новосілка, Времівка, Шахтарське, Золота Нива, Пречистівка, Павлівка, Веселе, Червоне, Дорожнянка та Мала Токмачка.

На Південнобузькому напрямку противник продовжує здійснювати заходи з перегрупування та відведення своїх підрозділів. Обстріляв понад 25 населених пунктів вздовж лінії зіткнення. Зокрема, Велике Артакове, Білогірка, Благодатівка, Андріївка, Новогреднєве, Сухий Ставок, Луч, Степова Долина, Солдатське, Правдине та Мирне.

За поточну добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Виїмка, Бахмутське, Бахмут, Майорськ та Новомихайлівка.

 У тимчасово захопленому місті Енергодар окупанти продовжують здійснювати морально-психологічний тиск на працівників Запорізької АЕС. Так, за наявною інформацією, працівників погрозами примушують отримувати російські паспорти та укладати трудові договори з державною корпорацією з атомної енергії “Росатом”.

У результаті успішних дій Сил оборони на Херсонському напрямку, підрозділи противника зазнали втрат та намагаються евакуювати поранених та техніку до найближчих переправ через річку Дніпро. Зокрема, у населений пункт Веселе, біля Каховської ГЕС, ворог перемістив до 150 поранених військовослужбовців та близько 50 одиниць пошкодженої військової техніки.

На тимчасово окупованій території Луганської області, через велику кількість поранених та перевантаження місцевих лікувальних закладів, противник облаштував та використовує школу як військовий шпиталь. За попередньою інформацією там перебуває до 200 поранених військовослужбовців.

Командування підрозділів російських окупаційних військ продовжує вербувати в’язнів із метою поповнення втрат особового складу.

За попередньою інформацією, понад 650 в’язнів із виправних колоній суворого режиму Ставропольського краю погодилися взяти участь у бойових діях на території України.

Авіація Сил оборони протягом доби завдала понад десять ударів. Підтверджено ураження дев’яти районів зосередження озброєння та військової техніки, а також двох зенітних ракетних комплексів противника. Крім того, наші підрозділи протиповітряної оборони збили сім ворожих БпЛА. Шість із них – іранського виробництва.

Ракетними військами й артилерією за поточну добу уражено два пункти управління, дванадцять районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, а також десять інших важливих об’єктів ворога.

Унаслідок нічного обстрілу іранськими дронами у Білій Церкві було пошкоджено три будівлі інфраструктури. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба та керівник поліції Київщини Андрій Нєбитов. Одна людина поранена, у неї легкі пошкодження, наразі перебуває в лікарні, загроз життю немає.

Збройні сили України почали деокупацію Луганщини. Про це повідомив глава Луганської ОВА Сергій Гайдай. Уже декілька населених пунктів звільнені від російської окупації.  Відомо, що вже деокупована Білогорівка у Сєвєродонецькому районі. За словами глави Луганської ОВА, селище “зруйноване вщент”. Місцевим жителям вже привезли гуманітарну допомогу. 


Східні області

Харківська область 

За добу російські окупанти обстріляли щонайменше шість населених пунктів Харківщини, – повідомили у Генштабі ЗСУ. Українські військові відбили атаку окупантів в районі села Стрілеча. Протягом дня російська армія обстріляла Івашки, Гур’їв Козачок, Уди, Рідкодуб, Вовчанськ та Дворічну.

На деокупованих територіях Харківщини утворили 13 військових адміністрацій. Розпорядження про призначення 13 керівників підписав президент України Володимир Зеленський.

За даними обладміністрації станом на 5 жовтня в окупації на Харківщині залишаються 77 населених пунктів. 

Поліція виявила у деокупованому селі Кам’янка на Ізюмщині два муміфіковані тіла. На базі відпочинку у селі Новоплатонівка Борівської громади слідчі виявили тіла двох чоловіків з вогнепальними пораненнями, – повідомили у Харківській обласній прокуратурі. Тіла загиблих були скріплені одне з одним кайданами. Під час окупації на базі відпочинку стояв російський спецпідрозділ.

Харківській академії неперервної освіти передали спеціалізований автомобіль, оснащений як мобільний інклюзивно-ресурсний центр, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. На його базі створено перший в області мобільний центр для дітей з вадами розвитку. Тепер вузькопрофільні фахівці – психологи, рефлектологи, реабілітологи, логопеди можуть приїхати у будь-який куточок області, де є діти, які потребують їхньої допомоги під час війни. Та прямо у мобільному центрі провести діагностику дитини або ті чи інші розвиваючи заняття.

Мобільний інклюзивно-ресурсний центр. Фото: телеграм-канал очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

Збройні сили України продовжують наступ у Харківській та Луганській областях, одночасно досягаючи значних успіхів у Херсонській області. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Минулої доби російські окупанти продовжили обстрілювати населені пункти Харківщини, що розташовані недалеко від державного кордону з рф та лінією зіткнення. Зокрема, ворог обстріляв райони населених пунктів: Гранів, Огірцеве, Гатище, Вовчанськ та Білий Колодязь.

Окупанти минулої доби обстріляли центр прикордонного Вовчанська Харківської області: одна людина загинула, ще одна отримала поранення та перебуває в реанімації, – повідомили у поліції. Внаслідок обстрілу пошкоджені багатоповерхівки.

За інформацією Обласного центру екстреної медичної допомоги, у Чугуївському районі з пораненнями госпіталізовано 75-річну жінку та 41-річного чоловіка. У Куп’янському районі госпіталізовано 59-річну поранену жінку.

В області тривають роботи з розмінування. За добу піротехнічні підрозділи ДСНС знешкодили 408 вибухонебезпечних пристроїв.

Донецька область

За минулу добу росіяни вбили одного мирного жителя Донеччини на станції Майорськ у Зайцевому. Ще 6 людей отримали поранення. Крім того, у Святогірську в ході ексгумації було виявлено тіла 4 вбитих цивільних. Про це повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Вночі та вранці росіяни вели обстріли на Донецькому та Горлівському напрямках.

На Донецькому напрямку під вогнем опинилась Авдіївка та села Очеретинської громади. В Авдіївці були поодинокі прильоти у старе місто, а зранку масований артобстріл центру. Також вночі росіяни обстріляли Карлівське водосховище на території Очеретинської громади. За попередньою інформацією, без жертв.

На Горлівському напрямку потерпають Часовоярська, Бахмутська та Світлодарська громади. Часів Яр зазнав авіаудару пошкоджено будинок, інформація про постраждалих не надходила. Вночі тривали обстріли Бахмута та Іванівського — 2 людини поранено, 2 будинки пошкоджено. У Світлодарській громаді було гучно в Одрадівці та на станції Майорськ.

У звільненому Лимані люди отримали перші пенсії та разові виплати. Також елементарні людські потреби почали забезпечувати людям у звільнених містах і селищах Святогірської та Лиманської громад.

В окупованому Маріуполі щодня майже сотня людей проходить фільтрацію у місті, повідомив радник міського голови Петро Андрющенко.

Луганська область

Українські військові звільнили шість населених пунктів Луганщини, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Подробиці поки не розкриваються.

Він додав, що окупанти зараз укріплюються у Кремінній і Сватовому, намагаються призупинити наступ ЗСУ. Жителям області, які зараз в окупації, рекомендовано виїхати подалі від лінії фронту.

Примусова мобілізація триває, чоловіків вже не запитують про здоров’я та сімейний стан: забирають і хворих, і багатодітних.

На окупованій частині Луганщини окупанти використовують школу як військовий шпиталь, повідомили у Генштабі ЗСУ.

Північні області

Київська область

Вночі ворог обстріляв Білу Церкву іранськими дронами-камікадзе Shahed-136. Загалом було 6 влучань та вибухів. Одна людина постраждала, пошкоджено 3 об’єкти інфраструктури. Ще 6 дронів було збито силами ППО. 

Наслідки обстрілу Білої Церкви. Фото: з соцмереж

До Києва їде директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. В планах – обговорення безпекової ситуації щодо Запорізької АЕС. 

У Пуща-Водиці відновили будівлі психоневрологічного інтернату, пошкоджені російськими ракетними обстрілами у березні. Ремонт тривав майже місяць. Було перекрито пошкоджений дах на житлових корпусах, замінені вікна, відновлені слюсарна майстерня, морг та теплиця. Допомагала відновлювати інтернат міжнародна благодійна організація Global Empowerment Mission.

В Києві відновило роботу посольство Японії, яке на початку повномасштабного вторгнення було переведено до Львова, а згодом і за межі України. Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі запевнив, що Японія продовжуватиме політику підтримки України в протидії російській агресії, а також посилюватие допомогу для відбудови та відновлення України.

У київському парку «Муромець» відбулися психологічно-реабілітаційні збори «Плече побратима» для військових-учасників бойових дій, а також учасників Революції гідності. Захід спрямований на комплексну фізичну, психологічну та соціальну реабілітацію військовослужбовців і проводиться вже втретє. 

Житомирська область

Піротехніки на Житомирщині виявили та знешкодили два касетних снаряди реактивної системи залпового вогню «Ураган». На боєприпаси натрапили місцеві жителі під час збирання грибів у лісосмузі поблизу сіл Ялцівка та Любовичі Коростенського району. 

У Житомирі планують здійснити переоснащення й модернізацію системи оповіщення населення. Наразі вона працює на обладнанні 60-х рр. минулого століття і часто доводиться запускати сирени вручну. В міському бюджеті передбачать на модернізацію близько 5 млн гривень. Переобладнання буде проведено після створення новітньої загальнодержавної системи оповіщення.

В Житомирі створюють добровільне формування цивільного захисту населення для допомоги в роботі рятувальникам ДСНС. Вже було проведено навчальні заняття з першими 30 людьми, що виявили бажання допомагати. Загалом як добровольці зареєструвалося близько 300 осіб. На матеріально-технічне забезпечення формування планують виділити до 200 тисяч гривень, – повідомив очільник Житомирського управління з питань надзвичайних ситуацій Микола ДІдківський.

У Житомирі створюють добровольчі загони з цивільного захисту населення. Фото: з соцмереж

Запрацював проект «Соціальна кухня», де видають безкоштовні обіди переселенцям та соціально вразливим верствам населення Житомирщини. Їжу видаватимуть розфасованою, для того щоб люди могли харчуватися вдома, а для людей, які позбавлені можливості самостійно дістатися до місця видачі, буде запроваджено доставку харчів до місця проживання. Допомогу в реалізації проекту, якої вистачить на півроку,  надали італійський уряд та міжнародний благодійний фонд. Надалі «Соціальна кухня» знову шукатиме благодійників.

В рамках національного туру «Кіно заради Перемоги» актор Богдан Бенюк представив у Житомирі фільм «Східняк». Картина створена за реальними подіями, що відбувалися під час бойових дій на Сході України. На перегляд кінострічки запросили військовослужбовців. 

Сумська область

Сьогодні ворог рф тричі обстріляв прикордонні населені пункти Сумської області. Між першою і другою годиною по обіді зафіксовано 20 ударів зі ствольної артилерії в районі населеного пункту Фотовиж. В районі Рожковичів спостерігачі зафіксували 15 приходів, імовірно з міномету 120 мм о 13.30. Про це повідомили в ОК Північ. Втрат серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не має. 

Очільник сумської громади Олександр Лисенко та представниця гуманітарного офісу Швейцарської гуманітарної допомоги Івон Мюллер підписали лист про впровадження підтримки міста Суми Швейцарією. З початком повномасштабної російська військової агресії частина Сумської області була окупована, а Суми перебували в оточенні ворожих військ під обстрілами з важкої артилерії та авіації. Через це різні інфраструктурні об’єкти в громаді пошкоджені чи зруйновані. До переліку постраждалого майна входить і система водопостачання та водовідведення. З метою покращення умов життя мешканців Сумської МТГ, Посольство Швейцарії в Україні обрало партнером для надання допомоги КП «Міськводоканал».

Тростянецьку каналізацію та водогін також буде відновлено за допомогою коштів зі Швейцарії. Швейцарська агенція розвитку та співробітництва підписала договір про співпрацю з міською владою міста Тростянець. Швейцарські партнери повідомили, що поставку технічних засобів та необхідних інструментів для КП “Тростянецькомунсервіс” буде здійснено до кінця жовтня.

Чернігівська область

Корюківську громаду на Чернігівщині було виключено з переліку територіальних громад, які розташовані в зоні проведення бойових дій або які перебувають в тимчасовій окупації. Перелік оновлено 3 жовтня, повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

2273 нових ноутбуків для організації навчального процесу отримала Чернігівщина в рамках благодійної допомоги від ЮНЕСКО. Комп’ютери отримають ті  заклади освіти краю, які втратили комп’ютерну техніку внаслідок бойових дій. Частину техніки сьогодні передають до громади Чернігова, повідомили в Чернігівській ОВА.

Центральні області

Дніпропетровська область

Нікопольський район вночі знову потерпав від ворожих обстрілів. Окупанти били по трьох громадах з важкої артилерії і «Градів».

У Червоногригорівській ТГ зруйновано два житлові будинки і одну господарську споруду. Ще більше десяти приватних будинків пошкоджено, зачепило п’ятиповерхівку, ліцей, церкву, магазин, газогін, лінії електропередач. 

В Нікополі пошкоджено турбази. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

На Дніпропетровщині  Google та ЮНЕСКО передали понад 3 600 ноутбуків вчителям шкіл та училищ. Техніку отримали усі 86 громад. Ці «машини» швидкі і компактні. Працюють без підзарядки цілий день. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Допомога від Google та ЮНЕСКО. Фото:голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко

Вінницька область

Майже 60 автомобілів для захисників доправили на передову волонтери Благодійного фонду “Тихо”, що в місті Ладижин на Вінниччині. Нагадаємо, що організацію створили за день після  повномасштабного вторгнення росії в Україну – 25 лютого.

На сьогодні у Вінниці офіційно зареєструвалися 44 249 людей, які були вимушені залишити свої домівки через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. З них 11 593 –  діти. Більшість внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку, є з Донецької тa Харківської областей. Про це повідомили у пресслужбі Вінницької міськради.

Кіровоградська область

До Новоукраїнки, що на Кіровоградщині, прибув черговий потяг з внутрішньо переміщеними особами (ВПО)  з Донбасу. Про це повідомили у службі порятунку. Серед ВПО – літні люди, жінки та мало мобільні громадяни. З дітьми й дорослими, хто потребував невідкладної психологічної допомоги і підтримки, працювали психологи Служби порятунку.

Прибуття евакуаційного потягу з Донбасу. Фото: ДСНС

Полтавська область

Внаслідок ракетного удару 27 червня по ТЦ “Амстор” у Кременчуці на сьогодні одна людина досі залишається безвісти зниклою. Про це повідомив керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній. Нагадаємо, що тоді загинула 21 людина.

Черкаська область

Допомога внутрішньо переміщеним особам (ВПО) –  у Черкасах відкрили гуманітарний хаб для ВПО з Луганщини. Люди можуть отримати у хабі продуктові набори.

Південні області

Запорізька область

Ворог атакував Запоріжжя ракетами Іскандер-к. Руйнувань зазнали об’єкти інфраструктури. Одна з ракет, касетного типу, була знешкоджена над містом. Уламки впали в різних місцях Запоріжжя.

Уламки ракети. Фото: Олександр Старух, керівник Запорізької ОВА

За добу запорізька поліція зареєструвала 26 повідомлень про факти порушення звичаїв війни військовими рф. Найбільших збитків вкотре завдано жителям Оріхівщини та Гуляйпільщини – окупанти пошкодили їхні оселі, деякі домівки зруйновані вщент.

Внаслідок ракетного обстрілу міста Гуляйполе загинули двоє місцевих жителів  заступник голови місцевої громади та керівник комунального підприємства. Про це повідомив Олександр Старух, очільник Запорізької ОВА.

Загалом за добу військові країни-агресора пошкодили в районах Запорізької області багатоповерхівку та понад 20 приватних будинків області, дошкільний заклад, сільскогосподарське господарство та інші об’єкти інфраструктури. 

Президент “Енергоатому” Петро Котін став виконувати обов’язки директора Запорізької АЕС. За його словами, адміністрування станції перенесене до Києва з моменту викрадення генерального директора ЗАЕС Ігоря Мурашова. Всі подальші рішення стосовно роботи станції прийматимуться безпосередньо у центральному офісі “Енергоатому”. Всі технічні питання експлуатації енергоблоків будуть, як і раніше, вирішуватись технічним персоналом АЕС за погодженням із центральним офісом компанії.

У концерні “Росенергоатом”, який входить до державної корпорації “Росатом”, заснували компанію АТ “Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС”. Новостворена компанія розпочне роботу найближчим часом. В українському Енергоатомі це рішення назвали “нікчемним” та “агонією уявного божевільного світу країни-агресора”.

Президент росії володимир путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Управляти ЗАЕС “до 1 січня 2028 року” призначено новостворену компанію “Експлуатуюча організація Запорізької АЕС”.

В тимчасово захопленому місті Енергодар окупанти продовжують здійснювати морально-психологічний тиск на працівників Запорізької АЕС. Так, за наявною інформацією, працівників погрозами примушують отримувати російські паспорти та укладати трудові договори з державною корпорацією з атомної енергії “Росатом”. 

На Запорізькій атомній станції планують перезапустити один із шести реакторів, які зараз усі перебувають у режимі холодної зупинки. Керівництво українського оперативного персоналу поінформувало присутніх на ЗАЕС експертів МАГАТЕ, що ведеться підготовка до запуску 5 блоку на зниженій потужності для виробництва пари та тепла для потреб АЕС.

Запорізька ОВА призупинила можливість виїзду гуманітарних колон на тимчасово окуповану територію у зв’язку з трагічними подіями 30 вересня та систематичне порушення правил ведення війни росіянами. Заборона триватиме до завершення розслідування на місці події та сворення безпечних умов ну пункті пропуску.

Близько півсотні людей, жителів тимчасово окупованих міст Запорізької області, які не мають змоги виїхати додому, підписали звернення до обласної військової адміністрації з проханням дозволити виїзд на окуповану територію.

Миколаївська область

Двома ракетами С-300 ворог наніс ракетний удар по Березнегуватській громаді, без втрат.

Півтора десятки снарядів важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню ворог випустив по Очакову. Постраждалих немає.

Українські зенітники збили один «Орлан-10» на підльоті з моря до Очакова. Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю повітряного командування “Південь”.

Вночі ворог атакував Миколаївський район шістьма дронами камікадзе «Shahed-136». Силами протиповітряної оборони всі збиті.

Під постійним вогнем залишаються населені пункти Березнегуватської громади, що знаходяться на лінії розмежування. Ворог обстріляв Лепетиху, Мурахівку, а також Березнегувате. Також, обстріли лунали за межами с. Широке. Постраждалих та руйнувань немає.

Внаслідок вчорашніх завданих ударів по Березнегуватській, Інгульській та Прибужанівській громадах поліцейські задокументували пошкодження адмінбудівель, приміщення бібліотеки, будинку дитячої творчості, магазину, житлового будинку та складського приміщення приватного підприємства.

За повідомленням очільника Миколаївської ОВА Віталія Кіма, станом на 5 жовтня офіцерський склад російської армії покинув окуповану Снігурівку. Офіційно підтвердженої інформації щодо звільнення міста немає.

Служба безпеки України викрила російських агентів, які займалися підготовкою та популяризацією фейкового референдуму рф на тимчасово окупованій території Миколаївської області. Двоє із них уже отримали підозри, а організаторці псевдоголосування, яка наразі переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території – повідомлено про підозру заочно.

Миколаїв відвідали представники підрозділів United Nations in Ukraine на чолі з гуманітарною координаторкою ООН в Україні Деніз Браун. На зустрічі з керівництвом області було обговорено робочі питання щодо забезпечення гуманітарною допомогою внутрішньо переміщених осіб, громадян, які проживають на територіях, де ведуться активні бойові дії, а також людей, які залишилися без роботи та працівників підприємств, які вимушені були припинити свою діяльність. На цьому тижні Миколаївська область отримує масштабну допомогу від ООН: будівельні матеріали (деревина, OSB-плити), матраци, ковдри, теплий одяг, засоби гігієни тощо. 

Міжнародний комітет товариства Червоного Хреста передав Миколаєву сім водовозів для транспортування питної води з виробництва на пункти роздачі. Водовози, які отримала обласна організація Червоного Хреста, повністю автономні, можуть перевозити 12 тисяч літрів води.

Водовіз. Фото: з соцмереж

Одеська область

Поблизу узбережжя Криму у Чорному морі маневрує 9 ворожих кораблів та катерів. У готовності до застосування ракетного озброєння перебуває 5 носіїв крилатих ракет типу “Калібр”, 2 з яких підводні. Сумарний ракетний потенціал 32 одиниці.

Керівники фермерських господарств Окнянської громади передали чотири автомобілі для сил оборони Одещини та підрозділів, що виконують завдання за призначенням у сусідніх областях. Фермери Одеської області об’єдналися задля спільної перемоги над ворогом з перших днів повномасштабної війни. Вони зібрали й передали не одну тонну різного рівня допомоги. Цього разу підтримали захисників, придбавши транспортні засоби.

Автомобілі від фермерів. Фото: Одеська ОВА

Херсонська область

За результатами військової операції із визволення територій Херсонщини з-під окупації, нашими підрозділами звільнено Любимівку, Хрещенівку, Золоту Балку, Біляївку, Українку, Велику і Малу Олександрівки, а також в Давидів Брід у Бериславському районі. На різних ділянках фронту вдалось заглибитись від 10 до 20 км.

Підрозділи противника зазнали втрат та намагаються евакуювати поранених та техніку до найближчих переправ через річку Дніпро. Зокрема, у населений пункт Веселе, біля Каховської ГЕС, ворог перемістив до 150 поранених військовослужбовців та близько 50 одиниць пошкодженої військової техніки. 

Українські захисники завдали ударів по пунктах розгортання ворожих зенітно-ракетних комплексів в Каховському районі. Підрозділи ЗСУ ліквідували понтонну і паромну переправи через Дніпро у Херсонській області.

За минулу добу поліція відкрила 24 кримінальні провадження за фактами воєнних злочинів армії країни-агресорки на Херсонщині. Ворог обстріляв з важкої артилерії населені пункти як на щойно звільнених територіях, так і вздовж лінії фронту. Є тяжко травмовані місцеві жителі, пошкоджено та зруйновано десятки будинків, магазинів, побито дороги. Снаряди зачепили і лінію електропередач, люди живуть без світла, швидко відновити яке неможливо через постійні обстріли.

У Білозерській територіальній громаді через обстріли ворожою армією знищено майно та будівлі фермерського господарства, а також фруктові сади. Власник оцінив збитки у 200 мільйонів гривень.

Наслідки ворожих обстрілів у Херсонській області. Фото: Поліція Херсонської області

На Херсонщині поліцейські розміновують деокуповані села, які і нині  обстрілюються російською армією Працівники відділення №1 Бериславського районного відділу поліції спільно з вибухотехнічною службою проводять розмінування села Заградівка. ЗСУ звільнили Заградівку від окупації ще у березні, але ворожа армія продовжує обстрілювати населений пункт з «градів» та «ураганів».

Компанія Google передала 761 ноутбук для освітян Херсонщини. Їх отримали представники 33 громад області. Техніка дуже необхідна нашим вчителям, адже через військову агресію росії школи Херсонщини працюють тільки дистанційно. Нині в такому форматі працює 143 школи, в яких навчаються майже 59 тисяч херсонських школярів.

Західні області

Волинська область

В офісі обласного Товариства Червоного Хреста України відбулась зустріч з представницею Товариства Червоного Хреста Німеччини Анке Берт. Зокрема, як повідомила Анке Берт, Товариство Червоного Хреста Німеччини хоче підтримати Волинську область в частині оплати комунальних послуг у прихистках, де проживають ВПО.

З Волині у Харківську область відправили гуманітарний вантаж. Мова йде про 10 тонн картоплі, 7 тисяч штук цегли, 50 тирсоплит, плівку та саморізи. Про це повідомив голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

Закарпатська область

У межах підготовки до опалювального сезону ОВА разом з Відокремленим підрозділом Угорської екуменічною службою допомоги в Україні і Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства підписали тристоронній Меморандум щодо додаткової підтримки домогосподарств, які безоплатно надають прихисток вимушеним переселенцям. Зокрема, закарпатці, які прихистили вВПО, безоплатно отримають дрова.

Навчальні заклади Закарпаття отримали 35 планшетів від благодійних фондів «Міжнародна Сила Єдності» та «Help Now» (Швейцарія). 

323 школи і садочки Закарпаття вже облаштували інтернетом за проєктом Мінцифри «Wi-Fi в укриттях». Про це повідомили в ОВА.

Івано-Франківська область

У місті Коломия запрацював координаційний центр з питань людей зниклих безвісти. Крім того, у центрі працює психолог, який здійснює підтримку родин зниклих безвісти людей.

У Прикарпатському обласному клінічному центрі психологічного здоров’я відкрили відділення медико-психологічної реабілітації. Відділення розраховане на 14 ліжок. Тут надаватимуть висококваліфіковану спеціалізовану медико-психологічну допомогу жителям Івано-Франківської області, а також військовослужбовцям.

У Івано-Франківську на фасаді ліцею №24, відкрили та освятили анотаційну дошку захиснику Андрію Калину, який поклав життя, захищаючи рідну землю.

Львівська область

У Львівській ОВА відбулась зустріч з представниками міжнародної організації «Save the Children». Під час зустрічі «Save the Children» представила програми, які реалізує в межах своєї роботи. Зокрема, можливості облаштування трьох просторів у колективних центрах – кімнату матері і дитини, дитячу кімнату з гуртками для маленьких відвідувачів різного віку, цифрову кімнату з гаджетами. 

У Львові для нечуючих осіб провели круглий стіл з питань системи оповіщення та захисту в умовах воєнного стану. В обговоренні взяли участь представники ОВА, а також 22 особи з інвалідністю по слуху. 

У Львівській ОВА провели штабне тренування з координації дій сил цивільного захисту у разі надзвичайних ситуацій. Зокрема, відпрацювали дії при радіаційних аваріях.

Заклади тимчасового проживання ВПО на Львівщині отримають побутову техніку від Польщі. Загальна сума допомоги складає понад 500 тисяч грн.

З Львівщини відправили 4 комплекти дронів до захисників та захисниць на передовій. У кожному з комплектів є дрон, тепловізор та зарядний пристрій. Необхідну техніку придбала українсько-чеська компанія «Горизонти».

72 малі фермерські господарства та сімейні фермери Львівщини отримали гуманітарну допомогу від Італії. Зокрема, мова йде про 28 тонн насіння озимої пшениці та 2,5 тонни суміші п’яти видів трав. Допомогу передали в межах реалізації ініціативи «Хліб миру» соціального кооперативу Pausa Cafe.

У Східницькій територіальній громаді розпочали підготовчі роботи перед будівництвом центру безпеки громадян, де оперативного реагуватимуть на звернення під час надзвичайних ситуацій. Замовником будівництва є управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації. Центр відкриють до кінця року. Загальна вартість робіт становить понад 23, 443 млн. грн. Фінансують роботи з державного та місцевого бюджетів.

Захиснику зі Львівщини, Святославу Паламару, з позивним Калина, який боронив «Азовсталь», вручили орден «Золота Зірка». Урочисте вручення нагород відбулося під час зустрічі Андрія Єрмака та першої леді Олени Зеленської із захисниками «Азовсталі» та членами їхніх родин у Туреччині.

Львівський університет ім. Франка присвоїв Борису Джонсону ступінь почесного доктора. Наукове звання експрем’єр-міністру Великої Британії присвоїла Вчена рада Львівського університету.

На Яворівщині школярі долучились до акції «Відважним та непереможним захисникам». Відтак, діти різного віку підтримали ініціативу ОВА та підписали прапор України з побажаннями та вдячністю українським воїнам.

Відважним Та Непереможним Захисникам. Фото: Львівська ОВА

Рівненська область

Голова Рівненської ОВА Віталій Коваль бере участь у Конгресі транскордонної співпраці, який відбувається у польському місті Люблін. Ключова тема цьогорічного заходу – «Безпека та солідарність».

В Рівненській обласній дитячій лікарні розпочали ремонт бомбосховища. За проєктом приміщення буде поділено на зони: укриття для персоналу та пацієнтів із постом медсестри. Загалом об’єкт має площу 800 метрів квадратних. Тут чотири входи і виходи. Працює додатково ліфт. Сховище розраховане на 600 людей.

Президент України вручив мешканцям Вараської територіальної громади державні нагороди. Ордени “За мужність” ІІІ ступеня отримали старший сержант Сергій Андрєєв та майстер-сержант Віталій Радчук.

Понад 70% шкіл Рівненщини повністю або частково перейшли на офлайн-формат. Про це повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль та додав, що таких шкіл в області 426. 

Тернопільська область

БФ “Колеса Перемоги” з Тернополя за сім місяців війни зібрав та передав на передову українським військовим загалом 250 мaшин.

В Тернополі відкрили виставку “На зламі”. «На зламі» – це плакати, що поєднують свідчення очевидців з інфографікою та статичними даними. Вони показують усі зміни в Україні після 2014 року.

Виставка у Тернополі. Фото: Тернопільська ОВА

Тернопільські школярі провели благодійну ярмарку в ТРЦ Подоляни. Всі зароблені кошти передадуть на потреби для українських захисників.

Благодійний ярмарок. Фото: Українська Жіноча Варта

Хмельницька область

В ОВА відбулося перше засідання робочої групи з питань сприяння забезпеченню прав та свобод ВПО. Про це повідомили в ОВА. 

Чернівецька область

Підприємці Герцаївської громади передали для потреб української армії вантажний пікап. Про це повідомили у Герцаївській об’єднаній територіальній громаді.

Військовий капелан з Буковини Василь Гасинець отримав грамоту Верховної Ради України. Про це повідомили у Департаменті військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Міжнародна підтримка

Генсек НАТО Столтенберг офіційно отримав заявку України на вступ до Альянсу. Наступним етапом має стати обговорення заявки з усіма країнами-членами НАТО.

Єврокомісія доставила в Україну 5 млн пігулок йоду для людей, які живуть поблизу атомних електростанцій. Про це повідомив єврокомісар із питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

Швеція передала Україні понад 500 тисяч доз оновленої вакцини Pfizer. У МОЗ зауважили, що ця вакцина призначена для бустерного щеплення тих, хто вже пройшов первинний курс вакцинації від COVID-19.

Дитячий фонд ООН (UNICEF Ukraine) за підтримки уряду Італії доставив в Україну 4 тисячі доз вакцини проти сказу.

Організація економічного співробітництва та розвитку визнала Україну потенційним членом ОЕСР, що дає вступ до так званого клубу успішних країн.

Посольство Японії у Києві відновило свою роботу.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом США Джо Байденом. Обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді. Мова йшла про так звані референдуми, продовольчу та ядерну безпеку, тощо.

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з лідером італійської політичної сили «Брати Італії» Джорджею Мелоні. Під час розмови наголосили на необхідності продовжувати всебічну підтримку України після формування нового італійського уряду.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак під час перебування у Варшаві зустрівся з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою. Під час зустрічі обговорили взаємодію України та Польщі в межах НАТО, зокрема в контексті української заявки на членство в Альянсі. Крім того, керівник Офісу Президента України отримав високу державну нагороду Республіки Польща – Командорський хрест із зіркою Ордена «За заслуги перед Польщею».

Отримання державної нагороди. Фото: офіційне інтернет-представництво Президента України Володимира Зеленського

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович зустрілася з виконуючою обов’язки Представника UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні Гітою Куттіпарамбіл. Темою обговорення були пріоритети спільної роботи та координації майбутньої співпраці. 

Ліз Трасс заявила, що мирна угода між росією та Україною не повинна включати територіальні поступки.

Якщо росія застосує ядерну зброю, відповідь має бути військовою. Про це заявив президент Чехії Земан.

Іран заявив, що не визнає так звані “референдуми”, організовані рф на тимчасово окупованих територіях України. Про це заявив офіційний представника МЗС Ірану Насера Канані.

За війну в Україні відповідає не тільки путін, а вся росія. Про це заявив Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький.

На Варшавському безпековому форумі українському народу присудили польську Премію лицаря свободи. Її вручають тим, хто сприяє захисту свободи, справедливості та демократії.

Безпековий форум. Фото: з соцмереж
На зображенні може бути: 6 людей
Безпековий форум. Фото від Данила Білецького з дописом “Перша леді отримала найдовші овації “

У Фінляндії демонтували останній пам’ятник Леніну. Погруддя стояло у місті Котка.

 

Демонтаж пам’ятника. Фото: з соцмереж

Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska