Міністр оборони хоче дозволити жінкам навчатися у військових ліцеях


Український міністр оборони Степан Полторак планує дозволити жінкам вступати у військові ліцеї. Адже в Україні п’ята частина війська, 55 тисяч осіб – жінки. Таку заяву зробив очільник МОУ під час першого українського жіночого конгресу у Києві.
“Відношення до жінок-військовослужбовиць у нас на першому плані. Чи багато це – 20%? Я скажу, що в армії має служити стільки жінок, скільки бажає. І ми маємо створити відповідні для них умови”, – зазначив міністр.
За словами міністра, через у бойових діях у зоні проведення АТО пройшли 6 тисяч жінок, 107 з них отримали державні нагороди, ще 3 тисячі отримали нагороди від Міноборони і Генштабу. Трьох жінок нагородили посмертно.
Також міністр розповів, що зараз для жінки отримали доступ до бойових посад сержантського і старшинського складу. Раніше вони не були для них доступні. Полторак підкреслив, що “жінка в армії – це успіх майбутнього ЗСУ”.
А щодо постанови з 1999 року, яка обмежує вступ до військових ліцеїв дівчат, то Полторак сказав:
Я думаю, що це питання до Міністерства освіти, оскільки військові ліцеї підпорядковуються їм, але як міністр оборони я підтримую і можу виступити ініціатором цього скасування”.
Ще Полторак, сказав, що був би не проти мати заступницю жінку.
Джерело: Український інтерес

Відділ моніторингу Української Жіночої Варти

Comments are closed.