Україна Оперативна інформація з регіонів 02.08.2022 (фото)

Оперативна інформація з регіонів  України від УЖВ 02.08.2022

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Іоанна Кривенко

Головний редактор УЖВ NEWS Руслан Поліщук

160 діб український народ героїчно протистоїть російській навалі.

Україна коротко:

160 діб український народ героїчно протистоїть російській навалі.

Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом 18:00:

На Волинському та Поліському напрямках ситуація без суттєвих змін.

За наявною інформацією, білорусь продовжує постачання боєприпасів для потреб російської армії. Зберігається загроза ракетних ударів з території північного сусіда.

На Сіверському напрямку ворог не припиняє обстріли позицій наших військ з території рф та ведення повітряної розвідки у прикордонних районах Чернігівської та Сумської областей.

На Слобожанському напрямку противник продовжує ведення бойових дій. Вживає заходів з поповнення втрат особового складу, а також озброєння і військової техніки.

На Харківському напрямку ворог обстріляв із танків, ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Харків, Чугуїв, Дементіївка, Протопопівка, Гусарівка, Чепіль, Питомник, Черкаські Тишки, Петрівка, Ртищівка, Старий Салтів, Скрипаї, Соснівка, Циркуни та Світличне. Завдав авіаційного удару неподалік Верхнього Салтова.

На Слов’янському напрямку противник здійснив обстріли зі ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Курулька, Грушуваха, Дібрівне, Адамівка, Долина, Краснопілля, Мазанівка, Велика Комишуваха, Василівка Перша та Хрестище. Завдав авіаудару біля Дібрівного.

На Донецькому напрямку ворог зосереджує зусилля на веденні наступу на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Систематичним застосуванням засобів вогневого ураження противник намагається скувати дії наших військ.

На Краматорському напрямку зафіксовано обстріли біля Сіверська, Серебрянки, Верхньокам’янського, Званівки та Донецького. Ворог завдав авіаудару неподалік Серебрянки. Противник спробував наступати у напрямку Новолуганське – Івано-Дар’ївка. Отримав рішучу відсіч та відійшов.

На Бахмутському напрямку зафіксовано артилерійські обстріли в районах Яковлівки, Соледара, Бахмута, Зайцевого, Покровського, Веселого, Курдюмівки та Залізного. Ворог завдав авіаударів поблизу Яковлівки, Покровського, Соледара, Бахмута та Кодеми.

На Авдіївському напрямку ворог здійснював обстріли районів населених пунктів Авдіївка, Нетайлове та Нью-Йорк. Завдав авіаційних ударів біля Авдіївки та Новобахмутівки. Окупанти вели штурмові дії у напрямку Мінеральне – Авдіївка, успіху не мали, відійшли. На напрямку Донецьк – Піски ворог має частковий успіх.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках зафіксовано обстріли біля Новомихайлівки, Павлівки, Залізничного, Кам’янського, Полтавки, Червоного, Новоандріївки та Мар’їнки.

На Південнобузькому напрямку ворог зосереджує зусилля на утриманні зайнятих рубежів та недопущенні наступу підрозділів Сил оборони. Обстріляв із танків, ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню райони населених пунктів Миколаїв, Трудолюбівка, Осокорівка, Іванівка, Оленівка, Зоря, Благодатне, Пришиб, Токарєве, Нововоронцовка, Біла Криниця, Андріївка, Веселий Кут та Явкіне.

Противник продовжує зазнавати втрат у живій силі та техніці. Серед російських окупантів фіксується збільшення фактів зловживання алкоголем, як наслідок – міжетнічні конфлікти.


Президент Володимир Зеленський у розмові з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом заявив про необхідність отримати більше важкої зброї від держав Альянсу для відбиття атак рф і контрнаступу Збройних сил України. Про це повідомили в Офісі президента України. Крім того, Зеленський наголосив на важливості одержання від Альянсу в максимально стислі терміни нелетальної військової допомоги в межах комплексного пакета, який був затверджений на Мадридському саміті НАТО. 

Станом на 1 серпня обсяг прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури складає $108.3 млрд або 2,9 трлн гривень. Про це свідчить дослідження KSE Institute у співпраці з урядовими органами. Прямі збитки через руйнування багатоповерхівок сягають $42.3 млрд, ще $5.4 млрд збитків завдані власникам приватних будинків. Сфера інфраструктури втратила $31.6 млрд. Внаслідок бойових дій збитки підприємствам та промисловості оцінюються у $8.8 млрд. 

Східні області

Харківська область 

У Харкові було спокійно, ударів ворога не зафіксовано. У Харківському, Богодухівському, Чугуївському та Ізюмському районах від обстрілів постраждала цивільна інфраструктура. За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, викликів щодо постраждалих внаслідок ворожих обстрілів не було. 

Окупаційна армія обстріляла Чугуїв. росіяни влучили у житловий будинок та будівлі інфраструктури, поранених немає.

Обстріляно с. Циркуни, Харківського району, пошкоджений житловий будинок. Декілька разів завдавали ударів по Черкаських Тишках, були влучання по відкритих територіях. Окупанти знищили готельно-ресторанний комплекс, пошкодили господарчі будівлі та хвойні насадження. 

У Богодухівському районі внаслідок обстрілу пошкоджене фермерське господарство, рятувальники ліквідували пожежу.

Донецька область 

ЗСУ відбили штурми армії рф на кількох напрямках – Краматорському, Бахмутському, Авдіївському. Поблизу Бахмуту та Пісків тривають бої, повідомили у Генштабі.

Внаслідок обстрілів армії окупанта за добу загинули троє жителів Донеччини. Ще 16 людей отримали поранення, – повідомив керівник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Саме російські війська відповідальні за напад на Оленівську в’язницю 28 липня, внаслідок якого загинули 53 українські військовополонені. Про це йдеться в аналітичному звіті ISW.

Розпочалася обов’язкова евакуація з Донеччини до Кіровоградщини. Перший потяг у Кропивницький прибув вранці, – повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Ворог обстріляв Миколаївку, внаслідок чого виникла пожежа у спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті. На місці руйнування фахівці продовжують пошуково-рятувальні роботи по розбору завалів. Дістали тіло чоловіка, – повідомили у пресслужбі ДСНС.

Обстріли Миколаївки. Фото: Офіційна facebook-сторінка ДСНС

Луганщина й досі тримає оборону в районі двох населених пунктів, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. З області евакуювали більше 300 тисяч людей, відкриваються хаби допомоги ВПО в кожному регіоні країни. 

На тимчасово окупованій території Луганської області в Хрустальному ворог намагається приховати втрати після ракетного удару Збройних сил України по готелю “Красний Луч”, де перебували окупанти, повідомили в ГУР Міноборони України. У відомстві додали, що більшість поранених було відправлено до військового госпіталю в Ростов-на-Дону на цивільних автомобілях.

Північні області

Київська область

На Київщину з візитом прибув міністр закордонних справ Польщі, чинний голова ОБСЄ Збігнєв Рау. Він відвідав Бучу, де поклав квіти до пам’ятнику на місці масового поховання і оглянув модульне містечко, що передала громада Польщі для людей, які втратили житло через бойові дії.

Збігнєв Рау в місті Буча. Фото: голова Київської ОВА Олексій Кулеба

Ірпінь та Маямі (США), стануть містами-побратимами. Невдовзі буде підписано Угоду про побратимство та співпрацю з мером Маямі Френсісом Суаресом. Також братнє місто передасть в Ірпінь 167 одиниць вогнепальної зброї в рамках програми “Guns 4 Ukraine”, організованої комісаром поліції Маямі Кеном Расселом. Зброю отримають поліцейські підрозділи та територіальна оборона Ірпеня.

Зброя для України від Маямі. Фото: Ірпінський міський голова Олександр Маркушин

Ірпінська центральна міська лікарня отримала ще один автомобіль швидкої допомоги і два апарати для УЗД з Німеччини. Це відбулося за ініціативи лікарки ІЦМЛ Ольги Татоян і за участю німецьких та українських волонтерів.

На Київщині 102 медичні заклади постраждали від ракетних та бомбових ударів російської армії. На сьогодні відремонтовано 18 закладів у Броварському, Бучанському, Вишгородському та Фастівському районах. Відновлювальні роботи продовжуються в 11 пошкоджених житлових будинках та на багатьох об’єктах соціальної інфраструктури столиці.

З реабілітації та відпочинку на Прикарпатті повернулися 100 дітей з Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії, залишилися без батьківського піклування, є дітьми захисників України або внутрішньо переміщених осіб. 1 серпня на відпочинок та реабілітацію вирушили 50 дітей з Білоцерківського та Обухівського районів.

Житомирська область 

У Житомирі за ініціативи благодійного фонду «Карітас-Україна» відкрився Колективний центр святого Василія Великого для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У центрі є зони для сну і приготування їжі, простір для дітей, санвузли, пральні та сушильні машини. Внутрішньо переміщені особи зможуть проживати у ньому впродовж 30 календарних днів, оформити грошову допомогу, а також отримати психологічну підтримку та юридичний супровід.

Центр для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у Житомирі. Фото: Суспільне Житомир

В межах програми швидкого відновлення інфраструктури FAST RECOVERY досягнуто домовленостей і розпочато будівельні роботи з побудови нового дитячого садочка в Овручі на Житомирщини. Проєкт фінансується Урядом Естонії.

В цьому навчальному році близько 30 закладів освіти в Житомирі зможуть проводити заняття в очному режимі. Це школи, які мають укриття або знаходяться недалеко від них. Міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що частина шкіл буде працювати дистанційно, там можуть розмістити внутрішньо переміщених осіб.

Злата Огнєвіч, Арсен Мірзоян разом з гітаристом Олександром Лозовським та гурт «Пан Карпо» провели концерт для прикордонників для підняття бойового духу. Артисти завітали до захисників, що боронять північні кордони на Житомирщині і наживо виконали українські народні хіти.

Українські зірки провели концерт для прикордонників. Фото: Держприкордонслужба України

У Житомирі відкрилася виставка під назвою «333». Автори виставки – Павло та Ірина з арт-дуету «Вони разом» – представили 33 роботи, на яких зображено війну в Україні крізь жіночі образи. Метою виставки є збір коштів на відновлення та реабілітацію поранених військових.

Сумська область

Ворог продовжує атакувати прикордонні громади Чернігівської й Сумської областей, – повідомляють в ДПСУ. Протягом доби російська армія обстріляла зі ствольної артилерії та мінометів території Есманської, Середино-Будської, Білопільської, Хотінської та Юнаківської громад.

В Сумській області запроваджено попереджувально-профілактичні заходи під час повітряної тривоги. Розпорядження про це підписав керівник обласної військової адміністрації Дмитро Живицький. Мова йде про заходи щодо забезпечення цивільного захисту на території торговельно-розважальних комплексів, ринків та в інших місцях скупчення людей.

Поліція Сумщини здійснила виїзд на Білопільщину з метою документування воєнних злочинів росії. Від обстрілів російськими снарядами та мінометними мінами постраждали будівлі у приватному секторі, господарські споруди місцевих жителів, приватний транспорт, дороги, посіви. За фактами обстрілів мирних населених пунктів відкрито кримінальне провадження за порушення законів та звичаїв війни.

Наслідки обстрілу військами рф Білопільської громади. Фото з соцмережі

Для 117-ї бригади тероборони передали якісний та функціональний одяг, – повідомили в Сумській ОВА. Кашкети, футболки, сорочки з довгим рукавом закуплено у місцевих виробників за кошти обласного бюджету. 

Відновлено сполучення між північними і південними районами Сумської області. Про це повідомили в міністерстві інфраструктури України. Дорожники відремонтували 12-метровий міст через канал біля села Шевченкове, який було пошкоджено внаслідок вторгнення російських військ. Це покращить доставку допомоги та товарів для жителів Сумщини, – зазначають у міністерстві.

На Охтирщині громада села Гребениківка ініціювала перехід з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.

Чернігівська область

Ворог не припиняє обстрілювати прикордоння Чернігівської області, – повідомляють в ДПСУ. По території Новгород-Сіверської громади противник двічі відкривав вогонь із самохідної артилерійської установки. Зафіксовано 7 вибухів.

В області на наявність укриттів обстежено понад 85% навчальних закладів. За інформацією Чернігівської військової адміністрації, триває перевірка укриттів, які знаходяться в межах допустимої відстані від закладів освіти. В ОВА наголошують, що очне навчання відбуватиметься лише в тих закладах, де повністю дотримано всіх норм безпеки.

Облаштоване укриття в освітньому закладі. Фото: Чернігівська ОВА

В Агенції регіонального розвитку вручили нагороди волонтерам Чернігівщини від обласної військової адміністрації. Волонтерський рух в Чернігові активно включився в роботу з перших днів війни та щоденно допомагає військовим, бійцям тероборони та місцевим мешканцям, які цього потребують.

На Чернігівщині відновили рух транспорту на 16 локаціях, де через бойові дії було втрачено автомобільне сполучення. Про це повідомили в Службі автомобільних доріг Чернігівської області. Усі роботи проведені з дозволу військових, після обстеження території на наявність вибухонебезпечних предметів та розмінування. Нагадаємо, що в результаті бойових дій на території Чернігівщини було пошкоджено 680 км доріг та 25 мостів.

На Ніжинщині у селі Новий Биків встановлено модульне містечко, – повідомляють в районній військовій адміністрації. Територіальна громада планує заселити в помешкання 22 родини. Найближчим часом до кожного модуля буде підведено комунікації та встановлено меблі. Спонсором та постачальником житлових блоків виступила Польща.

Центральні області

Дніпропетровська область  

Вночі окупанти поцілили по Покровській громаді в Синельниківському районі. Є пошкодження житлового будинку, магазину, п‘яти легкових автівок. У Криворізькому районі обстріляні прикордонні території Зеленодольської та Широківської громад, внаслідок чого пошкоджено електромережу. Без жертв.  Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Залишки боєприпасів від російських «Ураганів» у Карпівській громаді. Фото: Telegram-канал Валентина Резніченка

Рятувальники обстежили території Покровської громади, яку напередодні з РСЗВ «Смерч» обстріляли війська рф. В одному з сіл пошкоджено три житлові будинки, шість автівок, будівля однієї з районних спілок. У подвір‘ях мешканців виявлено воронки і уламки від реактивних снарядів. На щастя, ніхто не постраждав.

Наслідки обстрілу Дніпропетровщини. Фото: Микола Лукашук

За майже три тижні російські війська випустили по Нікопольщині понад тисячу реактивних снарядів. 

На Дніпропетровщині спростили умови оренди держмайна та запровадили пільги для релокованих підприємств. В оренду готуються передати понад 60 об’єктів державної власності.

Президент Володимир Зеленський нагородив орденами “За мужність” ІІІ ступеня чотирьох рятувальників Дніпропетровщини. Одного з них, Ярослава Мірошника — посмертно.

Дніпропетровська обласна дитяча лікарня отримала інкубатор для виходжування новонароджених. Обладнання передано до медзакладу в межах проєкту Олени Зеленської та за підтримки Міністерства охорони здоров’я. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Інкубатор для виходжування новонароджених у лікарні Дніпра. Фото: Микола Лукашук

У Дніпрі команда юристів-волонтерів допомагає українцям, які постраждали внаслідок агресії рф, подавати скарги до Європейського суду з прав людини. Усі вони будуть розглядатися судом до 16 вересня 2022 року, тож юристи закликають не зволікати. Подати скаргу можуть ті, хто зазнав катувань чи жорстокого поводження через війну, чиє майно пошкоджено або зруйновано, у кого загинули чи зникли родичі тощо.

Вінницька область   

Помер Павло Ковальчук – дитячий лікар-невролог клініки “Нейромед”, жертва ракетного удару по Вінниці 14 липня. Чоловік мав численні опіки та до останнього боровся за життя.

У Вінниці вже створили понад 500 робочих місць на релокованих підприємствах, – повідомили у міськраді.

У Вінниці громадянам з соціально вразливих груп видають продуктові набори. На сьогодні вже роздали понад 6 000 пакунків з найнеобхіднішими продуктами, серед яких крупа, олія, цукор, масло, консерви тощо.

Щоб зібрати гроші для ЗСУ, шестеро дітей організували блокпост  “Бандерівці” на Старому місті у Вінниці. Шлагбаум зробили з гілок та шин, підняли прапор та озброїлися водними пістолетами. Всього у команді четверо хлопців і двоє дівчат. За тиждень зібрали 5 200 грн.

Дитячий блокпост “Бандерівці” на Старому місті у Вінниці. Фото з соцмереж

У Вінниці у рамках благодійного проєкту “Шляхом нескорених” для півсотні дітей організували низку майстер-класів та благодійний ярмарок. Сувеніри, які вони виготовили власноруч, передадуть військовим на Схід. 

Кіровоградська область

У Кропивницький прибув евакуаційний потяг з Покровська, який доправив жителів Донецької області. «Є лежачі люди, двох госпіталізували», – сказав керівник департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко.

У Кропивницький прибув евакуаційний потяг з Покровська. Фото з соцмереж

Полтавська область

Білоруський КДБ утримує мешканця Полтавщини в СІЗО Гомеля — підприємця підозрюють у шпигунстві. Адвокат полтавця хоче привернути увагу влади та суспільства до проблеми свого клієнта, який утримується в СІЗО білоруського міста Гомеля і не може отримати кваліфіковану правову допомогу.

На території області тривають превентивні заходи з контролю за незаконним обігом зброї – посилено контроль на блокпостах та збільшено кількість мобільних груп поліції на вулицях населених пунктів.

Черкаська область

40% укриттів закладів освіти області готові прихистити своїх учнів, студентів та працівників, решта – в процесі підготовки до навчального року.

Південні області

Запорізька область

На Запорізькому напрямку ситуація не зазнала суттєвих змін. Противник зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів. 

Окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Оріхів та Новодарівка.

Вдень ворог прицільно обстріляв дитячий садочок у Степногірську. Це вже вдруге дитсадок стає мішенню ворога.

Пошкоджений дитсадок в Степногірську. Фото: Запорізька ОВА

Поліція отримала 16 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті російських обстрілів.

Через різке погіршення погодних умов об’їзну ґрунтову дорогу у селі Кам’янське розмило. Водії опинилися у пастці без жодної можливості подолати цю ділянку шляху. Рятувальникам в ході операції вдалось відбуксувати 50 вантажівок та супроводити більше 200 легкових автомобілів на тверде автомобільне покриття. Рятувальна операція тривала майже 12 годин. 

Протягом минулої доби з тимчасово окупованої території було евакуйовано 1081 людей, з них  265 – діти.

Миколаївська область

Протягом ночі ворог завдав два ракетних та два авіаційних удари по Миколаївській області, – повідомляє Оперативне Командування “Південь”. З зенітно-ракетних систем С-300 та реактивних систем залпового вогню «Ураган» знову обстріляно два райони Миколаєва. Внаслідок чого пошкоджено гуртожиток одного з університетів. В момент влучання в приміщенні перебував охоронець, який зазнав поранення. Також пошкоджено житлові будинки, виникла пожежа продовольчого магазину.

Пошкоджений гуртожиток у Миколаєві. Фото: Національна поліція

Із застосуванням авіації з боку Севастополя нанесено ракетний удар Х-59 по Миколаївському району. Влучання в поле між населеними пунктами. Людських втрат немає.

Цієї ночі обстрілів зазнали Галицинівська та Баштанська територіальні громади. Внаслідок завданих ударів у селі Галицинове пошкоджені об’єкти інфраструктури та знеструмлено населений пункт Явкіне.

Над Миколаївщиною українські захисники знищили чотири ворожі крилаті ракети типу Х (Х-101, Х-555). Про це повідомляє Повітряне Командування “Південь”. Пуски крилатих ракет здійснювались із російських стратегічних ракетоносців-бомбардувальників Ту-95МС та Ту-160 із північної частини Каспійського моря.

У Миколаєві випустили на лінію тролейбуси, які постраждали від обстрілу 14 липня. Загалом було пошкоджено 16 нових тролейбусів “Дніпро”, 13 з яких відремонтували.

Контррозвідка СБУ затримала коригувальника, який наводив ворожі ракети на інфраструктурні об’єкти Миколаєва. У результаті його дій було зруйновано кілька військових та цивільних споруд. Зловмиснику загрожує позбавлення волі до дванадцяти років.

Одеська область

В Чорному морі продовжують бойове чергування 2 російських ракетних кораблі із 16 «Калібрами» та 3 великих десантних кораблі. Загальне угруповання з 12  бойових кораблів та катерів маневрує поблизу кримського узбережжя в напрямку Новоросійська. Через штормову погоду частина флоту укривається в пунктах базування, а в морі зберігається висока загроза зриву і дрейфу до узбережжя мін.

Жителя Одещини підозрюють в державній зраді через те, що він приєднався до армії так званої “ДНР” у 2014 році та воював проти українців. Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі. За інформацією слідчих, чоловік з початку повномасштабного вторгнення росії брав участь у бойових діях та окупації на території населених пунктів у Донецької області. Під час бою його взято в полон, він під вартою.

Херсонська область

В районі Долгового російські військові з протитанкового ракетного комплексу розстріляли цивільний мікроавтобус. Загинуло три людини, ще п’ятеро у важкому стані доправлені до лікарні у Кривому Розі. 

Українські ракетно-артилерійські підрозділи знищили 12 російських військових та самохідну гаубицю «Гвоздика». Остаточні втрати ворога дорозвідуються.

Протягом бойового дня наші підрозділи подавили три спроби ворога провести розвідку боєм у районах Білогірки та Трудолюбівки. Противник успіху не мав. Із втратами ретирувався.

З напрямку Хрещенівки по Нововоронцовці ворог випустив 15 реактивних снарядів з установки “Град”. Людських втрат немає, зруйновані будівлі.

Тричі ворог гелікоптерами атакував українські позиції в Бериславському та Каховському районах Херсонщини. Втрат немає. 

Українська авіація нанесла три удари по опорних пунктах противника в районах Олександрівки і Максимівки.

Загалом за бойовий день результати роботи українських підрозділів складають: 32 окупанти, самохідна гаубиця «Мста-С», зенітно-ракетний комплекс “ТОР” та ще 4 одиниці броньованої техніки. 

На Херсонщині Збройні Сили України звільнили вже 53 населених пункти. Про це повідомили в Херсонській ОВА. Більша частина деокупованих сіл та селищ знаходиться на півночі Херсонщини і межує з Дніпропетровською областю. Вся деокупована територія піддається постійному обстрілу російськими військовими. Руйнуються житлові будинки, об’єкти інфраструктури, школи.

Депутату Херсонської обласної ради повідомлено про підозру у колабораційній діяльності. Слідство встановило, що голова фракції забороненої в Україні політичної партії ОПЗЖ в Херсонській обласній раді, організував політичні заходи  в підтримку держави-агресора та її окупаційної адміністрації.

2 серпня на засіданні Кабінет міністрів України погодив призначення Ярослава Янушевича головою Херсонської обласної державної адміністрації.

Західні області

Волинська область

У Луцьку Технопарк «Центр медичних інновацій» налагодив виробництво м’яких медичних шин для фіксації кінцівок при переломі.

У Рожищі діти влаштували ярмарки, аби зібрати кошти на зброю, яка допоможе українським захисникам збивати ворожі дрони. Усього за 19 днів маленьким волонтерам вдалося зібрати більше 185 тисяч грн.

У пункті пропуску «Ягодин» у чергах фіксують не менш як 1 400 вантажівок та автобусів. Аби вирішити ситуацію з пропуском авто, Волинська митниця домовляється з польською стороною про синхронну взаємодію.

Поліція Ратнівщини отримала гуманітарну допомогу – продукти харчування тривалого зберігання.

За сприяння БФ «Посмішка ЮА» у Нововолинську реалізують соціальний проєкт «Простір, дружній для дітей та молоді». Команда фасилітаторів та психологів, які пройшли спеціальне навчання, проводять творчі майстер-класи, психологічні ігри та фізичні заняття, щоб попри війну діти почувалися спокійно та у безпеці.

На заходах, приурочених відзначенню Дня міста Володимир, зібрали 133 тисячі для ЗСУ.

Закарпатська область

У обласній адміністрації спільно з керівником проєктного відділу Єпархії УГКЦ о. Іваном Купарем обговорили облаштування нових приміщень для ВПО. Зазначимо, що близько 300 вимушених переселенців знайшли прихисток у шелтерах Мукачівської греко-католицької єпархії.

В ОВА анонсували навчання з кібербезпеки для закарпатських освітян.

В Ужгороді за підтримки громади Нідерландів відбулося свято для дітей до Дня Державності.

Ужгородські музиканти вибороли гран-прі на міжнародному конкурсі «Алея зірок України».

У Мукачеві відбулося відкриття благодійної виставки «Не на тих напали». Всі кошти за придбані картини будуть передані на підтримку ЗСУ.

Картина з виставки «Не на тих напали». Фото: соцмережі

Івано-Франківська область

На Прикарпатті всі заклади мають зачинятися під час тривоги. Про це повідомила рада оборони області.

Випускники кафедри військової підготовки у Прикарпатському національному університеті урочисто склали Військову присягу на вірність народові України.

Львівська область

Двома евакуаційними потягами у Львів з місць бойових дій прибула 201 особа. Чотирма потягами у Перемишль зі Львівщини відправилися 812 людей.

Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з депутатом Краківської міської ради Лукашем Вантухом та волонтерами з Великобританії Саймон і Холлі Беллінгем-Тернер. На зустрічі обговорили можливість будівництва у Львові Національного реабілітаційного центру для українців, які постраждали від дій російських загарбників.

У Львові планують створити в усіх районах області консультативно-координаційні центри, щоб об’єднати зусилля волонтерських організацій, фондів і органів влади на місцях.

На Львівщині збільшать розмір допомоги родинам Героїв Небесної Сотні.

Андрій з Львівщини та Микола з Яворівського району візьмуть участь у міжнародному велопроєкті United Ukraine Fellowship на підтримку ЗСУ. Зазначимо, що учасники проєкту проїдуть 2 500 км через 15 європейських міст. Мета проєкту – зібрати кошти на 15 реанімобілів для фронту, які допоможуть врятувати життя українців.

У Львові обміняли крило російського безпілотника, збитого на Донбасі, на “старлінки” для ЗСУ.

Сім’ї доктора Юрґен Гер та доктора Рюдіґер Гер з міста Ротенберг у Німеччині передали на Дрогобиччину комплексну мобільну медичну клініку, яка складається з апаратів штучної вентиляції легенів, хірургічного, стоматологічного та гінекологічного обладнання, апаратів УЗД, кардіографів тощо.

Медичне обладнання з Німеччини. Фото: Львівська ОВА

Впродовж трьох днів працівники міського управління Служби у справах дітей взяли участь у тренінгу «Захист дітей у надзвичайних ситуаціях». Подію організувало управління Верховного комісара ООН у справах біженців для неурядових організацій та представників влади, які працюють з дітьми.

У Стрию невдовзі забезпечать житлом ще 175 людей, які втратили домівки через війну. Додаткові місця для проживання облаштують у гуртожитку Вищого професійного училища.

Діти Яворівської громади повернулись з двотижневого англомовного табору в Польщі.

Англомовний табір Фото: Львівська ОВА

У Гряді відбувся благодійний концерт-ярмарок, де для українських захисників зібрали понад 62 тисяч грн.

Рівненська область

Рівненщина може отримати кілька мільйонів євро для підготовки осель переселенців до зимового періоду. Як повідомляють в ОВА, про це під час особистої зустрічі у Рівному домовилися керівник військової адміністрації та представники Товариства Червоного Хреста. Про остаточну суму допомоги поки не йдеться.

У Рівненській ОВА розробили алгоритм проведення масових заходів під час воєнного стану у області.

Вараська громада передала військовим мобільні зарядні пристрої, генератори, акумуляторні ліхтарі, батареї та інше необхідне обладнання.

Гуманітарна допомога. Фото: Рівненська ОДА

Козинська та Крупецька територіальні громади разом придбали тепловізор для військових. Вартість приладу – 47 800 грн. 

У рамках проєкту «Бібліотекарі України та Німеччини ‒ разом до Перемоги» бібліотеки Рівненщини невдовзі отримають нову комп’ютерну техніку з Німеччини.

Рівненський музикант і художник Юрко Журавель, лідер гурту «OT VINTA» намалював загиблого у Миколаєві від російської ракети генерального директора агрокомпанії «Нібулон», Героя України Олексія Ватадурського. Малюнок зроблено для видання ілюстрованої хронології війни – книги «СТОРИЦЯ».

Олексій Ватадурський. Фото: соцмережі

Тернопільська область

У Тернополі облаштовують сучасні укриття. Зазначимо, що наразі у місті є 92 захисні споруди. Кожна багатоповерхівка у Тернополі має облаштувати у своєму підвалі тимчасове найпростіше сховище, облаштоване місцями для сидіння та мати запаси питної води, – наголошують рятувальники.

Хмельницька область

Міський голова Олександр Симчишин та міський голова Швенчьонського району (Литовська республіка) Рімантас Кліпчюс  підписали дипломатичний документ щодо співпраці.

У Хмельницькому діє єдиний в Україні штаб допомоги глухим постраждалим від війни.

Чернівецька область

У Чернівцях через відсутність укриттів наразі не будуть працювати 15 дитячих дошкільних закладів із 55 ДНЗ. Ще шість закладів працюватимуть неповний робочий день. Про це на повідомила начальниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук.

Міжнародна підтримка

ЄС повністю перерахував Україні перший транш макрофінансової допомоги на суму €1 млрд. Про це заявила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Німеччина посилить допомогу Україні в питаннях розмінування, розслідуванні воєнних та кібер-злочинів. Про це йшлося під час зустрічі міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського з Ненсі Фезер – федеральним міністром внутрішніх справ та комплексного територіального розвитку Німеччини, яка перебувала з офіційним візитом в Україні.

Україна отримає ракети ATACMS з дальністю до 300 км. Про це заявив член Палати представників від Демократичної партії США Елісса Слоткін.

США збираються схвалити новий пакет допомоги Україні на 550 мільйонів доларів у сфері оборони. Про це заявив Білий Дім.

Франція заморозила 1,2 млрд євро російських активів.

Бельгія заморозила понад €50,5 млрд активів росіян. Ці кошти належать 1129 фізичним особам і 110 компаніям із рф.

Велика Британія розширила санкції проти росії, додавши двох ексменеджерів Роснєфті.

Міжнародна чайна компанія Ekaterra виходить з ринку росії.

Міністр закордонних справ Польщі та чинний голова ОБСЄ Збіґнєв Рау приїхали з візитом в Україну.

Європейська комісарка з питань внутрішніх справ Йлва Йоганссон прибула з візитом до Києва.

Представництво Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні та Перша леді України Олена Зеленська підписала Меморандум про взаєморозуміння. Однією з цілей Меморандуму є об’єднання зусиль, щоб діти й молодь, якомога менше відчували на собі згубний вплив війни.

Стартував міжнародний велопроєкт United Ukraine Fellowship на підтримку Збройних сил України. Гасло велопроєкту: «Ті, хто борються, заслуговують на підтримку!». Мета заходу – зібрати кошти на 15 реанімобілів для фронту, які допоможуть врятувати життя українців.

У Польщі проходить виставка «Варшава–Маріуполь: міста руїн, міста боротьби, міста надії». Експозиція складається із 16 пар світлин. Кожна пара фотографій – це паралелі між подіями, що відбувалися у Варшаві під час Варшавського повстання в 1944 р., і в Маріуполі та містечках Київщини з початку російської окупації 2022 р.

Виставка. Фото: соцмережі

Фінський молодіжний рух Kokoumusnuoret вимагає від уряду заборонити видачу віз росіянам. До запровадження такої заборони обіцяють на прикордонних з росією бордах розміщувати нагадування про війну в Україні.

Борд Kokoumusnuoret . Фото: соцмережі

Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska