Сходженням на гору Вінсон українська альпіністка Яловчак підкорить сім найвищих вершин Землі


Українська альпіністка Тетяна Яловчак у складі міжнародної експедиції в листопаді цього року підніметься на гірський масив Вінсон в Антарктиді, і це сходження буде її “сьомою вершиною”.
“Ми стартуємо 22 листопада. Обіцяють складні погодні умови, оскільки це ще не сезон для сходження”, – розповіла Т.Яловчак.
За словами альпіністки, склад міжнародної команди наразі ще не відомий, експедиція орієнтовно триватиме два тижні. “Я не знаю, хто буде в групі. Але в гори нецікаві люди не ходять”, – сказала Т.Яловчак.
Вона розповіла, що почала ходити в гори в 29 років, перші сходження фінансувала самостійно, продавши власну квартиру, щоб першою з українських альпіністок піднятися на г. Еверест. “До Деналі (Північна Америка) я ходила за власні кошти, потім з’явилися спонсори”, – додала альпіністка.
Альпіністка вважає, що у жодному разі не можна до гір ставитися легковажно і заявляти, що ти їх “підкорюєш”. За її словами, не можна, наприклад, вважати “несерйозною” українську гору Говерлу, порівнюючи її з найвищими вершинами світу. “Вона приголомшлива. Це теж гора, і у неї є свій характер… На Говерлі теж досить багато смертей, тому що люди можуть до сходження на неї ставитися легковажно”, – сказала вона.
Т.Яловчак зазначила, що її радує інтерес українців до альпінізму і зростаюча кількість охочих піднятися, зокрема, на Говерлу.
Вона також показала український рушник, вишитий її бабусею, який у неї завжди в рюкзаку при підйомі в гори. “У мене традиція … Я його ніколи не дістаю з рюкзака, боюся, щоб з ним нічого не сталося”, – розповіла альпіністка.
Також вона показала половину рушника, друга половина якого залишилась на Евересті. “Мене часто запитують, чому я не з прапором, і у мене на це дуже проста відповідь:”Будь ласка, йдіть з прапором, а у мене є свої погляди, своє бачення. Я знаю, скільки сили і оберегу в рушнику”… – пояснює Т.Яловчак
Тетяна Яловчак родом із Донецька. Після окупації Донбасу вона залишилася жити в Києві. Здійснила понад 50 сходжень на гірські вершини. Вінсон стане завершальною висотою семи найвищих вершин планети для української альпіністки.
Джерело: Інтерфакс

Відділ моніторингу Української Жіночої Варти

Comments are closed.