Ірина Геращенко: «Силові структури залишаються найконсервативнішими та гендерно недружніми до українок»

Попри всі позитивні зрушення останнього часу в напрямках забезпечення прав жінок, українські силові структури все ж таки залишаються найконсервативнішими у ставленні до громадянок, які реалізовують своє право захищати рідну країну, чи то обирають професію військовослужбовця – такий висновок зробила перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко на свої сторінці у Фейсбуці
“Треба відзначити зростання позицій жінок в українській політиці і органах держуправління. Це позитивний сигнал, що відповідає реалістичній оцінці фахового, професійного, освітнього, патріотичного потенціалу українок. Зростає реальний вплив українок на ухвалення рішень і формування порядку денного, і в уряді, і в Верховній Раді, і в регіонах”, – зазначила Геращенко.
Вона зауважила, що останні два роки змінили сприйняття жінок у суспільстві та розуміння їх ролі у політиці. Зокрема, жінки-депутатки очолюють шість ключових комітетів у Верховній Раді України, а їхня робота є прикладом високого професіоналізму. Серед учасників подій Майдану було близько 45% жінок, і наразі у Збройних Силах України проходять службу майже 20 тисяч жінок.
“Але при цьому саме силові структури залишаються найконсервативнішими і гендерно недружніми до українок. Лише 2,5 тисяч українок, що служать зараз у ЗСУ, мають офіцерське звання. У День захисника України серед списку нагороджених, поданих усіма силовими структурами, не було жодної жінки, хоча жінки нарівні з чоловіками захищають країну”, – констатувала перший віце-спікер.
Геращенко пообіцяла боротися з цими стереотипами і через посилення парламентського контролю у сфері національної безпеки та оборони, і через жорсткий моніторинг виконання наказу міністра оборони України. «Про затвердження змін до тимчасових переліків військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу та військовослужбовців-жінок і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців», – відповідно до якого для жінок стали доступними 63 раніше заборонені професії.
“Треба подивитися, чи стали ці професії, а значить, і звання, і посади, доступними на практиці. Жінки- посли країн-членів НАТО відзначили надзвичайну роль простих українок в реформуванні країни. І це правда”, – підсумувала Геращенко.
Джерело
Відділ моніторингу Української Жіночої Варти