03/09 – 09/09 Тижнева Рубрика: Розвал Росії

#RussiaDisintegration #РозвалРосії

Матеріали підготувала Ліза Туманова Українська Жіноча Варта для “Вільного Ідель-Уралу”

Головне зображення автор – художник Микола Копєйкін (взято з соцмереж)

 

«Дракон асиміляції пожирає народи. Серед татар через 20-30 років не залишиться носіїв татарської мови, у інших народів ситуація ще гірша. В умовах війни, яку веде Росія, майбутнє корінних народів я бачу лише у створенні незалежних держав, які не підтримують політику Москви», – лідер Всетатарського громадського центру Фаріт Закієв.

 

Реалії війни

У центрі міста біля будівлі адміністрації підірвали автомобіль, що належить т.зв.«коменданту Бердянська» Артему Бардіну. Після вибуху сталася стрілянина. Бардін помер у лікарні. У Мелітополі стався вибух у штабі руху «Ми разом із Росією», який займається підготовкою до референдуму. Українське підпілля продовжує успішно боротися з окупантами та їхніми посібниками.

 

Україна розпочала контрнаступ і має колосальні перемоги. ЗСУ вже звільнили понад 30 населених пунктів у Харківській області. При цьому Міноборони РФ у щоденному зведенні про перебіг боїв в Україні не стало коментувати ситуацію навколо Балаклії і навіть відключило коментарі під своїми повідомленнями у «ВКонтакті» та «Однокласниках» після того, як користувачі почали публікувати критичні повідомлення через перехід міста Балаклія Харківської області під контроль українських військ.

 

А ось російські держагентства почали висвітлювати український наступ під Балаклією практично одразу після його початку. Однак вже зараз зрозуміло, що більша частина цієї інформації була або частково, або повністю неправдива. Наприклад, перше повідомлення про наступ у стрічці ТАРС з’явилося 6 вересня. І воно спростовувало сам факт наступу. Це, втім, не завадило за добу випустити повідомлення із засудженням «наступальних амбіцій Києва» у Харківській області. Водночас у РІА Новості відбулося спростування часткової здачі Балаклії. У четвер вранці ТАРС нарешті підтверджує факт наступу, але уточнює: ЗСУ зробили спробу взяти місто в кільце, але були відкинуті. І так далі. А що насправді? Місто Балаклія повністю перейшло під контроль ЗСУ. Це підтверджують і численні відео, що з’явилися в інтернеті, на яких солдати встановлюють український прапор на будівлю місцевої адміністрації, а щасливі місцеві зустрічають українських військових. Через постійну брехню Міноборони, в російському інфополі знову виникла криза довіри до офіційної інформації. Навіть проросійські військові блогери почали критикувати чи висловлювати невдоволення замовчуванням ситуації на фронті.

 

Розгром Ізюмського угруповання військ РФ знімає для ЗСУ напругу з дільниці Слов’янська та Краматорська. На тлі повного провалу військ РФ під Бахмутом з неможливістю пробити українську оборону будь-які дії на Донецькому напрямку тепер заблоковані. Схоже, це перелом у війні. ЗСУ також звільнили Куп’янськ – найважливіший з точки зору забезпечення донецького угруповання ЗС РФ населений пункт.

 

Кількість загиблих на війні в Україні росіян перевищила 52 000.

 

Українське хакерське угруповання Hackyourmom отримало інформацію про розташування російської військової бази під Мелітополем за допомогою мережі фейкових акаунтів, розповів Financial Times творець угруповання – український IT-підприємець Микита Книш. По базі вдарила українська артилерія.

 

Міноборони РФ знову заявило про знищення системи HIMARS в Україні. Вже восьмий. Поки що ніхто це не підтвердив – мабуть, знову знищили муляж.

 

Насильницька депортація, тортури та численні злочини – на Раді Безпеки ООН дали оцінку діям РФ у війні проти України. Росіяни допитали, затримали та насильно депортували від 900 000 до 1,6 млн українців. На територію Росії вивезли понад 1 800 дітей, декого розлучили зі своїми сім’ями або викрали з дитячих будинків. Примусове переміщення чи депортація осіб, які перебувають під захистом, з окупованих територій на територію окупанта є серйозним порушенням Четвертої Женевської конвенції про захист цивільного населення та є воэнним злочином. Депортація та примусове переселення – спосіб насильницької зміни демографічного складу частини України. Під час фільтрації збройні сили РФ і пов’язані з ними угруповання влаштовують обшуки людей, змушуючи їх роздягатися. Деталізовані допити щодо їх походження, родинних зв’язків, огляд особистих речей, у тому числі мобільних засобів, фотографій та відбитків пальців. Зафіксовано випадки тортур з метою отримання інформації. Жінки та дівчата зазнають сексуального насильства.

 

Прихована мобілізація у Росії дійшла рибалок. На Камчатці військом обійшов заводи та підприємства із «привабливою» пропозицією підписати контракт і вирушити на війну в Україну. Пропонував велику грошову винагороду, амністію від судимості та службу «рік за два».

 

У Петербурзі добровольців для участі у війні на території України шукають на сайті психоневрологічного диспансеру. Оголошення військкомату Виборзького району про набір до іменних підрозділів опубліковано під пам’яткою про правила отримання довідки на володіння зброєю. Бажаючим пропонують укласти контракт від 6 місяців та обіцяють статус ветерана бойових дій, компенсацію витрат на оплату ЖКП, одноразову виплату та позаконкурсний вступ до вузів.

 

«Ми село з трьох боків оточили. Стріляли по всьому: по будинках, машинам. Усі будинки, н***р, танками роз’ї****. Двоє полонених взяли. Вухо одному відрізали. Можна було палець відрізати», – із перехопленої телефонної розмови самарського танкіста, який фактично зізнається у воєнних злочинах.

 

Україна розслідує 32 000 воєнних злочинів на своїй території. Про підозру у причетності до воєнних злочинів вже повідомили 160 російським військовим (15 із них у полоні в Україні). Вони постануть перед судом. 9 російських військовослужбовців вже отримали свої вироки. Останній вирок російському військовому в Україні ухвалено 8 серпня. Танкіст Міхаіл Куліков отримав 10 років за те, що стріляв по житловим будинком у Чернігові. Він визнав свою провину і сказав, що «бездумно» виконував наказ командира.

 

Уламки російської економіки

G7 погодила введення стелі цін на нафту з Росії. Стелю цін передбачається пов’язати з ембарго на морські перевезення російської нафти. Відповідно до шостого пакету санкцій ЄС ембарго набирає чинності з 5 грудня. Шостий пакет санкцій забороняє європейським операторам страхувати та фінансувати транспортування російської нафти морем до третіх країн. «Росії буде особливо складно продовжувати експорт сирої нафти та нафтопродуктів у решту світу, оскільки оператори ЄС є важливими постачальниками таких послуг», – йдеться у заяві Єврокомісії.

 

Росії може загрожувати «довга та глибока рецесія» через санкції у відповідь на т.зв. «військову операцію». Економіка Росії впаде на 12% у 2024 році і не повернеться на рівень 2021-го навіть до кінця десятиліття.

 

Банківський сектор РФ одним із перших відчув наслідки санкцій, введених у відповідь на т.зв. «спецоперацію» Росії в Україні. Індекс фінансового сектора Мосбіржі з початку року впав на 46,1% — гіршу за динаміку з галузевих індикаторів російського фондового ринку демонструє лише індекс інформаційних технологій.

 

Російські нафтогазові доходи впали до найнижчого рівня протягом року. Мінфін 5 вересня звітував про нафтогазові доходи бюджету за серпень на рівні 671,9 млрд рублів. Це найнижчі нафтогазові доходи з червня 2021 року – тоді вони становили 647 млрд рублів.

 

Виробництво вагонів метрополітену за перші сім місяців року впало на 42%, причому в липні не було виготовлено жодного вагона. На думку експертів, через санкції модернізація рухомого складу метро може затягтися на два роки.

 

Міжнародна ізоляція

Турфірми більше не зможуть подавати заяву на фінські туристичні візи для клієнтів за їх відсутності, повідомили у генконсульстві Фінляндії у Петербурзі. Тепер туркомпанії прирівняли до індивідуальних заявників: кожного клієнта вони мають записувати окремо та подавати документи лише за умови його присутності на місці.

 

Жоден із російських делегатів на Генасамблеї ООН, яка пройде 20-26 вересня у Нью-Йорку, досі не отримав візу США.

 

Євросоюз із 12 вересня запровадить суворі обмеження на туристичні візи для росіян. «Більше немає підстав довіряти росіянам», – заявила комісарка ЄС із внутрішніх справ Ілва Йоханссон. Повне зупинення спрощеного візового режиму поширюється на всі категорії мандрівників, які приїжджають до ЄС на короткий термін. Пізніше Єврокомісія опублікує інструкції, передбачивши можливість подорожувати для журналістів чи тих, хто має для цього гуманітарні чи сімейні причини.

 

Естонія випустила офіційне роз’яснення обмежень на в’їзд росіян з 19 вересня. Винятки зроблять тільки для володарів студентських віз, росіян, працевлаштованих у країні, які відвідують родичів, які живуть в Естонії, а також для «дисидентів». Аналогічні правила діятимуть у Латвії, Литві та Польщі.

 

Німецька компанія SAP готується продати обчислювальну техніку із власних дата-центрів у Росії. Звукозаписна компанія Sony Music оголосила про остаточний вихід з країни. Московський центр Карнегі припинив роботу у Росії.

 

Ліз Трасс обрано головою Консервативної партії Великобританії. Вона стане новим прем’єр-міністром. Нагадаємо, що під час дебатів Трасс заявила, що готова у разі потреби [якщо Росія спровокує] натиснути «ядерну кнопку».

 

Президент Латвії Егіл Левітс вніс на розгляд Сейму (парламенту) законопроект, після ухвалення якого Латвійська православна церква набуде самостійного та незалежного (автокефального) статусу. Прийняттям поправок до закону Латвійська держава визнає, що Латвійська православна церква є повністю самостійною та незалежною (автокефальною) церквою. Вона не залежить від влади будь-якої іншої церкви за межами Латвії. Після набуття чинності закону будь-який вплив чи влада патріарха Московського над латвійськоюправославною церквою буде усунуто.

 

Росіянам почали масово відмовляти у в’їзді на територію Грузії. Контроль для росіян, що приїжджають, посилено на кордоні кілька тижнів тому, тепер щодня в’їзд забороняють кільком десяткам людей. «Немає значення ані професія, ані факт проживання в Грузії, ані наявність контракту на оренду житла. Якщо немає документа на проживання, ВНЖ, жодні інші документи не є гарантією в’їзду в Грузію для російських громадян».

 

Західні країни допомогли Україні організувати кіберзахист, який позбавив Росію переваги в кіберпросторі та знизив кількість успішних атак хакерів на країну. Кібербезпека України була посилена у тому числі завдяки допомозі США. Вашингтон передавав розвіддані, навчав фахівців із кібербезпеки та допомагав зміцнювати захист критичної інфраструктури від хакерських атак.

 

У Швеції активісти Greenpeace Nordic заблокували розвантаження танкера із російським газом. Вони змусили його повернутися і знову взяти курс на Балтійське море. ЛідеркаGreenpeace Nordic Кароліна Карлссон заявила, що активісти роблять те, чого не вдалося прем’єру Швеції Магдалене Андерссон та уряду — зупинити постачання російського газу, який фінансує війну Росії проти України. «Нерозумно однією рукою допомагати Україні, а іншою фінансувати вторгнення Росії», — сказала Карлссон.

 

Більше 300 нових лікарських препаратів можуть не з’явитися на російському ринку через припинення найбільшими фармацевтичними компаніями, наприклад Janssen, Novartis, Pfizer, Johnson & Johnson, Roche, AstraZeneca, клінічних випробувань у Росії після вторгнення в Україну. Без випробувань вони не зможуть зареєструвати препарати на ринку. Вітчизняні компанії не зможуть забезпечити ринок аналогами, оскільки у Росії подібні розробки поодинокі.

 

Два співробітники посольства РФ у Кабулі загинули через теракт, скоєний смертником. Також загинуло понад 10 афганців, які стояли у черзі на отримання російської візи. Загальна кількість загиблих та постраждалих – понад 20. Москва підтримує з урядом талібів економічні та політичні контакти.

 

Регіони

У Мінфіні висловилися проти передачі регіонам додаткових податкових джерел доходів у вигляді ПДВ чи федеральної компоненти податку на прибуток. Головним ризиком цього відомство називає посилення диференціації.

 

«Ні за яку Батьківщину ми там не гинемо. Ми гинемо в чужій країні, далеко від свого дому». Тива знаходиться в лідерах із загиблих військових в Україні. Незважаючи на це, більшість жителів республіки підтримують воєнне вторгнення Росії та вірять пропаганді.

 

Лісопромислові підприємства Архангельської та Вологодської областей почали працювати на збиток через неможливість постачати продукцію до Євросоюзу через санкції. Після переорієнтації експорту до Китаю ціни на логістику зросли втричі, а субсидії від уряду не допомагають.

 

«Везіть, везіть… Будівельні матеріали, ліс, продукти везіть. А ми нічого, ми ще пояси підтягнемо, та ще більше працювати почнемо». У липні губернатор Новгородської області оголосив, що регіон приєднається до відновлення української території. Місцеві жителі не зраділи цій ініціативі — самі ледве виживають, а райони виглядають як після бомбардування.

 

У Чувашії припинено роботу санавіації з 2 серпня цього року, хоча контракт для транспортування пацієнтів було укладено до кінця року. При цьому МОЗ Чувашії надало інформацію, що республіка має розвинену дорожню інфраструктуру, регіон компактний, реанімобілі високотехнологічні. Як повідомляє депутат Держдуми від КПРФ Іріна Філатова, швидше за все роботу санавіації було припинено, тому що «гроші закінчилися».

 

Опозиційний рух 1ADAT опублікував нові дані про викрадення людей силовиками у Чечні. За даними активістів, у серпні без вказання причин було затримано щонайменше 21 особу.

 

«Це хронічне недофінансування, яке накопичувалося десятиліттями, створює проблеми з реагуванням: не вистачає літаків, гелікоптерів, людей, щоб вчасно гасити пожежі». У серпні влада Комі та Ненецького автономного округу оголосила НС через аномально спекотну погоду, яка призвела до пожеж, осушення водойм та задимлення в містах. Не обійшлося і без людських жертв: троє льотчиків лісопожежного центру загинули під Ухтою. Лісові пожежі в Росії з початку року завдали збитків на 9,3 млрд рублів.

 

Жителі Білгорода повідомляють про вибух на підстанції. Майже у всьому місті пропало світло. Також, за словами місцевих, є перебої з водою.

 

Спостерігачі від КПРФ повідомили про масові порушення на достроковому голосуванні на виборчому окрузі у Тобольську. «Багато виборців, приходячи на дільниці, не можуть чітко сформулювати причину, через яку вони не можуть віддати свій голос в основний день голосування. Дехто відкрито каже, що їх направило голосувати керівництво за місцем роботи». У Барнаулі до реєстру виборців були включені люди, які не подавали такої заявки, члени комісії принесли 8 бюлетенів від 5 виборців. У Рубцовську помітили агітаторів від «Єдиної Росії», які пропонували «купони» для участі у розіграші призів у разі голосування за кандидатів від партії. Вибори у найкращих традиціях кремлівської автократії.

 

Глава Чечні Рамзан Кадиров доручив позбавляти незаможних і безробітних жителів республіки належних їм пільг, якщо ті не готові служити в силових структурах.

 

У Чувашії в агітаційному ролику на підтримку національного батальйону «Атал» пообіцяли можливу газифікацію будинків для сімей солдатів, виплату у розмірі 300 000 рублів, стипендію та дворазове харчування для дітей солдатів. Газ та шкільне харчування в обмін на сина чи чоловіка.

 

У Верховний суд Удмуртії громадська організація «Діаліга» звернулася з позовом на адресу уряду республіки через незабезпечення дітей із цукровим діабетом повним набором життєво необхідних медикаментів. Раніше звернення до регіонального МОЗ, до прокуратури та до голови регіону Олександра Бречалова не дали результатів – довелося йти з позовом до суду.

 

Губернатор Ульянівської області розповів про сегрегацію у шкільних їдальнях. За словами Олексія Руського, до нього звернулися батьки школярів. Вони розповіли, що дітей, які снідають у школах Ульяновська, розділили: ті, хто харчується платно, отримували повноцінний раціон, а пільговиків, які отримують безкоштовні сніданки, відсадили за окремий стіл та давали урізане харчування.

 

У Казані у Парку Перемоги розпочався, звісно, узгоджений із владою мітинг на підтримку війни. Біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам зібралося близько 60 осіб, у тому числі представники «Комуністів Росії» та молодіжної організації ЛДПР. Розтягнуті банери з написами «Наша справа права — перемога буде за нами» та «Сила в правді».

 

У Казані пройшов пікет на захист 8 статті Конституції Татарстану. Його провів один із активістів Спілки татарської молоді «Азатлик». За словами Наїля Набіулліна, представника Спілки, активісти планують проводити пікети «Стратегія 8» 8 числа кожного місяця. Мета серії таких пікетів — привернути увагу громадськості до сумного стану, в якому опиниласьтатарська мова.

 

Коли до газорозподіленої підстанції селище відокремлює не більше ніж 50 метрів. «Покупний у нас газ, хотіли провести, але щось із нас вимагали таку суму безглузду. А цими днями якраз Путін виступав. Він сказав, що до двору платить держава, а у дворі додому я вже плачу. Але все одно з нас вимагали дуже велику суму», – розповіла пенсіонерка. А в цей час у Росії просто спалюють газ на $300 млн на місяць.

 

Божевілля «руского міра»

Рада муніципальної освіти (МО) «Смольнінське» у Петербурзі вирішила закликати депутатів Держдуми висунути звинувачення у держзраді проти президента Росії Володимира Путіна, щоб відлучити його від посади. Про це повідомив депутат МО «Смольнінське» Дмітрій Палюга. «Рішення [направити запити депутатам Держдуми] підтримало більшість присутніх депутатів [МО „Смольнінське“]», — заявив Палюга. У тексті рішення та звернення, яке планується направити депутатам Держдуми, йдеться, що в ході війни гинуть «молоді працездатні» громадяни Росії, страждає російська економіка, НАТО розширюється на схід, а Україна отримує нове озброєння (хоча Путін називав однією з цілей вторгнення «демілітаризацію» України). «Вважаємо, що рішення президента Путіна про початок «СВО» завдає шкоди безпеці Росії та її громадян. У зв’язку з цим просимо вас, як депутата Державної думи, виступити з пропозицією про висунення звинувачення у держзраді проти президента РФ для звільнення його з посади», – сказано в зверненні.

 

Роботу над законопроектом про домашнє насильство заблокували на особисте прохання патріарха Кирила та «духовника Путіна» митрополита Тіхона. Експерти видання вважають, що в РПЦ так негативно сприйняли проект закону через те, що він міг зламати багатовікову конструкцію «чоловічої держави», де сімейно-побутове насильство є «традиційною цінністю».

 

На Східному економічному форумі Путін заявив, що Росія нічого не втратила, розпочавши війну в Україні, а лише зміцнила власний суверенітет. 50 000 убитих на війні росіян це не втрати для тирана.

 

Росія та Іран домовилися про відміну віз для поїздок туристичних груп чисельністю до 50 осіб. Безвізовий режим для них набуде чинності з 1 січня 2023 року. Росіянам доведеться освоювати нові туристичні напрямки, адже цивілізований захід більше не хоче бачити їх у своєму домі.

 

Глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що «засидівся» на своїй посаді і «цілком заслужив безстрокову і довгу відпустку». Кадиров, який керує регіоном понад 15 років — найдовше інших губернаторів і голів суб’єктів, — зазначив, що його «час теж настав», поки його «не вигнали».

 

Уряд виділив 10 млрд рублів на пенсії та соціальні виплати громадянам т.зв. «ДНР», «ЛНР» та України, які «вимушено покинули» ці території та прибули до Росії. Здійснити виплати вимагав Путін наприкінці серпня: це щомісячні пенсії у розмірі 10 000 рублів, ветеранам – по 5 000 рублів, при народженні дитини – одноразово 20 000 рублів.

 

Суд засудив Івана Сафронова до 22 років позбавлення волі у колонії суворого режиму, визнавши його винним у держзраді. Звинувачення вимагало для нього 24 роки колонії. Колишній журналіст «Комерсанта» в останньому слові відкинув свою провину і пов’язав своє переслідування з журналістською діяльністю.

 

Путін доручить уряду забезпечити трудові гарантії людям, які захочуть добровільно брати участь у т.зв. «військовій операції» в Україні. Наприклад, тривалі відпустки із збереженням посади. Але це за умови, що вони виживуть на війні, що є малоймовірним.

 

45% росіян вважають, що Херсонська та Запорізька області мають приєднатися до Росії, випливає з опитування «Левада-центру». Результати дослідження опублікувала «Новая газєта. Європа». Ще 21% мають думку, що Херсонська та Запорізька області мають стати незалежними державами, 14% — що вони мають залишитися частиною України. Кажете, прості росіяни ні до чого, це все Путін?

 

Російський ув’язнений Іван Непаратов, засуджений на 25 років за вбивства, розбій, викрадення, здирства та інші злочини, загинув на війні в Україні та був посмертно нагороджений Путіним.

 

«Провести референдуми про входження до складу Росії на Донбасі та на українських територіях, які опинилися під контролем російських військових під час «воєнної операції», було б правильно та символічно 4 листопада — у День народної єдності», – заявив секретар генради «Єдиної Росії» Андрєй Турчак. «Херсонська область України, окупована російськими військами, готова до проведення референдуму про приєднання до РФ, але поки що бере паузу через ситуацію з безпекою», – заявив Кирило Стремоусів телеканалу «Росія». Можливо, тому що українські військові звільняють дедалі більше окупованих територій, а херсонці всіма можливими способами доводять, що Херсон це Україна?

 

У підсумковій програмі новин на «Росії-1» вийшов сюжет, у якому стверджується, що за вбивством дочки громадського діяча Алєксандра Дугіна могли стояти британські спецслужби. Але ж у справі Дугіної вже навіть затримали кількох українців. Але Кремль подумав і вирішив, що визнавати поразку від України соромно і з’явилася версія про МІ-6.

 

Замість того, щоб консолідувати російське суспільство, війна в Україні посилила суперечності щодо широкого кола питань, у тому числі й серед тих, хто підтримує чинну владу. Про це йдеться у доповіді центру Карнегі.

 

Учнів, які навчаються у другу зміну, закликають відвідувати «Розмови про важливе» в обов’язковому порядку. На це вже поскаржилися батьки з Вологди, Калуги та Архангельська. Діти мають приходити на патріотичне заняття о 8-й ранку, а після підняття прапора та уроку — йти додому. Потім знову повернутися до школи о 12-й і продовжити навчання у звичайному режимі. Житель села Новокиївський Увал у Приамур’ї написав заяву про те, що його дитина не відвідуватиме класні години «Розмови про важливе». У школі відповіли, що не приймуть заяви, оскільки класні години — це «наказ президента». Директор пояснила, що якщо дитині не цікаво, вона може не слухати, але бути присутньою — зобов’язана. Проте, чоловік вирішив, що його дитина таки не буде відвідувати ці заняття.

 

Військовий, що повернувся з т.зв. «спецоперації», побив стільцем директора піцерії в Тулі. Чоловікові не сподобалося, як підприємець відреагував на його заслуги.

 

Кількість вакансій у сфері IT скоротилася у Росії на 25% з початку року. Якщо у січні роботодавцям були потрібні майже 115 000 профільних фахівців, то у серпні – 85 000. Істотне зниження кількості вакансій почалося у березні, після повномасштабного вторгнення російських військ на територію України та відходу з ринку десятків західних компаній.

 

«Башкирська содова компанія» оголосила, що першою в країні вийшла на систему сертифікації без участі іноземних аудиторів. Переорієнтування на послуги вітчизняних аудиторів компанія пояснює зовнішньополітичними ризиками, пов’язаними із західними санкціями. Експерти вважають, що такий крок призведе до ще більшого послаблення контролю за дотриманням БСК екологічних норм. Того ж побоюються і громадські діячі, нагадуючи, що компанія, незважаючи на всі обіцянки, досі фактично не розпочала модернізації свого застарілого виробництва та усунення вже завданої навколишньому середовищу шкоди.


Ukrainian Women’s Guard

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG NEWS – Olena Biletska