Поради від психолога УЖВ

Як впоратися з тривожністю, коли навколо забагато погані новини? Поради від психолога УЖВ

Автор Yana_Hushchyna (поради від психолога)

Підготовлено спеціально для Української Жіночої Варти

Як впоратися з тривожністю, коли навколо забагато погані новини?

Кожен із нас періодично стикається з поганими новинами. Буває, що ці новини настільки погані, що одразу й не зрозумієш — правда це чи жахливий сон, від якого хочеться швидше прокинутися. У цій статті ми розберемо, як пережити погані новини та зберегти свій емоційний та нервовий стан, хоча б у відносному спокої.

 

Почнемо з того, що важливо знати і не забувати, що будь-які емоційні реакції в нашій нинішній реальності – адекватні, нікому не можна радити перестати хвилюватися. Прийміть свою тривожність та тривожність оточуючих. Тривожитися під час війни – це нормально! Але турбуватися потрібно в міру, щоб не довести себе до нервового зриву та депресії. Ось кілька порад, як контролювати свою тривожність.

 

  1. Визнайте, що втома від чужих страждань – це нормально. В англійській мові є вираз “compassion fatigue”, що в перекладі означає “втома від співчуття”. З такою «втомою» стикаються люди, які професія яких пов’язана з допомогою, наприклад, психологи, лікарі, волонтери та інші. Після деякого часу роботи у них з’являється професійне вигорання, вони перестають співчувати. Але це може статися з кожною іншою людиною, яка виявилася тривалий час у психологічно важкій ситуації, що вимагає щоденного співчуття, наприклад, у такій, як війна. Як із цим боротися? Просто знайдіть розумний спосіб допомагати іншим. Реально оцініть свої можливості та ресурси і якщо ви можете щось зробити для покращення ситуації – зробіть, причому йдеться не про вирішення глобальних проблем, а навіть про найменшу побутову допомогу близьким чи сусідам. Ви не зможете допомогти всім – допоможіть тому, хто поруч, тому, кому ви можете допомогти.

 

  1. Визнайте, що багато речей не знаходяться у вашій владі. Перестаньте намагатися контролювати те, що не входить у сферу вашого впливу, адже можна винести набагато більше від визнання свого безсилля, ніж від підтримки уявної ілюзії контролю.

 

  1. Давайте собі можливість виплеснути емоції. Не ігноруйте свої почуття: поплачте, якщо є можливість вийти в ліс та покричати – це добре, якщо такої можливості немає – можна порвати стопку листів на дрібні шматочки, 10 разів віджатись або 20 разів поприсідати. Варіантів виплеснути емоції дуже багато, знайдіть те, що саме вам допомагатиме впоратися з емоціями, що переповнюють.

 

  1. Будьте фізично активними. Спорт – один із найкращих помічників раціонально позбутися негативних думок та емоцій.

 

  1. Заведіть блокнот, в який вечорами записуватимете свої приємні враження за день, щоб потім, коли буде поганий емоційний/душевний стан, їх перечитувати і нагадувати собі про те, що у світі є місце для хорошого. Намагайтеся мислити позитивно, постійне очікування поганих новин завдає стільки ж шкоди організму, як і самі погані новини, якщо не більше. Навчіться «перемикатися», тобто зусиллям волі змушуйте себе читати хороші новини, дивитися позитивні відео та інше. Уміння відволікатися від поганих новин та від очікування поганих новин – це не байдужість, а самозбереження.

 

  1. Подбайте про свій фізичний стан. Намагайтеся регулярно харчуватися, пити воду, приймати вітаміни, комфортно одягайтеся і по можливості подбайте про свою безпеку.

 

  1. Обмежте перегляд новин та не забувайте про інформаційну гігієну. Не бійтеся упустити важливу інформацію. Її вистачить на всіх.

 

  1. Використовуйте техніки, спрямовані на заспокоєння своїх емоцій, нервів, думок, дихання.

 

  1. Зробіть маленькі справи, які давно відкладали

 

  1. Не зловживайте алкоголем, краще зловживайте сміхом.

 

  1. Спробуйте аромотерапію.

 

  1. Не бійтеся звернутися до фахівців, якщо розумієте, що самі не справляєтеся зі своєю тривожністю. Якщо у вас занадто часто з’являються думки, що у світі відбувається лише зло, насильство та несправедливість, що в майбутньому немає нічого світлого і доброго – вам варто звернути увагу на ці дзвіночки. Проаналізуйте чи немає у вас інших симптомів, таких як зміна сну, апетиту, занадто часто апатичний або роздратований настрій, втрата інтересу до того, що раніше подобалося. Якщо ви помітили у себе хоча б декілька з цих симптомів, то слід звернутися до фахівців, щоб отримати професійну допомогу та подбати про ваш нервовий стан.

 

У будь-якій ситуації пам’ятайте – ВИ НЕ САМОТНІ! Поруч із вами завжди знайдеться людина, яка готова допомогти та підтримати. Якщо, з якихось причин ви не бажаєте звертатися до своїх близьких, зверніться по телефону в Психологічну службу

(в Україні працює безкоштовна та анонімна допомога психологів за номером телефону 0800211444).

 

Бережіть себе та свій емоційний стан!


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard