Новини Української Жіночої Варти

Як жити у століття чужих емоцій та провокацій? Давайте разом розберемо, що таке провокація і як на неї реагувати, щоб зберегти свій настрій і свою нервову систему.

Автор Yana_Hushchyna

Підготовлено спеціально для Української Жіночої Варти

Кожен із нас стикався з провокаторами, і, я впевнена, спогади про цей досвід залишилися не найкращими. А все тому, що провокація – це вид психологічної маніпуляції, а будь-яка маніпуляція завжди пофарбована в негативний відтінок і нічого позитивно винести з провокацій та маніпуляцій не можна.

Давайте разом розберемо, що таке провокація і як на неї реагувати, щоб зберегти свій настрій і свою нервову систему.

 

Почнемо з того, що таке провокація.

«Провокація» – це латинське слово, яке буквально перекладається як «виклик». Якщо розглянути це визначення з погляду психології, то провокація – це психологічний вид маніпуляціі, що здійснюється на користь провокатора з метою спонукання будь-кого до певних дій, що тягнуть для дійових осіб негативні наслідки.

Тобто провокація – це добре продуманий подразник, який змушує людину, на яку спрямований цей подразник, поводитися так, як у спокійному стані ця людина не поводилася б і робити те, що ніколи б не робила. Провокатор передбачає реакцію і поведінку людини на подразник, плануючи отримати з цього собі вигоду, матеріальну або психологічну. Що стосується людини, на яку спрямована провокація, то для неї, частіше, все це має негативні наслідки.

Щоб не потрапити на провокацію, потрібно вміти розпізнавати її, а для цього потрібно знати методи, які використовують провокатори.

МЕТОДИ ПРОВОКАЦІЇ:

1. Взяти жертву «на слабо». Тут я думаю всім все зрозуміло.

2. Сором, вина. Викликавши в людини ці почуття, можна спровокувати його на вчинки, щоб загладити свою провину та справити свої помилки.

3. Радість. Випробовуючи це почуття людина, приймає рішення, невластиві їй у спокійному стані.

4. Звеличити людину. Похвалити ії за ті якості, якими вона не володіє, але хотіла б володіти, і тим самим спровокувати відповідати цьому образу.

5. Провокаційні питання. Нетактовні питання, неуважна відповідь на які, дасть провокатору відповідь на інші, приховані питання, заради яких усе це й робилось.

6. Навмисна помилка. Бажання людей виправляти чужі помилки, нерідко використовуються провокаторами, щоб дізнатися про потрібну інформацію, яку людина не скаже, якщо їй поставити пряме запитання. Наприклад, назвати помилкову адресу, щоб люди, які знають правильну адресу, поправили та видали потрібну інформацію.

7. Спокуса. Гроші та статус – це одні з найчастіше використовуваних приманок для зваблення людей.

8. Конфлікт. Провокація конфлікту – це найпоширеніша та явна форма провокації.

9. Скандал. Скандал – це можливість провокатора звернути увагу на те питання, на яке без скандалу ніхто не звернув би уваги. Всі ток-шоу побудовані на таких провокаціях.

10. Загроза. Говорячи про загрозу, провокатор розраховує, що людина відмовиться від своїх переконань.

На жаль, це така непроста тема, що, навіть розпізнавши провокацію, не кожен знає як поводитися з провокатором, як не наробити дурниць і не зіпсує собі настрій.

Звичайно ж, тема неприємна і до неї неможливо бути готовим на 100%, проте, є низка порад, які допоможуть Вам зорієнтуватися і не потрапити в халепу.

1. У спокійній ситуації вивчіть свої слабкі сторони. Згадайте минулі провокації, проаналізуйте свою реакцію на них та свою поведінку. Чим провокатор зміг Вас зачепити, яке «слабке місце»? У таких провокаціях пам’ятайте про це.

2. У провокаційній ситуації важливо зрозуміти, що маєте справу із провокацією. Важливо дізнатися, що ця ситуація є саме провокацією, а не чимось іншим.

3. Визначте мотив провокатора. Це може бути спланована стратегія, бажання самоствердитись за Ваш рахунок або ж, банально, людина просто розважається таким чином, не маючи конкретних цілей, а Ви випадкова жертва та будь-яких претензій особисто до Вас провокатор не має.

4. У провокації Ви граєте за чужими правилами, тому коли Ви не знаєте, чого досягає супротивник, краще не грати. А щоб грати та виграти, потрібно зрозуміти, чого від Вас добиваються, навіщо це все затіяли.

5. Не дозволяйте провокаторам виводити себе на емоції. Провокувати можна тільки тих, кого можна вивести на сильні емоції і тим самим змусити зробити невластиві вчинки. Пам’ятайте, найкраща броня під час провокацій – це спокій. Поки Ви знаходитесь в спокійному стані – Ви не виправдовуєте надії провокатора, збиваєте його з пантелику і рушите його плани.

6. Будьте непередбачуваними. Ваша непередбачуваність не дозволить провокатору прорахувати Вас. Ваші нелогічні, непослідовні дії змусять провокатора нервувати, а як Ви вже знаєте, емоції заважають вести себе раціонально і штовхати на те, щоб наробити помилок і, цілком імовірно, це змусить Вашого опонента відмовитися від своїх ворожих намірів на Вашу адресу.

Чули такі слова: “Коли твоїм ворогам невідомі межі твоїх можливостей, вони не ризикнуть тебе провокувати.” (с) «Зіпсований» Пенелопа Дугласа?

7. У моменти атаки дотримуйтесь цих порад:

  • Не переходьте на крик та образи.
  • Говоріть тихіше, спокійніше та повільніше вашого співрозмовника.
  • Візьміть паузу, якщо боїтеся втратити контроль (наприклад, упустіть ручку, якщо це відбувається в офлайн або вийдіть із соц.мережі на 5 хвилин, якщо в онлайн).
  • Спробуйте вирішити суперечку жартом, тільки без сарказму та глузування.
  • Як би банально не звучало, у момент Вашого емоційного піку порахуйте до десяти, зробіть кілька глибоких вдихів-видихів. Це трохи заспокоїть Ваші думки та емоційне збудження.
  • Повторюйте про себе: «Ця людина намагається викликати в мене конкретні емоції. Я не маю піддаватися. Я працюю лише з фактами».

Насамкінець, хочеться дати Вам ще одну пораду. Любіть свого провокатора та свою нервову систему. Першого — щоб зберігати спокій та позитивний настрій, другу — щоб обдурити очікування провокатора і не дати собою маніпулювати


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard