ПРЕС-РЕЛІЗ. Щодо ситуації із забороною деякими представниками оперативного командування «Північ» навчальних стрільб ГО «Українська Жіноча Варта» в супереч розпорядженню Міністра оборони України.

25.09.2015 у м. Києві

 
Громадська організація «Українська Жіноча Варта» з вересня 2014 року почала проводити навчання для жінок з військової підготовки. За весь час вишколи різної направленості від ГО «Українська Жіноча Варта», пройшли близько 10 тисяч жінок, в тому числі і жінки-військовослужбовці запасу, кадрові офіцери ЗСУ, медики, волонтери. У листопаді 2014 року, згідно доручення Міністра оборони України УЖВ було надано дозвіл проводити навчальні стрільби на Великополовецькому полігоні. Згодом цей дозвіл було продовжено до кінця 2015 року. Від початку і до сьогодення всі узгодження проведення навчальних стрільб проводились з дотриманням необхідного регламенту і порозумінню між сторонами. За весь цей час ГО УЖВ не припиняла волонтерську допомогу Збройним силам України,  від 2014 року було передану допомоги на сотні тисяч гривень.  Досить плідною була і співпраця з Міністерством оборони України  по іншими напрямкам.
В середині вересня цього року під час узгодження чергових стрілецьких навчань нещодавно  призначений на посаду – в.о. керівника північного оперативного командування сухопутних військ України полковник Віталій Покотило, не зважаючи на всі дозвільні документи та письмове розпорядження Міністра оборони України, заборонив ГО «Українська Жіноча Варта» проводити учбові стрільби, аргументуючи свою заборону тим, що жінці не належить вчитись стріляти, а належить «народжувати дітей, та варити» борщі. ГО «Українська Жіноча Варта» звернулась до представників Міністерства оборони України, які висловили щирий подив такій особистій позиції полковника В. Покотила та нехтування ним офіційних дозволів та розпоряджень від міністерства.
Не зважаючи на запевнення представників Міноборони України, що конфлікт буде владнано, 24 вересня 2015 року при спробі нового узгодження чергових учбових стрільб, невідомі представники оперативного командування «Північ» відкритим текстом вилаяли керівництво ГО УЖВ матерними словами та порадили відправитись стріляти на Місяць. Красномовний анонім з «Півночі» відповідав з номеру телефону 0509536389.
Громадська організація «Українська Жіноча Варта» глибоко вражена «героїзмом» полковника В.Покотила та його підлеглими офіцерами, які відкрили фронт війни з жінками, які намагаються підвищити свою військову кваліфікацію та професійної підготуватись до всенародної відсічі агресору, який продовжує вести активні бойові дії на сході нашої країни, не зважаючи на «миротворчі угоди». Волонтери, медики та військовослужбовці з числа активістів УЖВ, які бували на лінії фронту частіш, ніж дехто з «героїчних бійців», щиро дивуються такій позиції. На думку активісток, представники оперативного командування, повинні були б підтримувати прагнення жінок та дівчат бути готовими в будь-який момент вийти на бій з агресором. Натомість доводиться констатувати майже злочинне нехтування розпоряджень Міністерства оборони та проведення в життя незрозумілої дикунської концепції поведінки, яка не може бути притаманна українським офіцерам.
Наразі ГО «Українська Жіноча Варта» готує офіційне подання для роз’яснення такої ситуації на ім’я  Міністра оборони України та Командування сухопутних військ.  По отриманню офіційних відповідей означених осіб ГО «Українська Жіноча Варта» буде планувати свої подальші дії у боротьбі за права жінок та дівчат отримувати необхідні  мілітарні знання в той час, коли країна знаходиться у стані війни.
Також ГО УЖВ просить журналістів та громадських активістів допомогти з перевірці власника зазначеного номеру мобільного телефону (0509536389), з якого невідомий широкій громадськості «герой» дозволив собі несумісні із званням українського військового вислови в адресу ГО УЖВ.
 
Контакти:
Олена Білецька, голова ГО УЖВ
067 2199989  [email protected]
 
Радміла Корж, прес-секретар ГО УЖВ
067 6336773 [email protected]