Що роблять російські ССО в болотах білоруського Полісся?


Ще в кінці липня в Мережі з’явилися перші фото озброєних людей без розпізнавальних знаків у Вітебську. Імовірно, це були російські солдати. 22 серпня з’явилися фото російських військових без шевронів в Борисові. А тиждень тому з’явилася інформація від місцевих жителів, що в лісах біля міста Борисова очевидці бачили безліч російських військових без розпізнавальних знаків.
Більше двох тижнів тому на сайті газети “Дняпровец” з’явилася інформація про те, що в місті Речиця Гомельської області Білорусі побував генерал-майор ВДВ Росії Анатолій Концевой. Цей, здавалося б, не примітний факт насправді може мати величезне значення.
Справа в тому, що Анатолій Концевой – фігура дуже відома і авторитетна в російських ВДВ. Він довгий час командував, в тому числі і в бойових умови, 45-ю окремою бригадою спеціального призначення ВДВ, елітним підрозділом російських десантників. Ця бригада відмінно підготовлена і на даний момент входить до складу російських Сил спеціальних операцій. Окремі підрозділи 45-ї бригади активно брали участь в анексії українського Криму, про що писали в свій час навіть російські ЗМІ
Більш того, Концевой є колишнім командиром і близьким другом полковника Вадима Панькова, нинішнього командира 45-ї бригади, про якого згадував під час своєї поїздки в Речицю. Як повідомив “Дняпровец”, Концевой зауважив, що постарається повернуться в Речицю разом з Паньковим. Вадим Паньков в лютому 2014 року перебував в Криму і вів переговори з вищим командним складом і офіцерами українського війська – як відставними, так і діючими, схиляючи їх до зради і підтримки анексії. І, за даними різноманітних джерел, робив він це досить успішно. Поява Концевого в болотах білоруського Полісся і можливий візит Панькова в Білорусь незадовго до початку масштабних навчань “Захід-2017” можуть свідчити про те, що Росія має намір використовувати ці навчання для досягнення якихось геополітичних цілей. Яких саме – посилення свого контролю над Білоруссю, встановлення режиму, більш лояльного до Кремля або навіть повна окупація країни – поки не ясно, проте Росія здатна на все.
Побічно про це свідчить і активізація підрозділів російських ССО і їх поява на території Білорусі. Офіційно немає інформації, чи будуть підрозділи російських ССО відкрито брати участь в “Заході-2017”. Однак є ряд свідчень, в тому числі і від самих російських військових, що деякі підрозділи ССО все-таки візьмуть участь в навчаннях і вже перебувають на білоруській території. Так, командувач Балтійським флотом РФ в травні цього року, розповідаючи про участь в “Заході-2017”, заявив: “У цьому навчанні в тій чи іншій мірі братиме участь весь Балтфлот. Це будуть практично всі підрозділи морської, сухопутної та авіаційної складових сил і засобів флоту “. Варто відзначити, що до складу БФ входить ряд підрозділів, зокрема 313-й загін спеціального призначення і 473-й загін спеціального призначення, які також є частиною ССО РФ.
Крім того, командувач ВДВ ЗС РФ генерал-полковник Андрій Сердюков кілька тижнів тому заявив, що на навчаннях “Захід-2017” російські десантники діятимуть “в складі допоміжного пункту управління ВДВ і трьох дивізій”. При цьому генерал зазначив, що в Білорусь російські ВДВ спрямовувати не будуть, а “будуть виконувати навчально-бойові завдання на незнайомих полігонах Західного військового округу”. Конкретний задум офіційно поки не викладено, однак можна припустити, що певна кількість десантників з 45-ї окремої бригади спеціального призначення ВДВ, якою командує вже Паньков, може бути направлено в Білорусь для певних спеціальних операцій.
Крім того, численні факти фіксації очевидцями російських солдатів без розпізнавальних знаків на території Білорусі також побічно свідчить про те, що це можуть бути бійці ССО РФ. Адже очевидно, що вони зі своїми шевронами територією чужої держави не ходитимуть, а звичайним військовослужбовцям російської армії приховувати свою військову приналежність сенсу немає. Так, ще в кінці липня в Мережі з’явилися перші фото озброєних людей без розпізнавальних знаків у Вітебську. Імовірно, це були російські солдати. 22 серпня з’явилися фото російських військових без шевронів в Борисові. А тиждень тому з’явилася інформація від місцевих жителів, що в лісах біля міста Борисова очевидці бачили безліч російських військових без розпізнавальних знаків.
Все це виглядає досить тривожно, адже саме російські ССО захоплювали Крим, брали участь в російській агресії на Донбасі і воювали на території Сирії. Вони спеціалізуються на проведенні секретних силових операцій, в тому числі і таких, як зміна влади в певній країні, ліквідація її вищого військово-політичного керівництва та інших подібних заходах. Їх масове перекидання в Білорусь на чолі з Анатолієм Концевим, відомим майстром спецоперацій, який, до того ж, має численні зв’язки серед білоруських силовиків і може віртуозно маніпулювати ними, не обіцяє Білорусі нічого гарного.
Втім білоруська громадськість, розуміючи всю небезпеку ситуації, не сидить склавши руки. У серпні почалася акція громадянського контролю російських військ в Білорусі – прості білоруси постять в соцмережах фото і відео російських солдатів і їх техніки з хештегом # Захад2017, # Запад2017. Мета цієї акції – публічно відстежувати пересування російських військ в Білорусі і в такий спосіб мінімізувати ймовірність окупації країни або інших негативних сценаріїв.
22 серпня в Мінську були розклеєні плакати, які закликають російських солдатів повертатися додому. 24 серпня в Мінську на мосту активісти вивісили великий банер “Російський солдат йди додому”. А на 8 вересня о 18.00 на Жовтневій площі Мінська запланована масштабна акція попередження з вимогою скасування навчань “Захід-2017”. Все це свідчить про те, що громадяни і словом, і ділом готові захищати свободу Білорусі.
Максим ПЕТРОВСЬКИЙ , воєнний журналіст
Джерело: glavred.info
Переклад зроблено Українською Жіночою Вартою
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання)на «Українську Жіночу Варту»
www. uzv.org.ua .

Comments are closed.