Україна Оперативна інформація з регіонів

Україна Оперативна інформація з регіонів 02.06.2022 (фото, відео)

Оперативна інформація з регіонів  України від  УЖВ 02.06.2022

Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Olena Reka, Viktoriia Peremoga

Триває дев’яносто дев`ята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на Міжнародному безпековому форумі в Братиславі перед керівниками Європейського Союзу, розповів, що щодня на Донбасі гине близько 100 військових зі Збройних сил і ще близько 450-500 дістають поранення.

Президент Зеленський виступив також перед парламентом Люксембургу та висловив сподівання на підтримку надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Україна де-факто стала частиною ЄС. Ми вже співпрацюємо як на двосторонньому рівні, так і на рівні ЄС у масштабі, який відповідає повноправному членству, повідомив Президент.

Також він озвучив, що під контролем російських окупантів зараз перебуває близько 20% території України, окупанти контролюють 2603 населених пункти, а 1017 населених пунктів уже вдалося звільнити. Близько 300 тисяч квадратних кілометрів забруднені мінами та снарядами, які не розірвалися. Майже 12 мільйонів українців стали внутрішніми переселенцями. Понад 5 мільйонів – це, насамперед, жінки та діти, які виїхали за кордон.

Україна коротко:

Російські військові обстрілюють східні та південні області України, наносять удари по Сумщині.

На Луганщині особливо небезпечно – всюди тривають обстріли з різного виду озброєння. Сєвєродонецьк на 80% під російською окупацією. Російська армія продовжує спроби прорвати оборону ЗСУ з декількох напрямків на Луганщині – із боку Золотого, Попасної, Комишувахи, Білогорівки. Із декількох вулиць Сєвєродонецька сили ЗСУ посунули ворога. В Лисичанській лікарні зруйновано кілька кабінетів та знищено автотранспорт.

На Волинському та Поліському напрямках основні зусилля збройних сил республіки білорусь зосереджені на посиленні заходів щодо охорони державного кордону. Одночасно, здійснюється мінування лісових доріг, об’їзних шляхів та мостів у прикордонних з нашою державою районах. Зберігається загроза завдання противником ракетних та авіаційних ударів з території республіки білорусь.

На Слобожанському напрямку противник продовжує підготовчі заходи до ведення наступу, підрозділи поповнюють втрачене озброєння, військову техніку та матеріальні засоби. 

З метою зниження наступального потенціалу наших військ ворог застосовує ствольну та реактивну артилерію по позиціях Сил оборони.

На Харківському напрямку противник активних дій не проводив. Основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів та маршрутів постачання, стримуванні дій Сил оборони. Ворог продовжує обстріли цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Циркуни, Стара Гнилиця, Перемога і Старий Салтів. Завдавав авіаційних ударів поблизу Нового.

На Слов’янському напрямку противник основні зусилля зосереджує на створенні умов для ведення наступу. Обстріляв цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Довгеньке, Вірнопілля, Грушуваха, Велика Комишуваха та Гусарівка.

На Донецькому напрямку російські окупанти продовжують застосування мінометів, ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню по всій лінії зіткнення.

На Лиманському напрямку противник обстріляв цивільну інфраструктуру в районах Соснового, Святогірська, Старого Каравану і Райгородка. Вів штурмові дії в районах населених пунктів Студенок, Соснове і Ярова, бойові дії тривають. На цьому напрямку ворог активізував роботу засобів радіоелектронної боротьби. 

На Сєвєродонецькому напрямку окупанти продовжують обстріли позицій Сил оборони та цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Сєвєродонецьк і Лисичанськ. Ворожа штурмова авіація завдала авіаударів в районах населених пунктів Устинівка та Борівське. Крім того, поблизу Борівського противник  вів штурмові дії, успіху не мав.

На Бахмутському напрямку ворог вів наступальні та штурмові дії в районах населених пунктів Комишуваха, Миколаївка, Врубівка, Берестове та Білогорівка, бойові дії тривають.

Ворог завдав авіаударів по цивільній інфраструктурі Мар’їнки. Крім того, обстріли зафіксовані в районах населених пунктів  Відродження, Доломітне, Торецьк, Новобахмутовка, Авдіївка, Піски, Микільське, Вугледар та інших.

На Південнобузькому напрямку, з метою утримання рубежів оборони, російські окупанти руйнують об’єкти транспортної інфраструктури на вірогідних напрямках просування Сил оборони.

На Криворізькому напрямку ворог змушений перейти до оборони непідготовлених рубежів. Активізував роботу засобів радіоелектронної боротьби. Здійснив вогневе ураження цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Широке, Лепетиха, Шевченкове, Осокорівка, Партизанське та інших. 

В Чорноморській та Азовській операційних зонах корабельні угрупування противника зосереджуються на підтриманні сприятливого оперативного режиму та блокуванні цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря. 

Окупаційні сили на Херсонщині не дали жодного “зеленого коридору”, навіть для вивезення з області дітей, про це повідомив очільник Херсонської ОВА Геннадій Лагута. Окупанти пропонують українцям виїжджати через окупований Крим до росії, Грузії тощо – але це  незаконний шлях.

Ворог продовжує обстрілювати відносно спокійні регіони України: наніс ракетний удар по Львівщині. У результаті обстрілу транспортної інфраструктури у Стрийському районі Львівської області затримуються 13 поїздів далекого сполучення. По залізниці влучили чотири крилаті ракети росіян, які запускали з акваторії Чорного моря.

“У Маріупольському районі окупанти ув’язнюють та розстрілюють українських волонтерів та чиновників. Всі вони відмовилися співпрацювати з колаборантами та окупаційною владою”. — Мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Україна разом з партнерами обговорює можливість створення міжнародної місії для розблокування українського морського експорту. І, як перший крок, вимагає від росіі відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові гарантії про ненапад. Про це повідомив речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

 Через воєнні дії у Чорному морі загинули кілька тисяч дельфінів. Поранених або загиблих тварин течією заносить на узбережжя Болгарії, Румунії, Туреччини і до берегів України. Дельфіни дезорієнтуються, у них стаються опіки від вибухів мін та внутрішні травми, – повідомив еколог та очільник науково-дослідного відділу парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв.

З 1 липня уряд Польщі більше не платитиме добові 40 злотих (близько 276 грн) на харчування і проживання біженців з України. Проте для деяких осіб збережуться розширені пільги, зокрема для людей з інвалідністю, вагітних та багатодітних.

Україна і Словаччина підписали контракт на постачання 8 самохідних гаубиць Zuzana 2.

Посли Євросоюзу затвердили шостий пакет санкцій проти росії, до якого увійшло часткове нафтове ембарго. 

Ірландський парламент, вслід за парламентами Латвії, Литви, Естонії, Чехії, Канади та Польщі, визнав вторгнення в Україну актом геноциду.

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель висловила солідарність з Україною в тому, що вона назвала “варварською війною” з росією після того, як її багатомісячне мовчання викликало критику її власної політики щодо Москви.

Британія передасть Україні ракетні системи залпового вогню дальністю 80 км.

Туреччина вирішила подарувати Литві безпілотник “Байрактар” для передачі українським військовим, на який литовці всією країною зібрали 5 млн євро. 

Швеція анонсувала четвертий пакет допомоги для України, що включає зброю і фінансову підтримку для потреб українських військових. Загальна вартість пакета – понад 95 млн євро.

Президент Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Сполучених Штатів Америки, Індії та Молдови в Україні. Перша церемонія вручення вірчих грамот відбувалася у Софійському соборі Києва.

Національний банк вперше від початку повномасштабного вторгнення росії змінив облікову ставку та ухвалив рішення підвищити її з 10% до 25%. Національний банк очікує, що підвищення облікової ставки до 25% буде достатнім для послаблення тиску на валютному ринку та стабілізації інфляційних очікувань, що в перспективі створить передумови для переходу до циклу зниження облікової ставки.

Торговельно-розважальний комплекс Retroville на проспекті Правди у Києві, який раніше обстріляли окупанти, анонсував часткове відкриття 15 червня 2022 року після ремонту.

Державний ПриватБанк і Visa виділили майже півмільйона гривень на антикризові гранти для підтримки та розвитку підприємців, які володіють кафе чи ресторанами та активно приймають оплату банківськими картками.

Укрзалізниця продовжує безкоштовну евакуацію залізничним транспортом. Щоденно по маршруту Покровськ – Дніпро – Львів курсує додатковий евакуаційний потяг №234/233. Відправлення з Покровська – орієнтовно о 16:30 за київським часом. Після прибуття на залізничний вокзал у Львові евакуйовані особи одразу можуть звернутися для отримання грошової допомоги.

Українська військова розвідка прогнозує, що російські окупаційні війська збільшать авіаційні та ракетні удари по об’єктах критичної інфраструктури та спробують захопити все Чорноморське узбережжя України аж до Придністров’я.

Починаючи від 24 лютого правоохоронці зареєстрували 9030 заяв про зниклих безвісти, при цьому 6793 людини все ще перебувають у розшуку. Серед лідерів за кількістю зниклих опинились такі регіони: Донецька область (1660 людей); Київська область (584); Харківська область (581); Полтавська область (579); Дніпропетровська область (566). При цьому співробітники поліції виявили 1115 неопізнаних тіл: 239 у Києві, 234 у Київській, 152 у Тернопільській, 123 у Луганській та 85 у Чернігівській (85) областях.

Східні області

Окупанти обстріляли близько 30 населених пунктів в Донецькій та Луганській областях, зруйнували і пошкодили 52 цивільних об’єкти. У результаті цих обстрілів загинуло 5 цивільних осіб, ще 7 отримали поранення. Українські захисники і захисниці зі складу угруповання Об’єднаних сил відбили сьогодні 5 атак ворога. На 2 локаціях ще тривають бої.

За добу, що минає, військовослужбовці угруповання Об’єднаних сил знищили:

  • 5 танків;
  • 3 артилерійські системи;
  • 2 бойові броньовані машини.

Підрозділи протиповітряної оборони в небі українського Донбасу збили 3 ворожі безпілотні літальні апарати типу «Орлан-10».

Харківська область 

 Внаcлідок російського обстрілу Київського району Харкова вночі 2 червня сталася пожежа у загальноосвітній школі міста Харкова у житловому мікрорайоні на вулиці Академіка Павлова, горіло приміщення бібліотеки на площі 50 кв.м. О 02:14 пожежу загасили. Під час гасіння пожежі рятувальники знайшли тіло 71-річної жінки, чотирьох людей врятували, повідомляють в обласному управлінні ДСНС. Поранення дістав 64-річний сторож. 

Також у Слобідському районі Харкова під час обстрілу зайнялась триповерхова виробничо-господарська будівля. Площа пожежі склала 1000 кв.м.

Внаслідок обстрілу приватного сектору в селі Клугино-Башкирівка Чугуївського району російський снаряд влучив у житловий будинок. В результаті обстрілу поранені двоє чоловіків: 1947 року народження, який був госпіталізований до Чугуївської районної лікарні та 1958 року народження, від госпіталізації відмовився.

Восьмеро людей отримали поранення, одна людина загинула внаслідок обстрілів Харкова та області за добу, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Піротехніки знищили 38 російських боєприпасів.

Російські окупанти обстрілюють позиції Сил оборони України на Харківщині, села Циркуни, Стара Гнилиця, Перемога, Старий Салтів, б’ють з авіації поблизу селища Нове. Під удар окупантів також потрапили села Довгеньке, Вірнопілля, Грушуваха, Велика Комишуваха та Гусарівка, повідомляє Генштаб.

Розвід-диверсійною групою спецпідрозділу «KRAKEN» був знищений ворожий БТР на півночі від Харкова.

У Харкові без електрики станом на 1 червня залишалися близько 9 тисяч абонентів. Це жителі Північної Салтівки, Великої Данилівки, селища Жуковського. 2 червня в обленерго повідомили про відновлення електропостачання в частині «МЖК Інтернаціоналіст».

Донецька область 

2 червня армія РФ знову обстріляла Слов’янськ. Руйнувань зазнав приватний сектор на околиці міста, повідомив начальник міської військової адміністрації Вадим Лях. Він додав, що через перебиту високовольтну лінію  місто знову без електропостачання.

Противник обстріляв цивільну інфраструктуру в районах Соснового, Святогірська, Старого Каравану і Райгородка. Вів штурмові дії в районах населених пунктів Студенок, Соснове і Ярова, бойові дії тривають. На цьому напрямку ворог активізував роботу засобів радіоелектронної боротьби. 

У Маріупольському районі російські окупанти ув’язнюють та розстрілюють українських волонтерів та чиновників. Всі вони відмовилися співпрацювати з колаборантами та окупаційною владою, повідомив міській голова Маріуполя Вадим Бойченко. Фейковий суд «днр» засудив до 10-річного ув’язнення голову одного з приазовських селищ. Щонайменше одного держслужбовця страчено через розстріл. Також в тюрмі в Оленівці утримують кілька десятків волонтерів, які в березні-квітні допомагали в евакуації маріупольців та намагалися доставити харчі з водою в заблоковане місто. Очікує вироку фейкової республіки і українська суддя, яка розглядала декілька резонансних справ щодо сепаратизму. Є повідомлення про застосування до неї тортур.

Окупований Росією Маріуполь на межі гуманітарної катастрофи, у воду потрапляє трупна отрута, заявив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко. Російські окупанти у Маріуполі терміново облаштовують пункти надання довідок про місцепроживання та прийому документів на російський паспорт, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Він додав, що таке зростання активності пов’язують з заявами російських політиків про анексію Донецької області вже в липні цього року.

Також у Маріуполі російські окупанти влаштовують сміттєзвалища у дворах багатоповерхівок. Зокрема, сміттєзвалище облаштовано в 100 метрах від гуманітарного штабу “Єдиної Росії”.

В акваторії Азовського моря маріупольці фіксують початок мору риби. Зокрема, дельфінів, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

На Донбасі за добу знищено 20 одиниць техніки армії РФ – повідомив штаб ООС. 

Ворог продовжує зазнавати втрат у живій силі та техніці. Так, за наявною інформацією, у лікувальні заклади тільки  на тимчасово окупованих територіях Донецької області в період 27-28 травня 2022 року потрапили 115 поранених та 32 тіла загиблих. 

У зв’язку з великими санітарними і безповоротними втратами у військових частинах та підрозділах 1-го армійського корпусу 8-ї загальновійськової армії збройних сил російської федерації, продовжуються заходи з примусової мобілізації на тимчасово окупованих територіях Донецької області.

Луганська область

За ніч армія РФ не здобула успіху в Сєвєродонецьку: українські військові проводять контратаки та посувають їх на певних вулицях. На сєверодонецькому “Азоті” російські військові пошкодили склад із метанолом та 52 будинки, в Лисичанську влучили в лікарню. На заводі «Азот» у Сєвєродонецьку наразі переховується близько 800 місцевих.

Українські військові стримують армію Росії, повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він додав, що у Сєвєродонецьку армія РФ продовжує вести штурмові дії. За підтримки мінометів проводив безуспішний штурм у напрямку населених пунктів Боброве та Устинівка. Вийти на Лисичанськ рашисти намагаються з боку Золотого та Тошківки; наступають з боку Попасної та Комишувахи, та з Білогорівки, аби відрізати трасу «Лисичанськ-Бахмут».

Крім того, він повідомив, що в Новопскові російські окупанти знайшли пам’ятник Леніну та збираються його встановити.

Північні області

Київська область

Місто Київ розпочало реконструкцію житлових будинків, які постраждали внаслідок російських обстрілів. Роботи заплановано завершити ближче до середини осені, щоб містяни до початку опалювального сезону повернулися у свої домівки.

Загалом відновлення потребують майже 390 будівель, з них понад 220 житлових будинків, інші – об’єкти соціальної інфраструктури: медзаклади, садочки, школи, установи соціального захисту, адмінбудівлі.

Житомирська область

У Народицькій громаді під час обробки поля трактор наїхав на осколковий елемент від касетної бойової частини ракети, унаслідок чого пролунав вибух. Обійшлося без травмування людей.

У Житомирській області 34 релігійні громади та 6 настоятелів храмів перейшли з московського патріархату в ПЦУ.

Чернігівська область

Окупанти продовжують обстрілювати прикордонні населені пункти Чернігівської області з території рф, – повідомляє ОК «Північ».

З 11:45 до 12:15 спостерігачі зафіксували 12 вибухів в Михальчиній Слободі. Попередньо, з міномету калібру 120 мм. Втрат серед особового складу та техніки немає. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Вже через годину з 13:30 до 13:45 знову було зафіксовано 10 вибухів в районі н.п. Михальчина Слобода. Також, попередньо, з міномету калібру 120 мм. Втрат серед особового складу та техніки немає. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Вдруге після звільнення Чернігівщини від російських загарбників область відвідав міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. У фокусі уваги — відновлення постраждалої критичної інфраструктури, на що уряд з резервного фонду спрямував перші 250 мільйонів гривень.

Разом з начальником обласної військової адміністрації В’ячеславом Чаусом та Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком міністр ознайомився з роботою Чернігівводоканалу та Чернігівської ТЕЦ. Обидва підприємства – стратегічно важливі для міста. Вони ж – серед найбільш постраждалих.

Під час робочого візиту комунальним підприємствам Чернігова передано 10 одиниць вкрай необхідної техніки. 

Відновлюється залізничне сполучення одного з ключових маршрутів Чернігів – Славутич.

Сумська область

Сумщина за останні три тижні зазнає обстрілів кожного дня. Ворог почав інтенсивно обстрілювати регіон за останній місяць. Окупанти не намагаються влучити у конкретні об’єкти, а швидше хочуть створити психологічний тиск та неспокій у Сумській області, вважає Артем Лагутенко, кореспондент телеканалу “Еспресо”. 

Вчора ввечері окупанти дронами скидали саморобні вибухові пристрої на Краснопільську громаду. 

Близько опівночі російський ворожий літак здійснив 3 ракетні удари по території Сумського району Краснопільської громади. Один будинок зруйнований вщент – пряме потрапляння ракети. Ще кілька будинків пошкоджені, великі руйнування у домогосподарствах. Попередньо: щонайменше троє людей поранені, але живі, наразі у лікарні.

Через обстріл у Краснопіллі пошкоджено наземний газопровід. 20 домоволодінь залишились без розподілу газу, – АТ “Сумигаз”.

Центральні області

Дніпропетровська область

Вночі ворог знов наносив удари на межі з Херсонщиною. Під обстріли потрапили території Зеленодольської та Апостолівської громад. Постраждалих немає, руйнувань також, повідомляє очільник Дніпропетровської облради Микола Лукашук. 

Сьогодні під обстріли потрапила територія Покровської громади в Синельниківському районі: біля одного з населених пунктів вибухнув касетний боєприпас. На місці рятувальники виявили близько 40 сучасних касетних бойових елементів від снаряду РСЗВ. Днями піротехніки мають їх знищити. Жертв, руйнувань немає.

Вдень та надвечір ворог знов обстрілював територію Зеленодольскої громади. Пошкоджено будинки та газопровід. Інформація про постраждалих уточнюється.

Не дивлячись на постійні обстріли, на Дніпропетровщині відкрито рух новою ділянкою дороги до столиці. Це майже 30 км сучасної траси з розв’язками, з’їздами та тунелями. 

На доброчинному вернісажі вихованці мистецьких шкіл Дніпра зібрали 230 тисяч гривень для медичних закладів, де лікуються діти-переселенці. 

Кіровоградська область

У Кропивницькому запрацював соціальний гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб. Він розрахований на 130 місць. Щоб в короткі терміни допомогти людям, яких війна вигнала з рідного дому, разом згуртувалися освітяни, депутати, волонтери та підприємці, – дякує за проведену роботу голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

Майже за 100 днів війни через Кіровоградщину пройшло 147,5 тисяч переселенців. 80 тисяч залишились тут жити. В окремих громадах області також облаштовуються подібні гуртожитки.

Вінницька область

На базі переміщених до Вінниці підприємств створено 233 робочих місця. Наразі до громади переїхали 23 підприємства, 20 з яких уже працюють. Переважна більшість підприємств, що переїхали, задіяна у сфері транспортних перевезень (особливо зернових культур), логістики, виробництва та переробної промисловості.

В інших регіонах Центральної України без суттєвих змін.

Південні області

Запорізька область

На Південнобузькому напрямку, з метою утримання рубежів оборони, російські окупанти руйнують об’єкти транспортної інфраструктури на вірогідних напрямках просування Сил оборони.

Населені пункти Запорізької області постійно зазнають ударів загарбників. На лінії розмежування та найближчих населених пунктах продовжуються артилерійські обстріли. В області зафіксовано пошкодження та руйнування понад 3000 об’єктів.

​​Ворог вкотре обстріляв приватні будинкам мешканців м.Гуляйполя. У будівлях зруйновані дахи, в багатьох домівках повилітали вікна. Також пошкоджено дворову територію та прибудинкові господарчі будівлі. Наразі відомо про двох травмованих громадян, які отримали осколкові поранення.

Впродовж 1 червня внаслідок артилерійських обстрілів російськими окупантами загорілися адміністративна будівля площею 600 м у Василівці, приміщення одного з приватних підприємств в Оріхові та дві квартири в смт Комишуваха.

Протягом доби 1 червня на Запорізькому напрямку військові ЗСУ ліквідували 20 осіб з особового складу, 6 поранено, знищили танк, безпілотник “Елерон”, 4 бойові броньовані машини, 2 одиниці автомобільної техніки та 2 міномети.

Удень у Бердянську було чути потужний вибух. Ймовірно, він стався на території порту.  Російські окупанти пояснили це тим, що ніби-то проводять розмінування об’єктів. Пізніше повідомили ще про декілька вибухів у місті. Рятувальники ліквідували пожежі.

У місті Василівка, що тимчасово окуповане військами рф, окупанти не пропустили автомобілі з овочами на продаж, що прямували до Запоріжжя. Люди були змушені викинути тонни овочів.

У тимчасово окупованому рф  місті Мелітополь місцевим мешканцям почали надходити SMS з пропозицією пройти опитування. Міський голова Мелітополя Іван Федоров закликав мешканців не відповідати на ці повідомлення.

У базі даних служби зайнятості Запорізької області за січень-травень поточного року налічувалось 5,5 тисяч вакансій, що у два рази менше аналогічного показника в минулому році. Також зросло навантаження на вакансії. На одну вакансію зараз претендує 23 безробітних. Багато надходить заявок від роботодавців про потребу працівників, які забезпечують безперебійну життєдіяльність міста. Також високий попит на робітничі професії.

Запоріжжя отримає від Тайваню гуманітарну допомогу у розмірі 500 тисяч доларів.

​​Миколаївська область

На Миколаївському напрямку ведуться тяжкі бої. Окупанти планують перегрупування в районі міста Миколаїв та його околиць. ЗСУ тримають оборону цього регіону та планують контрнаступ.

По Миколаївщині нанесено масований ракетний удар із застосуванням стратегічної авіації. Чотири крилаті ракети вдарили по раніше зруйнованому залізничному мосту в районі села Трихати. Також атаковано Чорноморське узбережжя Миколаївської області і тилові райони наших позицій. 

Опівночі знов «Ураганом» атаковано Очаків, а Миколаїв вкотре обстріляли 203 мм снарядами та реактивними системами залпового вогню. Уражені промислові підприємства, автодорожні розв’язки, об’єкти міської та приміської інфраструктури. Дані про постраждалих уточнюються.

Протягом минулої доби піротехнічні підрозділи ДСНС виявили і знешкодили 910 вибухонебезпечних предметів, обстеживши територію площею 1190 га.

За добу 1 червня ворожі війська зруйнували 23 об’єкти цивільної інфраструктури. 

Незважаючи на постійні ворожі обстріли, всі без винятку 80 лікарняних закладів регіону продовжують працювати.

Завдяки плідній співпраці Посольства України в Республіці Сербія та Благодійного фонду «До перемоги разом» в Миколаївську область прибуло більше 14 тонн засобів гігієни, дитячого харчування, медикаментів та іншої гуманітарної допомоги.

Одеська область

В Чорному морі наразі перебуває 2 кораблі – носії крилатих ракет – та 3 великих десантних кораблі прямують до пункту базування в Севастополі. Решта чорноморського флоту зосереджена в базах тимчасово окупованого Криму.

На Одещині залишається загроза викидання на берег морських мін. Тривають контрдиверсійні заходи в різних районах області. Наразі прокурорами області скеровано до суду 6 обвинувальних актів стосовно 6 проросійськи налаштованих мешканців Одеси та області, які у російських соціальних мережах поширювали матеріали, що виправдовують тимчасову окупацію частини України та заперечували збройну агресію росії. Їм загрожує до 5 років позбавлення волі.

Від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України у Чорному морі загинули кілька тисяч дельфінів. Дельфіни гинуть внаслідок використання російськими військами потужних гідролокаторів, які дезорієнтують тварин.

Херсонська область

На Криворізькому напрямку ворог змушений перейти до оборони непідготовлених рубежів. Активізував роботу засобів радіоелектронної боротьби. Здійснив вогневе ураження цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Широке, Лепетиха, Шевченкове, Осокорівка, Партизанське та інших. 

Ситуація на тимчасово окупованій Херсонщині залишається стабільно важкою. Відсутній мобільний зв’язок та частково Інтернет на території області, яка перебуває під тимчасовою окупацією. На деокупованих територіях області, у Кочубеївській та Нововоронцовській тергромадах мобільний зв’язок є частково.

На тимчасово окупованих територіях окупанти намагаються підключити Інтернет та мобільний зв’язок через російських провайдерів та операторів.

Наразі на території міста Херсон інтернет працює через провайдерів рф. Доступ до частини українських інтернет-джерел можливий лише через сервіси VPN.

В більшості громад регіону криза з медикаментами, паливними матеріалами та продуктами харчування.

У частині громад та населених пунктів тяжкі наслідки після обстрілів окупантів (зруйновані будинки та комунальні мережі, пошкоджено зв’язок та інтернет). Тривають активні обстріли в районі смт Нововоронцовка. У селах Любимівка та Миролюбівка відсутнє газопостачання та багато зруйнованих будинків. З села Трудолюбівка люди виїхали повністю.

Абсолютна більшість херсонських вчителів відмовляється переходити на російську систему викладання, їхати до Криму на так звану «перепідготовку». Освітянам погрожують переважно звільненням і тим, що залишаться без грошей. На директорів шкіл, подекуди, здійснюється більш жорсткий тиск.

Західні області

Через обстріли інфраструктури на Львівщині 13 поїздів, які курсують через західні регіони, затримувались. Наразі там ліквідовують наслідки обстрілу. 

Закарпатська область

Унаслідок нічного обстрілу з боку російських військових інфраструктури у Стрийському районі Львівської області виникли затримки поїздів далекого сполучення, що курсують в напрямку Ужгорода. Укрзалізниця оперативно оприлюднила інформацію про можливість доїхати до пункту призначення з пересадкою в автобусах чи електричках.

Укрзалізниця з технічних причин скасувала курсування поїзда Ужгород — Львів.  В напрямку Ужгород — Львів поїзд не курсуватиме 2, 3, 4, 5 та 6 червня. В напрямку Львів — Ужгород поїзд не курсуватиме 2, 3, 4 та 5 червня. Також є зміни в руху потягів Львів — Мукачево, Львів — Лавочне — Чоп, Мукачево — Стрий.

Івано-Франківська область

В Івано-Франківську, у монастирі Святого Йосифа, волонтери налагодили виробництво аптечок для української армії. Від початку повномасштабної російсько-української війни бійці отримали понад 200 таких аптечок.

Благодійна організація “Україна — мій дім” разом з латвійським фондом “Ziedot.lv” організували в Івано-Франківську безкоштовні групові курси психологічної підтримки для переселенців.

Львівська область

Ввечері 1 червня росія нанесла чотири ракетні удари по залізничній інфраструктурі Стрийського і Самбірського районів Львівської області. Об’єкти залізниці суттєво пошкоджені. Багато поїздів затримуються. Відомо про п’ятьох поранених. З них чотири у стані середньої важкості, одна людина має легкі поранення.

Рівненська область

На Рівненщину вже переїхали 33 підприємства із постраждалих від війни регіонів. У програмі розвитку області акцент зробили на таких секторах: деревообробна та меблева промисловість, виробництво продуктів харчування, переробка сільськогосподарської продукції, високотехнологічне органічне сільське господарство, ягідництво та садівництво, логістика, ІТ-сектор.

Вчора жителі Вараської громади взяли участь у благодійному забігу «Чернігів – Скеля». На заході зібрали більше 23 тис. грн на підтримку жителів Чернігова та для відновлення міста. 

Хмельницька область

За минулу добу до Хмельницького прибули близько 200 переселенців.

Харківський національний університет внутрішніх справ, який переїхав на Хмельниччину, готовий прийняти 700 курсантів. Університет розміщуватиметься на базі Кам’янець-Подільського державного університету.

Хмельницька ОВА презентувала партнерський майданчик для міжнародних донорських організацій. В зустрічі взяли участь понад 30 міжнародних організацій, фондів та проєктів, які опікуються долею українців в умовах військової агресії. Майданчик повинен допомогти міжнародним організація краще орієнтуватись, як допомогти Хмельницькій області в гуманітарній сфері.

Чернівецька область

У Чернівецькій громаді планують перейменувати три вулиці. Зокрема, плануюють переіменувати вулиці Курську та Горького у Чернівцях та вулицю Котовського у Коровії. Для жителів проведуть громадські слухання.

За понад три місяці війни над Чернівецькою областю літаки-винищувачі збили дві російські крилаті ракети.


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard