ХУНТА В ЕСТОНІЇ…

Звіт за результатами поїздки до Естонії. День другий.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Другий день.
Зранку мали закриту конференцію в Міжнародному центрі оборони та безпеки www.icds.ee/. Розказували про бойовий досвід та досвід волонтерської підтримки нашого народу під час війни з москвою. Говорили практично тільки ми. Деякі естонські старшини підходили та запитували, чи приїдуть українці, якщо війна почнеться в Естонії. Взагалі, ми усі (хто був з України) дійшли до згоди, що в Естонії пахне війною. Дуже багато процесів відбуваються за тим самим сценарієм, що був у нас на Донбасі. Після конференції поїхали в головний офіс Кайтселіту. В Кайтселіті ми зустрілися з Генералом Меелісом Кіілі, головою Кайтселіту, підполковником Артуром Ліллєнурмом, головним інспектором з підготовки Кайтселіту та низкою інших старшин.

 DSC_0897
Закрита конференція в Естонському міжнародний центрі оборони та безпеки.


IMG_4859
ліворуч Голова Української Військової Варти Олександр Білецький з Генералом  Меелісом Кіілі в головному офісі Кайтселіту

Як влаштований Кайтселіт.
Кайтселіт – Ліга Оборони Естонії. Добровільна організація, що знаходиться під військовим керівництвом Міністерства оборони Естонії та верховного головнокомандувача. Побудована згідно концепції мобілізації нації для тотальної війни (сподіваюся, наші військові знають що це таке та вивчають цю концепцію у військових ВНЗ та АГШУ). Загальну інформацію про Кайтселіт можна подивитися на їх сайті http://www.kaitseliit.ee/en/. Я ж зроблю тільки деякі власні зауваження. Організація добровільна, але керується кадровими військовими та знаходиться у складі Міністерства оборони Естонії як окремий рід військ. Фінансується переважно з військового бюджету країни. Також існують символічні членські внески (12 євро на рік.) Форма, амуніція, стрілецька зброя (майже уся шведського виробництва) та б.к. видається державою.
Цікаві дрібнички.
Усі питання, що стосуються фінансування,  загальної організації тощо – вирішуються зборами, як у звичайній ГО. Усі питання, що стосуються війни – вирішуються виключно за військовим принципом беззаперечного виконання наказів військового керівництва.
Естонське військове керівництво зробило багато практичних висновків з в російсько-української війни та вже запровадило нововведення у життя:

  • Зробили висновки з захоплення аеропортів та військових частин у Криму ти на Донбасі – вже провели кілька навчань та запровадили низку оперативно-тактичних заходів щодо запобігання захоплення аеродромів, портів та в/ч або їх звільнення від ворога у разі захоплення.
  • Зробили висновки щодо шантажу військових через захоплення та утримання родин та дітей – для цього розробили програму та провели навчання з термінової евакуації дітей військовослужбовців та кайтселітчиків, чим займається жіноча структура Кайтселіту, під керівництвом військового штабу. (Про це детальніше далі)
  • Після захоплення в Україні складів зі зброєю та технікою, вирішили роздати членам Кайтселіту по хуторах кулемети з б.к., легкі піхотні гармати (без б.к.) та піхотні міномети (без б.к.) та вантажну техніку, щоб не було концентрації зброї та техніки в одному місці та її не можна було легко захопити.
  • Зробили висновки з нашої війни доріг та блок-постів, та паспортизували усі транспортні комунікації на випадок війни. Кожний районний штаб Кайтселіту точно знає, які дороги/мости треба негайно перекривати чи знищувати, щоб не пройшли ворожі сили, а які треба обороняти та охороняти для забезпечення логістики власних військ та військ союзників.
  • У кожному районі складений перелік компаній та власників вантажної, будівельної та іншої спеціальної техніки, яка згідно наказу штабів НЕГАЙНО має бути УСЯ задіяна для виконання інженерних та військових задач у випадку війни.
  • Старшин (офіцерів) ЗС Естонії масово проганяють через роботу в структурах Кайтселіту (так само, як раніше проганяли через участь у бойвих діях у Іраці та Афганістані), щоб вони краще зрозуміли специфіку та отримали практичний досвід у роботі з добровольцями.
  • Значно збільшили бюджет та фінансування добровольців. Наприклад зараз здійснюється програма по забезпеченню кожного добровольця бронежилетом та каскою.

 IMG_4818
Закрита конференція в Естонському міжнародний центрі оборони та безпеки.

DSC_0914
ліворуч Олег Хаврук від Управління сприяння територіальній обороні  України , праворуч  Голова Української Військової Варти Олександр Білецький
 
DSC_0920
 Українська делегація в  Кайтселіті на зустрічі з Генералом Меелісом Кіілі, головою Кайтселіту, підполковником Артуром Ліллєнурмом, головним інспектором з підготовки Кайтселіту та низкою інших старшин

IMG_4856
ліворуч старшина (офіцер) від батальйону Дніпро-1 праворуч Генерал Мееліс Кіілі

 
IMG_4855
ліворуч Голова Української Жіночої Варти Олена Білецька з Генералом  Меелісом Кіілі в головному офісі Кайтселіту
 
DSC_0901
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

.                   ліворуч Голова Української Військової Варти Олександр Білецький 

Add a Comment

You must be logged in to post a comment