Ніштіман – курдська жінка на фронті


Ніштіман має мрію – жити в мирі. І щоб це сталося, вона повинна брати участь у війні проти ІДІЛ на півночі Іраку. Їй усього 19 років. Ніштіман народилася в революційній курдській родині, і вирішила стати солдатом на передовій.
Вона заміжня, її чоловік також воює на фронті. Ніштіман сумує за родиною. Проте пріоритетом для неї залишається захист батьківщини.
День Ніштіман розпочинається зі швидких зборів та наказів від командування бази, перед тим як розпочати службу, що полягає у моніторингу потенційного пересування бойовиків ІДІЛ, терористів-смертників, які прагнуть вчинити атаку на військових іракської коаліції:
“Ми не боїмося ІДІЛ узагалі. Ми і далі будемо захищати нашу землю. Ми боротимемося до останнього подиху. Ми не дозволимо їм наступати.”
Вона належить до одного з жіночих загонів, що базуються у північному регіоні Іраку, де триває оборона міста Кіркук від джихадистів ІДІЛ. Тут є великі запаси нафти.
Разом із загонами іракських збройних сил та під командуванням курдських сил пешмерга, вони змогли відтіснити ІДІЛ та відновити контроль над Кіркуком.
“Мені вдалося влучити в кількох бойовиків ІДІЛ під час боїв. Декотрих з них поранило моїми кулями, інші загинули. Ми захистили цю лінію боїв кілька разів, поки ІДІЛ періодично намагалося нападати.
Моє особисте життя та життя на фронті пов‘язані один з одним. Проте я особисто мрію про життя в мирі та у вільній країні, з моєю сім‘єю. Це все, чого я бажаю.”
Ніштіман вступила в ряди курдського ополчення рік тому, життя в окопі сильно змінило її, каже дівчина. Сил їй надає рішучість помститися ісламістам за всіх тих жінок, які стали їхніми жертвами.
Про себе вона розповідає неохоче, під час тренувань їх вчать контролювати свої емоції. А також за будь-яких умов не потрапляти в полон джихадистів, навіть ціною свого життя.
Ісламісти тим часом найбільше бояться загинути саме від рук жінки. Серед них існує переконання, що вбитий в бою жінкою не потрапить в рай.
За приблизними підрахунками, торік у боях проти ІДІЛ в Іраку взяли участь до 5 тисяч курдських жінок.
 
Джерело
Відділ моніторингу «Української Жіночої Варти»