Техніка заспокоєння «Фортеця»-поради від психолога. Цей метод заспокоєння можна використовувати з дітьми.

Якщо Ви відчуваєте тривогу, страх, емоційне виснаження, щоб відновити душевну рівновагу та відчути спокій, пропонуємо Вам виконати техніку «Фортеця».

Цей метод заспокоєння можна використовувати з дітьми.

Для виконання техніки Вам знадобляться чистий аркуш паперу та олівець, можете їх замінити на щось інше, наприклад планшет або телефон, головне, щоб Вам було зручно. Але навіть якщо цього немає, для проходження техніки Вам може вистачити лише уяви.

Почнемо?

 

  1. Знайдіть місце, де Вам буде зручно та ніхто не буде заважати.
  2. Займіть зручне положення. Закрийте очі або оберіть якийсь предмет у полі зору, на якому ви могли б зосередитись.
  3. Завдяки уяві, перемістіться у місце, яке Ви вважаєте безпечним. Це може бути якесь реальне місце, або повність придумане Вами.
  4. Подумки збудуйте навколо себе надійну безпечну фортецю.
  5. Спробуйте перемістити у це місце не лише душу та думки, а й тіло. Як це зробити? Спробуйте відчути навколишній світ усіма органами.
  • Що Ви бачите навкруги? Як виглядає Ваша фортеця? Спробуйте описати подумки (а потім і намалювати) всі деталі Вашого світу.
  • Чим ця фортеця Вас захищає? Чи є там є рів із водою? Високі стіни? А можливо для охорони навкруги ходять леви?…
  • Де ви знаходитесь у фортеці?
  • Які там запахи?
  • Що вас оточує? До чого Ви можете доторкнутись? Що ви відчуваєте на дотик?
  • Яка там температура повітря?
  • Чи є хмари?
  • А тварини?
  • Чим детальніше Ви промалюєте навколишній світ, тим краще!
  1. Проаналізуйте, що з Вами відбувається, коли Ви знаходитесь у фортеці.
  • Які у Вас емоції?
  • Які думки у цей час?
  • Що відчуває Ваше тіло?
  • Наскільки Вам безпечно? (де 0 – зовсім небезпечно, 10 – максимально безпечно та спокійно)
  1. Якщо Ви не відчуваєте 100% безпеки та спокою, що Ви можете зробити/ додати/ переробити у Вашій фортеці, аби відчути максимальний комфорт, спокій та безпеку? Можливо для спокою Вам не вистачає якогось супер герою чи найновішої зброї, а можливо чарівна паличка зробить вашу фортецю неприступною? Пам’ятайте, що ця фортеця – це Ваш світ, тож Ви можете там робити абсолютно все, навіть застосовувати чаклунство!
  2. Проаналізуйте знов рівень безпеки та Ваші відчуття у фортеці (де 0 – зовсім небезпечно, 10 – максимально безпечно та спокійно).
  3. Коли Ви відчуєте максимальний рівень безпеки та спокою спробуйте перенести цей спокій у тіло. Вперше це може не вийти так вправно, як Вам того хотілось би, але використовуючи цю вправу час від часу Ви навчитесь відчувати спокій у фортеці не лише душею, а й тілом.
  4. Перенесіть вашу уявну фортецю на аркуш паперу. Якомога детальніше.
  5. Кожного разу, коли Ви будете відчувати страх, небезпеку, відчуття відчаю тощо повертайтесь у Вашу фортецю. Залишіть аркуш з намальованою фортецею так, щоб він завжди був під рукою. Це дасть Вам змогу швидше поринати у «безпеку».
  6. Під час кожного повернення Ви можете удосконалювати свою фортецю та не забувайте додавати ці удосконалення на свій малюнок, щоб нічого не забути.

 

У чому хитрість цієї техніки? Наш мозок не відрізняє де реальність, а де уява. Тому, коли Вам щось наснилось чи Ви детально уявили якусь подію, то наш мозок реагує на це так, само, як би він дійсно знаходився у цій ситуації. Чим детальніше буде промальована фортеця, тим легше мозку буде відчути, неначе Ви й дійсно знаходитесь у ній, тим самим дозволивши Вам відчути спокій та безпеку або ж знизити неспокій та відчуття небезпеки.

До речі, а сам процес малювання залучає відділи мозку, які відповідають за структурованість та впорядкованість й дозволяє відволіктися від думок, емоцій та самої ситуації.

 

Бережіть своє фізичне та психічне здоров’я!


Автор Yana_Hushchyna

Підготовлено спеціально для Української  Жіночої Варти


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard