Україна Оперативна інформація з регіонів 20.03.2022


Оперативна інформація з регіонів мережі Активної Громади 20.03.2022р.
Україна коротко:
Триває двадцять п’ята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
Стан, положення та характер дій сил оборони суттєвих змін за останню добу не зазнали. Захисники України надійно утримують зайняті райони та рубежі.
Підтверджено чергові значні втрати серед вищого керівництва та командного складу з’єднань та військових частин збройних сил рф.
Зафіксовано ознаки підготовки збройних сил Республіки Білорусь до прямого вторгнення на територію України. Сили оборони нашої держави готові до відсічі.
На Поліському напрямку ворог намагається закріпитись на захоплених рубежах, очікує посилення угруповання за рахунок прибуття резервів, проводить підготовку до наступу на столицю України – місто Київ.
Загарбники відновили повітряну розвідку та обстріли позицій Збройних Сил України із застосуванням армійської авіації та артилерії.
На Чернігівщині активних наступальних дій не проводилось. По позиціях окупантів наші оборонці нанесли вогневе ураження. Зазнавши численних втрат, противник змушений перейти до оборони, вдається до мінування місцевості.
На Харківщині окупанти активних наступальних дій не проводили. Ворог не полишає намірів встановити контроль над містом Ізюм, але втратив боєздатність своїх підрозділів та зупинений.
На території Бєлгородської області, поблизу Державного кордону України, виявлені позиції артилерії великої потужності.
На Донецькому напрямку головні зусилля ворог зосереджує на штурмі населених пунктів Рубіжне, Сєверодонецьк, Попасна. Намагався прорвати оборону українських військ у районі населеного пункту Верхньоторецьке, зазнав втрат, успіху не мав.
Продовжується блокування та обстріли міста-героя Маріуполя.
На Миколаївщині активних наступальних дій не велось, на окремих напрямках ворог перейшов до оборони.
Херсонщина – окупована.
Північні області
Київ
Росіяни продовжують обстрілювати столицю. У Святошинському районі снаряд потрапив у двір поруч з десятиповерховим житловим будинком. Будинок пошкоджений, згоріли автівки у дворі. 5 людей поранені.




Після завершення комендантської години місто подовжує жити в режимі воєнного часу. Працює інфраструктура міста, комунальники транспортники, медики та рятувальники. Надаються усі комунальні послуги.
Київська
Найбільш активні бойові дії ведуть у Бучанському районі. Макарівка під контролем ЗСУ, але постійно під обстрілами ворога. Також росіяни обстрілюють Ірпінь, Бучу, Гостомель і Мощун.

Ворог градами обстріляв с. Нові Петрівці Вишгородського району.

Ще на другий день повномасштабної війни росія окупувала Іванківську, Димерську та Поліську громади. Відтоді там немає світла, води, опалення та зв’язку. В Димері окупанти призначили свого голову громади.
У Демидові загроза затоплення села через руйнування греблі на Київському водосховищі.
Славутич заблокований ворогом. Вдалося частково провести ротацію персоналу Чорнобильської АЕС та евакуювати людей, які були на території тимчасово окупованої станції протягом 23 діб. На зміну евакуйованим із ЧАЕС, 46 добровольців-працівників відправилося до станції для виконання службових обовʼязків і для забезпечення функціонування підприємства.
Житомирська
Вночі були повітряні тривоги. По одному з сіл Коростенського району росіяни вдарили ракетами і зруйнували промислову будівлю.
Житомир вдруге отримав обладнання Starlink.
Сумська
Тиждень поспіль окупанти обстрілюють “градами” передмістя Сум з артилерії.
18 березня у тимчасово окупованому Тростянці росіяни кинули в цивільних людей гранати. Загинуло двоє.
ООН доставили перший гумконвой на Сумщину. Там є ліки, вода, готова їжа, обладнання для ремонту водопровідних систем.

Чернігівська
Окупанти продовжують хаотично обстрілювати Чернігів і Ніжин. За словами губернатора Чернігівської області, росіяни агонізують через численні поразки і тому гатять по цивільній інфраструктурі та житлових мікрорайонах.
Чернігів потерпає через гуманітарну катастрофу. У місті немає електрики та тепла. Більша частина населення без газу. Критична ситуація із водопостачанням.
Російські військові злочинці влучили в опорну лікарню, яка розташована на околиці міста. У медзакладі вибило шибки, тому пацієнти вимушені перебувати в холодних приміщеннях.
Східні області
Харківська
Вночі росіяни кілька разів вдарили по Харкову. Внаслідок обстрілу в районі Харківського тракторного заводу загинули 2 цивільних, зокрема 9-річна дитина.


ЗСУ по деяких напрямках перейшли до контратаки.
Донецька
Бахмут
Військових дій немає, але ситуація напружена.
До Бахмута продовжують евакуйовуватися мешканці Попасної, Рубіжного та Сєвєродонецька. Бахмут підготувався до зустрічі вимушено переміщених осіб.
Співробітники поліції проводять посилене патрулювання вулицями громади, також в посиленому режимі працює державна служба надзвичайних ситуацій.
Комунальні підприємства працюють в оперативному режимі.
Краматорськ
Ситуація залишається тривожною. ЗСУ готуються зустріти ворога. Територіальна оборона продовжує патрулювання міста. Комунальне господарство працює, продовжується евакуація населення, гуманітарна допомога надходить та розподіляється серед тих, хто цього потребує. Люди продовжують волонтерити на благо міста.
Покровськ. Покровський район.
Окупанти продовжують стріляти по мирним жителям в Авдіївці. Внаслідок обстрілів є загиблі та поранені цивільні мешканці, а також працівники поліції. Ще одна жителька загинула від російських обстрілів у Новоселівці. Двоє людей поранено в Орлівці.
Після обстрілу пошкоджено лінію 6 кВт, знеструмлено с. Гнатівка. Відновлювальні роботи виконано частково. Піротехніки продовжують роботу з виявлення та ліквідації вибухонебезпечних предметів після обстрілу, який стався 18 березня в Покровську. Продовжується обстеження району с. Гнатівка на наявність ВНП.
Мешканці продовжують працювати над усуненням наслідків останнього обстрілу. Сьогодні вивезли 213 людей, серед яких 52 дитини: з Авдіївки 73 людини (17 дітей), з Верхньоторецького 43 людини (6 дітей), з Очеретиного 22 людини (7 дітей)
Продовжує курсувати евакуаційний потяг до Дніпра. В Покровську на заправках є ДП, газ і 95 бензин.
Маріуполь
Останні 6 днів у Маріуполі точаться вуличні бої. Окупанти контролюють більшу частину Лівобережжя, 16-23 мікрорайони і далі – до площі Свободи. Вони примусово евакуюють людей з захоплених територій і вивозять в рф.
Вчора, 19 березня, російські окупанти скинули бомби на школу мистецтв №12 у Лівобережному районі Маріуполя, де ховалося близько 400 маріупольців. Сьогодні російська федерація нанесла удар по Маріуполю з чотирьох військових кораблів.
«Азов» знищив спецназ ГРУ військової частини з Кабардіно-Балкарської Республіки.
Південні області
Запорізька
Запорізька область
Окупанти продовжують обстрілювати позиції, застосовуючи міномети, танки, гелікоптери та ракетні системи великої потужності. У відповідь отримують жорсткий спротив.
Продовжується фіксація випадків, коли російські військові продовжують безпричинно затримувати та не пропускати гуманітарні конвої. Російські терористи поширюють листівки з пропозиціями звернутися до окупаційної адміністрації. Громадянам обіцяють скасування кредитних боргів, а місцевим підприємцям – преференції у веденні бізнесу. Такі факти зафіксовані у Бердянському, Мелітопольському, Василівському та Пологівському районах.
Російські терористичні війська продовжують відверто порушувати міжнародні конвенції щодо правил ведення війни. Зафіксовані випадки, коли окупанти використовують форму ЗСУ для проведення підривних та дискредитувальних дій. Російські військові, порушуючи Міжнародне гуманітарне право, прикриваються внутрішньо переміщеними особами для обстрілу українських позицій та перегрупування. Окупанти затримують колони цивільних, формуючи у прилеглій до гуманітарного коридору «Бердянськ — Запоріжжя» лісосмузі власну колону бронетехніки.
Окупанти цілять з «Градів», «Нони» та танків по позиціях ЗСУ, інфраструктурних об’єктах та житлових будинках.
В тимчасово окупованих громадах спостерігаються проблеми зі зв’язком, частково – з водо та газопостачанням. Бракує продуктів харчування та медикаментів, так як російські окупанти перешкоджають доставці гуманітарної допомоги. Така картина спостерігається у Михайлівці, Пологах, Гуляйполі, Розівці та інших населених пунктах.
Запоріжжя
В Запоріжжі під час комендантської години 19 березня відбувся інцидент. Один з автомобілів не зупинився на вимогу поліції та представників територіальної оборони. Один з пострілів військових влучив у багажне відділення авто, де перебували двоє чоловіків. За даним фактом порушено кримінальне провадження. Місцева влада закликає мешканців дотримуватися правил поведінки під час комендантської години.
Запоріжжя готується зустріти нову колону внутрішньо переміщених осіб з Маріуполя та інших окупованих населених пунктів.
Бердянськ
13 березня російські війська окупували порт у Бердянську. Співробітників порту досі не допускають до роботи. Станом на зараз відомо про викрадення окупантами п’яти кораблів.
Згідно з митними документами, деякі з них повністю були завантажені, деякі – завантажені частково. В окупованому Бердянську містяни традиційно вийшли на мирний мітинг за Україну. Провести акцію завадили представники російських окупаційних військ, що застосували силу проти цивільних. Відео: https://cutt.ly/kSnwDX0
Енергодар
В Енергодарі викрали першого заступника міського голови Івана Самойдюка. Саме він опікувався та супроводжував гуманітарний вантаж, якого кілька днів чекали жителі міста.
Міський голова Дмитро Орлов закликав енергодарівців зібратися біля будівлі міської ради, щоб висловити незгоду з викраденнями громадян України та утримуванням їх в неволі. На мирну демонстрацію зібралося чимало людей. Фото: https://cutt.ly/lSnwkBF До мітингувальників під’їхали російські БТР. Між учасниками мітингу та окупантами виник конфлікт. Російські військові здійснили спробу захопити кількох учасників заходу та вивезти в невідомому напрямі. Сотні людей стали щільною стіною та буквально відбили своїх земляків від полону. Окупанти почали стріляти в повітря. Відео: https://cutt.ly/nSnwQcE
Крім того, мешканці Енергодару повідомляють, що раніше окупанти зняли прапор ЄС та причепили замість нього прапор СРСР.

Запорізька АЕС
Співробітники НАК “Укренерго” відновили високовольтну лінію 750 кВ, яка забезпечує стабільне функціонування Запорізької АЕС.
Центральні області
Дніпропетровська
Колишній народний депутат України, а тепер сепаратист Олег Царьов закликав керівників Кривого Рога здати місто росіянам і отримав відмову.
У напрямку Кривого Рогу ворога зупинено. Ворог закріплюється в районах населених пунктів Мала Шестерня, Петрівка, Нововоронцовка, Високопілля, Архангельське, Княжівка, Заградівка, Красновка, Пригір’я (всі населені пункти входять до Херсонської області). Росіяни обстріляли градами села Велика та Мала Костромка (частина Зеленодольської ОТГ). Пошкоджені житлові будинки, водогон, газогін та адміністративні будівлі.
Військові відстоюють рубежі області, не підпускаючи російських військових з Херсонщини на Дніпропетровщину. Наразі росіяни не змогли потрапити на територію області. Побудовано величезну кількість укріплень, сотні кілометрів протитанкових ровів, рада оборони працює цілодобово, двічі на день збирається на наради.
СБУ на Дніпропетровщині затримала негідників, які вимагали в населення гроші нібито на оборонні цілі, а потім освоювали ці кошти. Також поліцією було затримано шахраїв, які обіцяли організувати евакуацію людей у західні області.
Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації закликав громадян виходити на роботу, а бізнес розконсервувати свою діяльність. У магазинах достатньо продуктів, логістика відпрацьована. У регіоні ситуація стабільна. Також в області планують посівну. Дніпропетровщин прийняла 12,5 тисячі вимушено переміщених громадян.
У Дніпрі відновив роботу планетарій, але тільки для вимушено переміщених громадян з дітьми, які можуть відвідувати заклад безкоштовно. У місті Дніпрі працює громадський транспорт, також працюють міжміські автобуси по області. У Дніпрі відкриваються спортзали.
Кіровоградська
Кропивницький
Зранку пролунали дві повітряні тривоги ракетного удару по Кіровоградській області. Військові обороняють рубежі області та охороняли військові об’єкти. Ситуація контрольована.
Область готує нову гуманітарку на відправлення, продовжує посилювати оборону і допомагати тим, хто був вимушений рятуватися від російських обстрілів.
На Кіровоградщині підприємцям з інших областей пропонуватимуть виробничі майданчики. В області готові підтримати людей, які вимушені були покинути роботу і бізнес через повномасштабне вторгнення росії в Україну. Голова обласної військової адміністрації зустрівся з голова громад області для обговорення можливостей економічної підтримки вимушених переселенців. Громади області отримали завдання мобілізувати економічну сферу і залучати на вільні площі, що планувались під стартапи і технопарки, виробництва, проєкти, переробні потужності з областей, які наразі є «гарячими точками» на мапі України.
Полтавська
Друга партія Starlink уже на Полтавщині. Наразі система супутникового інтернету Starlink резервний варіант для наших об’єктів критичної інфраструктури й оборони.
За останні два дні зафіксовано 35 пожеж на відкритих територіях по всій області, майже 70 га знищеної рослинності. Ліквідовувати загоряння довелося 131 пожежнику, залучили 28 одиниць техніки. Правоохоронці затримали сімох чоловіків за підпал сухостою. Тепер ці «герої-палії» будуть застосовувати свої навички для оборони області у вигляді громадських робіт і сплати штрафу 6150 грн.
У Полтаві щодня працює штаб видачі продуктів харчування, одягу, взуття засобів гігієни, ліків та іграшок. Все це приносять мешканці Полтавської територіальної громади. Всі внутрішньо переміщені особи, які приїхали до Полтави, можуть звернутися і отримати продуктовий набір, вибрати одяг для себе, своєї дитини і, навіть, іграшки.
Херсонська
Міський голова Херсона Ігор Колихаєв закликає російських окупантів пропустити гуманітарну допомогу в місто, бо жителям бракує низки продуктів і гігієнічних засобів.

Пряма мова: “Зараз місту потрібна гуманітарна допомога, потрібні медикаменти, товарно-матеріальні цінності для людей похилого віку. Нам потрібні памперси для лежачих інвалідів. Нам потрібне молоко, дитяче харчування. Цього зараз немає.
Закінчується дизельне пальне, бензину практично немає на заправках.
Менше з тим, місто живе, виконавчий орган перебуває на місцях і виконує свої обов’язки. Ми працюємо 24/7.
Я прошу лише про одне: нам потрібен гуманітарний конвой, нам потрібні зелені коридори”.
Колихаєв підтвердив, що в місті не працюють українські правоохоронні органи: ані поліція, ані прокуратура, ані судова влада.
Художник передав думку Херсонців в своєму творі. Населення не йде на співпрацю з окупантами.

Західні області
Львівська
Влада та волонтери зарезервували ще близько 18 тисяч 600 місць для поселення вимушено переміщених громадян.
За минулу добу з Львівщини виїхали 5 фур з гуманітарною допомогою у напрямку Миколаєва, Кривого Рогу, Чернігова, Дніпра та села Митниця (Київська область). Залізницею вантаж отримали Сумська, Миколаївська, Дніпропетровська та Запорізька обласні військові адміністрації.
Лікарі Першого територіального медичного об’єднання Львова у березні провели п’ять трансплантацій органів від посмертних донорів, пересадивши серце і чотири нирки.
В області знизилися ціни на пальне на АЗС.
Через паліїв сухостою вогонь знищив понад 12 гектарів території нашої області. Рятувальникам довелось гасити 88 пожеж.
Дрогобич
Лунала повітряна тривога. Ситуація контрольована.
Міський відділ культури формує список заходів, які можна відвідати в громаді.
Івано-Франківська
Вчора росія завдала ракетних ударів по підземних складах ракет українських військових у одному з населених пунктів області. Станом на сьогодні на Прикарпатті зареєстровано близько 80 тис. внутрішньо переміщених осіб. Представники місцевої влади закликають людей реєструватися згідно нової процедури Кабміну. Саме ця реєстрація дає можливість отримати державні соціальні виплати. Попередня реєстрація в реєстрах ВПО Івано-Франківської громади дає можливість отримувати лише гуманітарну допомогу в межах кількох областей.
Для продовольчої безпеки країни місцевих аграріїв закликають вирощувати нетипові для них культури – яру пшеницю, ячмінь, овес, гречку, о також овочеві культури. У область з регіонів активних бойових дій переїхали вже 30 підприємств.
Рівненська
За повідомленням Генерального Штабу ЗСУ російська військова техніка підходить до білоруського кордону.
Рівне
Ситуація відносно спокійна, було дві повітряні тривоги. ЗСУ продовжують патрулювання кордону з Білоруссю. Територіальна оборона чергує на блокпостах. ​​Міський голова Рівненської громади коротко зазначив, що ніч пройшла відносно спокійно, незважаючи на повітряну тривогу. Люди згуртовані, допомагають волонтерським штабам. Підприємства, які працюють на території Рівненської громади, поступово відновлюють свою роботу. В громаді готові підтримати підприємців, які потребують допомоги з евакуацією приватних підприємств. У місті, один з торгівельно-розважальних центрів достроково розірвав договір оренди з магазином одягу Oodji, бренд має операційну приналежність російському ринку.
Хмельницька
В області спокійно.
Хмельниччина попрощалась з двома військовими Іваном Охримчуком та Русланом Рагімовим, які загинули захищаючи Україну. Церемонії прощання відбулися у Славутській громаді та в Ізяславі.
Хмельницький
Ситуація в громаді контрольована.
Міська рада організовує безкоштовні курси української мови. Курси стартують з 22 березня і проводитимуться двічі на тиждень в очній та дистанційній формах.
Чернівецька
В Чернівцях та області спокійно. Збройні Сили України та інші силові структури створюють надійну конструкцію безпеки. У Чернівцях на Театральній площі роздавали корм тваринам, які разом з господарями вимушені були залишити свої домівки через російську агресію. У Чернівецьку область евакуювали 140 дітей із трьох центрів соціально-психологічної реабілітації дітей Миколаївщини.
Закарпатська
В області спокійно.
В боях за Україну загинули три закарпатці, з ними прощатимуться завтра у Мукачеві та Драгові.
Українська Жіноча Варта
Підписуйтеся на наші канали та сторінки
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard