Україна Оперативна інформація з регіонів 04.07.2022

Україна Оперативна інформація з регіонів 04.07.2022 (фото, відео)

Оперативна інформація з регіонів  України від УЖВ 04.07.2022

Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Olena Reka, Yana Hushchyna, Halyna Radevych, Ioanna Kryvenko

131 добу український народ протистоїть російському вторгненню. 

Україна коротко:

131 добу український народ протистоїть російському вторгненню.

Оперативна інформація Генерального штабу Збройних сил України щодо російського вторгнення станом на 18:00:

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала. Підрозділи збройних сил білорусі продовжують фортифікаційне обладнання оборонних позицій у прикордонних районах.

На Сіверському напрямку ворог обстріляв райони населених пунктів Василівське, Білопілля та Атинське Сумської області.

На Харківському напрямку російські окупанти продовжують артилерійські обстріли міста Харкова та населених пунктів на північ, північний схід та схід від нього. Також противник завдав авіаударів неподалік Петрівки. Українські воїни жорстко припинили ворожу спробу штурмових дій в напрямку населеного пункту Соснівка та відкинули загарбників назад.

Намагаючись хоч якось завадити логістичному забезпеченню підрозділів Сил оборони, ворог дистанційно мінував місцевість неподалік Черкаських Тишків.

На Слов’янському напрямку противник здійснює спроби покращити тактичне положення своїх підрозділів. Вів артилерійські обстріли в районах населених пунктів Долина, Дібрівне, Богородичне, Мазанівка, Суха Балка, Краснопілля, Вірнопілля, Велика Комишуваха, а також завдав авіаударів поблизу Дібрівного та Богородичного. Ворог веде штурмові дії в напрямку населеного пункту Мазанівка, має частковий успіх.

На Донецькому напрямку окупанти основні зусилля зосереджують на вогневому ураженні наших підрозділів. Противник вів повітряну розвідку із застосуванням БпЛА “Орлан-10” неподалік Павлограда та Покровська.

На Краматорському напрямку агресор обстрілював із танків та ствольної артилерії райони Білогорівки та Верхньокам’янського. Завдав авіаційного удару поблизу Тетянівки.

Штурмові дії в населеному пункті Білогорівка українські воїни успішно відбили. Окупанти відійшли.

На Бахмутському напрямку зафіксовано ворожі обстріли із ствольної артилерії в районах населених пунктів Спірне, Берестове та Вершина. Також противник завдав авіаудару поблизу Вершини.

Наші захисники змусили ворога відійти після його наступу в напрямку Вуглегірської ТЕС та невдалої розвідки боєм в напрямку околиць Берестового.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках противник не припиняв обстрілів із танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії вздовж лінії зіткнення. На останньому ворог завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Тернівка.

В акваторії Чорного моря у готовності до ракетних ударів по об’єктах на території України російські загарбники утримують три носії високоточної зброї. Сумарний залп складає до 20 крилатих ракет морського базування “Калібр”.

Російські окупанти, щоб хоч якось виправдати руйнування ними цивільних об’єктів на території України, продовжують інформаційні вкиди про розташування військових підрозділів в школах, церквах та лікарнях. Закликаємо довіряти інформації тільки з перевірених джерел та не розповсюджувати російські фейки і дезінформацію.

На острові Зміїний встановлено прапор України. Військова операція на острові завершена. Наразі цю територію знову повернуто під юрисдикцію України, – повідомили українські військові.

Збройні сили України не потребують примусової мобілізації жінок, а обмеження для перетину кордону для військовозобов’язаних жінок не запроваджуватимуть, – повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр. У міністерстві закликають не спекулювати на цій темі під час війни.

На території білорусі не зафіксовано ударних угруповань, які могли б вдертися на територію України. Однак наша держава посилює свої кордони, та у разі небезпеки готова зустріти ворога. Про це заявили в Держприкордонслужбі України.

Запорізька атомна електростанція продовжує працювати в енергосистемі України, – повідомляє НАЕК “Енергоатом”. Проте ситуація там зберігається складною та небезпечною. З 4 березня ЗАЕС захоплена російськими військами. На станції вже тривалий час незаконно перебувають представники росатому, а також близько 500 російських солдатів, важка техніка, танки та вибухівка.

План відновлення країни займе 10 років і коштуватиме $750 млрд. Україна презентувала своє бачення післявоєнної відбудови на конференції у швейцарському Лугано. У плані значиться 850 проектів. Йдеться про негайний початок та поступовий розвиток, інтеграція до ЄС, стимулювання приватних інвестицій та інше. За словами українського прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, важливим джерелом для реалізації плану відбудови є конфіскація коштів країни-агресора.

За допомогою 3D-сканерів Україна спільно з Латвією відновлюватиме українські пам’ятки культури, які пошкодили російські окупанти. Цей проект здійснюватиметься за підтримки Мінкульту Латвії та Ризького технічного університету. Подібну технічну допомогу уряд Латвії надавав Іраку у 2005-2006 роках. За останніми даними, російські окупанти здійснили близько 400 воєнних злочинів проти культурної спадщини України.

Східні області

Харківська область 

У напрямку Прудянки Дергачівської громади російські окупанти вели штурмові дії. Наші  військові відбили атаку, повідомили у Генштабі ЗСУ.

Ворог перекинув батальйонну тактичну групу з тимчасово окупованого Ізюму у напрямку села Сніжківка. Також рф розгорнула там додаткові підрозділи ствольної артилерії. У районі Ізюму ворог веде наступ в напрямку Богородичного, Долини, Мазанівки.

По області ворог протягом доби гатив по містах і селах Богодухівського, Ізюмського та  Харківського районів. Внаслідок обстрілів зруйновані житлові будинки, господарчі споруди, гаражі та інші споруди. Від дій окупантів загинули 3 жителів села Безруки, Дергачівської громади. Населений пункт обстрілювали з артилерії. Поранені 6 людей.

Українські війська підірвали склади російської артилерії на Ізюмському напрямку, повідомили в Сухопутних військах ЗСУ.

Унаслідок ракетних ударів частково зруйнована триповерхова будівля навчального закладу в Шевченківському районі. За попередніми даними, було 2 влучання, у будівлі школи не було нікого. Тип ракети встановлює поліція.

 

В області за добу внаслідок обстрілів російською окупаційною армією сталося 10 пожеж, повідомили в обласному управлінні ДСНС. Горіли СТО, триповерховий будинок, гараж, та 30 га поля з пшеницею.

В окупованій Балаклії Харківської області заступником псевдоміського голови став учасник шоу “Україна має талант” Сергій Агарков. Після Євромайдану і подій на сході 2014 року він втік до росії, а зараз повернувся. Був керівником організації “Союз народної єдності” та став одним з авторів сепаратистського проекту “Дорожня карта Новоросії”.

Донецька область 

Ворог намагається витісняти підрозділи Сил оборони на рубіж Сіверськ – Федорівка – Бахмут, та штурмом встановити контроль над Богородичним, Долиною та Мазанівкою. Бойові дії тривають. Противник активізував обстріли позицій наших військ з ствольної та реактивної артилерії вздовж лінії зіткнення. Завдав масованих ракетних ударів у районах населених пунктів Берестове, Покровське, Спірне та по Вуглегірській ТЕС.

У Маріуполі проблема води залишається головною проблемою міста. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Жителі змушені з ранку займати черги в пунктах набору води, якої вистачає не більш, ніж на 3% маріупольців. Воду збирають скрізь, включно з каналізаційними колодязями.

Гуманітарна ситуація в Маріуполі, що залишається в облозі російських окупантів, ускладнюється відсутністю медичної допомоги. У місті більше немає лікарів. Деякий час там працювали медичні працівники окупантів, однак й ті покинули територію. Також російські окупанти посилюють режим і наново розміщують стаціонарні блок-пости по місту. У центрі міста встановлюють протитанкові їжаки та окопують техніку.

В окупованому Донецьку зафіксували пряме попадання у багатоповерхівку у Куйбишевському районі. Є поранені, повідомила окупаційна “адміністрація” міста.

На Донеччині утворені 14 місцевих військових адміністрацій. Згідно з указом президента, на території Донецької області створені:

  • у Волноваському районі – Великоновосілківська і Комарська військові адміністрації;
  • у Покровському районі – Курахівська та Шахівська військові адміністрації;
  • у Краматорському районі – Краматорська, Лиманська, Миколаївська, Святогірська і Черкаська військові адміністрації;
  • у Бахмутському районі – Бахмутська, Званівська, Сіверська, Соледарська і Часовоярська військові адміністрації.

Шестеро людей загинуло у результаті обстрілу Слов’янська, серед яких дитина. Російські окупанти використовували заборонені касетні боєприпаси. Травмовано жінку у Краматорську.

Луганська область

У районі Білогорівки тривають бої – окупанти намагаються дотиснути українські сили оборони. Наші військові утримують невелику частину Луганщини, аби добудувати захисні укріплення, повідомив голова ОВА Сергій Гайдай. Він додав, що «нових» переселенців з Луганщини налічується більше 300 тисяч, а у планах росії якомога швидше провести «референдум», щоб приєднати до себе окуповану Луганщину та провести мобілізацію офіційно.

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заявив, що 60% житлового фонду в окупованих населених пунктах непридатні до життя.

Північні області

Противник щоденно продовжує обстрілювати населені пункти Сумщини та Чернігівщини з мінометів та артилерії, скидає вибухівку з безпілотників. Лише за тиждень зафіксовано понад 100 обстрілів, повідомляють в Держприкордонслужбі.

З метою провокації та відтягування сил ЗСУ, росія продовжує утримувати свої окремі підрозділи на кордоні з Україною. Проте, ударних угрупувань ворога, які могли б розпочати наступ, наразі немає.

Київська область

Прем‘єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон відвідала Бучу та Бородянку. Про це повідомив керівник Київської ОВА Олексій Кулеба. Делегація на власні очі побачила зруйновані та пошкоджені після «руського миру» будинки, а також відвідала місце масового поховання людей біля храму Святого апостола Андрія Первозванного в Бучі.

Фото: Київська ОВА. Прем‘єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон відвідала Бучу та Бородянку

Рятувальники Київщини проводять профілактичні рейди у місцях зберігання та переробки зернових культур. В Бучанському та Бориспільському районах фахівці провели огляд техніки, провели інструктажі з працівниками об’єктів та відпрацювали на практиці порядок гасіння за допомогою вогнегасників.

Фото: ДСНС Київщини. Профілактичні рейди рятувальників Київщини

Бренд REwind анонсував старт лімітованої колекції Demilitarization, яка фіксує реальність подій війни в Україні. Він представив колекцію курток, виготовлених з парашуту збитого російського льотчика. Засновники бренду кажуть, що куртки є унікальними арт-об’єктами, створеними згідно філософії upcycling.

Фото: fb-сторінка Олега Волосовського. Фото з колекції курток бренду REwind. Київ, Михайлівська площа

Сумська область

Ворог знову використав заборонену зброю на Сумщині, повідомив керівник ОВА Дмитро Живицький. Зноб-Новгородську громаду обстрілювали з використанням фосфорних та флешетних снарядів. Зафіксовано 120 вибухів.

Протягом дня росіяни випустили понад 230 мін та снарядів різного калібру. Постраждали Зноб-Новгородська, Новослобідська, Великописарівська, Білопільська та Хотінська громади. В Новослобідській громаді пошкоджено два приватні будинки, зупинку громадського транспорту та лінію електропередач. У Великописарівській громаді після мінометного обстрілу загорівся житловий будинок.

Внаслідок артилерійського обстрілу Атинського психоневрологічного інтернату спалахнула пожежа. Зруйновано адміністративний корпус та гуртожиток. Рятувальники ДСНС евакуювали пацієнтів диспансеру. Троє з них постраждали та знаходяться в лікарні.

На околиці Великої Писарівки ворожий безпілотник скинув боєприпас. Загалом ДПСУ 4 рази фіксувала роботу російських безпілотників, які з повітря стежили за прикордонням Сумщини.

Фото: ДПСУ. Наслідки обстрілу Сумщини, 3 липня 2022 р.

Зранку під мінометним вогнем опинилася Шалигінська громада, повідомив Дмитро Живицький. Зафіксовано 10 вибухів. Інформація про жертви та руйнування не надходила.

Під ворожий ракетний обстріл потрапила школа Есманської територіальної громади. В ОК «Північ» повідомляють, що запуск ракет здійснено з гелікоптерів на території рф. Постраждало приміщення школи. Втрат серед особового складу та техніки немає. Інформація про жертви серед цивільного населення відсутня.

Фото: ОК «Північ». Наслідки обстрілу школи Есманської громади. Сумщина, 4 липня 2022 р.

Поліція Сумщини документує наслідки обстрілу російською армією Краснопілля. Про це повідомили в МВС. Правоохоронці зафіксували пошкодження 18 житлових будинків. Внаслідок обстрілу двоє мирних жителів отримали тілесні ушкодження. За даним фактом відкрито кримінальне провадження щодо порушення правил та звичаїв війни.

Фото: Поліція Сумщини. Огляд та документація обстрілу військами рф Краснопілля

В рамках дослідження якості контенту регіональних телеканалів під час війни ГО «Детектор медіа» зробило огляд Сумського каналу СТС. Експерти зазначають, що попри кількатижневу окупацію, якої зазнала велика частина Сумщини, а також обстріли, які зруйнували чимало будинків в Сумах, канал не припинив працювати і щобудня видає в етер випуски новин. Крім того, намагається запускати нові проєкти.

Чернігівська область

Вночі ДПСУ зафіксувало кулеметні постріли та вибухи у прикордонні Сновської громади Чернігівщини.

Триває розмінування території області. За інформацією ДСНС у Чернігівській області, за вихідні групи піротехнічного та підводного розмінування 19 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів (ВНП) та всього вилучили 242 такі предмети.

В ДСНС зазначають, що з початку широкомасштабного вторгнення військ рф піротехніками на Чернігівщини здійснено 2 379 виїздів. У результаті знешкоджено 31 381 ВНП, обстежено майже 36 тисяч гектарів території Чернігівського, Ніжинського та Прилуцького районів, 132 об’єкти інфраструктури та життєзабезпечення населення, 22 км ліній електропередач, 195 км автодоріг та більше 7,5 км ліній газопроводів.

Керівник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відповів на запитання телевізійників з Португалії. В інтерв’ю розповів про події на Чернігівщині під час окупації та готовність до повторної навали російської орди.

Керівник ОВА В’ячеслав Чаус озвучив пріоритети в роботі своєї адміністрації – розбудова мережі опорних пунктів, розробка дієвих евакуаційних заходів та безпечність проїздів і доріг між містами.

Під час активної фази бойових дій у Чернігові використовувались практично всі наявні підвальні приміщення житлових і адміністративних будівель, тобто майже 900 укриттів. Ще тисяча, за інформацією районних військових адміністрацій, знаходяться на території області.

Відновлено пряме сполучення Чернігова з Києвом, а також із громадами, розташованими на лівому березі Десни, повідомляють в ОВА. Тривалий час вони залишалися відрізаними від обласного центру після того, як російські війська розбомбили автомобільний міст. Новий шлях зможе обслуговувати транспортні засоби вагою до 10 тонн.

Центральні області

Вінницька область

Понад 500 вимушено переміщених жінок обстежили вінницькі лікарі в рамках мобільних виїздів у райони. Медичний огляд розпочали в травні.

Департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради підготував програму на липень для внутрішньо переміщених дітей: кулінарні майстер-класи, сплави на SUP-дошках і байдарках,  мотузковий парк та скелелазіння.

На Вінниччині викрили злочинну групу, яка розкрадала і збувала деревину особливо цінних порід. Серед учасників злочину – посадовець лісгоспу. Наразі сума завданих збитків встановлюється, триває розслідування. Зловмисникам загрожує до восьми років ув’язнення.

 

Піцерія LA П’ЄЦ у Вінниці з перших днів повномасштабної війни волонтерить: привозить піцу пораненим захисникам у госпіталь, регулярно доставляє їжу бійцям ТрО та волонтерам, купує транспорт на передову.

Вінницька майстриня Наталія Дремлюга підтримує бойовий дух і душевну рівновагу військових та їхніх родичів своїми ляльками. Серед її робіт – втілення української «біологічної зброї» – бойові гусаки, а також гусак в образі Бориса Джонсона, яким захоплюються у соцмережах.

Вінницькі митці презентували всеукраїнську культурну асоціацію “Колаборація Українських Творців” (скорочено – “КУТ”), метою якої є, зокрема, модернізація застарілого радянського підходу до культури розвиток сучасної української культури.

Дніпропетровська область

Ворог знову  обстріляв із артилерії Зеленодольську та Широківську громади Криворізького району. У селі Шестірня Широківської громади пошкоджено дитячий садок, школу та старостат. Як повідомив керівник ОВА Валентин Резніченко, жертв немає.

За пів місяця роботи чат-бота, до  поліції Дніпропетровщини надійшло 600 повідомлень про ймовірних прихильників «русского мира». Інформацію про понад 20 з них передано до СБУ, по 5 розпочато провадження поліції.

У Кривому Розі, у кожному районі міста, проводять  мовний клуб “Спілкуймося українською”, також є онлайн-курси. На них уже  зареєструвалося понад 500 криворіжців.

6 із 7 районів Дніпропетровської області розпочали жнива – це майже 2 мільйона гектарів угідь. Аграрії збирають ячмінь, пшеницю, ріпак, горох. Про це повідомив голова ОВА Резніченко.

Кіровоградська область

У Кіровоградській області зробили 4 945 щеплень від коронавірусу дітям 12-17 років, – повідомила головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.

Полтавська область

Поліцейських Полтавщини привітали з нагоди їхнього професійного свята та вручили обласні відзнаки.

За допомогою польських систем Sigmafon від МОЗ, 10  медичних закладів Полтавщини зможуть виконувати дистанційний онлайн-скринінг стану плоду у вагітних. Цей апарат дає змогу виявити загрозу розвитку плоду на ранньому етапі, а дані відразу передати лікарю.

У місті Кременчук на Полтавщині під час повітряних тривог заборонили рух Крюківським мостом для громадського транспорту, а для приватного – обмежили. Зробили це задля уникнення скупчення великої кількості людей, повідомив керівник Кременчуцької військової адміністрації Олег Лєднік.

Кременчуківець Дмитро Король зі своїми вихованцями з дитячого гуртка працює над великою вишиванкою, присвяченою захисникам України. Нині готовий центральний елемент – більш ніж 2 на 3 метри.

Полтавка Тетяна Сігіда координує роботу підрозділу “Hand-made для армії руками небайдужих полтавок”, який плете маскувальні сітки для військових. Окрім сіток, яких з 2014 року виготовили понад 4 тисячі штук, волонтерки роблять килимки, балаклави, спідню білизну та жилети для військових фактично без вихідних.

Черкаська область

За допомоги «Благодійного фонду Милосердя та Здоров’я» черкаському підрозділу Нацгвардії передано сучасний реанімобіль. Він  оснащений усім необхідним для надання допомоги потерпілим, що  в рази збільшує шанси на порятунок поранених.

Південні області

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація не зазнала суттєвих змін. Противник зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів. Ворог 50 разів обстріляв позиції українських захисників, застосовуючи танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.

Окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів Гуляйполе, Таврійське. Надійшло 8 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури.

Впродовж двох діб зафіксовано 21 повідомлення від жителів Оріхівщини про руйнацію об’єктів цивільної інфраструктури. Мешканці Оріхова та прилеглих селищ повідомили про пошкодження у приватних будинках, багатоповерхівках та інших місцевих об’єктах. Інформації щодо загиблих та поранених не надходило.

Фото: Наслідки обстрілів Оріхова

Протягом минулої доби було евакуйовано 937 людей, з них 213 – діти.

На сьогодні через пошкодження ліній електропостачання без електропостачання залишаються більше 24 тисяч споживачів у 97 населених пунктах Запорізької області.

Ситуація із газопостачанням без змін. На сьогодні воно відсутнє у майже 87 тисяч абонентів у 110 населених пунктах області.

У лікарні міста Енергодар після побиття російськими окупантами помер працівник Запорізької АЕС водолаз Андрій Гончарук. Прес-служба НАЕК “Енергоатом” повідомлення, що російські військові били та катували водолаза, змушуючи його вигадувати обґрунтування необхідності осушування охолоджувальних басейнів. Чоловік відмовився, за що і поплатився життям.

Миколаївська область

На Миколаївщині продовжуються обстріли сіл по лінії розмежування. Інформація щодо потерпілих і пошкоджень уточнюється. Після влучань на території Куцурубської, Первомайської, Воскресенської громад є пошкоджені і зруйновані будівлі. Обійшлося без постраждалих.

Ворог тричі атакував позиції укранських захисників в районі адмінмежі областей ударними гелікоптерами Ка-52. Втрат немає. Важкою ствольною артилерією ворог стріляв по Миколаєву. Сім снарядів попали в район одного з міських цвинтарів. Втрат не зафіксовано.

Протягом минулої доби було зареєстровано 3 пожежі, які виникли внаслідок бойових дій. Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Миколаївській області. Внаслідок влучення боєприпасів та їх уламків горіли житловий будинок, господарча споруда та 7 гаражів у Миколаївському районі.

Фото: Пожежники за роботою

Українські війська нанесли удари по двох ворожих складах боєприпасів в Баштанському й Снігурівському районах. Є підтвердження ліквідації одного складу, решта результатів дорозвідується.

Станом на 4 липня на Миколаївщині пошкоджено 6 608 цивільних об’єктів.

СБУ знешкодила російську агентуру. В ході спецоперації у Миколаївській області затримано 3 ворожих агенти, які розвідували бойові позиції та переміщення підрозділів ЗСУ, а також геолокації стратегічних об’єктів критичної інфраструктури в регіоні. Наразі затриманим повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу.

У Миколаїв надійшов гуманітарний вантаж від Посольства України в Республіці Молдова. Допомога включає у себе протеїнові батончики, смаколики для дітей, продукти харчування та медичні засоби для територіальних громад області.

Президент вручив орден Данила Галицького миколаївському морпіху Юрію Гамазі, командиру взводу морської піхоти. Завдяки його діям особовий склад морських піхотинців вдало перегрупувався та продовжує тримати оборону поблизу селища міського типу Березнегувате Миколаївської області.

Фото: Вручення державної нагороди

​Одеська область

Корабельне угруповання ворожого флоту складає 1 великий десантний корабель, 3 надводних і 1 підводний ракетоносці. Кораблі мають напоготові 28 ракет типу “Калібр”, продовжують блокувати судноплавство в територіальному морі і виключній морській економзоні України.

Військову операцію на острові Зміїному завершено. Прапор України на гелікоптері був доправлений на острів.

В Одеській області знову виявили чотирьох загиблих дельфінів. Внаслідок бойових дій у морі тварини отримують ураження органів навігації та слуху, а також підхоплюють інфекції через виснажений імунітет.

​​

Фото: Мертвий дельфін на узбережжі моря в Одеській області

Херсонська область

На Південнобузькому і Таврійському напрямках основні зусилля агресора зосереджуються на спробах повернення втрачених позицій в районах населених пунктів Іванівка, Потьомкине і Мирне та недопущенні проведення українськими військами контрнаступальних дій у Херсонській та Миколаївській областях. Ворог удосконалює інженерне обладнання позицій в районі Нововоскресенського.

У рамках логістичного забезпечення військ з тимчасово окупованого Криму на залізничну станцію “Каланчак” (Мирне, Херсонська область) ворог перемістив 17 вагонів з боєприпасами.

Противник продовжує наносити авіаційні та ракетні удари, вести артилерійські обстріли, проте успіху не має.

На світанку з реактивних систем залпового вогню «Смерч» обстріляно Нововоронцовку та Високопільську громаду Херсонщини, а також Висунськ на Миколаївщині. Уражено житлові будинки, об’єкти соціальної інфраструктури та сільськогосподарські угіддя. Даних про постраждалих немає

В Заградівці двоє місцевих мешканців під час польових робіт підірвались на касеті від ворожого реактивного снаряду. Один загинув на місці, другого з чисельними осколковими пораненнями доправлено до лікарні.

​​Вибухи і обстріли лунали у Бериславському та Каховському районах. Окупанти використовують всі можливі види зброї для знищення житлових будинків та соціальної інфраструктури.

Намагаючись розвідати наші позиції на Херсонщині, ворог запускав безпілотник «Орлан-10», який був знищений силами розрахунку переносного зенітно-ракетного комплексу.

Нашими ракетно-артилерійськими підрозділами під час виконання вогневих завдань за ніч було знищено 36 окупантів, 2 гармати-гаубиці, 2 РСЗВ “Ураган”,  2 танки, 6 одиниць спеціальної  та  іншої броньованої техніки, а також склад з боєприпасами.

Рух народного спротиву “Жовта стрічка” оголосив про безстрокову акцію “Стоп референдум” на Херсонщині та інших окупованих територіях.

У тимчасово окупованому Херсоні повертаються до «натурального обміну» в місцевих магазинах. Про це повідомляє ГУР. Фіксуються численні випадки «продуктових кредитів», коли продавці в продуктових чи господарських магазинах відпускають товари в борг під 10-20%.

В Херсоні почастішали випадки викрадення колишніх керівників комунальних установ та місцевих органів виконавчої влади. Це пов’язано з намаганнями окупаційної адміністрації «вмовити» їх співпрацювати з окупантами та повернутись на своє колишнє робоче місце.

Західні області

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала, – повідомили у Генштабі ЗСУ. Кордон з білоруссю посилено охороняється. ЗСУ, ТрО і добровольчі формування готові до рішучих дій у разі провокацій.

Волинська область

З 4 по 10 липня на території авіаційного полігону у селі на Волині вдень та вночі будуть проводитися навчання авіації з практичним застосуванням авіаційних засобів ураження – бомбометання та пуски ракет.

У селі Підгайці Луцького району поблизу Меморіалу вічної слави рідні загиблих за роки війни з росією висадили кущі калини та розмістили іменні таблички полеглих воїнів.

Закарпатська область

В Чопі відбувся благодійний футбольний матч, під час якого збирали гроші на потреби 128-ї гірсько-штурмової бригади.

Німецьке місто-побратим Ужгорода Дармштадт вкотре передав гуманітарну допомогу Закарпатській області – картоплю, капусту, моркву, перець, фрукти, питну воду, соки та засоби гігієни.

Івано-Франківська область

В Івано-Франківську на стіні будинку з’явився новий патріотичний мурал.

В Івано-Франківську на Вічевому Майдані відкрили фотовиставку присвячену подіям на «Азовсталі». Захід організовано за сприяння та підтримки Асоціації

родин захисників «Азовсталі». Вони охоплюють найяскравіші кадри подій, зроблені самими воїнами.

Під час зустрічі голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста домовились, що Місія Червоного Хреста долучиться до проекту облаштування на Прикарпатті приміщень для довготривалого проживання внутрішньо переміщених осіб.

Львівська область

Двома евакуаційними потягами у Львів прибуло 191 людина, в тому числі на лікування – 15 осіб із Харківщини, серед яких – 5 дітей. Лікарі оцінюють їхній стан як середній та важкий.

Пункти пропуску на виїзд у Львівській області перетнули 18 938 осіб.

Поліція області опрацювала 1503 звернення щодо підозрілих людей та об‘єктів.

В одній з нотаріальних контор Львова російськомовних громадян прийматимуть лише з перекладачем.

Представники Львівської ОДА зустрілись с мером Копенгагена з питань зайнятості та інтеграції й віце-президентом Європейського руху Єнсом-Крістіаном Люткеном. Закордонні гості обіцяють допомогу Львівщині від Данії. Також у Королівстві планують відкрити Український дім – з посольством та бізнес-хабом для розвитку економічних та культурних зв’язків.

Вихованці естрадного відділу Школи мистецтв ім. М. Вербицького під час благодійного концерту зібрали кошти, на які закупили генератори для ЗСУ. Також діти передали прапор України з вдячністю нашим захисникам за мирне небо.

У Миколаєві Стрийського району відбувся благодійний концерт, під час якого зібрали 14 тисяч гривень для Збройних сил України.

Чернівецька область

Начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук

зустрівся з американськими благодійниками. Учасники зустрічі домовилися, що їхня співпраця та зв’язок триватимуть і після перемоги. Планують, зокрема, налагодити партнерські взаємини між територіальними громадами Буковини та США і втілити низку проєктів.

Міжнародна підтримка

Військовий оркестр ЗСУ вперше виконав гімн США. Так українська армія привітала американців із Днем незалежності, який відзначається сьогодні.

Австралія додатково надасть Україні 14 БТР, 20 бронемашин та десятки безпілотників. Крім цього, Австралія має намір запровадити санкції проти ще 16 міністрів рф та заборонити імпорт російського золота. Про це під час зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським заявив прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албенізі.

Болгарія вислала 70 російських дипломатів з Софії.

Велика Британія планує передати Україні конфісковані активи рф, – заявила  міністерка закордонних справ Ліз Трасс.

В Солсбері під керівництвом офіцерів збройних сил Великої Британії українські військові освоюють реактивні системи залпового вогню M270 MLRS (аналог американських HIMARS) та ствольну артилерію.

Bayraktar TB2 Vanagas із усією закупленою амуніцією вже у Литві і скоро буде відправлений до України, – заявив міністр оборони Литви Арвідас Анусаускас.

В Кракові пройшов мітинг-фотовистава у підтримку України.

ЮНІСЕФ в Польщі та IT-компанія SoftServe створили інформаційну платформу «Спільно», яка об’єднала всю актуальну інформацію для українців, що наразі перебувають в Польщі. Зазначимо, що після 24 лютого в країну в’їхало понад 4,3 мільйона осіб.

Папа Римський Франциск висловив сподівання, що після візиту в Канаду цього місяця він міг би якнайшвидше відвідати москву та Київ.

МОЗ отримало понад 150 флаконів ліків «Spinraza» – рідкісні ліки для дітей, які страждають на СМА. Зазначимо, що цей препарат називають «найдорожчою ін’єкцією» у світі, оскільки один флакон коштує понад 100 000 доларів.

У Туреччині затримали російське вантажне судно, яке «перевозило українське зерно», – повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.

Швейцарія інвестуватиме у реалізацію українських державних та приватних кліматичних проектів “зеленого” відновлення. Про це сьогодні підписали відповідну угоду в Лугано, де проходить масштабна Міжнародна конференція з питань відновлення України.


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard