ХУНТА В ЕСТОНІЇ…

Звіт за результатами поїздки до Естонії. День перший.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Враження.
Перед цим відвіданням Естонії останній раз був там ще у дитинстві з батьками (середина 80-х), хоча Латвію та Литву знаю дуже добре. Якийсь час навіть жив у Ризі, мав там бізнес. Але до Естонії якось не виходило доїхати.
Перше позитивне враження від організаторів (Міжнародний центр оборони та безпеки www.icds.ee/) та організації. Рішення їхати до Таллінна приймалося у дуже короткий термін, тому все треба було зробити терміново, до того ж у мене закінчилася віза. Організатори спрацювали просто фантастично – за 20 хв. після розмови вже були на пошті необхідні документи, резервації тощо. Таке саме приємне враження від консульства. Прийняли документи у неприйомний день, грошей за візу не взяли, плюс візу відкрили на пів року. Охорона дуже чемна, жіночка консул також (на відміну від працівників більшості консульств ЄС в Україні).
 
Про делегацію. В делегації брали участь два  старшини (офіцера) з полка Азов, Комбат 5 бат. ДУК ПС та його заступник плюс людина від партії Правий Сектор, старшина (офіцер) від батальйону Дніпро-1, Олег Хаврук від Управління сприяння територіальній обороні  України, моя дружина Олена Білецька від Української Жіночої Варти та я від Центру спеціальної військової підготовки та Української Військової Варти. Прізвищ та позивних не називаю свідомо, якщо захочуть – назвуться самі. Також до нас вже в Естонії приєдналася знімальна група Інтера з Романом Бочкалою.
 
В перший день мали зустріч з паном Віктором Крижанівським, Послом України в Естонії в українському посольстві. Посол України в Естонії виглядає на своєму місці. Наше посольство в Естонії дуже маленьке – усього три дипломати, так що роботи багато, а людей мало. Мали приємну та досить відверту розмову з послом про ситуацію в Україні та його роботу в Естонії. Протягом наступних днів пан посол постійно тримав нас у полі зору, та за можливості хоч на короткій термін з’являвся на заходах, де ми були присутні, не дивлячися на те, що в цей самий час проходив форум у Ризі, де він був активно задіяний, за що сердечно йому дякуємо!
IMG_4768
 

 Зустріч з паном Віктором Крижанівським, Послом України в Естонії в українському посольстві 

Після зустрічі в посольстві, пан посол відвіз нас в український культурний центр в Таллінні, організований о. Анатолієм Лютюком, родом з Тяжилова у Вінниці та його родиною. Український центр нас дуже вразив. Навіть важко описати як це виглядає, треба бачити. Це напевно одне з найбільших вражень від відвідання Таллінну. Центр зроблено з фантастичним смаком та любов’ю у старому лютеранському монастирі 14 століття в Старому Місті. В центрі фантастичний музей, папірня (виготовляють папір за старовинними технологіями), школа каліграфії, дизайнерська майстерня, друкарня (друкують свинцевими літерами на старовинних станках), художня та столярна майстерня та музей, церква, волонтерський центр та навіть бандерівський бункер та багато-багато іншого. Мали розмову з організаторами та працівниками українського центру та фантастичне прийняття з українськими стравами та хлібом з печі на дровах, домашніми соліннями та крутою екскурсією.

IMG_4789
Український культурний центр в Таллінні, організований о. Анатолієм Лютюком

IMG_4809
Український культурний центр ,школа каліграфії, дизайнерська майстерня, друкарня

IMG_4772
отець Анатолій пригостив українськими стравами та хлібом з печі на дровах, домашніми соліннями на другому поверсі в приміщені Українського культурного центру є справжня українська піч де й готуються страви.