О-уо-о! Я хочу в армію!

Хто сказав, що жінки слабка стать?! Хто сказав, що жінки не вміють воювати та служать в армії гірше чоловіків?! Той, хто це сказав – боягуз!
Ще княгиня Ольга в часи Київської Русі стала першою жінкою, що протягом багатьох років не тільки правила країною, але й керувала військовими походами, які були доволі успішними.
Її справу продовжила княгиня Анна – вдова князя Романа Мстиславича, яка при малолітніх синах була справжньою правителькою, вела переговори з монархами та керувала військом.
Бути захисницею, воїном – це в крові української жінки, стверджують історики. Перші племена, що жили на території України – скіфи та сармати вважали за належне жінку із зброєю. Вони високо шанували жінку та не піддавали сумніву її здатність воювати. Під час археологічних розкопок скіфських курганів на Україні були знайдені жіночі поховання із зброєю, спеціально виготовленою для жінок, включаючи мечі, щити для стріл, бойові сокири, кинджали.
Особливістю скіфсько-сарматського соціального устрою була гінекократія – високе становище у суспільстві жінок, свого роду матріархат. Сарматські жінки не лише підтримували лад у господарстві й виховували дітей.  Сарматські жінки часто тримали в своїх руках кермо влади. Це підтверджують записи Поліена (ІІ ст. н. е.), який розповідає про ватажків сарматських племен – цариць Тіргатао й Амагі.
Сарматки були воїнами нарівні з чоловіками. В могилу померлої жінки, навіть дівчинки, крім прикрас клали зброю. А родинні поховання формувалися навколо могили жінки, яку вважали праматір’ю. Античні автори повідомляли, що сарматки були чудовими вершницями, вправно метали дротики й стріляли з луків. Тобто дами були вельми емансиповані, незалежні, на рівних брали участь у військових “розбірках”. Обожнювали полювати, виїжджали “на кабана” іноді з чоловіками, але частіше самі.
Уявити як сучасні українки ловлять і «валять» в лісі кабана край складно, бо роками у жінок формували думку, що захоплюватися чоловічими уподобаннями жінці непристойно. Коли якась жінка висловлювала бажання служити в армії, то її неодмінно висміювали або ж вмовляли цього не робити. Такі жінки зазнавали приниження за бажання захистити Україну.
 
Джерело: zhinka-online.com.ua