з'явився новий термін – «Думскроллінг»

Як уберегти себе від згубного впливу інформації та зберегти ментальне здоров’я? З’явився новий термін – «Думскроллінг». Що ж це таке?

Автор Yana_Hushchyna        Підготовлено спеціально для Української Жіночої Варти

Приблизно у 2018 році у світі з’явився новий термін – «Думскроллінг». Популярності він набув у 2020 році — від початку карантину, пов’язаного з пандемією нового коронавірусу. Цього ж року Оксфордський словник додав термін до списку «Слів безпрецедентного року», а Нова Зеландія оголосила “думскроллінг” головним словом 2020 року. З лютого 2022 цей термін знову набирає популярності у зв’язку з війною на території України.

Що ж це таке? Давайте розбиратись! Якщо дослівно, “думскроллінг” походить від англійського “doom” – загибель, рок, приреченість, і “scrolling” – прокрутка, перегляд сайту. Тобто «думскроллінг» — це процес безконтрольного та майже безупинного поглинання великої кількості негативних новин в інтернеті. Заради цього люди часто жертвують сном та відпочинком.

У сьогоднішні дні важлива не лише інформаційна гігієна, а й контроль кількості інформації. Навіть якщо Ви впевнені в правдивості новин, їх цілодобове читання — емоційно знесилює, відволікає від важливих проблем і робить Вас вразливими та слабкими.

Чи знаєте Ви, що понад 90% усієї інформації було створено лише за останні кілька років. Вчені підрахували, що сучасна людина лише за один тиждень отримує стільки інформації, скільки середньовічна — за все своє життя.

Як уберегти себе від згубного впливу інформації та зберегти ментальне здоров’я, тверезий розум та свій час? Відповідь одна — рахуйте «інформаційні калорії». Ось декілька порад, як це робити:

1. Обмежте кількість ресурсів, з яких ви отримуєте інформацію. Навіть якщо інформація на них (на інформаційних ресурсах) є достовірною. Не бійтеся упустити щось важливе. Численні ЗМІ часто дублюють ті самі новини.

2. Чітко визначте кількість часу, що проводите у соц.мережах за читанням чи переглядом новин. Пам’ятайте, що окрім актуальних та важливих новин, соцмережі містять ще багато емоційно важкої інформації, яка по суті не є важливою та інформативною.

3. Влаштовуйте “розвантажувальні дні”. Пам’ятайте про те, що світ не впаде, якщо ви раз на тиждень не прочитаєте новини

4. Звертайте увагу на емоційне забарвлення. Саме завдяки емоціям та почуттям, Ви перестаєте сприймати критично ту чи іншу інформацію. А якщо це емоційне забарвлення інформації помножити на велику кількість часу проведеного за переглядом новин, то в результаті Ви отримаєте нервозність, безсоння і, як наслідок, поганий фізичний стан у цілому.

Пам’ятайте, що усі новини Ви фізично не зможете прочитати/переглянути та проаналізувати. Бережіть себе, свою психіку та свій час!🇺🇦


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard