Україна Оперативна інформація з регіонів 02.05.2022 (фото, відео)

Відділ моніторингу #УЖВ

Оперативна інформація з регіонів мережі Активної Громади 02.05.2022р.

Україна Оперативна інформація з регіонів 02.05.2022

Україна коротко:

Триває шістдесят восьма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Найбільша активність загарбників спостерігається на Харківщині, Донеччині та Луганщині. На Запорізькому, Криворізькому та Миколаївському напрямках ворог проводить перегрупування військ, посилює артилерійські підрозділи та підрозділи протиповітряної оборони. Намагається налагодити систему матеріально-технічного забезпечення угруповання військ на цих напрямках.

Ворог продовжує знищувати об’єкти цивільної інфраструктури України. Завдає ракетно-бомбових ударів та здійснює артилерійські обстріли житлових районів міста Миколаєва, а також населених пунктів Дніпропетровської, Запорізької, Луганської та Харківської областей.

Військові рф продовжують обстріли міста Харкова. На Ізюмському напрямку тривають наступальні дії противника у напрямках Ізюм – Барвінково та Ізюм – Слов’янськ.

На Донеччині та Луганщині основні зусилля ворога зосереджено на встановленні повного контролю над населеними пунктами Рубіжне і Попасна та просуванні у напрямках населених пунктів Лиман і Сіверськ.

В Запорізькій та Херсонській області тривають заходи щодо перегрупування підрозділів, інженерного обладнання позицій. Зокрема, на вогневих позиціях у районі населеного пункту Токмак Запорізької області, розгорнуто підрозділ ствольної артилерії. Ворог здійснив артилерійські обстріли позицій наших військ у районі населеного пункту Оріхів.

На Одещині обстановка у Придністровському регіоні Республіки Молдова залишається напруженою. Противник, через підконтрольні засоби масової інформації, продовжує розповсюджувати провокативні повідомлення про посилення загрози населенню Придністров’я з боку України.

На півночі України не виключається імовірність проведення противником демонстративних та провокаційних дій у районах, прилеглих до державного кордону України.

На тимчасово зайнятих територіях російські окупанти штучно створюють і загострюють гуманітарну та економічну кризи. В населених пунктах спостерігається нестача ліків, асортимент продуктових магазинів обмежений, не функціонують банківські установи.

Північні області

Київ

До Києва повернувся посол Південної Кореї Кім Хьонг разом із частиною співробітників дипломатичного представництва.

Київський ресторан Under Wonder готується наливати безкоштовне шампанське з нагоди смерті владіміра путіна. У такий спосіб заклад хоче продовжити традицію вашингтонського ресторану “1203”, який у 1953 пропонував гостям безкоштовний борщ з нагоди смерті Сталіна.

Київська

Міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод відвідав Ірпінь.

Служба безпеки України ідентифікувала майже 900 російських солдатів і 100 колаборантів, причетних до злочинів на Київщині. У Київській області, за даними поліції, виявили тіла 1202 цивільних, яких убили російські окупанти. 280 тіл станом на сьогодні залишаються непізнаними, сотні людей вважаються зниклими безвісти.

Активісти врятували кота, який сидів на сьомому поверсі зруйнованої багатоповерхівки в Бородянці. Діставали тварину за допомогою спецтехніки з краном.

Житомирська

Сьогодні на Смолянському військовому кладовищі попрощалися з військовослужбовцем Миколою Фіалковським, який загинув на сході України 22 квітня,

Житомирські рятувальники в онлайн форматі проводять у школах та училищах уроки з мінної оборони.

Чернігівська

З початку повномасштабної війни лижна база у Чернігові була під постійним артобстрілами. В середині березня на спортивний об’єкт росіяни скинули авіабомбу. Разом з приміщенням згорів й майже увесь спортивний інвентар. До війни на базі проводили змагання національного рівня. В дитячо-юнацькій спортивній школі тренувалося понад 300 спортсменів. Тепер більшість з них були вимушені виїхати за кордон, щоб мати можливість продовжити тренування.

Сумська

У Сумах из 520 продуктових магазинів запрацювали 410 торгівельних точок, а це 90%.

З 20 травня по 1 травня на сайті “Єдина система місцевих петицій” з’явилися нові електронні звернення від громадян. Зокрема, в петиціях сумчани порушують такі питання як ввімкнення світлофорів, перейменування вулиць і площ, недопущення фінансування проросійських партій за рахунок коштів громади і тд. Станом на 1 травня збір підписів тривав по 15 петиціям. Чотири петиції про перейменування вулиць вже отримали підтримку мешканців і передані на розгляд відповідним структурним підрозділам.

Східні області

Харківська

За добу окупанти завдали по Харкову 5 артилерійських обстрілів. Постраждали Салтівка, ХТЗ. По області зазнали обстрілів Богодухів, Золочів, Мала Данилівка, Чугуїв. Загинули 3 людей, 8 мирних мешканців отримали поранення.

Запеклі бої тривають в Ізюмі. Ворог намагається проводити наступальні дії у напрямках Барвінкового. Але ЗСУ тримають позиції, тому спроби наступу окупантів успіхів не мають. Перехоплені українською спецслужбою розмови російських військових свідчать про те, що вони більше не хочуть йти в наступ. Але керівництво погрожує їм розстрілом.

Донецька

Краматорськ

Ситуація у місті залишається тривожною. Дій рф у місті не зафіксовано. ЗСУ спільно з ТрО готуються до зустрічі ворога.

Місто працює в штатному режимі. Продовжується прибирання міста, асфальтування проблемних ділянок. Комунальне підприємство приступило до поливу газонів вздовж доріг. Міська рада створила централізовану гарячу лінію для отримання гуманітарної допомоги.

Міський голова інформував мешканців, що через малий попит скасовано евакуаційний потяг Покровськ-Чоп. Мешканцям, які бажають евакуюватись запропоновано скористатись автобусами або електричкою Покровськ-Дніпро.

Незважаючи на тривожну ситуацію, мешканці, які залишились у місті продовжують доглядати за своїми будинками та дворами. До координатора ВІ “Активна Громада” звернулись мешканці будинку у центрі міста з ініціативою провести конкурс на Кращій двір і цього року.

До міста поступово завозять медикаменти, їх кількість недостатня. Не вирішено проблему з дефіцитом палива. Координатором ВІ “Активна Громада” скоординовано роботу мережі гуманітарних центрів з метою уніфікувати порядок видачі гуманітарної допомоги з метою спрощення отримання її мешканцями міста.

Покровськ і Покровський район

Ворог постійно веде інформаційну війну.

Минула доба у громаді пройшла неспокійно – лунали вибухи. За попередньою інформацією на територію міста (незабудована місцевість) впали уламки ворожої ракети, так як сили ППО збили її над Покровськом. Відомості щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів інфраструктури, житлових будинків уточнюються. Загиблих та поранених серед цивільного населення немає. На ділянці працюють відповідні фахівці.

Угруповання окупаційних військ веде наступальні дії практично вздовж всієї лінії зіткнення. Ворог безуспішно здійснював штурмові дії в районі Мар’їнки.

Війська агресора вдарили по таких населених пунктах – Авдіївка, Очеретине, Володимирівка.

Руйнувань зазнали щонайменше 35 цивільних об’єктів – житлові будинки, фермерське господарство, зерносховище, комунальна інфраструктура.

Військові ЗСУ відбивали атаки ворога. Представники місцевої тероборони проводили чергування в громаді.

В Мирноградській громаді об’єкти критичної інфраструктури міста неушкоджені. На сьогодні місто забезпечено водою, світлом, газом та іншими комунікаціями.

Бахмут

У Бахмутській громаді одна людина померла від поранень, отриманих на Луганщині. Ще одній людині з Луганщини було надано медичну допомогу:

Станом на 2 травня приватні об’єкти торгівлі працюють в обмеженому режимі.

ТОВ «Бахмут – Хліб» працює стабільно для забезпечення потреб громади. Ринок працює.

Роботу у Бахмуті відновила Нова пошта. https://www.facebook.com/rada.bakhmut/posts/723678178985708

Координатор ВІ “Активна Громада” консультувала стосовно евакуації та надання гуманітарної допомоги.

Маріуполь

Вже понад два місяці Маріуполь заблокований російськими військами. Інфраструктура міста повністю знищена. Медична допомога нині відсутня, тому люди з онкологією та хронічними хворобами приречені. Надвисока смертність через брак питної води, їжі та ліків. Кількість жертв російської агресії невпинно продовжує зростати. Місцеві ховають загиблих у дворах.

Окупанти намагаються приховати наслідки своїх злочинів. Раніше вже повідомляли про масове захоронення місцевих жителів, яке росіяни влаштували на околицях села Мангуш. Нині стало відомо, що тіла загиблих, які знайшли під завалами, вивозять на тих самих вантажівках, на яких привозять “гуманітарну допомогу” цивільним.

 

Окрім того, місто перебуває в інформаційній блокаді – окупанти забороняють місцевим жителям фотографувати та знімати відео. Натомість на тимчасово окупованих територіях поширюють інформацію, що російські війська ніби вже на головній вулиці Києва – Хрещатику та контролюють Харків.

Луганська

Російські війська знищили гімназію у Лисичанську, яка була збудована у ХІХ столітті. 1 травня росіяни завдали прицільного обстрілу, після чого здійнялася пожежа. Пожежа тривала декілька годин, внаслідок чого приміщення гімназії вигоріло вщент.

Росіяни безперервно обстрілюють Рубіжне. Евакуацію вкотре зірвали. Через обстріли небезпечно перебувати у гуманітарному штабі, куди тиждень тому українська влада завезла кілька тонн їжі. Місто на межі гуманітарної катастрофи.

За минулу добу на Луганщині внаслідок обстрілів російських військових загинули троє людей, ще троє — отримали поранення, повідомив керівник ОВА Гайдай. Десятки житлових будинків зруйнували.

В інших громадах Луганщини ситуація із доставкою гуманітарної допомоги контрольована.

Південні області

Запорізька

Ситуація в Запорізькій області залишається загрозливою.

Минулої доби російські військові обстріляли багатоповерхові будинки Оріхова. Внаслідок обстрілу із травмами різної тяжкості госпіталізовані чотири людини. Двоє чоловіків загинули від осколкових поранень.

У Пологах російські військові окупанти облаштували склад боєприпасів у приміщенні місцевої лікарні та забороняють персоналу надавати медичні послуги місцевим жителям. У селі Воздвижівка Пологівського району російський авіаснаряд влучив у ферму. Внаслідок вибуху зруйновані господарчі споруди та загинули свійські тварини. В цілому по Запорізькій області повністю зруйновано або частково пошкоджено 647 домоволодінь.

У Терпінівській громаді окупанти призначили своїх «посадовців» з числа колаборантів і зрадників. Прокуратура Запорізької області готує кримінальні провадження з цього приводу.

У Мелітополі 1 травня окупанти намагалися провести демонстрацію з нагоди Дня праці з використанням радянської символіки. Масовий захід провести не вдалось: на демонстрацію прийшло близько 40 людей. Сільськогосподарську техніку, викрадену у Мелітополі, помітили у Чечні. Втім, росіяни не можуть нею скористатись, адже виробник вимкнув її дистанційно.

Демонстрацію з нагоди 1 травня намагались провести і в Бердянську. Там нечисленним учасникам роздавали заборонені українським законодавством «георгіївські стрічки». Також окупанти почали обдзвонювати місцевих мешканців та вимагати явитися до поліції або псевдоадміністрації.

Від учора частина Запорізької області перебуває без мобільного зв’язку та інтернету – їх відключили російські окупанти. Налагодити зв’язок з окупованими територіями поки не вдається.

До Запоріжжя почали прибувати мешканці Маріуполя на власному автотранспорті. Вони отримують все необхідне: гаряче харчування, медикаменти, продукти та психологічну допомогу. Людей, яких евакуювали з “Азовсталі”, очікують в обласному центрі ближче до вечора.

Миколаївська

Збройні сили України боронять зайняті рубежі, але російські війська не припиняють обстрілювати Миколаївщину. За минулу добу в області поранення отримали 12 людей.

Одеська

Внаслідок російського ракетного удару по Одесі 2 травня є загиблі і поранені, повідомив голова обласної військової адміністрації Максим Марченко. За його словами, ракетний удар був завданий по одному з об’єктів інфраструктури Одеси. Українські сили протиповітряної оборони збили російський безпілотник над Чорним морем. Російські війська втретє вдарили по мосту через Дністровський лиман.

Центральні області

Дніпропетровська

Вчора окупантами були обстріляні населені пункти Осокорівка, Трудолюбівка, Князівка та Таврійське під Кривим Рогом.

Вранці ворожа ракета влучила в елеватор однієї з агрофірм, що в Покровській громаді Синельниківського району. У будівлі, де зберігалося зерно, обвалився дах.

Пізніше росіяни нанесли 2 ракетні удари по селищу Межова. Одна ракета потрапила до свинокомплексу. Худоба не постраждала. Зачепило склади. Друга ракета потрапила у посадку.

У Дніпрі затримали 2 мешканців Кременчука, які були під дією наркотичних засобів. В них виявили зразки форменого одягу радянської армії та російської символіки.

В середньому за добу до Кривого Рогу приїздить близько 1000 переселенців, з них половина – з Херсонської області. Багато хто їде транзитом, але зараз у місті знаходиться понад 50 000 переселенців.

Влада Кривого Рога придбала для військових та нацгвардійців понад 10 000 бронежилетів.

Кіровоградська

З початку війни Кіровоградщина зустріла понад 134 тисячі переселенців. Половина – залишилась жити в містах і селах області. Майже всі вони вже отримали реєстрацію, – говорить голова ОВА Андрій Райкович

У Новоукраїнській громаді Кіровоградської області переселенці активно долучаються до всіх ініціатив на допомогу Збройним силам, зокрема плетуть маскувальні сітки та шиють одяг і амуніцію.

В обласному центрі – Кропивницькому – спокійно, без повітряних тривог. ЗСУ охороняють рубежі області та військові об’єкти. ТрО чергують на блокпостах та разом з поліцейськими патрулюють містом.

В обласному центрі з’явиться новий соціальний гуртожиток, управління яким виконуватиме міський департамент освіти. Мешканцям гуртожитку надаватимуть психологічну та екстрену медичну допомогу, безоплатні правові консультації та інформацію з питань соціального захисту.

Полтавська

Вночі 2 травня на Полтавщині було дві повітряних тривоги та одна вдень.

Правоохоронці Полтавщини продовжують охороняти безпеку громадян. Вони перевіряють транспортні засоби та підозрілих осіб. Одну особу перевіряють на причетність до співпраці з ворогом.

Полтавська ОВА вже веде переговори з владою Полтави щодо виділення 12 га землі під будівництво житла для переселенців — 2000 квартир на 100 тис. м².

За словами заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка, для прискорення будівництва, будівлі зводитимуться невисокі — у 3-5 поверхів. Кожен з будинків буде обов’язково обладнаний бомбосховищем. Після відновлення зруйнованого житла, переселенці повертатимуться додому, а звільнені квартири будуть роздані військовим і тим, хто стояв у черзі.

На Полтавщині навчальний рік завершиться 31 травня. Через воєнні дії учнів випускних класів звільнили від державної підсумкової атестації. Замість традиційного ЗНО для 11-класників цьогоріч проведуть національний мультипредметний тест (НМТ) з української мови, математики та історії України. Видачу документів про здобуття освіти випускникам 9-х та 11 класів заплановано на 10 червня.

У Полтаві влаштували безкоштовні заняття із собаками для дітей-переселенців. За допомогою різних вправ та ігор з собаками вдається вивести їх зі стресового стану. Із дітьми працюють три собаки різних порід. Триває кожне заняття близько години. Нині їх влаштовують, зокрема, для тих, хто мешкає в гуртожитках полтавського вишу.

Вінницька

Невизнане Придністров’я продовжує готуватись до війни з Україною. Там надрукували великий наклад газет «Придністров’я», який датований 2 травня 2022 року. Центральний матеріал газети – «Офіційне звернення жителів ПМР до президента рф путіна». В тексті висловлюється прохання «залучити збройні сили «ПМР» в діях армії рф». Для цього на території самої рф відкриваються «мобілізаційні пункти» для набору добровольців воювати в армії Придністров’я.

Військові ЗСУ переведені на посилений режим ведення служби. Представники місцевої тероборони здійснюють чергування.

Вінницька громада продовжує отримувати гуманітарну допомогу від польського міста-побратима Кельце. Цього разу, окрім продуктів, засобів гігієни та інших речей, були отримані зворушливі малюнки вихованців дитсадків.

Західні області

Івано-Франківська

Ситуація в області відносно спокійна.

В Івано-Франківську планується відкриття декількох дитячих садочків, адже працюючі батьки не мають де залишати дітей. Міський голова повідомив, що кількість місць буде обмеженою.

Місто готується зустрічати свою 360-річницю з дня заснування. Цьогоріч відсвяткують подію висадкою 360 дерев та проведуть молебень за перемогу України у війні. Також у місті заплановано оновити розмітку на навантажених дорогах з інтенсивним рухом та переходами.

Місто продовжує допомагати переселенцям, але також підтримує своїх мешканців. Триває програма допомоги з нагоди дня народження людям “золотого віку”, які досягли 70 років і більше, а також людям з інвалідністю 1 групи (всі) та 2 групи (у кого пенсія менша 3 000 гривень). Також міська влада виплачує 100 тисяч гривень сім’ям загиблих воїнів на російсько-українській війні. Діти військовослужбовців можуть отримати невелику допомогу з нагоди дня народження.

Рівненська

Впродовж дня повітряних тривог не було. Загальна ситуація спокійна.

Військові Збройних Сил України патрулюють кордон з білоруссю. Представники тероборони патрулюють та чергують на блокпостах.

На Рівненщині та в Рівненській громаді спостерігається дефіцит пального. Зокрема міський голова Рівного, 2 травня вранці повідомив про те, що впродовж тижня на маршрути виїжджатиме лиш частина автобусів, а комунальний транспорт (тролейбуси) будуть курсувати за графіком. Начальник Рівненської обласної військової адміністрації також зазначив про те, що є дефіцит пального і повідомив які кроки прийняті Урядом та обласною радою з метою подолання дефіциту.

У Рівному демонтують 21 об’єкт пов’язаний з комуністичним режимом. Перелік цих об’єктів сьогодні затвердили члени Рівненського міськвиконкому на позачерговому засіданні.

Здовбиця

Загальна ситуація в громаді спокійна. Повітряних тривог не було. Представники місцевої тероборони вартують на блокпостах, перевіряють документи усіх проїжджаючих.

Представники місцевої влади сформували два екіпажі для відправлення допомоги на схід України. Вантаж мішаний: як для цивільних, так і для військових. Депутати тримають зв’язок з польськими волонтерами, які надають гуманітарну допомогу.

Зараз у громаді перебуває біля 300 ВПО. Громада і волонтери всіляко допомагають. У школі продовжують плести сітки для потреб зсу.

Здовбицька сільська рада повідомила про придбання громадою автомобіля для Збройних Сил України. До збору коштів долучилися працівники освіти, культури, підприємці, волонтери, українці, які проживають за кордоном та усі небайдужі жителі громади.

Хмельницька

Кам’янець-Подільський

Сьогодні нашим військовим було передано рації й тактичні рукавиці. Загалом з міського складу вже відвантажили 116 тонн допомоги, а з бюджету для військових і тероборонівців освоєно близько 2 млн грн.

В Кам’янці-Подільському вже майже 19 тисяч українців отримали статус ВПО. Із них 4471 – діти до 18 років, 1898 – пенсіонери, 458 – особи з інвалідністю, 19 – багатодітні сім’ї. За п’ятницю статус ВПО надали 1577 українцям. За вихідні дні прихисток офіційно отримали ще 38 вимушених переселенців. Більшість із них – мешканці Попасної Луганської області. Нагодували в суботу і неділю 5461 людину. Також досить багато людей вже виїжджає з міста через припинення бойових дій у своїх регіонах.

Топонімічна комісія при міській раді готується до засідання щодо перейменування вулиць.

Наразі працює організаційний комітет з відзначення 8 травня – Дня матері в Кам’янці-Подільському. Цього дня вшановують «Матерів-героїнь», матерів загиблих Героїв.

Чернівецька

Ситуація у Чернівецькій області спокійна та контрольована.

Начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук зустрівся з депутатами Європейського парламенту, котрі прибули на Буковину з робочим візитом. Учасники зустрічі обговорили потреби переселенців у регіоні та майбутню допомогу для них.

Мешканці Недобоївської громади придбали для українських військових 8 авто. Серед покупок – машини для перевезення води та бензину, автобуси, вантажівки. Перед відправкою військовим автівки також ремонтують та заправляють.

Підприємство «Чернівціобленерго» впродовж березня та квітня перерахувало Збройним силам України 7 мільйонів гривень, з них 5 мільйонів – у березні та 2 мільйони – у квітні. На Буковині за два місяці лікарі «швидкої» зібрали 850 тисяч гривень для захисників України. Крім того, бригади «швидкої» виїжджають на виклики до інших областей України, щоб врятувати поранених воїнів – їх доправляють на лікування до Чернівців.

У гуманітарний штаб Буковини надійшла допомога від Червоного Хреста з Румунії. Вони передали вантажівку із продуктами харчування тривалого зберігання та гігієнічними товарами. Чернівецька обласна організація Товариства Червоного Хреста України передала десять тисяч банок консервів, шість тисяч кілограмів цукру і багато іншого. Цими продуктами поповнили міський резерв. За потреби, їх також надаватимемо для харчування людей при Центрах для переселенців.

У Чернівцях вимушені переселенці налаштували виробництво бронежилетів. У місцевій швейній замовляють відшивання жилетів та купують пластини для них. Від початку війни зробили понад 350 бронежилетів.

Станом на 2 травня в області поселили 100589 вимушених переселенців, із них – 33341 дітей. З них 82340 людей офіційно зареєструвались і отримали статус вимушено переміщених осіб.

Закарпатська

На Закарпатті бойових дій не відбувається, але в області активно відчуваються їх наслідки. Місцеві громади роблять різні заходи, щоб допомогти ЗСУ та мешканцям, які постраждали.

В Ужгороді проведуть лекцію “Жінка в традиційній культурі України” для мешканців та переселенців.

На Закарпатті готують до відкриття Боржавську вузькоколійку: лагодять колію, приводять до ладу рухомий склад

128-ма Закарпатська бригада оприлюднила фото бійців з барткою та трембітою.

У Будапешті відбувся мітинг на підтримку України. Участь у заході взяли як українці, так і угорці. Одним з учасників мітингу був закарпатець Андрій Слохіняк, який три роки працює у Будапешті. Він розповів Суспільному Закарпаття, як відбувався захід, та чи завадила його проведенню проросійська акція неподалік.

В Ужгороді створили коаліцію організацій “Закарпаття за дерусифікацію” У останній день квітня цього року за ініціативи низки представників громадських, державних та наукових організацій в Ужгороді було створено доброчинне об’єднання «Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію».

 

Ukrainian Women’s Guard

 

donate Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Підписуйтеся на наші канали та сторінки

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard