Україна Оперативна інформація з регіонів 04.10.2022 (фото)

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Надія Назарова, Віта Петренко

223 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

 

Україна коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на спробах зриву активних дій Сил оборони на окремих напрямках, але, разом з тим, веде наступальні дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках, здійснює перегрупування.

Ворогом обстрілюється позиції наших військ вздовж усієї лінії зіткнення, було проведено повітряну розвідку. Завдано ударів по цивільній інфраструктурі та помешканнях мирних жителів, порушивши норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Продовжує залишатися загроза завдання противником авіаційних та ракетних ударів на всій території України. Так, протягом доби, окупанти завдали 5 ракетних та 1 авіаційний удар, здійснили понад 15 обстрілів з РСЗВ.

Від ворожих ударів постраждали об’єкти та цивільне населення більш ніж 12 населених пунктів. Серед них – Харків, Краматорськ, Андріївка (Дніпропетровської області), Бахмут, Залізничне, Вознесенськ та Придніпровське.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась.

На інших напрямках противник здійснював обстріли з танків, мінометів та ствольної артилерії:

на Сіверському напрямку – у районі населеного пункту Писарівка Сумської області;

на Слобожанському напрямку – у районах населених пунктів Стрілеча, Вовчанськ, Варварівка, Вільхуватка та Дворічна.

На Краматорському напрямку – ворог здійснює перегрупування своїх підрозділів.

На Бахмутському напрямку противник обстріляв з мінометів, ствольної та реактивної артилерії райони понад десяти населених пунктів.  Зокрема Білогорівки, Соледара, Бахмута, Бахмутського, Майорська, Зайцевого та Яковлівки.

На Авдіївському напрямку від ворожих обстрілів постраждала інфраструктура населених пунктів Авдіївка, Опитне, Первомайське, Красногорівка, Мар’їнка, Костянтинівка та Новомихайлівка.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник наступальних дій не проводив. Обстрілів зазнали райони двадцяти п’яти населених пунктів. Серед них – Гуляйполе, Залізничне, Гуляйпільське, Мала Токмачка та Оріхів.

На Південнобузькому напрямку артилерійських обстрілів зазнали райони понад 20 населених пунктів вздовж лінії зіткнення.

У російській федерації тривають заходи так званої “часткової мобілізації”. За наявною інформацією, казанський центр комплектування проводить формування та комплектування трьох мотострілецьких та двох артилерійських полків на фондах казанського вищого танкового командного училища.

Незважаючи на заходи мобілізації, що тривають, російська сторона не припиняє практику застосування на території України приватних військових кампаній, укомплектованих особами, завербованими в місцях позбавлення волі. Так, на тимчасово окупованій території Луганської області, у так званих “центрах підготовки”, триває навчання зазначеної категорії осіб для подальшого направлення їх на лінію зіткнення.

За уточненою інформацією, 3 жовтня поточного року, на півдні України підтверджено ураження Силами оборони до тридцяти обʼєктів противника. Ворог деморалізований, залишає позиції, відходить на безпечну відстань, знищує запаси боєприпасів, намагається знищити мости та переправи. Все це – з метою уповільнення темпів наступу наших військ.

За поточну добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки противника в районах населених пунктів Майорськ, Виїмка, Спірне, Озерянівка, Зайцеве, Бахмут, Бахмутське, Веселе, Первомайське та Новомихайлівка.

Авіація Сил оборони протягом доби завдала 12 ударів. Підтверджено ураження 2 опорних пунктів, 8 місць зосередження озброєння та військової техніки, а також 2 зенітних ракетних комплексів противника. Крім того, наші підрозділи протиповітряної оборони збили 2 БпЛА ворога.

Ракетними військами й артилерією за поточну добу уражено пункт управління, а також 2 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки окупантів

Збройні сили України вже звільнили 1 534 населені пункти. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко. Нацполіція відновила роботу у 1 200 населених пунктах, організовано 1 445 гуманітарних штабів, органи місцевого самоврядування запрацювали у 1 508 населених пунктах. Також він додав, що на сьогодні вже розміновано 502 населених пункти.

Введено у рішення дію рішення Ради національної безпеки й оборони, у якому констатовано неможливість вести переговори з президентом російської федерації володимиром путіним і необхідність посилення обороноздатності України. Про це було повідомлено в указі президента №679/2022 і рішення РНБО України від 30 вересня. 


Східні області

Харківська область 

Окупанти обстріляли Стрілечу і Дворічну на Харківщині, – повідомили у Генштабі ЗСУ.

За даними ювенальних прокурорів, на 4 жовтня є дані про 251 дитину, яка постраждала у Харківській області внаслідок війни.

Під час розстрілу колони під Куп’янськом врятуватися змогли семеро людей. Дехто з них нині перебуває у лікарні, дані уточнюються.

Після опівночі росіяни завдали по Харкову 2 ракетних удари, попередньо – ракетами С300, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Одна ракета вдарила по підприємству у Холодногірському районі. Рятувальники гасили пожежу на понад 600 кв.м., постраждалих немає. У Новобаварському районі ракетний удар пошкодив критичну інфраструктуру. Також виникла пожежа, її площа склала 80 кв.м. Загинула 46-річна жінка.


Гасіння пожежі у Харкові. Фото: телеграм-канал очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова

Вранці рф завдала ракетного удару по звільненому селищу Шевченкове на Харківщині, – повідомили у прокуратурі. Внаслідок удару пошкоджень зазнали житлові будинки.

Протягом доби ворог продовжив терор мирного населення прилеглих до лінії зіткнення та кордону з рф районів. 

Внаслідок обстрілу лікарні у Куп’янському районі загинув лікар-анестезіолог, 2 медсестри 53-х та 43-х років поранені.

Протягом доби за інформацією Обласного центру екстреної медичної допомоги в Куп’янському районі з пораненнями госпіталізовано 63-річного чоловіка та дівчинку 9 років. Її стан медики оцінюють як середньої тяжкості.

За добу піротехніки ДСНС знешкодили 473 вибухонебезпечних предмети. Втім, мінна небезпека ще дуже висока. Вчора в Куп’янському районі на розтяжці підірвалися та отримали поранення двоє чоловіків 23-х та 35-ти років.

Внаслідок удару по Харкову вночі 4 жовтня знеструмлена залізнична мережа. Деякі рейси можуть затримуватися, – інформує «Укрзалізниця».

Станом на сьогодні на Харківщині деокуповано 483 населених пунктів, – повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. Жителі області отримали більш ніж 300 тонн гуманітарної допомоги за тиждень. Також після деокупації повернули мобільний зв’язок та інтернет до окремих міст та селищ Балаклійської, Вовчанської, Ізюмської, Липецької, Шевченківської, Вільхуватської та Великобурлуцької громад. Днями відновили мобільний зв’язок та інтернет в Куп’янську, в селах Малахове, Михайлівка і Юр’ївка, Гогине та селище Приколотне. Зі зв’язком жителі міст Балаклія, Ізюм, Вовчанськ та селищ Шевченкове і Чкаловське.

Донецька область

ЗСУ офіційно підняли український прапор над звільненим Лиманом. Українські військові звільнили місто 1 жовтня та рухаються звідси далі.

Також село Рубці під Лиманом звільнено від загарбників. У деокупованих населених пунктах Донеччини Ярова, Рубці та Коровій Яр тривають стабілізаційні заходи.

Протягом минулої доби окупанти обстріляли 14 населених пунктів області, повідомили в поліції Донеччини. Військові рф зруйнували та пошкодили 34 житлових будинки, школу, будівельну базу, фільтрувальну станцію, будинок культури.

Зруйнована будівля. Фото: Поліція Донеччини

За минулу добу росіяни вбили одного мирного жителя Донеччини у Красногорівці. Ще 2 людини людей отримали поранення. Про це повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Військові рф вночі обстріляли приватний сектор Краматорська. Поранення отримали двоє людей. 

Окупанти щодня обстрілюють Бахмут знищуючи інфраструктуру міста, приватні та багатоповерхові будинки. Хлібозавод у місті не працює, але є постачання з Кременчука. Щодня жителі громади отримують хліб у пунктах видачі. Про це повідомив перший заступник міського голови Бахмутської міської ради Олександр Марченко.

Луганська область

Жителів Луганщини проситимуть евакуюватися через контрнаступ Збройних сил України, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. 

Він додав, що військові рф зруйнували телевежу заввишки 150 м у Комишувасі, мовлення з якої розпочалося більш як рік тому, 22 серпня. Вежа транслювала сигнал українських телеканалів у радіусі 50 кілометрів на окуповані території Луганської та Донецької областей.

Кремінською міською військовою адміністрацією підписано відповідний меморандум з Київським обласним відділенням благодійного фонду «СОС Дитячі Містечка». У рамках цього документу благодійна організація може надати переселенцям з Кремінної, які наразі проживають у Києві, допомогу у вигляді теплого дитячого одягу, ліків, постільної білизни, ковдр та інших речей першої необхідності.

Північні області

Київська область

В ОВА відбулось засідання круглого столу «Заклади розміщення Київщини: перспективи, загрози та виклики у сфері гостинності». Мова йшла про розміщення ВПО. Захід організував Департамент культури і туризму Київської ОВА.

У Вишгородському районі відбулись навчання для саперів. Серед заходів – відпрацювання фахівцями навичок вилучення та ліквідації вибухонебезпечних предметів. Про це повідомили в ОВА.

З Києва доставили гуманітарну допомогу до Миколаєва. Зокрема, мова йде про ліжка для військових. Про це повідомили у Київській міській раді.

На Київщині відбудовують пошкоджені заклади освіти, щоб школярі якнайшвидше могли навчатись в очному форматі. Наразі тривають ремонтні роботи в Бучанській школі №3. 

Станом на початок жовтня на Бучанщині відновили понад 1 800 зруйнованих об’єктів, процес триває.

Житомирська область

73 газодимозахисники із районних підрозділів ДСНС розпочали 10-денну професійну практичну підготовку у Житомирі на базі сучасного пересувного тренувального модулю. Головна мета – дати фізичне та психологічне навантаження для газодимозахисників, щоб підготувати їх до виконання завдань з ліквідації надзвичайних подій чи ситуацій в непридатному для дихання середовищі. Про це повідомило ГУ ДСНС України у Житомирській області.

Представники гуманітарного хабу “Житомир” передали для ЗСУ безпілотний літальний комплекс, придбаний за донати та кошти благодійників. Про це розповів співзасновник хабу Олег Мажуго. За його словами, безпілотник – українського виробництва.

Піші патрулі від добровольчого територіального батальйону “Соколи Полісся” з початку жовтня долучилися до патрулювання вулиць Житомира. Зараз, згідно з рішенням Ради оборони Житомирської області, добровольці патрулюють райони міста лише вдень.

Під час концерту в німецькому місті Кіль зібрали 10 тисяч євро для потреб зруйнованого ліцею №25 в Житомирі. Зазначимо, ліцей був зруйнований 4 березня внаслідок ракетного удару, завданого російськими загарбниками.

10 тисяч євро на відновлення ліцею. Фото: з соцмереж

Житомирська обласна філармонія долучилася до Національного мистецького проєкту «БІЙ за Україну». Мета заходу – утвердження української національної культурної ідентифікації.

До Житомира приїхав Літао Ван, лікар-масажист із Китаю. Дипломований лікар допомагатиме жителям відновлювати здоров’я. Про це повідомила Представник Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОВА Неля Ковалюк.

Українські фотографи-документалісти Костянтин і Влада Ліберови опублікували першу фотосесію захисника Маріуполя Дмитра Козацького (позивний «Орест»), який родом з Малина Житомирської області. Нагадаємо, завдяки фото Дмитра Козацького, світ дізнався про ситуацію на «Азовсталі».

Фото після полону. Фото: з соцмереж
Фото після полону. Фото: з соцмереж

Сумська область

Протягом минулої доби російські військові тричі обстрілювали прикордоння у Охтирському районі, повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький. Всього було 11 влучань з артилерії. Внаслідок обстрілів Великописарівської громади пошкоджено аграрне підприємство. Обійшлося без жертв.

Наслідки російських обстрілів у Великописарівській громаді. Фото: з телеграм-каналу голови Сумської ОВА Дмитра Живицького

рф стягує мобілізованих на Сумський напрямок. Про це повідомив командувач об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв. Зафіксовано близько 1500 осіб за 120 км від державного кордону. «Наразі у них тільки починається підготовка», зазначив військовокомандувач.

7 вибухонебезпечних предметів за минулу добу виявили піротехніки ДСНС України міста Ромни. Серед небезпечних знахідок артилерійські снаряди та ручні гранати. Вибухівки було знайдено в Охтирському, Конотопському та Сумському районах.

В Охтирці починають капітальний ремонт пошкоджених під час війни будинків. Про це повідомила Охтирська міська рада. Відновлення потребують три житлові об’єкти, що сильно постраждали від руйнації.

У Сумах відбулось змагання з волейболу серед військовослужбовців. У турнірі взяли участь 14 команд. «Це, в першу чергу, можливість відволіктися від того жаху, що зараз відбувається», зазначив один з учасників Максим. Спорт був невід’ємною частиною мого життя до війни».

Чернігівська область

Селище на Новгород-Сіверщині через війну покинуло 80% населення, – повідомляють у Новгород-Сіверській ОВА. У Кам’янській Слободі біля україно-російського кордону залишилося від 30 до 50 мешканців.

Вихователька з Чернігова Наталія Песоцька отримала нагороду з рук Першої леді України – національну премію Global Teacher Prize Ukraine. Працівниця Чернігівського інтернату залишилась із вихованцями під час бомбування Чернігова окупантами. Майже місяць жінка переховувалась з ними у підвалі – заспокоювала, готувала і лікувала, а потім вивезла у безпечне місце.

Перша леді Олена Зеленська вітає чернігівську виховательку Наталію Песоцьку з отриманням національної премії. Фото: з соцмереж.

У Чернігові заочно судитимуть російського командира танкового батальйону. Про це повідомляє Чернігівська прокуратура. Під час спроби окупації регіону командир віддав злочинний наказ оператору-навіднику танку стріляти по новобудові, яка не була військовою ціллю і не використовувалась для військових потреб.

18 одиниць ворожої техніки здобули військові оперативного командування «Північ», коли боронили обласний центр. Про це повідомив командувач угруповання Віктор Ніколюк. Зокрема у власність до ЗСУ перейшов російський бронетранспортер БТР-80А.

На Чернігівщині найближчим часом відновлять 30 зруйнованих дорожніх споруд. Про це повідомляє Центр транспортних стратегій. Серед них – два мости через річку Десну і один через Сейм.

Селище Корюківка хоче віддати свої дрова більш потребуючим регіонам. З цією пропозицією голова Корюківської громади звернувся у листі до Чернігівської ОВА. За його словами, опитування в громаді показало, що мешканці на 93% підготувались до зими і мають достатній запас палива. «Мабуть, на сході дрова, передбачені для нашої громади, більше потрібні», – додав міський голова.

Центральні області

Дніпропетровська область

 Нікопольський і Синельниківський райони вночі знову були обстріляні ворогом. Атакували Нікополь з «Градів» і важкої артилерії. Четверо чоловіків 1956, 1972, 1973, 1994 років народження постраждали — у них вибухові травми і осколкові поранення. Двоє людей госпіталізовано. В місті зруйновано чотири квартири на 4 і 5 поверхах. Понівечено три десятки житлових будинків, магазини, школа, адмінбудівля, автівки. Близько семи тисяч абонентів залишаються без світла. В Нікополі внаслідок обстрілів також відсутнє водопостачання.

Марганецька і Червоногригорівська громади теж потрапили під обстріл. Ніхто не постраждав. 

В Синельниківському районі окупанти обстріляли Покровську громаду. Там сталася пожежа на складі одного з агропідприємств. Без жертв. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Наслідки ворожих обстрілів на Дніпропетровщині. Фото: голова ДОР Микола Лукашук

У Дніпрі відкрили соціальне кафе. Щодня тут годують обідами сотню людей. За час повномасштабної війни благодійники приготували приблизно 15 тисяч порцій.

Вінницька область

​​100 нових ліжок, пральні машини та холодильники: меценати передали техніку і меблі для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у Вінниці. Допомогу отримав один із Центрів розміщення ВПО.  Нагадаємо, за понад пів року вінницькі шелтери, які розташовані на базі гуртожитків ПТНЗ та закладів загальної середньої освіти, прийняли понад 45 тис. переселенців. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Сім’я ковалів із села Жабелівка Вороновицької громади,передала понад 20 тисяч металевих скоб для укріплення бліндажів захисникам. Їх Роман та Діна Триноси виготовляють з березня. 

Кіровоградська область

У Кропивницькому з’явилась перша зупинка-укриття. Про це повідомив  начальник управління цивільного захисту облдержадміністрації Володимир Слінченко. За його словами, укриття побудоване за проєктом швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту, що зводяться із спеціальних залізобетонних конструкцій за короткий проміжок часу. 

У Кіровоградській області завдяки Всеукраїнському проєкту “Сади Перемоги” врожай овочів збільшився на 30%, порівняно з минулим роком. Про це  розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова. З вирощених овочів роблять сухі супи і борщі, їх відправляють українським військовим у Донецьку, Миколаївську та Херсонську області.

Полтавська область

П’ятьом захисникам Маріуполя та «Азовсталі» присвоєно звання Героя України. Серед них і полтавець, в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський (позивний «Волина»). Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Присвоєння звання Героя України Сергію Волинському. Фото: голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін

Південні області

Запорізька область

Упродовж доби окупанти обстрілювали цивільні помешкання Оріхівщини та Гуляйпільщини. Окрім районних центрів, постраждали Залізничне та Верхня Терса. Також прильоти зафіксовані у селах Значкове та Новояковлівка Запорізького району.

У результаті ракетного удару постраждав житель Запоріжжя, йому надано необхідну медичну допомогу.

Російські окупанти облаштовують так званий “державний кордон” на території тимчасово окупованої Василівки. Про це повідомив очільник Запорізької ОВА Олександр Старух. Протягом декількох днів російські військовослужбовці припинили пропускати українських громадян через блокпост.

За повідомленням мера Мелітополя Івана Федорова кількість людей перед блокпостом російських військових станом на 4 жовтня становить понад 4,5 тисячі людей. Люди намагаються покинути тимчасово окуповану територію, через посилення тиску з боку окупантів. Bчора одна людина загинула в черзі.

4 жовтня у Запоріжжі працювала парламентська комісія, що розслідує використання гуманітарної допомоги. Це перше виїзне засідання у справі про розподіл “гуманітарки” в обласному центрі. Комісія працюватиме пів року.

Генеральний директор Запорізької АЕС Ігор Мурашов не керуватиме станцією, наразі він з родиною перебуває на території, підконтрольній Україні.  Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі цього тижня продовжить консультації щодо створення безпекової зони навколо Запорізької АЕС у Києві та Москві. Про це повідомляється у заяві агентства.

Миколаївська область

Серед ночі ворог наніс ракетний удар 6 зенітними керованими ракетами С-300 по Березнегуватській громаді. Пошкоджено житлові будинки, адміністративні будівлі та крамниці. Постраждалих немає. Також вночі ворог обстріляв Інгульську та Широківську громади.

Зранку ворог наніс ракетний удар по Вознесенському району. Пошкоджено об’єкт інфраструктури. Попередньо, без втрат.

Наслідки обстрілів на Миколаївщині. Фото: Національна Поліція.

Вчора, 3 жовтня, під вогнем російських агресорів перебували Шевченківська та Березнегуватська громади. Постраждала 62-річна жінка та 60-річний чоловік. Пошкоджені приватні житлові будинки.

Станом на ранок 4 жовтня в миколаївських лікарнях перебувають 587 людей, які отримали травми внаслідок обстрілів російськими військами.

Одеська область

Опівдні ворог намагався атакувати Одесу дроном-камікадзе типу “Shahed-136”. Силами протиповітряної оборони безпілотний літальний апарат знищено над морем.

В Чорному морі 9 ворожих кораблів маневрують, переховуючись за Кримським півостровом від шторму і уражень Силами оборони. На чергуванні перебувають 5 ракетоносіїв, 2 з яких – підводні. Загальне спорядження – 32 «Калібри».

З 1 серпня по 30 вересня через одеські порти було відвантажено 5,5 млн тонн аграрної продукції на 241 корабель. Близько 40% вантажів пішло з порту “Південний”. У серпні було експортовано 1,62 млн тонн зернових та продуктів переробки, а в вересні — 3,9 млн тонн. 

Херсонська область

Обстановка в операційній зоні на південнобузькому напрямку напружена та динамічна. Сили оборони продовжують активні дії, закріплюються на вивільнених територіях, утримують ініціативу та контроль.

Українські захисники звільнили Архангельське Високопільського району та Миролюбівку Бериславського району від окупантів. Генштаб ЗСУ повідомив, що воїни ССО України звільнили ще два населені пункти на Херсонщині. 

Одеська 35 бригада морської піхоти підняла український прапор над селом Давидів Брід на Херсонщині. Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Противник намагається підтягувати резерви, в тому числі і зформовані з нещодавно мобілізованих. Водночас потерпає через порушення логістики, нестачу боєприпасів, засобів захисту.

На Херсонщині ворог обстрілює територіальні громади вздовж лінії фронту, та визволені території, зокрема ворог гатив з важкої артилерії по Хрещенівці, Осокорівці та Нововоронцовці. Пошкоджено житлові будинки та електромережі, є загиблий та поранені серед місцевих жителів.

Наша авіація нанесла 9 ударів по ворожих позиціях та об’єктах. Ракетно-артилерійські підрозділи виконали 290 вогневих завдання. Підтверджені втрати ворога становлять 87 окупантів та понад 60 одиниць техніки. Знищено реактивну систему залпового вогню «Ураган» і транспортно-заряджальну машину до неї, мінометний комплекс «Сані» 120-го калібру.

У Скадовському районі окупанти влаштували катування подружжя за проукраїнську позицію. Чоловіка побили, дружину викрали і вивезли в невідомому напрямку, будинок підірвали.

В тимчасово окупованих містах, зокрема, в Херсоні та Голій Пристані, триває мародерство: у місцевих відбирають автомобілі, житло і документи на право власності.

Херсонська область. Фото: Поліція Херсонської області

Жителі деокупованих сіл Бериславського району отримують грошову допомогу від товариства Червоного Хреста. Грошову допомогу отримають більше півтори тисячі жителів деокупованих сіл на майже 2 мільйони грн. На сьогодні виплату отримали 261 житель Кочубеївської громади.

Західні області

Волинська область

З Волині для бійців 14-ої ОМБР імені князя Романа Великого, які перебувають на передовій лінії фронту передали гуманітарний вантаж. Зокрема, потужні павербанки, аптечки, білизну, комплекти засобів гігієни, тощо. Гуманітарну допомогу відправили завдяки благодійному фонду «Добра справа».

Гуманітарна допомога. Фото: Волинська ОВА

У Шацькій громаді придбали антидрон-рушницю для воїнів-земляків. Це стало можливим завдяки благодійній акції.

У селах громади біля Луцька запрацює шість систем оповіщення. Наразі завершується монтаж та під’єднання обладнання до централізованої мережі автоматичного сповіщення.

Нововолинську передали трофейний гранатомет. Військовий «трофей» здобули бійці 1129-го Білоцерківського зенітного ракетного полку. Про це повідомив міський голова Нововолинська Борис Карпус.

Закарпатська область

На позачерговому засіданні виконкому Ужгородської міської ради підтримали процедуру спрощеної закупівлі зимового одягу для військових Територіальної оборони. Нагадаємо, раніше депутати проголосували за те, щоб виділити на ці потреби 8,6 млн грн.

Навчальні заклади області отримали 20 сучасних комп’ютерів у межах співпраці Закарпатської ОВА з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Закарпатці можуть отримати матеріальну допомогу з обласного бюджету за розміщення вимушених переселенців. Про це повідомили в ОВА.

Івано-Франківська область

З Івано-Франківська військовим передали ноутбук, багатофункціональний пристрій Epson L3100, оливу для двотактних двигунів, засоби гігієни тощо.

В міській раді відбулась зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні Тобіасом Тибергом. Мова йшла про співпрацю.

Львівська область

В мерії Львова підписали Грантовий договір з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Це передбачає фінансову допомогу в реновації будівель для облаштування тимчасового житла для вимушено переміщених українців. Також цю програму планують розширити, аби надавати підтримку медичній та транспортній галузям Львова.

Завершують ремонтні роботи у гуртожитках Червоноградщини, де забезпечать майже 400 місць для проживання ВПО. На фінансування програми з обласного бюджету виділили понад 19 млн грн. Загальна вартість робіт у Львівській області – 47 млн грн. 

З 1112 шкіл області, у 706 забезпечили очне навчання, у 394 – змішаний формат. Дистанційно навчаються учні приблизно 30 освітніх закладів. Про це повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

На Стрийщині реалізовують проєкт «Алея Героїв». В межах заходу активісти висадять іменні магнолій на честь кожного загиблого військового з району. Організатори проєкту планують створити мапу з QR-кодом, на якій будуть імена всіх загиблих та історія кожної іменної магнолії. 1 жовтня вже висадили перше дерево – магнолію в честь пам’яті Владислава Паленички.

Сертифікат про висаджену іменну магнолію. Фото:Львівська ОВА

У Львові відбувся веломарафон «Львівська сотка. Осінь». Три сотні учасників з різних куточків України – від Закарпаття до Донеччини, здолали дистанції, аби перевірити свої сили та допомогти ЗСУ. Зібрані на заході гроші перерахують фонду «Повернись живим». 

У Сокільниках під час фестивалю-конкурсу народної хореографії «Фольклорний дивосвіт» зібрали понад 143 тисячі грн. Гроші підуть на підтримку Збройних сил України.

Розробка львівських інженерів EcoHike вийшла на європейський ринок. Безкоштовний застосунок, за допомогою якого можна позначати й прибирати забруднені ділянки природи, відтепер доступний у Польщі.

Рівненська область

В ОВА відбулась зустріч з начальником Регіонального управління Сил територіальної оборони «Захід» полковником Олександром Кяго. Мова йшла про функціонування сил територіальної оборони, які сьогодні виконують завдання за межами регіону, і тих, котрі перебувають у пунктах постійної дислокації.

Рівненщина на 100% технічно готова до опалювального сезону. Підприємства комунальної енергетики бюджетної сфери підписали всі договори з газопостачальною компанією «Нафтогаз Трейдинг».

Мер міста Рівного Олександр Третяк сьогодні отримав відзнаку від командира рівненського 14-го окремого стрілецького батальйону Валерія Бєліцького.

Учні та вчителі Дубровицького ліцею провели благодійний ярмарок. Продавали власну випічку, різноманітні солодощі, безліч прикрас та патріотичні синьо-жовті браслети. Зібрані майже 45 тисяч грн підуть на військове спорядження для вчителя фізкультури Дубровицького ліцею, який зараз служить в ЗСУ.

На Рівненщину приїхали перші «швидкі» від Олени Зеленської. Реанімобіль Citroen Jumper типу «С», обладнаний усім необхідним, щоб швидко й безпечно доправити тяжкопоранених до лікарні. Нагадаємо , в межах ініціативи Олени Зеленської, Міністерство охорони здоров’я закупило 18 автомобілів швидкої допомоги. 

Тернопільська область

Звання «Почесний громадянин міста Тернополя» буде присвоєно шістьом тернополянам посмертно – Рожук Ігор, Рудий Сергій, Савчук Володимир, Яцуник Віктор, Лень Тарас, Стефанчук Василь.

Хмельницька область

Фахівці офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» вирішили виготовити окопні свічки, які буде передано через волонтерів на передову. У десяти локаціях міста розставлено контейнери для збору бляшанок для виготовлення окопних свічок.

Чернівецька область

Хотинська громада отримала два сучасні автобуси від благодійників з Польщі. Один з них на 57 місць. Про це повідомив Хотинський міський голова Андрій Дранчук.

 Міжнародна підтримка

Обговорення вступу України в НАТО на рівні міністрів відбудеться 12-13 жовтня. Про це повідомила посол України в НАТО Наталія Галібаренко.

У Чехії у межах ініціативи Dárek pro Putina («Подарунок для Путіна») зібрали за місяць €1,22 млн на модернізований танк Т-72 Avenger для потреб української армії. Активісти купили не тільки танк, а й боєприпаси для нього і вже домовились за доставку в Україну. Танку дали ім’я Томаш.

ЄС та Україна підписали меморандум про 5 млрд євро макрофінансової допомоги. Перший транш Україна має отримати в середині жовтня.

Естонія передала українським військовим дрони, які у липні цього року росіянин намагався вивезти до росії.

Франція планує передати Збройним силам України 20 сучасних бронетранспортерів Bastion. Окрім цього, планують передати €50 млн, за рахунок яких Україна зможе закупити військову техніку у французьких компаній.

США планують передати Україні чотири HIMARS.

Disney видалила свій сайт у рф і акаунти в російських соцмережах. Крім цього, Disney припинила подовження ліцензій на свій контент усім російським стримінговим сервісам. 

Литва оголосила тимчасового повіреного у справах росії персоною нон ґрата та зобов’язує виїхати з країни.

Італія заморозила об’єкти нерухомості двох російських олігархів – Едуарда Худайнатова та Григорія Березкіна.

“Наша мета – зробити ціну війни нестерпною для Росії”, – заявила прем’єрка Франції Елізабет Борн.

Президент України Володимир Зеленський може стати лауреатом Нобелівської премії миру 2022 року. Український президент наразі є одним із фаворитів на звання лауреатів.

Голова ОП Єрмак та перша леді Олена Зеленська, перебуваючи в Туреччині, відвідали захисників Маріуполя та нагородили їх званнями «Герой України». Також вперше з початку війни легендарні воїни зустрілися зі своїми родинами.

Захисники зі своїми родинами. Фото: з соцмереж

 

 

 


Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska