ХУНТА В ЕСТОНІЇ…

Звіт за результатами поїздки до Естонії. День третій.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Третій день.
Рано з ранку поїхали до Нарви, щоб взяти участь у відкритому семінарі, що організував Естонський міжнародний центр оборони та безпеки у Нарвському Коледжі Тартуського Університету. Назва семінару Внесок добровольців у безпеку та захищеність Естонії та України.
Нарва, це естонський варіант Донбасу, де 98% населення т.зв. рюськаязичних. Місто повне вати. На машинах колорадські стрічки та триколори. Естонці щиро вірять, що цю вату якось можна інтегрувати до естонського суспільства.
Нарвський коледж – абсолютно сучасна споруда зі скла та бетону, яка дуже вдало гармонує до споруди Нарвської Ратуші часів шведського короля Карла ХІ.
Під час першої частини семінару виступали естонські добровольці з Кайтселіту, добровольних помічників поліції (є там і таке! До речі, цим добровольцям після короткого курсу навчання видають табельну короткоствольну зброю і вони беруть участь у патрулюваннях разом з поліцейськими) та добровільних помічників пожежників.
Під час другої частини семінару виступали ми. Ще до виступу нас постійно провокували рюзькаязичниє. Після моїх спокійних та врівноважених відповідей одному з ватників, він почав погрожувати організаторам (не мені!), що подаватиме на мене заяву до поліції, буцімто я йому погрожував, хоча це не так. Після розказу про поїздку до Луганська! Через територію України, я запропонував представитися та назвати прізвище людини, яка надала дозвіл на проїзд у Луганськ для подачі заяви у відповідні органи. Вже після наших виступів цей самий ватник бажав нас побачити на цвинтарі. Ну і як я розумію, після інциденту з ватником та погрозами поліцією організатори вирішили не надавати мені слово, щоб я раптом не завадив інтеграції ватників у естонське суспільство.
На семінарі більша частина молоді була настроєна агресивно проти нас. Багато дівчат прийшли з вплетеним у волосся триколором, багато людей було з колорадськими стрічками. Під час виступів нас постійно провокували вигуками. В особливий екстаз вата прийшла, коли оголосили виступи Азова та Правого сектору. Але виступ мав ефект. Після виступу до нас підійшла невелика група хлопців, які сказали, що не дивляться телебачення (очевидно московське) та намагаються у всьому розібратися самі та сказали, що ми усе правильно робимо та подякували за приїзд. Також було приємно почути подяку від української україномовної жіночки, яка дуже розчулилася під час наших виступів та вигукнула Слава Україні! На противагу воланням ватників про хунту та фашизм. Завжди приємно зустріти своїх у ворожому середовищі!
 
 
Участь українськиої делегації у відкритому семінарі, що організував Естонський міжнародний центр оборони та безпеки у Нарвському Коледжі Тартуського Університету.